Daily Club Golf Results 19 September 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 19 September 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: S Hall (+3) 40. B: R Plumridge (16) 42. C: A Walker (21) 40. Stroke Ambrose: G Tyler (6.625) M Tyler D Price S Starr 50.325. R Moolhuyzen (6.5) R Davies A Steele C Garrad 59.

ASQUITH: Men: Stableford: A: M Blackmore (6) 40 cb. B: G Kirkby (14) 42 cb. C: B Moffat (22) 45. Scr: D Morgan 34.

AVALON: Women: Stableford: C Thompson (27) 41. Stroke: 54-hole C’ship: Div 1 Scr: L Zalitis 271. Div 2 Scr: M Scully 321.

AVONDALE: Men: Stableford White: G Cairns (22) 42. Stroke: A: B Pickin (0) 66. B: M Westerway (10) 66. C: J Lam (20) 69. Scr: B Pickin (0) 66.

BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Ambrose: R McLean (8.75) I Hills 54.25.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: H Probert (12) 46. B: P Brett (17) 42. C: M Currie (21) 41 cb. 2B: H Probert C Wilkinson 49. 2B Scr: B Daly D Abbott 41.

BARDWELL VALLEY: Medley: Hole in one: S Singh at 3rd. Stableford: 2B: R Ricketts (16) L Ritchie (16) 48. B Forsythe (4) 40. Scr: T Kadiev 34.

BARHAM: Women: Stableford: L Hyne (27) 42. Men: Div 1: D Wilkinson (10) 37. Div 2: J McNeil (26) 39.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: L Forbes (45) 41. Men: A: R McGuire (11) 42. B: A Eaton (18) 40. C: J McIntosh (26) 43.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: S Balme (11) 43. B: J Rankin (13) 47. C: G Walker (32) 48. Scr: A Scr: J Rankin 34. Women: Div 1: S Calabretta (16) 39. Div 2: J Raine (21) 48. Medley: 2B: J Scifleet (18) J Rankin (13) 53.

BERMAGUI: Women: Stableford: Hcp: L Ponsford (16) 35. B Tyson (38) 34. Men: A: W Bennett (10) 35. B: C Fazzolare (20) 31. C: R Peace (24) 29. Stroke 27-hole Foursome C’ship: Black: H Loth (7) D Thomson (7) 120.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: A: A Reynolds (23) L Wilson (9) 50. A Scr: O Davis S Doran 39. A: S Geraghty (7) 43. B: S Golik (16) 40. C: A Reynolds (23) 45.

BEXLEY: Men: Stroke: Shield: B: P Chiandotto 72. P Kalaizas 75. C: J Buhr 83. A Potestas 85. Hcp: B: J Collinson (16) 62. C: N Petit-Young (22) 66. Medley: Stableford: 2B: M Savoldi (7) B Russell (1) 43 cb. V Costello (25) 41. Men: T Papadopoulos (12) 36 cb. Scr: S Capuano 33.

BLACKHEATH: Women: Par: C Soady (24) 2 up. Men: Stableford: B Cameron (5) 40 cb. 2B: M Gregg (27) G Purves (23) M Binskin (3) P Binskin (24) 52.

BONDI: Men: Stableford: 2B: D Dewey (3) 40.

BONVILLE: Medley: Stableford: L Smith (13) 40. A Brooker (16) 38. C Little (11) 36 cb. G Smede (9) 36 cb. V Schoeffel (8) 36. D Tennant (15) 35 cb. A Scr: T White 29.

BOWRAL: Women: Stroke: P Barker (18) 71. Men: Medal Aug: A: L Emery (14) 63. B: T Dunlop (20) 65 cb. C: G Oldfield (27) 59. A Scr: J Mulholland (8) 75.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: G Brown (4) 40. B: T Mcdona (17) 43. C: B Solomon (20) 42. A Scr: G Brown 36. B Scr: A Myers 27. C Scr: B Solomon 22. G Wilson S Mitchell B Calper G Mitchell 92.

CABRAMATTA: Men: Stroke: Cup: A Scr: A Richards 68. D Brooker 73. A: C Collins (12) 67. P Baker (14) 70 cb. Stableford White: B: G Farrar (15) 34. C: V Hoang (23) 34.

