September 25, 2021

Daily Club Golf Results 22 August 2020

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results 22 August 2020

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 22 August 2020.

ANTILL PARK: Men: Stableford 2B: White: A Walker (22) N Neary (20) 45 cb. 2B Scr: W Higgins B Jarman 37. A: W Higgins (6) 35 cb. B: E Wyszynski (17) 38. C: J Treaner (25) 37. Women: Stableford: S Peters (28) 36.

ASQUITH: Men: Stroke: Ambrose: R Page (12.333) S Jenkins T Burghard G Dashwood 54.625. A Scr: S Fraser M Blackmore S Della-Pietra T Stevens 61 cb.

AVALON: Women: Par: C Gardner (29) 4 down. Trophy: C Gardner (29) 3 down.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: B Mckinsrty (10) 39. M Jaroszewicz (17) 37. B Zappia (23) 38. Scr: C Fan (+3) 36. 2B Agg: A Boniface (19) B Zappia (23) 75.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: D Karren (7) 41. B: D Mitchell (18) 41. C: S Deakin (24) 47.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: B Voller (33) B Spilsted (23) 46. Stroke: G Lee (5) 64 cb. Stableford: K Mcanulty (23) 45.

BARHAM: Women: Stableford: G Martin (36) 31. Men: Div 1: D McKnight (5) 41. Div 2: J Barrington (19) 36.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: J Sharma (21) 34 cb. Men: A: J Veiga (10) 36. B: P Rouillon (16) 39. C: G Pettenon (26) 43. 2B Agg: J Marsters (14) P Bentley (15) 74.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: N Woolmer (6) 38 cb. B: H Brown (Forster-Tuncurry 15) 39 cb. C: S Brooks (24) 40. Scr: A Scr: R Jones 37. Women: Div 1: H Touw (5) 27 cb. Div 2: L McConachie (43) 39. Medley: 2B Agg: H Brown (Forster Tuncurry 15) A Donovan (Oatlands 24) 77.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: N Seller (28) 22. A: P Keegan (6) 15. B: S Buchanan (17) 16. C: R Wilson (21) 12. A Scr: O Davis 2.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: R Levi (13) L Delahoy (14) 87. Men: A: N Hassapis (9) 40. B: P Ng (17) 41. C: N Pizanias (20) 46. Women: L Moles (19) 39. Medley: Scr: S Andreacchio 33.

BONDI: Men: Stableford: 2B: L Furlong (9) J Sullivan (20) 45. Div 1 Scr: G Hanniffy (16) 42.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: J Coomber (9) 38. A Scr: S Macaulay 35. B: T Mannion (14) 38. C: B Pellow (25) 37 cb.

BOWRAL: Men: Stableford: B Hanrahan (14) 36 cb.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stroke Ambrose: White: J McFarlane (1) J Burrough (5) 59.5.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: N Kitchen (4) M Wilson (6) 70. Div 2: J Touvinen (33) W Brooking (25) 84. Div 1 Scr: M Smith G Glenday 54. A: N Kitchen (4) 38. B: O Abdisho (14) 40. C: S Umpleby (15) 38 cb. D: J Tuovinen (33) 39.

CAMDEN: Women: Stroke: Foursome: A: S Chapman C Bell (11) 71. A Scr: S Chapman C Bell 82. B: C Versluis S Purnell (38) 76. B Scr: C Versuis S Purnell 114. Men: Stableford: A: D Senko (9) 33 cb. A Scr: D Smith 27. Stroke: Foursome: A: R Carpenter G Matheson (8.5) 69.5. A Scr: R Carpenter G Matheson 78. B: G Wackett S Humphreys (17.5) 67.5. B Scr: G Wackett S Humphreys 85. C: S Ireland R Lowe (23.5) 68.5. C Scr: S Ireland R Lowe 92.

CAMMERAY: Mxd: Stableford: D Harwood (27) 37.

