NSW & ACT Daily Club Golf Results 29 August 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 29 August 2020.

ANTILL PARK: Women: Stroke: Medal: A Kennedy (28) 67. Men: A: J Wilkinson (10) 68. B: M Larkin (13) 66. C: N Neary (21) 69. A Scr: J Richards (1) 70. B Scr: L Wilson (15) 83. C Scr: M Tyler (24) 94. T Chell (13) 74.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: C Lindeman (16) D Scaife (18) D Avers (27) G Bensley (10) 118. A: G Bensley (10) 43. B: J Spencer (15) 42. C: B Yang (22) 40. Scr: B McGiffin 35.

AVALON: Women: Stableford: Medal: C McDonald (31) 41.

AVONDALE: Mxd: Stableford 2B: White: K Aitken (7) S Aitken (32) 48. Men: 2B Scr: M Bayliss (9) W Bayliss (+1) 43. Father/Son Trophy: K Aitken (7) S Aitken (32) 48.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: R Costello (20) B Forsythe (4) 74. P Nash (24) 41. Stroke: R Hills (8) 67. Hole in one: B McDermott at 3rd.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: D Hanlon (23) 37. Men: A: D Higham (2) 39. B: A Eaton (19) 41 cb. C: G Pettenon (23) 37. B Thompson – Winters Cup (11) 152.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: S Catterick (11) 38. B: G Bouman (16) 42. C: P Bowden (28) 43. Scr: A Scr: R Jones 33. Women: Stableford: Div 1: S Storer (16) 37. Div 2: B Alfonso (28) 39. Medley: 2B: N Colmer (23) C Courtney (31) 50 cb. Men: Stroke: Singles KO f: P Clarke (3) bt B Muller (9) 1up.

BERMAGUI: Men: Par: A: S Lingard (15) 1 up. B: C Shoolman (20) 2 down. C: P Schmidt (28) 4 up. Women: Stableford: B Whiffen (26) 34.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Ambrose: A: T Cleary (7) C Windle (14) 58.75. B: A Gentile (19) W Bollard (18) 59.75. A Scr: E Smith S Peters 65. Women: C Ryan (25) 70.

BEXLEY: Men: Stableford: A: R Kelly (10) 41. B: P Kollar (16) 38 cb. C: F Harvey (20) 41 cb. Scr: J Dodds 36. 4B Agg: M Hill (14) D Marriner (11) 77. Women: L Moles (19) 37.

BLACKHEATH: Women: Stableford: E Saxton (40) 44. Men: Stableford Black: H Herron (17) 43. Stableford: 4B: R Tubbs (14) H Herron (17) T Griffin (13) A Murray (30) 99.

BONDI: Men: Stableford: G Hanniffy (15) 40. 2B: G Hanniffy (15) K Hanniffy (15) 48.

BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: M Fenton (11) 41 cb. A Scr: P O’Kane 41. B: G Ujvary (17) 45. C: S Levy (28) 44. D: T Terley (33) 36. Hole in one: A Vantol at 11th.

BONVILLE: Medley: Stableford: G Zacher (15) 40. G Bowles (24) 39 cb. I Smith (12) 39. J West (29) 38 cb. L Belling (9) 38.

BOWRAL: Women: Par: S Harrison (25) 1 up. Men: J Pinkstone (10) 3 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: W Alvarez (11) F Murugan (10) 46. Div 2: C Roberts (28) S Scott (20) 49. Div 1 Scr: D Ho A Marsh 36. A: J Quintrell (9) 40. B: J Perez (11) 38. C: D Finocchiaro (16) 37 cb. D: J Svorinic (24) 40 cb.