CAMDEN: Men: Stroke: Foursome C’ship: C: S Ireland R Lowe bt A Piggott D Bogg. Matchplay: D Casey T Gough bt P Bardsley T Small 4-3. Women: Stableford: A: C Bell (12) 35. B: S Miller (20) 37. C: M Wackett (37) 36. Men: A: G Miller (9) 40. A Scr: R Minns 39. B: F Newcombe (13) 41 cb. B Scr: S Lincoln 26. C: A Ahern (27) 39. C Scr: R Byles 19. 2B: R Banks (18) P Hyeronimus (19) 50. 2B Scr: L Hudson R Minns 42.

CAMMERAY: Mxd: Stableford: G Lahey-Evans (27) 41.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: Z Kadir (6) 38 cb. B: K Venters (16) 40 cb. C: C Kovacs (24) 43. 2B Agg: C Harris 77. J Waltho cb. A Scr: C Lawson P Higgins 58 cb.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Choi (7) S Bae (18) 48. 2B Scr: P Lalor D Weir 35 cb. A: R Lee (10) 44. B: G Heron (13) 40. C: A Pappas (36) 38.

CASTLE HILL: Men: Stroke Cup: Black: A: B Newbury (10) 68. A Scr: J Bugdalski (+3) 75. B: B Marsden (14) 71. B Scr: M Champion (12) 84. C: P Brown (23) 69. C Scr: I Wilkie (21) 91. A: P Idquival (scr) 69. A Scr: P Idquival (scr) 69. B: D Hornby (14) 69. B Scr: D Hornby (14) 83. C: G Collins (19) 68. C Scr: G Collins (19) 87. P Idquival (scr) 69.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: R Walker (7) P Thomas (9) 75. A: P Thomas (9) 41. B: B Lambert (20) 39. Women: Stableford: M Furner (40) 36.

CHATSWOOD: Medley: Stroke C’ship: Black: A: R Devkota (8) 59. A Scr: R Devkota (8) 67. B: G Seeto (12) 62. B Scr: G Wiryadi (11) 74 cb. C: N Thomson (20) 65. C Scr: N Cowell (17) 82. Stableford: M Thomson (21) 39.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A: L Trembath (7) 71. B: D Wilson (12) 74 cb. C: R Jappe (18) 69. D: G Baldwin (25) 67. Women: A: T Scandrett (25) 69. B: R Rettke (28) 75.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: E Pickett (6) 40. B: G Hunter (13) 40. C: A Kennedy (29) 41.

CONCORD: Mxd: Hole in one: L Horton At 6th. Stableford White: A: B Painter (10) 41. B: E Tabet (15) 40. C: D Page (22) 39 cb. 2b: J Hassarati (18) J Hassarati (13) 48 cb. C Beynon M Thomas 39.

COROWA: Women: Stableford: T Lethbridge (16) 39. Men: A: B Baring (9) 39. B: P Reid (16) 37 cb. C: D Hanley (25) 46.

CROMER: Stableford: A: M Robberds (11) 39 cb. B: L Storey (14) 40 cb. C: R Grady (24) 39. A Scr: T Andersson 35. 2B Agg: M Taylor M Bunting 76. Trophy: S Bretnall 40.

CRONULLA: Men: Stableford: A: A Long (13) 39 cb. B: L Michels (14) 41. C: L De Biasi (29) 40. A Scr: G Osborne (2) 37.

CUMBERLAND: Men: Stroke: President’s Trophy: A: P Barton (5) 67. A Scr: S Moylan 71. B: A Gokel (16) 66. B Scr: P Blade 81. C: D Metham (20) 66. C Scr: J Grey 87.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: J Hunt (8) 40. B: J Penna (12) 40. C: G Maddison (19) 42. D: R Hood (31) 38.

DUNHEVED: Men: Stroke: Ambrose: Div 1: D Fawcett (6) S Mclean S Mclean D Bracken 53 cb. Div 1 Scr: D Williams C Williams P Krasser L Moore 58. Div 2: G Cross (8.25) S Cochran G Hay M Sorini 50.75.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: W Lonergan (8) 42. B: R Willis (13) 38 cb. C: M Lillis (27) 42 cb. A Scr: I Barr (3) 36.

ELANORA: Men: Stroke Medal Sep: Black: A: T Bannon (15) 67. A Scr: A Reeve-Parker (8) 81. B: P Verschuer (18) 66. C: A Brown (25) 67.