CARNARVON: Men: Stableford Split Six: White: T Khoury (16) Y Kim (27) 72. A: D Weir (6) 40. B: J Han (13) 39 cb. W Dunn (31) 41 cb.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: R Ward (5) C Gilver (21) 70. A: J Dakin (5) 38. B: D Lewis (12) 34. C: R Ward (21) 39. 2B Agg: A Singh (20) B Goh (32) 73. A: J Farnham (9) 37. B: B Jendren (16) 37. C: L Noble (25) 42. 2B Agg Scr: J Dakin J Reynolds 62.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: R Wallace (7) P McCarthy (18) 45. R Wallace (7) 36. Women: Stableford: R Hobbs (34) 38.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: H Clark (12) R Joder (22) 45. A: K Davies (8) 37. B: K Davies (14) 34 cb. C: N Wilson (33) 40. Men: Stroke Foursome: Black: A Scr: S Wilson (5.1) B Storer (5.8) 71. A: S Wilson (5.1) B Storer (5.8) 66.5. B Scr: B Ryan (17.5) R Ryan (18.1) 80. B: B Ryan (17.5) R Ryan (18.1) 64.5. C Scr: S Bluth (20.8) G Oddy (22.4) 88. C: M Wheelahan (26.1) W Gay (20.8) 68.5. Foursome C’ship: A: S Wilson (5.1) B Storer (5.8) 152. B: B Thomson (14.6) D Jones (20.2) 165 to playoff. C: M Miller (18.8) P Arnold (18.7) 177.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: T Hanrahan (22) 40.

CONCORD: Medley: Stableford: A: P McGahen (14) 39 cb. B: D Dickinson (17) 39. C: B Gilroy (33) 38. 2B: A Knox (34) K Turner (21) 46 cb. 2B Scr: S Maiolo A Maiolo 39.

COROWA: Men: Stableford: M Wyers (27) 42. 

CROMER: Medley: Stableford: A: A Imran (12) 37 cb. B: J Younger (15) 40. C: G Clark (32) 39. Scr: P Brimmer (2) 33. Irish Team: D McGreevy (10) S Ahn (19) P Webster (18) S Short (26) 92 cb.

CRONULLA: Men: Par: A: M Smith (7) 5 up. B: L J Axford (15) 4 up. C: P Thomson (21) 4 up. A Scr: J Brown (0) 2 down.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Team: D: A Johnson S Johnson J Power D Stocks 130. D Scr: J Kiddle W Timberlake P Hilton T Hurley 89. Div 1: K Lee (15) 42. Div 2: P Burge (18) 40 cb. Div 3: W Montgomery (23) 46. D Scr: M Guinney 31.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: J Pearce (13) 37. B: R Turner (19) 35. C: S Atley (36) 40.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: R Delany (10) W Cochrane (26) 80. Div 1 Scr: C Williams D Williams 58. Div 2: M Clow (18) G Doyle (19) 77. Div 1: R Delany (10) 40. Div 2: J Waterhouse (23) 41. Trophy: G Koh (16) M Hotchkiss (9) 66.

EASTLAKE: Stableford: A: B Colburne (12) 37. B: D Flemming (17) 38. C: A Tilbury (43) 43. A Scr: S Robertson (+3) 33.

ELANORA: Men: Par: President’s Trophy: R Herring (25) 3 up. Par Hcp: Yellow: B Grace (34) 5 up.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: S Hoyland (0) 37. A: D Creese (9) 39 cb. B: G Evans (13) 37. C: C New (21) 40. D: R Clark (28) 39. 2B: G Evans (13) D Cracknell (9) 76.

FINLEY: Men: Stroke: L McNamara (17) 75. 

FORSTER: Men: Stableford White: A: G Gardner (11) 40. A Scr: M Jackson (0) 33. B: B Coombe (21) 40. B Scr: B Waldron (20) 20 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: P Mainali (19) T Marsic (11) 72. 2B Agg Scr: S Bridger J Russo 60. A: T Marsic (11) 35. B: M Saunders (13) 37. C: B McCrudden (36) 37.

