September 23, 2021

Daily Club Golf Results 17 August 2020

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results 17 August 2020

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 17 August 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B: C Holmes (19) R Wilton (9) 46. 2B Scr: D Blacker L Cox 34. Stableford White: A: L Cox (9) 36. B: G Helman (13) 37. C: C Holmes (19) 37 cb.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: K Whalley (20) I Wechsler (34) 46. Div 1: A Todd (13) 41. Div 2: K Whalley (20) 41. Div 3: N Charlton (27) 38. Women: C Lee (30) 34.

AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: H Wines S Druce 52. H Wines (18) 45. Scr: M Paterson 31. Women: S Barker (29) 36.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: M Moore (15) B Richmond (24) 45. A: P Takla (10) 42. B: J Holloway (18) 37. C: B Richmond (24) 40.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: D Richards (19) 36.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: P Laurence (24) 37. Scr: J Bell 36.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: J Perez (11) 39 cb. T Mateos (13) 39. B: C Trad (19) 36. J Casey (17) 35 cb. Women: V Byun (27) 37. M Kim (23) 36.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: K Cruise (19) C Noble (24) 48. 2B Scr: T Amery S Hutton 36. Men: A: J Bugdalski (+4) 41. B: S Guthrie (14) 41. C: B Lloyd (21) 43. Women: M Darcy (26) 39 cb. Scr: J Wakulicz 21 cb.

CRONULLA: Men: Stableford: B Salisbury 37 cb.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: A: A Moya (11) A Grieve (19) 44 cb. Div 1: P Argyriou (6) 37. Div 2: A Grieve (19) 40. Scr: J Clarke 43.

JAMBEROO: Veteran: Stableford White: C Costello (35) 35. J O’Brien (39) 35. A Thomas (21) 34. A Morris (23) 34.

KILLARA: Men: Stableford White: A Rewell (31) 43. Women: K Cistulli (22) 37.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: R Gradidge (18) K Freer (26) 47. A: B Marshall (12) 36. B: R Gradidge (18) 39 cb. C: M Damrow (23) 41. Women: M Mccormick (23) 32.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: L Truashiem (28) L Russell (26) 48. 2B Scr: Y Park O Maekinen 38. A: S Quagliata (3) 37 cb. B: H Kim (18) 39. C: P Smith (20) 40. Women: C Yu (19) 34 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: A: A Peacock (12) 40. B: R Ehret (15) 36. C: G Green (27) 41. Scr: D Campbell 32. Women: T Heber (13) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: J Bresnahan (14) 37.

MONA VALE: Mxd: Stableford: E Evans (40) 40.

MOSS VALE: Medley: Stableford: H McMillan (18) 39 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: W Bridgewood (22) R Partridge (24) 47. R Partridge (24) 43.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: P Heidecker (20) G Childs (23) 45. A: B Smith (15) 39. B: C Byatt (24) 39. D: J Carnemolla (30) 38.

NSW: Medley: Stableford: P Keogh (12) 37.

PENNANT HILLS: Irish Team: R Fellows (14) W McGraw (16)  P Looby (20)  84. Men: Stableford White: R Fellows (14) 42.Women: A: C Whitehouse (17) 36 cb. B: C Burdis (29) 37 cb.

PENRITH: Medley: Stableford Veteran Men: Gold: D Garratt (18) 38. Veteran Women: M Procter (38) 29.

RICHMOND: Veteran Medley: Stableford: Split Six: D McKenzie (43) G Fuller (17) 75. Veteran: A: J Lawrance (15) 33 cb. B: G Fuller (17) 41. C: C Coleman (27) 38. Women: D McKenzie (43) 38.

RIVERWOOD: Men: Stroke: C’ship: Div 1: T Markovski (10) 70. Div 1 Scr: D Sattout 80. Div 2: P Paoli (23) 75. Div 2 Scr: T Karakatsanis 101.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: P Doerner W Fentoullis 48. White: A: D Court (9) 41. B: T Thirwell (26) 39. 9-hole: Green: J Livingstone (39) 19.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: J Lu (21) C Chen 45. Men: H Snodgrass (26) 42. Women: C Choi (27) 31. Veteran: P Adney (25) 37.

SHELLY BEACH: Men: Stableford White: M Harley (12) 35 cb. Women: Div 1: L Moore (21) 38. Div 2: G Boyd-Skinner (29) 40.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: R Davoren (23) 27 cb.

SVGA at Cabramatta: Men: Stableford: A: J Maresca (Concord) 40. B: D Muirhead (Ryde Parramatta) 42. C: B Fuller (Palm Beach) 37.

TALLWOODS: Men: Stroke Foursome C’ship: White: P Donoghue C Wilson 68.5. J Taylor I Polikevics 69.

TERREY HILLS: Men: Stableford: T Kang (20) 41.

THE AUSTRALIAN: Women: Par: Div 1: E Kennedy (3) sq. Div 2: G Shanahan (25) 1 up cb. Div 3: M Brooks (41) 5 up. Scr: E Kennedy 2 down. Grandmothers Trophy: A Coyne (29) 2 up.

THE RIDGE: Veteran: Stableford: D Cameron (18) 39 cb. E Weiler (11) 40.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: M Yamawaki (21) M Koibuchi (25) 47 cb. Men: A: T Bewley (11) 40. B: R Binsted (19) 38 cb. C: Y Yoon (21) 39 cb. Women: D Edwards (31) 35 cb.

WALLACIA: Men: Stableford White: D Calrow (6) 41. J Fatai (19) 35. I Gibson (19) 34 cb.

WYONG: Men: Stableford: B Daubert (28) 39.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email