EVERGLADES: Men: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: D Beer (3) J Bowron (9) 73. B Scr: J Hewitt (13) P Gibbs (14) 81. C Scr: J Spillard (19) T Hendry (19) 92. A: D Cornwall (11) G Turner (9) 67. B: D Creighton (18) S Mckenzie (17) 66.5. B Gregory (25) J O’grady (29) 67.

FINLEY: Men: Stableford: Div 1: M O’Brien (7) 37. Div 2: E Dean (23) 42. Women: L Rendell (30) 41.

FORSTER: Men: Stableford White: A: R Trummel (11) 44. A Scr: M Jackson (1) 35. B: J Lovegrove (20) 40. B Scr: G Greentree (17) 20 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: Team Agg: R Coxon (27) D Lingard (24) T Douwes (18) J Edwards (26) 95. Scr: P Minko G Maguire P Sinclair G Sinclair 71. A: M Knight (8) 39. B: S Commons (15) 41. C: J Annen (23) 43.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B: W Healy (12) 47. A Wright (23) cb. A: D Tolley (6) 42. B: K Bridgement (13) 38. C: A Wight (21) 40 cb.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B: T Carroll (20) G Falconer (9) 44.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: S Ellam (15) 42. Div 2: J Mallard (Leonay) (18) 42. Div 1 Scr: A McFadden (Penrith) 35. 2B Agg: B Hughes (Penrith) (3) J Mallard (Leonay) (18) 80.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: G Wright (10) 41 cb. B: M Toy (17) 40 cb. C: M Wills (26) 43. A Scr: S Hatfield (7) 35.

GOULBURN: Women: Stableford: A: M Webb (18) 32. B: R Slater (23) 30 cb.

HARRINGTON WATERS: Men: Par: A: B Baxter (11) 2 up. B: K Collins (27) 6 up. Women: V Bourke (33) 9 up.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: D O’brien (28) 37 cb. B: A Clipperton (41) 40. Men: A: G Acret (15) 39. B: S Rees (20) 41. C: D Lennox (28) 43. A Scr: E Chivers (9) 30.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: Trophy: S Abbey (8) 42. A: T Pratt (9) 37. B: R Chase (27) 41.

HORIZONS: Men: Stableford: D Kemp (25) 44. Women: C Ramsey (22) 40.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: R Sinclair (10) 39 cb. B: P Brown (14) 42. C: T Morris (20) 42 cb. Women: Stableford: B Evans (21) 38.

JAMBEROO: Men: Stroke: K Bradley (13) 62. Women: Stableford: K Dorahy (19) 40.

KAREELA: Men: Stableford: A: B Banjavic (11) 39. A Scr: D Boyle (3) 34. B: R Di Bartolomeo (17) 40. B Scr: S Kouspakidis (14) 25. C: D Lambert (21) 47. C Scr: I Colley (21) 19. Irish Team: P Galvin A Bryant G Scherini J Nicholson 96.

KILLARA: Men: Stableford White: A: S Ponkshe (10) 42. B: P Christie (17) 37. C: G Moss (28) 45. 2B: G Moss (28) S Waller (16) 52. D Williamson H Newbery 46. Women: Green: J Crichton (1) 34.

KOGARAH: Men: Stroke Matchplay: White: G Goure (21) bt S Kim (16) 3-1. Medley: Stableford A: S Musgrave (7) 42. A Scr: S Ali 36. B: P Swan (13) 41. C: P Cester (20) 41.

KOOINDAH WATERS: Women: Stroke: C’ship: A: C Riddle (16) 73. B: S Smith (26) 76. C: L Pramana 35. Men: Stableford: A: G Patterson (9) 40. B: R Sloman (14) 44. C: J Toohey (19) 40.

LAKESIDE: Men: Stableford: 2B: G Kerr (12) G Liddle (18) 52 Cb. 2b Scr: L Arthur (-1) C Neville (1) 40 Cb. A: G Kerr (12) 45. B: J Naylor (14) 44. C: P Dansie (21) 43.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: D Leckie (15) J Back (15) 75. D Leckie (15) 39. Stroke: 4B KO f: A Caush B Watkin bt D Cameron G Webster.

LEONAY: Men: Stroke: Ambrose: J Meyers (5.75) S Meyers (5.75) B Bell (5.75) K Canning (5.75) 49.25. Stroke White: A Scr: B Breckenridge M Breckenridge S Masters C Carruthers 53.