GEORGES RIVER: Stableford: Irish Team: A Johnson (7) W Kelly (8) R Kelly (24) P McGuire (24) 87. A: D Parto (11) 38. B: G Piconi (14) 41 cb. C: S Frost (34) 38.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: Medal Aug: A: A Bray (4) 68. A Scr: W Knapp 73. B: M Eschbank (17) 67. B Scr: R Druery 85. C: R Liehr (29) 69. C Scr: T Harman 97.

GLENMORE: Medley: Par: Div 1: D Baich (15) 4 up. Div 2: J Searle (20) 4 up. Div 1 Scr: A Robb 1 down.

GORDON: Men: Stableford: A: S Austin (11) 40. B: C O’Rorke (17) 35 cb. C: M Morgan (20) 41. 2B Multi: M Morgan (20) C Mooney (21) 45 cb.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: P Lack (12) 41. B: M Dumpleton (17) 39 cb. C: C Willis (28) 42.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: G Warner (20) 38 cb. B: B Tyas (32) 36. Women: V Barker (37) 38.

HAWKS NEST: Women: Stableford: S Brownrigg (35) 33 cb.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: K Henson (19) 36. B: L Sweeney (21) 37.

HURSTVILLE: Mxd: Stableford: 2B Agg: G Walker (21) I Beveridge (24) 50. Men: Stableford White: A: K Moroney (9) 38. B: A Cougelis (12) 41. C: G Walker (21) 39 cb. Women: Stableford: G Rowan (31) 38.

JAMBEROO: Men: Stableford White: R Sheehan (18) 38. Women: J Burke (23) 30.

KAREELA: Medley: Stableford: Irish Team: R Elton C Elton S Nicholson T Sadler 121. A Scr: M Hardiman (3) 28. A: T Bush (12) 35. B: R Connon (14) 36. C: C Timewell (23) 35. Men: Stroke: Foursome C’ship: B Scr: T Nicholls J Lumb.

KILLARA: Men: Stableford: A: C Luxton (5) 38 cb. B: S Kavangh (13) 36 cb. C: C Curwood (29) 41. S Wishart (8) 47. G Corrigan (27). A Scr: T Wray S Cooper 39.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: R Jerome (18) R Langham (35) 74. A: B Thomas (11) 39. A Scr: J Heron 35. B: K Johnston (16) 37 cb. C: R Lagham (35) 37.

LAKESIDE: Women: Stableford: A Pitt (23) 35. 2B Agg: A Pitt (23) K Wagg (20) 60 cb. A: S Leicester (11) 41. B: K Tideswell (14) 37. C: S Mcdonald (24) 39. 2B Agg: S Mcdonald (24) K Tideswell (14) 76.

LANE COVE: Men: Stableford: B Virgili (24) 36. 2B: P Doherty (7) D Leckie (15) 43.

LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: A Konarew (31) L Alexander (8) 47. Div 1 Scr: J Kennedy J Borg 34. Div 2: M Haworth (19) R Glass 41. A: J Wright (11) 36. B: R Butcher (15) 38. C: J Thomas (19) 42. D: C Finch (24) 36. Women: A: L Cupples (21) 34.

LIVERPOOL: Medley: Stroke: Ambrose: D Joo W Kim P Lee S Ha (9) 52. Scr: M Naaman N Naaman A Naaman P Brescia 59.

LONG REEF: Men: Par: A: N Mahoney (6) 3 up. A Scr: A Lynn 2 down cb. B: D Jensen (15) 1 up. C: C Thomas (28) 2 up. Women: K Smith 1 down cb. Men: 2B: C Thorp A Lynn 8 up.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Black: B Porter (8) 39. A Dodd (15) 39 cb. A Robinson (29) 46. 2B Multi: H Bowerman (15) A Robinson (29) 86.

MACQUARIE LINKS: Men: Stroke Cup: Black: D Brooker 72. Medley: Stableford: M Hobson (25) 35.

