NSW & ACT Daily Club Golf Results 10 September 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 10 September 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: P Hanley (7) P Bunga (15) 77. 2B Agg Scr: N Wood B Willingham 58. A: P Hanley (7) 36. B: P Bunga (15) 41. C: K Goff (34) 42.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Park (21) 38. Div 2: Y Himei (38) 37 cb.

AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: C Wong S Parsonage 48. A: B Williams (9) 41. B: S Murray (18) 38. C: G Stone (29) 40. Scr: J Jeffress 37.

BANKSTOWN: Women: Foursome C’ship: L Conroy R Candy 202.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: J Friedman (18) P Gould (15) 43. B Lee (15) 37. Scr: L Sanchez 28. Women: M O’Neill (39) 38. Stroke: Chick o’ Walk: M Hayward (24) K Vickers (27) bt K Coldrey (16) L Ritchie (20) 3-1.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: D Riley (15) 32. B: I McAllister (21) 38. C: J Thomson (26) 41. D: J McIntosh (28) 44.

BAYVIEW: Women: Par: 3B Agg: S Poate (16) C Blackmore (24) C Fletcher (22) C O’Brien (14) 13 up.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: N Stolk (14) 38. B: G Maloney (18) 34 cb. C: P Schmidt (26) 38.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: N McDonnell (20) G Knespal (26) 52. Men: A: M Marney (12) 37. B: N McDonnell (20) 39. C: G Knespal (26) 39. Women: D Hilton (39) 38.

BLACKHEATH: Women: Stableford: D Pinch (29) 37.

BOWRAL: Women: Stroke: Ambrose: F Dubiez B Mead A Dowling (16.5) 64.5.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: 2B Agg: S Brock M Menouhos 75. A: R Wright (12) 37 cb. B: G Sami (19) 38. C: S Brock (29) 39. A Scr: K Stegbauer 39. B Scr: T Crawford 22. C Scr: R Mackay 18. 

CABRAMATTA: Women: Stroke: C’ship: A: L Thompson (9) 77. A Scr: L Thompson 86. B: E Burton (25) 70. B Scr: E Burton 95. C: I Hoven (33) 75. C Scr: M Pearce 107.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: R Hodson (22) J Domanski (14) 49. 2B Scr: D Hooton A Stephenson 36. A: D Hooton (10) 39. A Scr: G Matheson 33. B: J Domanski (14) 37 cb. B Scr: D Ferris 23. C: A Roberts (21) 39. C Scr: K Bate 17.

CAMPBELLTOWN: Veteran: Stroke American Foursome: White: J Cotter J Regan (31) 66. C Evans A Schofield (23) 68.5.

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: N Kennan (10) C Ashworth (16) 47. Men: Div 1: R Musumeci (14) 41. Div 2: P White (20 St Michaels) 38. Women: A You (13) 36.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Irish Team: K Kim (45) S Kim Rah (11) K Yoo (45) R Yoo (17) 91.

CHATSWOOD: Women: Stroke: C’ship qlfrs: Div 1: A Jackson (24) 67. Div 2: A Austin (25) 67. Div 3: K Inglis (34) 71. Div 1 Scr: A Richardson (10) 83. Div 2 Scr: A Austin (25) 92. Div 3 Scr: K Inglis (34) 105.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: R Miller (13) 41. B: B Opthoog (39) 45. Women: A: N Boulton (31) 38.

COMMERCIAL ALBURY: Women: Stableford: M Boyle (43) 43.

COROWA: Medley: Stableford: A McGillivray (30) 45.

CRONULLA: Men: Stableford: A: L O’Neill (9) 42. B: J Wood (18) 42. C: J Byfield (23) 41. Scr: T Vickers (4) 34. Hole in one: O Liessmann at 18th.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 4B: D Abe (SGA) (12) M Nicholson (26) 49.  D Abe (SGA) (12) 40.

DENILIQUIN: Women: Stableford: A: P Lloyd (9) 37. B: R Lawrence (35) 40.

EASTLAKE: Men: Stableford White: Div 1: L Kyriazis (14) 40. Div 2: B Fox (29) 41. Women: P McCanna (27) 37 cb.

ELANORA: Men: Stableford: White: D Garing (9) 41 cb. Women: Trophy: F Warne (17) 72.