LEURA: Medley Par A: C Malivanek (19) +4, A Hunt (14) +3; B: P Hume (22) +3, A Gorey (25) +2; Scratch: R Singh (10) -8; 2BBB: J Carter (17) P Hume (22) +11.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: P Pham (12) 41. B: A Romeika (18) 40. C: G Kearins (30) 44. 2B: T Davies (9) G Kearins (30) 52. 2B Scr: G Batman T Murray 41 cb.

LYNWOOD: Jnr: Stroke: 54-hole C’ship: A: T Farrar (3) 227. Snr A: K Brewer (1) 225. Women: N Shin (2) 235. B: M Selby (24) 300.

MACQUARIE LINKS: Men: Stableford 2B: Black: A: M Brown (10) 45. B: M Thangaraj (15) 44. C: L Carmen (30) 44 cb. Women: Stableford: C Morris (26) 40. Medley: Stableford Black: J Kerry (24) J Austin (13) 54.

MANLY: Men: Stableford White: A: W Wright (3) 40. B: S Anderson (14) 41. C: B Straatemeier (21) 42. Women: Stableford: B Bourne (23) 43.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: A: A Kambouris (9) 56 cb. B: C Dedousis (17) 54. C: M Lakiss (18) 54. Scr: H Mulholland 60.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: J Rogers (7) 42. Div 2: B O’Hehir (19) 43. Div 3: C Baukes (21) 42. Scr: J Rogers 35. 2B: I Prendergast (22) B O’Hehir (19) 50. Hole in one: E Kent at 6th.

MONA VALE: Men: Stableford: A: S Cousins (9) 41. B: M Sample (17) 41 cb. C: R Robbins (28) 41. Scr: A Radford 38. 2B: M Michael (26) R Robbins (28) 47. Stroke Cock o’ Walk: Black: P Sainsbury bt M McKinnon 2up.

MONASH: Men: Stableford: A: R McClelland (7) 41. B: R Layton (19) 39 cb. C: P Todd (22) 38 cb. Mxd: 4B: M Cummins B Standing E Watt P Fletcher 58. Stableford White: W Plunkett (30) 36.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Allan (11) 43. B: D Butlin (17) 41. C: C Fredericos (22) 38 cb. Stableford: Scr: S Johnson 37. Women: S Jang (30) 37.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: C Camphin (10) 42. B: R Surian (16) 41. C: P Cormie (27) 41. Women: B Woods (16) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: C Chapman (12) 42. B: B Maguire (17) 42 cb. C: N Elvery-Porter (22) 44. 2B: N Elvery-Porter (22) L Benkovich (19) 50.

NELSON BAY: Men: Stroke: Brushbox: Div 1: P Gibson (6) 69. S Bowden (15) 70. Div 2: P Hamshaw (22) 70. J Harvey (23) 72. Div 3: S Punshon (32) 70. P Sinclair (28) 74.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: N Ebrill 38 cb. A Scr: L Ferrier 37. B: P Haberecht 42. C: G Dingle 41 cb. Women: C O’BRIEN 28.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: D Morley (13) 45. B: E Yi (16) 41. C: K Shrimpton (26) 42. D: G De Waal (33) 34. A: D Morley (13) 45. B: E Yi (16) 41. C: K Shrimpton (26) 42. D: G De Waal (33) 34. A: A Morley (11) 45. B: E Yi (16) 41. C: K Shrimpton (26) 42. D: G De Waal (33) 34. Father/Son Trophy: A: M Sherwin (19) G Sherwin (36). 2B: J Lin (1) P Findlay (18) 50.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: C Henry (13) 42. Women: S Hutchinson (31) 39. Medley: 2B: A Pacetta (26) N Salerno (20) 47 cb.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: G Hollingworth (18) 41 cb. A: T Hoffman (7) 40. A Scr: T Hoffman 33. B: R Farrar (16) 41. C: M Mangan (23) 39. Women: P Beckton (10) 37. Medley: 2B Multi: A Malcolm (17) H Graetz (18) 87.

NSW: Men: Stableford: T Avery (23) 45. Stableford White: B Studdon (21) 42. Gold: K Nossiter (30) 45. Stableford: Scr: Z Mullins 40. Women: N Dress (20) 37. Men: Hole in one: T Uher at 6th.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: R Easterbrook (1) 41. B: P Skinner (16) 42. C: S Cale (23) 42. D: K Low (29) 41. A Scr: S Porter 36.