CAMDEN: Women: Stroke: Foursome: Div 1: P Scutts J Turner (24.5) 75.5. Div 1 Scr: S Chapman C Bell 88. Div 2: Y Day K De Cean (27.5) 74.5. Div 2 Scr: Y Day K De Cean 102. Men: Stableford: A: R Kaldasaun (16) 41. A Scr: R Minns 29. B: C Lawson (27) 40. B Scr: K Bate 18. Stroke Foursome: Black: A: G Matheson R Carpenter (8) 70. A Scr: S Bate M Arnold 78 cb. B: P Small R Banks (19.5) 72.5. B Scr: T Elmoh J Shaw 87. C: C Longhurst P Wilson (21) 71. C Scr: C Longhurst P Wilson 92. Stroke: Foursome C’ship: A Scr: G Matheson R Carpenter 156. A: G Matheson R Carpenter 139.5. B Scr: J Van Der Weegen D Mc Dermott 176. B: J Van Der Weegen 149. C: S Ireland R Lowe 145. C Scr: A Piggott D Bogg S Ireland R Lowe to playoff. Women: Div 1 Scr: C Bell S Chapman 170. Div 1: C Bell S Chapman 148. Div 2 Scr: Y Day K De Cean 217. Div 2: C Versluis S Purnell 158.

CAMMERAY: Men: Stroke: A: J Kotze (8) 73. B: D Allsop (14) 82. C: J Maxwell (20) 87. Hole in one: I Christiansen at 12th.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: P Whiteford (10) 42. B: M Wakeling (13) 45. C: G Parkins (21) 41. 2B: J Semrany (4) K McCabe (16) 47 cb. 2B Scr: P Higgins C Lawson 40.

CARNARVON: Men: Stableford: Split Six: A Bakerq (18) M Erden (6) 73 cb. A: Y Kwon (12) 40. B: P Heath (15) 41. C: J Shepherd (23) 42.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: J Hanich (36) C Muxworthy (31) 48. A: D Gale (+5) 40. B: P Trainor (15) 41. C: C Muxworthy (31) 40. 2B: M Walker (27) C Walker (29) 49. A: B Wong (7) 41. B: B Jendren (16) 43. C: R Calanan (22) 43. 2B Scr: J Bugdalski J Kim 43.

CASTLECOVE: Women: Stableford: H Muscat (39) 35. Men: Stableford White: A: J Berry (13) 38. B: A Curdie (24) 39. 2B Multi: R Walker (9) P Thomas (10) 78.

CHATSWOOD: Stableford: A: S Lisk (10) 38. B: J Bremner (16) 38. C: C Bond (23) 40. 2B: G Seeto (12) P Shea (18) 47.

CONCORD: Medley: Stableford: A: W Foung (11) 40. B: K Kordy (18) 39 cb. C: B Dincel (22) 42. 2B: S Baldini (9) B Dincel (22) 48. 2B Scr: M Wilson (19) J Armstrong (+5) 42.

COROWA: Stableford: Men’s: Div 1. A Scott (9) 37. Div 2. B Glare (13) 42. Div 3. J Conroy (24) 33. Women’s: 1st S Barkley (11) 35. 2nd M. Bradford (23) 34.

CROMER: Stableford: A: G Dunlop (11) 37 cb. B: C Berry (18) 39. C: G Arcus (22) 39. A Scr: L Blacker 35. 2B: S Smith A Harris 83.

CRONULLA: Men: Stableford: A: B Brokenshire (11) 41. B: S Talbot (16) 40 cb. C: P Nickerson (29) 39. A Scr: T Wood (1) 39.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: P Hilton (5) 40 cb. Div 2: M Trigona (14) 41. Div 3: L Dunks (21) 42. D Scr: J Freeman 40. 2B Multi: N Hook (12) 89. M Trigona (14) . D Scr: P Hilton W Timberlake 57.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Multi: Div 1: N Cahill (22) C Harwood (12) 80 cb. Div 1 Scr: G Shute R Kellam 60. Div 2: J Delaney (21) F Vincent (35) 81. Div 1: G Mather (18) 42 cb. Div 2: N Cahill (22) 46.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: J Elfes (9) 38. B: S Boyle (15) 40. C: T Maillard (32) 46. A Scr: C Hicks (0) 36.

ELANORA: Men: Stableford Qlfrs: Black: M Scamps (16) 40. I Wenham (27) 39. S Renkert (19) 39. K Donohoe (4) A Lapa (28) R Fox (20) J Reeves (26) 40 to playoff. Par Trophy: White: A: M Wilcocks (9) bt K Cappie-Wood (23) . B: T Berg (23) bt G Reaney (25) .