EVERGLADES: Women: Stroke: Medal Sep: Div 1: P Elliott (16) 67. Div 1 Scr: G Gray 88 cb. Div 2: S McLaren (26) 67. Div 2 Scr: M Murray 100 cb. Div 3: C Walker (37) 67. Div 3 Scr: C Post 111 cb. Medley: Stableford: Yellow: G Munday (14) 40. Women: M Morley (45) 31. K Hill (45) 29.

FOX HILLS: Medley: Stableford: Split Six: T Taylor (19) T Burraston (24) 68. A: K Siow (12) 37. B: M Hendry (18) 40. C: G Clarke (30) 44. Hole in one: P Reid at 17th.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: 2B Multi: M Hancock R Te Amo 56. S Morris N Jurksaitis 55 cb. R Toi P Johnson 55.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: G McSullea (14) 38. Div 2: M LaGreca (25) 41. Scr: S Hunt 31. Women: 2B: J Robb (17) J Towns (24) 46.

HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: A: P Sadler (26) 69. B: H Hole (37) 75.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: R Rodwell (10) 40 cb. B: S Sizer 39.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: P Pericles (12) 43. Div 2: M Mills (29) 41.

KOGARAH: Men: Stableford White: M Rodwell (11) 39. Women: Div 1: M Brun (20) 35. Div 2: D Duffy (32) 39.

KOOINDAH WATERS: Men: Stroke White: A: N Millar (-4) 69. B: P Butcherine (16) 72. C: B Kendall (28) 68. Women: L Pramana (38) 71.

LANE COVE: Women: Stableford: C Brown (34) 38.

LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: J Kennedy (10) C Hughes (22) 47 cb. Men: K Gordon (10) 43. B: B Mckeown (18) 39. C: L Cupples (20) 41.

LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: S Hinton (9) K Bush (23) 46 cb. 2B Scr: S Puskaric G Harnwell (Kogarah) 40. A: M Achleitner (4) 42 cb. B: F Pagano (17) 38. C: B Lee (20) 41 cb.

LONG REEF: Women: Par: Div 1: J Brown (11) 2 up. Div 2: K Whitford (29) 2 up. Div 3: L Harper (36) 1 up. Scr: J Brown .

MANLY: Men: Stableford White: S Billingham (12) 41. Women: S Smith (37) 41. 9-hole: Yellow: G Hennessy (32) 20.

MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: M Grainger (19) 42. B: H Isaacs (26) 46.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: P Jones (24) D Watt (15) 49. A: L Pullen (12) 40. B: B Bushell (17) 40. C: M Plater (28) 42. Scr: N Hayes 33.

MONA VALE: Women: Stableford: A: A Catlin (23) 38. B: R Harding (28) 37. C: A Hoy (39) 34.

MONASH: Men: Stableford: G Buchanan (7) 41. Women: A Atherton (46) 40.

MOORE PARK: Men: Stableford White: L Hayden (31) 41. Veteran: Gold: R Perry (24) 38. Women: Y Kim (31) 38.

MUIRFIELD: Women: Stroke: Medal: A: J Doherty (13) 69. A Scr: J Doherty 82. B: M Cavanagh (26) 72. B Scr: J Hilditch 98 cb. C: S Jeong (32) 68. C Scr: S Jeong 100. Medley: Stableford: J Milotich (41) 40.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: G Shorter (17) 35. J Hodgkinson (13) 33. Women: Div 1: C Frires (17) 35 cb. S Stevenson (25) 35. Div 2: P Norman (38) 38. S Davis (37) 35.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: M Starkey (15) 36 cb. Div 2: C McKee (36) 35.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: E Deane (36) 36 cb.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: K Shepherd L Domingue 47 cb. 2B Scr: M Vandervaere (15) G La Peyre (8) 35. M Lockley (24) 42. A: I Young (11) 38 cb. B: D Starte (18) 40. C: K Shepherd (22) 39. Women: E Shih (27) 38.

NSW: Medley: Stableford: C Galpin (19) 39. Women: Div 1: B Samuels (22) 38. Div 2: M Byrne (31) 35. Gold: R Buck (36) 25.