PALM BEACH: Women: Stableford: Div 1: N Kempson (32) 36. Men: 2B Multi: S Gillespie (7) T Parker (12) 73. J Otto (26) 39.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: T Vermeer (11) 41 cb. B: R McBurney (15) 41. C: M Reid (35) 42 cb. Scr: A Stannard 35.

PENRITH: Men: Stableford: J Daley (32) C Kousparis (15) T Byron (9) T Daley (9) 95. A: G Honeysett (12) 44. B: C Howard (19) 40 cb. C: M Hopkins (21) 44.

PYMBLE: Men: Stroke: A: S Cowan (6) 68. B: S Figg (15) 68. C: S Hopkins (21) 69. A Scr: J Conran 72. Women: L Dickinson (11) 76. Men: Trophy: C Zarafetas (13) 296. A Scr: J Conran 298. Medal Aug: A: R Schoeffer (11) 73.

RANDWICK: Men: Stroke: Canadian Foursome: J James (15) D Bourke 52. J James (15) D Bourke 52. Scr: R Fernandes T Fernandes 59.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: N Pfister (8) 45. B: J Horne (15) 41. C: L Woodworth (34) 44. 2B Agg: Div 1: C Lowe (2) A Hall (24) 74 cb. Div 2: L Woodworth (34) B Ryan (12) 78.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: J Dixon (3) 38 cb. B: G Hodgson (11) 38 cb. C: T Ciavarella (20) 43.

ROSEVILLE: Men: Stableford White: A: B Gentle (13) 39. B: I Cooper (18) 41. C: J Briggs (35) 43. Women: Stableford: H Zhong (33) 40. Snr Stableford Green: G Chard (33) 40. Men: 2B: White: A Langham J Briggs 40. Mxd: Stableford: C Porter D Porter 45 cb.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B: N Smith (14) K Graham (12) 48. A Scr: D Ball M Woohhouse 34. Div 1: N Smith (14) 39. Div 2: R Livingston (17) 38. Mxd: F Towney (36) T Green (15) 44. Div 2: F Towney (36) 37.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: S Little (6) 42. Centenary: R Mackay (29) 40. Men: Stableford Championship: White: D Malcolm (16) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: Medal Sep: A: B Laing (12) 65. A Scr: J Kim 70. B: E Hanzmann-Johnson (18) 65. B Scr: L Cuenca 84. C: B Sanders (21) 68. C Scr: P Elliott 88. D: D Palmer (29) 65. D Scr: P Barba 93. Men: Medal of Medallists: J Bass (12) 67. Medley: Stableford: W Cho (35) 43.

SEFTON: Men: Stableford: A: B Gilzean (9) 38. B: D Kassis (11) 38.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: K Garrett (15) 35. Div 2: J Cummins (37) 36. Medley: 2B: B Clements (16) L Clements (30) 47. Men: B Conroy (19) D Cutler (25) 49. A: J Milne (4) 42. B: B Clements (16) 43. C: M Edwards (25) 44. Hole in one: J Milne

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: A: J McFarlane (7) 68. B: P Lyons (13) 66. C: I Swyer (24) 65. A Scr: I Asbury (+1) 70.

SPRINGWOOD: Men: Par: A: T Schufft (Gordon) (12) 3 up. B: G Gillett (15) 4 up. C: M Alexander (Fox Hills) (32) 3 up cb. Women: M Brownsell (18) 2 down.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford White: A: M Nicholas (12) 42 cb. B: G Price (15) 41 cb. C: S Foster (24) 48. Gold: B O’Regan (23) 40. Women: Stableford: S Lom (27) 41. Men: Stableford Scr: White: D Loumanis 39. 2B Agg: D Thompson (19) G Price (15) 84. 2B Agg Scr: S Gibson J Scruse 69. 2B Agg: Gold: B O’Regan (23) J Keane (22) 76.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: H Mcelduff (18) K Mcelduff (14) 48 cb. A Scr: R Attwood K Webber 43 cb. A: P Martin (5) 44. B: K Mcelduff (14) 42. C: D Lukes (23) 43.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Burt T Martin 51 cb. 2B Scr: J Magsakay H Kim 40. Div 1: J Brinsdon (9) 40. Div 2: S Probets (14) 38 cb. Div 3: J Min (22) 44. Scr: Y Kim 38.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: A Lucas (3 Kerri Kurri) 40. B White (12) 38. B: B Munro (16) 39. D Brett (18) 38. C: J Reed (31) 35 cb. L Fernando (27) 35. Stableford: J Lowe (44) 46. M Challis (33) 41.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: R Elliot (10) 41. B: A Barbour (14) 41. C: H Yoo (22) 41. A Scr: M Manassen (3) 36.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: B Cottle (7) 40 cb. B: S Cox (14) 39. C: G Crawford (24) 41. A Scr: T Williams 38. Hole in one: A Dominelli at 11th.