EVERGLADES: Medley: Stableford: 2B: J Mcgrath (22) J Fleming (16) 48. A Scr: K Andres (1) 38. A: L Young (7) 41. B: J Fleming (16) 41. C: J Schumacher (24) 40 cb. D: B Emms (29) 38.

FORSTER: Men: Stableford White: A: S Gregson (13) 40 cb. A Scr: W Dormor (8) 31. B: G Taylor (19) 42. B Scr: B Jones (18) 23 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: Split Six: K Farley (17) S Gibson (25) 76. 2B Scr: P Minko G Maguire 43. A: P Minko (9) 38 cb. B: P O’Brien (13) 40. C: S Naidu (23) 43. Hole in one: G Watts at 15th.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B Agg: P Roberts (16) S Vrachas (7) 75. A: S Chant (11) 38. B: P Roberts (16) 38. C: K Reynolds (23) 40.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: Irish: Div 1: M Hreszczuk (13) 79. Div 2: P Wilson (23) 76 cb. Div 1 Scr: W Knapp 31.

GLENMORE: Medley: Stroke: Ambrose: J Shearim D Kay (3) 61.

GORDON: Men: Stableford: A: N Brady (3) 39. B: R Keightley (16) 38 cb. C: B Trenko (33) 40. Medley: 2B: B Trenko (33) P Whigham (17) 47.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: P Budden (9) 39 cb. B: J Perks (29) 46. Women: A: C Moran (20) 36 cb. B: T Johnson (45) 38.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: G Gillard (18) 38. B: H Wilton (30) 37. Men: A: W Jones (1) 39. B: B Webster (24) 38. 2B Agg: W Jones (1) . I Leggatt (7) 75.

HORIZONS: Men: Stableford: M Murnane (9) 40. Women: S Wood (35) 34 cb.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: P Zongo (10) 40. B: J Parva (13) 39. C: L Rorris (25) 43. Women: Stableford: R Gai (30) 42.

KAREELA: Men: Stableford: Father/Son Trophy: C Climie S Climie 65. 2B: P Tierney D Lambert 47. A: K Mudadana (4) 33. C Hubbard (8) 39. B: P Cook (16) 42. C: T Robinson (20) 40.

KILLARA: Men: Stroke: A: S Cooper (1) 68. B: A Sengupta (15) 71 cb. C: T Little (23) 68. A Scr: S Cooper 69. Div 1: P Sears (11) 79 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Nikiforidis (4) K White (15) 46. A: P Spiropolous (10) 42. A Scr: G Harnwell 35 cb. B: C Tregonning (14) 38 cb. C: G Vouris (22) 39.

KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: C Riddle (18) 39. Men: A: S Kelly (2) 42. B: J McCormack (16) 39. C: T Paola (24) 39. Mxd: 2B Agg: S Kelly . C Mackey 77.

LAKESIDE: Men: Stroke: Ambrose: R Butchers (6) R Hodge (12) 61.5. Women: T Wood (8) D Forrest (11) 65.25. Jnr: Stableford: 9-hole: P Lozusic (19) 22. Cock o’ Walk: P Lockyer (3) G Fish (7) bt M Dib (7) B Warby (0) .

LANE COVE: Men: Stableford: P Siapos (22) 40. 2B: M Simonsen (16) . J Patfield (30) 51. Veteran Men: P Siapos (22) 40. Trophy: J Patfield (30) 38.

LEONAY: Men: Stableford 2B Multi: White: Div 1: L Berrisford (19) P Strom (23) 81. Medley: Div 1: A Harper (36) D Harper 77. Men: Div 1 Scr: K Canning S Meyers 45. Medley: Stableford: A: R Glass (11) 39. B: M Mccormick (16) 41. C: L Berrisford (19) 42. D: A Best (27) 40. Women: Stableford White: A: A Harper (36) 43.

LEURA: Medley Stroke A Grade: R Walker (4) 70, R/u M Proctor (4) 73, B Grade Winner GD Webb (13) 67cb, R/u M Donoghue (13) 67, C Grade Winner J Robertson (26) 65, R/u, C Malivanek (20) 68, Scratch R Walker 74cb.