OATLANDS: Men: Stableford White: T McMurtry (6) 40. Women: Yellow: A: J Goudge (20) 39. B: H Hwang (33) 34. C: A Kennedy (39) 35.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: M Hill (12) A Berry (2 PGA) 71. R Wood (20) 41. Women: V Jones (31) 28. 9-hole: S Ferguson (41) 19 cb.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: F Ritchie (28) 36. B: J Boult (41) 38. Scr: S Wales (0) 22. 9-hole: J Spears (45) 18.

PYMBLE: Women: Stroke: Ambrose: H Shao (13) S Bennett (12) 66.75.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: L Pustetto (11) 38. Div 2: D Cleveland (28) 40.

RICH RIVER: Men: Stableford East: White: A: N Speigh (9) 37. B: F Harrison (20) 39. C: B Holmfield (21) 43.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: R Beard (13) 41.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: T Cunningham T Potts 48. White: A: B Butler (13) 37 cb. B: P Rose (18) 36 cb. C: G Tomagra (26) 38 cb. Green: A Marshall (29) 39 cb.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: D Lloyd-Phillips (21) 37. Div 2: S Mactier (29) 38 cb. Centenary: C Lake (34) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: M Dornan (28) P Edwards (26) 48. Men: P Edwards (26) 41. Women: A Kim (14) 37.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: S Devine (33) C Carey (37) 73. 2B Scr: K Jones (+2) D Viset (18) 37. White: A: E Nelson (12) 38 cb. B: H Cope (18) 38. C: W Andrews (22) 38. D: S Devine (33) 44.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: A McCracken (23) M Smith (6) 47 cb. Div 1: C Marshall (16) 42. Div 2: A McCracken (23) 43. Scr: B Cole 35.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: C Paku (11) 41. B: S Leaudais (14) 41. C: J Hampton (22) 38.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B: White: M Frost (14) I Lygoe (22) 49. 2B Scr: S Grant M Hammond 38. A: C Johnson (4) 40. B: M Frost (14) 40. C: S Foster (25) 40. Visitor: T Abrahamson (22 Monash 36. Scr: M Hammond 34. M Davis (PGA) 37. 2B: Gold: J Keane (24) E Karp (23) 47. J Keane (24) 41.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: R Blackburn (10) 38. B: A Cooper (14) 38. C: C Josephson (29) 44. A Scr: B Young 34. B Scr: J Larkin 25. C Scr: R Clelland 22. Women: I Kim (27) 35 cb.

STRATHFIELD: Women: Stroke: Foursome: M Kim A Yoo 70.5. Scr: Y Kim J Shin 78.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: W Liu (23) 38.

THE COAST: Women: Stableford: Div 1: G Jones (32) 32 cb. Div 2: J Worley (37) 33.

THE RIDGE: Medley: Stableford: Irish Team: G Miller (23) M McKeown (17) O Smith (15) M Uebel (11) 126. Men: A: J Withers (10) 41. B: R Sargent (13) 42. C: T Murray (23) 41 cb. Women: L Aston (30) 38 cb.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: W Anderson (20) 34. B: E Chan (31) 38 cb. C: B Homan (39) 38.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Chambers (18) G Anderson (11) 52. 2B Scr: J Mansfield G Simpson 36. A: G Simpson (6) 38. B: J Fatai (18) 37 cb. C: N Duguid (21) 40. Veteran: S Francis (10) 37 cb. Super Veteran: G Anderson (11) 38 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: J Wunder (18) 39. 9-hole: P De Boer (37) 19 cb.

WENTWORTH FALLS: Mxd: Stableford: 2B Multi: J Beahan (19) M Cawthorne (12) 68. Medley: M Petkevitch (28) 39. R Mason (11) 39 cb. Scr: C Stockley (2) 27.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: M Robinson (31) 38. B: K Lawler (40) 37.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal Sep: Black: K Stevenson (16) 64. A: P Viret (11) 65. A Steeden (13) 66. B: I Cockburn (17) 67. K Bailey (20) 68. C: P Smith (23) 67 cb. L Berghofer (21) 67.

WYONG: Men: Stableford: G McDonald (31) 36 cb. Women: Stroke: Div 1: S Martin (20) 74 cb. Div 1 Scr: L Mullard 76. Div 2: M Hayes (27) 74. Div 2 Scr: J Mihailovic 95. Div 3: J Pacey (41) 75. Div 3 Scr: L Calleja 111.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email