MAGENTA SHORES: Men: Stableford: Hcp: A: M Burke (10) 33. C Anderson (13) 32 cb. B: S Snape (18) 34. R Bateman (19) 32 cb. C: M Gleeson (28) 38 cb. K Butt (24) 38. Women: Div 1: L Lewis (13) 35. Div 2: A Wylie (47) 38. Medley: 2B Agg: J Martin (29) K Butt (24) 72.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford White: Div 1: E Holmes (16) 34. Div 2: C Moran (21) 38.

MANLY: Men: Stableford White: A: S Bianchini (13) 40. B: A Smith (17) 42. C: D Benson (31) 37 cb. A Scr: J Smith (3) 31. Women: Stableford: G Rae (2) 34.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: T Savage (12) N Foley (21) 48. 2B Scr: M Ribarovski G Quintal 37. M Lakiss (22) 42 cb. Scr: C Nikolaou 36.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: P Lee (12) 39. Div 2: A Hall (17) 37. Div 3: A Bowmer (26) 40. 2B: G Ryan (16) S Turner (17) 45.

MONA VALE: Men: Stableford: A: M Oliver (7) 36 cb. B: R Douglass (21) 40. C: D Johns (29) 40. Scr: A Munro 33 cb. 2B: M Mashman (18) T McHugh (33) 46.

MONASH: Men: Par: A: B Jacobson (12) 1 up. B: S Green (15) 4 up. C: B Cleland (22) 4 up.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: S Johnson (3) 38. B: M Hioki (13) 39. C: J Brett (26) 42. Stableford: Scr: C Bowe 34. Women: S McNally (17) 35.

MOSS VALE: Men: Par: A: J Ford (8) 1 up cb. B: G Morris (19) 1 up. C: M Fenwick (23) 2 up. Women: K Delaney (17) 1 up.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: W Matthews (28) I Maidens (32) 49 cb. A: J Nettleton (10) 42. B: B Johnson (15) 41. C: J Soussan (28) 42 cb.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: C Turnbull 37. A Scr: D Terry 35 cb. B: M Braddish 39. C: P Bredenbac 41. Women: L Harrington 24.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: J McAllister (16) 38. Women: C Worrall (25) 36. Men: 2B: D Mahoney (11) K Ren 46.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford Trophy: White: M Matthews (18) 40 cb. A: C Cheong (11) 38. A Scr: P Banbury 31. B: B Wallis (13) 40. C: R Smith (26) 36 cb. Women: Stableford: B Lewis (17) 36. Medley: 2B: P Mountford (11) B Lewis (17) 50.

NSW: Men: Stableford: Cup: G Moses (22) 38. Stableford White: J Briggs (23) 38. Gold: K Nossiter (30) 30. Women: Stableford: N Dress (19) 32. Men: Scr: D Storey 30. Hole in one: Gold: K Nossiter at 6th.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: E Armstrong (10) 37 cb. B: J Ward (15) 36 cb. C: D Peet (22) 39 cb. D: P Ree (32) 39. A Scr: C Kim 37.

PALM BEACH: Women: Stableford: 2B: D Van Ooi (37) L Hutchison (25) 40 cb. Men: Stroke C’ship: Black: A: S Player (7) 66. B: J Oliver (15) 66. C: G Farrell (20) 65. D: I Middleton (32) 71. A Scr: C Bevan (2) 73. B Scr: S Wannell (13) 81. C Scr: W Dickerson (22) 90. D: R Biven (33) 105.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: M Purcell (7) 42. B: T Dragicevech (13) 42. C: K Blackshaw (27) 44. Scr: M Purcell 35. 2B: M Bradbury (16) J O’Sullivan (16) 47 cb.

PENRITH: Men: Stableford White: A: M Stafford (8) 37. A Scr: J Gadd (+3) 39. B: J Jeffries (19) 37. C: C Dickinson (23) 41.