LIVERPOOL: Men: Par: A: J Ko (9) 7 up. B: A Perrett (15) 6 up. C: D Kim (30) 9 up. 2B: T Weaver (17) D Michael (12) 14 up cb. 2B Scr: W Buckley B Davies 8 up.

LONG REEF: Men: Stroke: Ambrose: B Jones R Sharp D Murrell E Tazelaar 56.25. A Scr: D Campbell J Knox J Little A Regan 60 cb.

LYNWOOD: Stableford White: A: R Lewis (9) 39. B: S Carr (17) 39. C: S Sainsbury (18) 41. J Smith (12) 36. B: T Lindsay (29) 40.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Black: J Menz (2) 38. P Kember (14) 41. R Hughes (20) 40. Women: Stableford: K Riley (20) 25.

MACQUARIE LINKS: Stroke: Keno Ambrose: G Stubbs A Stone (3) 58 cb.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford 2B Multi: White: P Flaherty (26) T Smith (27) 69. L Brooks (1) 35 cb.

MARRICKVILLE: Stableford: 2B: S Wallace (10) A Faraday (16) 50 cb. 2B Scr: D Fletcher D Fitzpatrick 39. I Lafoa’i (19) 44. Scr: T Shaw 32.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: R Wood (7) 40. Div 2: M Powell (18) 41. Div 3: F Cook (26) 40 cb. Scr: R Wood 33. 2B Agg: F Cook (26) R Craig (14) 75. Men: Stroke: Cock o’ Walk: D Smith (4) R Forrest (12) bt M Hamilton (16) J Doig (26) 3-2. Women: Chick o’ Walk: K McDonald (23) S Callaghan (22) bt T Unwin (15) M Oman (11) 1up.

MONA VALE: Men: Par: A: M Hickey (12) 6 up. B: L Thomas (19) 5 up. C: A Stanford (36) 7 up. Scr: A Hugill 4 up. 2B: A Stanford (36) B Stanford (7) 12 up. Hole in one: L Williamson at 16th.

MONASH: Men: Stableford: A: G Howe (7) 45. B: B Vegh (13) 44. C: K Selinger (23) 44. 2B: Div 1: G Howe (7) A Pritchard-Davies (16) 51. Div 2: S Mott (13) B McNamara (24) 48. 2B Scr: G Howe A Pritchard-Davies 41.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Perks (4) 39 cb. B: J Pompanya (14) 43. C: S Segal (20) 41 cb. Stableford: Scr: J Boaz 35 cb. Women: A Liu (6) 37 cb. Scr: G Dooley 33.

MOSS VALE: Men: Stroke: Keno Ambrose: J Temporali (10) M Wortz (17) 62.25. Medley: Stableford: A Paterson (43) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Lee (40) S Kim (14) 53. A: D Johnson (10) 40. B: D Roy (15) 41. C: J Lee (40) 49.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: A Jeffries 40. A Scr: J Robards 35. B: J Skidmore 39. C: M Lewis 39. Women: L Minehan 36.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: M Spackman (5) 41. B: S Yeung (18) 39. C: A Spark (24) 43. D: T Bolton (30) 38. P Town (33) J Cummins (23) 48. J Fennell (+1) A Sghabe (2) 40.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: J Holton (26) 38. Men: W Inwood (24) 38. Mxd: 2B: R Edenhofner (2) D Smith (16) 47.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: W Margetts (14) 40 cb. A: B Benson (4) 39. A Scr: B Benson 35. B: J Whiting (15) 40. C: A Wong (21) 39. Women: B Lewis (16) 36. Medley: 2B: M Burley (8) J Lee (27) 48.

NOWRA: Medley: Stableford: A: T Johnston (14) 42. B: M Kable (16) 41. C: G Napper (22) 40.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: P Hrdina (11) 41. B: R Cadman (18) 42. C: D Gaffaney (21) 40. D: P Krautil (27) 39. A Scr: S Porter 37.

