Daily Club Golf Results 14 September 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 14 September 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: C Garrad (17) L Byrne (11) 81. 2B Agg Scr: L Cox D Blacker 58. White: A: L Cox (9) 38 cb. B: A O’Reilly (15) 43 cb. C: G Donaldson (30) 39 cb.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: Z Rong (17) D Song (10) 50. Div 1: Z Rong (17) 45. Div 2: R McGeachie (20) 40 cb. Div 3: J Evans (32) 37.

AVONDALE: Men: Stableford 2B Scr: White: J Upton A Craig 48. J Upton (20) 42. S Gresham 31. Women: A Campbell (35) 38.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: N Kudsi B Rowan 47 cb. 2B Scr: V Cantore D Ivory 38. A: V Cantore (9) 39. B: J Falvey (15) 38 cb. C: N Kudsi (29) 39.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: P Poulos (21) 42.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: M Eddy (Charlestown 15) 38pts 2nd: R Benson (Richmond 16) 35pts c/b 3rd: S Condon (Eastlake 18) 35pts c/b Ball rundown to 30pts.

BOTANY: Men: Stableford: N Cundy (20) 38.

BOWRAL: Medley: Stableford 9-hole: Yellow: B Duffin (15) 17.

BWVGA: Veteran Medley: Stableford: 2B Agg: S Galton T Howard 72. Div 1: B Cook (7) 35. Div 2: T Howard (23) 38. Div 3: S Buckley (27) 37. Div 4: D Lorking (41) 38.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: B Regan (6) 38 cb. L Patterson (12) 38. B: M Baker (32) 40. L Stanton (27) 39.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: M Tierney (24) M Tesoriero (10) 48 cb. 2B Scr: W Fasher B Fasher 39. Men: A: C Yun (6) 41. B: B Marsden (13) 38 cb. C: E Kulk (29) 43. Women: J Wakulicz (16) 37. Scr: C Shin 26.

COMMERCIAL ALBURY: Veteran: Stableford Yellow: D Haynes (12) 37.

CROMER: Men: Stableford White: C Brunette (12) 40. Women: 2B: Yellow: L Richards (41) J Layton (36) 44. A: R Buizen (12) 37. B: L Smith (27) 38. C: L Richards (41) 42. Hole in one: L Smith at 9th.

CRONULLA: Men: Stableford: D Mckinley (15) 41.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: R Cruise M Collins 47 cb. Div 1: J Zheng (19) 41. Div 2: R Park (23) 39. Women: S Yoo (33) 37.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: A: D Mahood (26) G James Louden (24) 47 cb. Div 1: A Goundan (12) 39 cb. Div 2: G James Louden (24) 38. Scr: P Argyriou 28.

HOWLONG: Medley: Stableford: 9-hole: J Spiegelhauer (49) 23.

JAMBEROO: Veteran: Stableford White: A: C Goodwin (18) 37. B Bennett (19) 34. R Chilby (17) 34. R Hewson (21) 34. B: L Oborn (23) 44. I Baraldi (23) 42. K Oborn (40) 37. G Rutledge (33) 37.

KILLARA: Women: Stableford Green: L Keighran (21) 36. Men: Stableford: I McGaw (25) 38 cb.

LEONAY: Medley: Stableford: 2B: G Gordon (33) J Brockbank (27) 46. White: M Damrow (20) M Richards (22) 46 cb. Men: A: D Arnold (10) 35 cb. B: D Wrigley (14) 40 cb. C: R Hayden (24) 41. Women: G Gordon (33) 42.

LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Kelly (30) G Carpenter (25) 78. 2B Agg Scr: M Gannon (Bonnie Doon -2) S Puskaric (2) 76. A: B Griffin (11) 41. B: A Elali (15) 41. C: D Kelly (30) 43.

LONG REEF: Men: Stableford: Scr: G Cranfield 31. A: H Nasko (8) 37. B: L McCourt (16) 39. C: G Martinolli (22) 39. Women: G Bennett (27) 31 cb.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: M Vo (18) 42 cb.

MONA VALE: Mxd: Stableford: H Stead (23) 38 cb. 9-hole: S Macdonald (27) 19.

MONASH: Snr Stableford: 2B: D Williams (27) K Lane (34) 47. K Murphy (24) 42 cb. Men: T Mathews (19) 40 cb.

MOSS VALE: Medley: Stableford: P Maslen (3) 41.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Split Six: R McDermid (22) R Clarke (24) 70. R Clarke (24) 41.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 2B: R Smith (21) G Childs (24) 53. A: J Cheeseman (9) 43. B: D Cropper (26) 46. C: N Majithia (31) 42.

OATLANDS: Men: Stableford: M Hartland (15) 40 cb. Women: A: L Grice (20) 36. B: R Graham (32) 37. C: C Geddes (39) 46.

PENRITH: Medley Stableford Veteran Men: Gold: S Oakes (Dunheved 4) 42. Veteran Women: P Hatch (25) 35.

RICHMOND: Veteran Medley: Stableford: 2B: S Willmott (28) J Fernandez (19) 51. A: T Matthias (12) 39 cb. B: J Canellis (23) 40 cb. C: I Myers (31) 43. Women: S Willmott (28) 44.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: B Fawcett K McArthur 49 cb. White: A: P Truda (19) 44. B: B Fawcett (23) 41. Green: D Robertson (24) 38 cb. 

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: P Goh (23) P Elliot (17) 47. P Goh (23) 43. Veteran: J Glasson (31) 40.

SHELLY BEACH: Men: Stableford White: J Duffull (17) 39. Women: Div 1: W Stapleton (13) 41. Div 2: R Evatt (29) 42 cb.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: B North (20) 36.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: T Fong (41) A Ozoux (15) 49. Div 1: T Choi (17) 43. Div 2: C Lee (29) 45.

TALLWOODS: Men: Stroke Veteran Men: White: A: S Williams (10) 70. P Donoghue 71 cb. B: M Elderfield (20) 67. J New (19) 68. C: T Richardson (29) 71 cb. B Brookes (21) 71 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A Lockie (11) 42.

THE RIDGE: Veteran: Stableford: J Holland (23) 38 cb. P Schneider (24) 41.

WAKEHURST: Medley: Par: 2B: D White (32) G Ye 12 up. Men: A: G Ye (11) 6 up. B: R Little (16) 5 up. C: R Wilson (33) 7 up. Women: C Brassett (7) 7 up.

WALLACIA: Men: Stableford White: N Duguid (19) 41. J Riordan (29) 40. C De Krester (16) 39.

WOOLOOWARE: Veteran: Stableford: A: L Schwab (16) 39 cb. N Robertson (21) 39 cb. B: P Smith (28) 40. B Armstrong (26) 38.

WYONG: Men: Stableford: N Dey (25) 40.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email