PYMBLE: Men: Stableford: A: N Fraser (12) 40. B: S Fairlie (14) 38 cb. C: J El’atrache (28) 39. Women: L Dickinson (14) 35 cb. Medley: 4B: A Kameron (32) 47 cb. S Fairlie (14) 47 cb. A Scr: G Wall 36 cb. S Mackintosh 36 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: R Bates (14) W Lloyd (22) 71. A: I Russell (6) 40. B: R Bates (14) 37. C: M Pastor (26) 37. Scr: J Malin 33.

RICHMOND: Men: Stroke: Bowl: B Scr: S Tibben (14) 83 cb. B: R Arnold (16) 70 cb. Plate: C Scr: K McKinlay (21) 88 cb. C: M Gallahar (29) 66.

RICH RIVER: Mxd: Stableford West: White: A: T Eacott (10) 38. B: F Simpson (30) 36.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B Multi: G Jones (19) D Byrnes (23) 81. Women: G Lyn (25) 36. Veteran: Stableford Green: A Sanghvi (18) 40. Men: White: A: C Ridley (13) 43. B: J Walker (18) 40. C: K Crangle (22) 38.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 4B: Championship: G Castle (36) 47. J Hunter (27) 47. Centenary: M O’Brien (27) 43. G Hudson (15) 43. Men: Hole in one: Championship: White: M Peet at 3rd. Stableford 4B: C Lewis (14) 45. P Higginson (18) 45.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Hole in one: S Clifton at 7th. Stableford: 2B Agg: Div 1: J Skilbeck (12) P Effeney (10) 67. Div 2: R Ronan (29) P Mcdonal (23) 68. A: J Song (7) 35. A Scr: H Doig 32. B: P McGivern (15) 36. C: R Jones (21) 37. D: R Ronan (29) 34.

SEFTON: Men: Stroke: Foursome: S Melham (11) P Kingi (11) 56.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: A Williams (12) 37 cb. B: W Stafford (14) 41. C: M Lamaro (20) 45. Women: Div 1: K Davidson (21) 37. Div 2: M Hetherington (33) 40. Medley: Split Six: R Evatt (28) R Tweed (27) 63. Men: C Fennell (23) A Neville-Smith (9) 71.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: G Collins (11) K Muller (17) 47. A: L Herron (6) 36. B: M Shirlaw (13) 39. C: D Rochford (31) 38 cb. A Scr: A Jacobs (4) 31.

ST. MICHAEL’S: Men: Par White: A: G Foy (12) 3 up. B: E Eklof (17) 5 up. C: D Lyons (19) 4 up cb. Gold: B O’Regan (23) 2 down. Women: Par: S McAlister (26) sq. Men: Par Scr: White: R Dunn 5 down cb. 2B: E Eklof (17) A Holden (14) 9 up. 2B Scr: D Cutrupi R Dunn 3 down. 2B: Gold: T Stanes (11) B O’Regan (23) 5 up.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stroke Ambrose: White: Div 1: N Vlismas K Rush (6.25) 59.25. Div 2: B Tancred A Wheeler (9.5) 61.5. A Scr: B Young P McGuffie 62. Stableford 2B: A: D Perkin (25) 45.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: D Chan T Fenkci 87. 2B Scr: M Reeve C Scott 56. Div 1: E Burgess (2) 36. Div 2: C Blekos (17) 38. Div 3: D Chan (26) 41 cb. Scr: M Reeve (`) 38.

TALLWOODS: Women: Stableford Green: Div 1: J Gould (26) 40. H Schenk (24 SGA) 39. Div 2: M Melick (35) 38. K Aldham (30) 37 cb. Men: White: A: M Fisher (10) 38. D Clarke (11) 36 cb. B: B Eschbach (14) 40. S Carr (17 Lynwood CC) 37 cb. C: D Gordon (24) 45. I Polikevics (26) 37.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: T Tan (16) 51. M Mukundan (26) 51. A: R Schweikert (8) 38. B: S Sun (18) 40. C: M Mukundan (26) 42. A Scr: M Manassen 32.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Trophy: R Cavanagh (20) 41. A: R Holliday-Smith (12) 37. B: A Berman (17) 38 cb. C: R Cavanagh (20) 41. A Scr: B Weber 32 cb.