PALM BEACH: Women: Stableford: J Paul (34) 38. Men: Stroke C’ship: Black: A: T Parker (12) 63. B: J McFarlane (15) 65. C: J Parker (22) 60. D: R Biven (33) 66. A Scr: C Seymour (4) 69. B Scr: P Arony (14) 81. C Scr: J McLean (21) 82. D: I Middleton (32) 102.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: Trophy: P McBeath (25) J McBeath (10) 48. Men: Stroke: Captain’s Trophy: A: M Fogarty bt T Cordukes 7-6. Stableford: A: S Rowe (11) 39 cb. A Scr: H Murray 38. B: D Sefton (16) 39. C: J Golding (21) 41. Women: L Golding (35) 43.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: G Bond (10) G Brody (11) 48. 2B Scr: P Morris G McCall 41. Stableford: A: M McKenzie (12) 42. B: J Sharkie (19) 43. C: D Calear (22) 45.

PYMBLE: Men: Stableford: A: R Killick (7) 39. B: S Macri (18) 39. C: P Mcmahon (23) 39 cb. Mxd: 4B: C Francis (31) 50. D Mcewen (13) 50. A Scr: J Conran 40. H Shao 40. Women: L Dickinson (10) 36.

RANDWICK: Stroke: Ambrose: D Crawford (7.125) C Luck A Hunter R Young 45.875. I Russell P Johnstone M Williams C Forward 50 cb. Hole in one: T Judge at 3rd.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: D Ayre (1) 39. B: R Arnold (15) 39. C: M Gallahar (28) 43. Scr: C Knobbs (3) 34 cb. 2B Multi: Div 1: C Brown (4) M Knobbs (5) 81. Div 1 Scr: G Jacobsen (2) D Adam (10) 40. Div 2: M Gallahar (28) D Murphy (15) 88. Div 2 Scr: M Nixon (21) R Arnold (15) 31.

ROSEVILLE: Men: Stroke: A: J Gesnouin (5) 64 cb. B: S Potter (18) 61. C: P O’hanlon (28) 61. Stroke Green: A Sanghvi (18) 64. Women: Stableford: D Kenny (24) 42. Snr Stableford White: R Li (31) 41.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: S Plaskitt (21) 32. Stroke: Centenary: C Thomson (17) 66.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: Ambrose: J Clarke (11.375) L Jones B Wheelhouse L Camroux 52.625. A Scr: V Subramaniam T Popov J Kim P Montague 59.

SEFTON: Men: Stroke: Foursome: S Melham (11) P Kingi (11) 52. Foursome C’ship: S Melham (11) P Kingi (11) 108.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: A O’Connor (9) 37. B: J Ryan (14) 39. C: F Higson (24) 41 cb. 2B: J Millar (20) A Chew (10) 51. Medley: R Evatt (29) G Thomas (24) 45 cb. Women: Div 1: M Armstrong (18) 38 cb. Div 2: R Moore (27) 35.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B Multi: C Troy (21) P Herrick (22) 83. A: S Hancock (8) 38. B: G Cracknell (16) 39. C: J Harvey (29) 37. A Scr: I Asbury (+1) 34.

SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: J McKinlay (9) 41. B: D Edge (19) 40. C: S Trotter (25) 44. 2B: J McKinlay (9) 50. D Edge (19) 50. Women: F Blakemore (30) 41.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford White: A: P Vella (11) 43. B: J Clementson (16) 40. C: M Griffiths (25) 36 cb. Gold: J Keane (25) 32. Women: Stableford: S Lom (27) 32. Men: Stableford Scr: White: D Pitman 33. 2B Agg: D Pitman (8) J O’Connor (16) 80. 2B Agg Scr: S Browne P Balzen 57. 2B Agg: Gold: T Mayes (16) B Schill (7) 63.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: R Gear (27) P Gear (34) 49. A Scr: D Williams M Webber 40. A: G Hann (8) 40. C: P Loader (18) 42.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: M Mynett J Veness 77. 2B Agg Scr: J Fanning J Floridia 65. Div 1: M Stedman (11) 39. Div 2: J Veness (15) 41. Div 3: J Punch (24) 42. Scr: E Burgess 37.