THE COAST: Men: Stableford President’s Trophy: White: B: A Jones (16) 37. Cup: A: S Knowles (8) 43. Hcp: A: B Fifield (9) 40. A Scr: C Weber 35. B: J Hopkins (12) 40. B Scr: P Woodward 27. C: J Brown (27) 47. C Scr: B Holborow 20. Women: Stableford: J Hodgson (32) 41.

THE LAKES: Stroke: Trophy: M Evans (12) 64. Scr: S Moriarty 71.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: D Puckeridge (6) 40. B: D Lloyd (20) 40. C: S Rasmussen (24) 42. 2B: E Psarras (17) D Chesher (28) 48 cb.

TOCUMWAL: Men: Stroke: A: S Nonneman (14) 72. B: R Huy (18) 68. C: J Ellis (32) 68. Women: A: S Williams (22) 73. B: O Thompson (37) 73. Medley: Stableford Gold: D Dungan (14) 32.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: S Martin (18) G Royal (9) 48. 4B Scr: B Needs J Rennie 37. A: R Nield (11) 39. B: C Killen (14) 41 cb. C: L Forsythe (31) 41. Women: R Primmer (16) 38.

TUNCURRY: Men: Stroke Black: A: J Sudana (11) 69. A Scr: B Fenton (5) 78. B: D Elliott (14) 70. B Scr: R Mayne (13) 84. C: R Crompton (24) 70. C Scr: J Tinson (20) 92.

WAKEHURST: Men: Stroke: C’ship: Div 1: A Sutton 227. Div 2: S Kim 244. Div 3: A Cooper 258. Div 4: D Bunting 277. Stableford: A: S Kim (10) 42. A Scr: S Holland 32. B: J Kim (16) 46. B Scr: J Kim 30. C: R Squires (22) 42. C Scr: R Squires 22. Mxd: 2B: R Squires (22) A Ohlmsen (22) 50. 2B Scr: D Adamson (9) B Mason (1) 36. Women: R Charnell (14) 34.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Taylor (24) A Hatcher (34) 51. 2B Scr: D Forbes D Klein 37. A: D Klein (9) 43. B: D Forbes (14) 43. C: J Taylor (24) 46. Women: Yellow: J Berg (11) 38.

WARRINGAH: Men: Stableford: Captain’s Trophy: A Diekman (24) 41. President’s Trophy: J Finn (14) 40 cb. A: S Springall (3) 40. B: S Campbell (15) 40. C: A Peacock (20) 39 cb. D: J Gale (27) 37. Captain’s Trophy: A Diekman (24) B Taylor (26) 51. President’s Trophy: M Cuzzilla (13) R Rasmussen (20) 46. 2B Scr: S Springall (3) J Phillis (10) 38.

WENTWORTH FALLS: Women: Stableford: M Petkevitch (27) 36. Men: A: M Patterson (9) 37. A Scr: C Ritchie (4) 29. B: L Lawless (17) 37. C: N Griffiths (28) 41. Mxd: 2B Multi: J McInnes (8) K Liu (22) 71.

WOOLLAHRA: Medley: Stableford 2B: White: R Lobb (34) A Barrow (21) 50. Div 1: J Kelly (7) 37 cb. Div 2: P Say (18) 42. Div 3: A Barrow (34) 43.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: A Jackson (10) 41. B: A Mercuri (19) 45. C: G Willis (29) 41. Scr: S Parkinson 36.

WYONG: Men: Stableford: 2B: D Grogan (10) S Grogan (8) 49. A: S Grogan (8) 42. B: F Wickham (16) 39 cb. C: B Kennedey (19) 41 cb. A Scr: D Grogan (+2) 35. Matchplay: D Grogan (+2) 2-1.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: J Leeson (16) 37 cb. B: K Clark (33) 38 cb. Men: Stroke: Medal Aug: Lake: B/Medal: M Bozzola (24) 67. A: G Broad (15) 67 cb. Murray: A/Medal: K Parker (11) 69. B: G Flanagan (16) 69.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email