THE COAST: Men: Stableford Hcp: White: A: B Fifield (9) 36. A Scr: P Kelly 30. B: P Dillon (13) 38. B Scr: P Dillon 25. C: G Adams (17) 38. C Scr: G Adams 22. Div 1: B Spicer-Marks (36) 36. Women: Stroke: M Sutherland (24) 75. Medal: Div 1: M Sutherland (24) 75. Div 2: G Jones (32) 77. Div 3: R Sparling (40) 81 cb.

THE LAKES: Stroke Medal Aug: Black: A: A Marafioti (9) 71 cb. Stroke: B: S Randazzo (13) 72 cb. C: J Rubenstein (20) 73 cb. A Scr: J Speechley 76.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: J Withers (11) 38. B: B Clay (16) 39. C: P Schneider (29) 41. 2B: E Psarras (18) J Dinis (33) 52. Men: Hole in one: K Rasmussen at 11th.

TOUKLEY: Men: Par: 4B: H Croswell (30) T Mills 11 up. A: P De Boer (11) 3 up cb. B: B Wilson (18) 4 up. C: R Seymour (26) 4 up. Women: Stableford: K McKinnon (11) 32.

TUNCURRY: Men: Stableford: A: R Mayne (12) 38. A Scr: P Chatillion (4) 31. B: G Hansen (21) 41. B Scr: K O’Leary (17) 23.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: B Michelmore (+1) J Kitchin (16) 46. 2B Scr: M Cheshire P Cheshire 39. Men: A: M Cheshire (4) 37. A Scr: K Moodley 33. B: J Kitchin (16) 40. B Scr: B Meyers 24. C: A Stutchbury (28) 41. C Scr: E Kim 18. Women: J Kim (23) 30.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B Agg: G Gerner (20) T Davies (18) 75. A Scr: G Brown P Brown 47. Men: A: G Lee (10) 36 cb. A Scr: M Glenton 33. B: P Brown (15) 38. B Scr: P Brown 24. C: G Gerner (20) 41. C Scr: G Gerner 21. Women: M Inverarity (37) 34.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Cuff (18) S Dushnicz (11) 45. 2B Scr: D Duguid M Millyard 37 cb. A: M Blakeley (13) 39. B: R Tangye (14) 38. C: L Calvert (21) 38. Mxd: 2B: C Hoppe (35) N Hoppe (18) 43. Women: Yellow: N Bemrose (34) 33.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: M Yang (11) 37. B: D Studdert (14) 38 cb. C: D Meakins (24) 41. D: K Anderson (29) 41. Trophy: D Meakins (24) 41 cb. Scr: M Yang (11) 27.

WENTWORTH FALLS: Women: Stableford: M Petkevitch (28) 35 cb. Men: J Bennett (12) 37 cb. A Scr: B Djura (0) 31. Medley: 2B: B Moore (26) R Moloney (16) 46.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: A Mavin (32) C Bessant (18) 47. A: D Levy (8) 37 cb. B: J Collins (13) 35. C: J Eastman (22) 39.

WOOLLAHRA: Medley: Stableford 2B Agg: White: N Odze (11) M Schnabl (16) 73. Div 1: N Kleiner (13) 38. Div 2: M America (18) 39. Div 3: M Friend (28) 36 cb.

WYONG: Men: Stableford: 2B Multi: J Waghorn (21) I Williams (23) 72. A: S Grogan (8) 37 cb. B: R Rhodes (17) 41. C: A Tammekend (20) 38. A Scr: D Grogan 33.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Par: Lake: R Moore (17) 2 down. Men: Par White: G Runnalls (23) 3 up. 

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email