TERREY HILLS: Medley: Stroke: A: W Kelly (10) 69. B: T Garrett (17) 65. C: S Choi (26) 69. A Scr: D Fitzgerald 75 cb. C’ship: T Garrett (17) 65.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke Silver Medal: White: A: J Williams (6) 68. B: S Pike (17) 69. C: J Cottle (19) 64. A Scr: T Heaton 68.

THE COAST: Men: Stableford Irish Team: White: C: M Wright (21) 48. A Scr: N Simpkins 34. A: N Simpkins (8) T McCusker (36) . M Powys (13) . M Poche (15) 92. Div 1: A Singh (21) 31. Women: Stableford: 2B: G McFadyen (26) J Quigg (41) 49.

THE LAKES: Stroke: A: M O’Brien (11) 68 cb. A Scr: J Ong 75. B: J Gouganovski (15) 69 cb. C: B Steege (26) 72. Trophy: A Katholos 307. T Berrett (4) 157. J Ganderton (8) 144 cb. A Sank (17) 143.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: P Bailey (11) 38. B: D Burnes (14) 38. C: N Watson (30) 41. 2B Multi: N Watson (30) J Bennett (24) 79.

TOUKLEY: Men: Stroke: A: P Robertson (9) 70. A Scr: B Willett 70. B: R Lee (18) 68. B Scr: G Hogg 83. C: J Barton (23) 69. C Scr: K Rothwell 89. Women: Stableford: C Walters (23) 33.

TUNCURRY: Men: Stableford White: A: J Nixon (11) 40 cb. A Scr: M Jackson (1) 34. B: P Coxall (18) 38. B Scr: K Croak (23) 18.

TWIN CREEKS: Women: Stroke Green: M Iwatani (18) 88. Men: Black: A: J White (2) -1. A Scr: M Devries (1) 72. B: J Sweeten (18) -4. B Scr: V Centeno (15) 88. C: S Johnston (25) -16. C Scr: A Boudville (21) 90.

WAKEHURST: Men: Stroke: A: P Byrne (12) 67. A Scr: A Sutton 76. B: T Yoon (14) 68. B Scr: T Yoon 82. C: P Cohen (20) 63. C Scr: J Simpson 91. Women: Stableford: L Meakins (20) 37 cb. Men: B Smith (24) 39.

WALLACIA: Men: Stableford: Irish Team: P Sutton (18) F KIlleen (19) P Deguara (19) G McMillen (17) 97. Scr: M Berg J Vidigal R Lees P Low 74. A: A Howell (11) 38 cb. B: A Evans (14) 38 cb. C: P Deguara (19) 45. Women: C Hoppe (41) 43.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: C Wu (3) 39 cb. B: C Jervis (17) 42. C: M Alexander (20) 41. D: B Porter (25) 42. Trophy: B Porter (25) 42 cb. Scr: C Wu (3) 36 cb. 2B: B Adams (32) L Plumridge (25) 51.

WENTWORTH FALLS: Women: Stroke: MM: G Keeley (33) 76 cb. Men: A: J McInnes (8) 70. A Scr: S Hunt (4) 74. B: F Boyd (13) 67. C: G Eather (20) 68. Keno Ambrose: T Daniels (13) J Galbraith (9) 65. Women: A Fraser (27) M Petkevitch (28) 76.25.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: K Hanigan (15) D Bice (13) 49. A: S Garrick (11) 39. B: E Dumusmog (18) 38 cb. C: L Trethowan (28) 41 cb.

WOOLLAHRA: Men: Stableford White: Div 1: K Wissler (7) 39 cb. Div 2: G Robinson (20) 40. Div 3: T Bassil (29) 39 cb. 2B: S Meads (18) T Bassil (29) 47 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stroke: Ambrose: M Sear (6) M Hegarty (7) 58.75. Scr: G Soames G Haig 64.

WYONG: Men: Stableford: 2B: A Penney (20) G Evans (24) 48. A: N Scott (10) 40. B: A Holman (15) 39 cb. C: G Taylor (29) 39 cb. A Scr: H Ireland 36. Women: T Lonergan (10) 35 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email