NSW & ACT Daily Club Golf Results 15 August 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 15 August 2020.

ANTILL PARK: Women: Stableford: S Kennedy (9) 37. Men: Stableford White: A: P Bradley (8) 38. B: B Potter (16) 40 cb. C: R McAlpine (22) 38. Medley: T Foley (14) P O’Brien (18) L O’Brien (9) R Jensen (11) 85.

ASQUITH: Men: Stableford: Father/Son Trophy: S Birt (7) G Birt (17) 48. 2B: D Moore (13) B McGiffin (4) 47. A: M Pinnuck (10) 42. B: G Birt (17) 45. C: A Janiszewski (23) 38. Scr: B McGiffin 38.

AVALON: Women: Stroke: Ambrose: L Zalitis P Burnett (14) 69.

AVONDALE: Men: Stableford White: J Thompson (15) 36. Scr: Black: R Wallace (4) 34. A: N Brown (11) 39. B: J Barker (13) 40. C: M Williams (21) 39.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: D Garrett (8) 34 cb. B: P Hobsbawn (17) 37 cb. C: S Deakin (24) 34 cb.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: D Abbott (6) 41. B: M Sunderland (16) 42. C: G Chon (23) 38 cb. 2B: M Sunderland G Chon 51. 2B Scr: G Ballantine D Ballantine 42.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: H James (9) 37 cb. Stroke: I Elliott (2) 65. Stableford: 2B: G Malpass (21) G Scheetz (13) 51.

BARHAM: Women: Stableford: G Martin (36) 34. Men: Par: Div 1: G May (12) 1 up. Div 2: I Bennett (14) 5 up.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Ambrose: D Hanlon M Camilleri M Coleman K McFarlane 52.25. Men: A Delgianis A Smith K Nikas S Laws 45.75.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: G Whyte (3) 37 cb. B: R Murphy (19) 41. C: S Brooks (26) 42. Scr: A Scr: R Jones 38. Women: Div 1: E Vadas (20) 36. Div 2: R Muller (23) 36 cb. Medley: 2B Multi: G Mankey (13) K Wilton (15) 86.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: L Wilson (27) 42. A: B Elliott (11) 38. B: J Marriott (15) 38. C: P Dedes (22) 36 cb. A Scr: B Turner 30. 2B: A: R Wilson (20) L Wilson (27) 47. Hole in one: T Hyde at 17th.

BEXLEY: Medley: Stableford: Team: B O’Halloran (15) A Cain (15) R Robinson (30) K Halloran (7) 87. Men: A: G Longbottom (8) 39. B: D Watt (15) 38. C: R Thomas (20) 40. Scr: G Heffernan 36. Women: D Patel (13) 39.

BLACKHEATH: Women: Stroke: Canadian Foursome: M Griffiths (21.7) C Soady 73.3. Medley: Par: G MacDonald (19) 7 up.

BONDI: Men: Stroke: Keno Ambrose: G Hanniffy (16) D Boland (6) 47.5.

BONNIE DOON: Men: Par White: A: C Berkeley (11) 4 up. A Scr: J Bell 41 up. B: M Sokol (18) 6 up. C: J Jackson (20) 3 up. D: M Aspros (34) 5 down.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: D Kaiki (12) 38. A Scr: G Langby (2) 72. B: M Cook (18) 39. B Scr: D Dixon (14) C: R Azzi (38) 39. C Scr: D Smith (25).

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: S Bugdayli (8) M Grksa (5) 45. Div 2: J McGarr (17) K Lacey (20) 46. Div 1 Scr: J Ward P Stojanovski 38. A: M Swamy (7) 40. B: J Karan (14) 38. C: J McGarr (17) 38. D: R McMah (25) 38. Hole in one: A Lozusic at 5th. M Greksa at 12th.

CAMDEN: Women: Stableford: A: C Bell (11) 30. B: C Versluis (35) 34. Men: A: S Taylor (8) 37. A Scr: B Watkins 31. B: P Shiels (18) 38 cb. B Scr: J Newcombe 24. C: S Ash (26) 36. C Scr: W Campbell 14 cb. 2B: D Bolewski (8) M Luszczynski (15) 45 cb. 2B Scr: L Hudson M O’Toole 35.

CAMMERAY: Men: Stableford: M Ohlsson (25) 41. Women: K Thomson (35) 38.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 9-hole: A: P King (2) 20 cb. B: N Viskovich (14) 21. C: B Roberts (20) 20. A Scr: H Newell 18 cb.

CARNARVON: Men: Stroke: Foursome C’ship: J Lind S Moylan 163. Foursome: S Strazzeri (19) A Michael 145. Stableford 2B: White: P Hajjar (10) N Sagdic (4) 46. 2B Scr: B Donnellan A Wittaya 35 cb. Stableford A: P Hajjar (10) 40. B: R Musumeci (13) 38. C: J Lee (24) 36.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: R Gatt (8) P Bruce (14) 45. 2B Scr: I Cochrane M Carmicheal 42. A: P Bruce (8) 40. B: A Kim (13) 38. C: M Nasso (18) 39. 2B: P Trainor (21) E Onggo (15) 46. A: O Ahmed (9) 38. B: P Trainor (15) 34. C: G Bailey (22) 38.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: N Rock (18) G Parker (10) 74 cb. A: G Parker (10) 39. B: A Manton-Hall (26) 39. Women: Stableford: H Muscat (39) 35 cb.

CHATSWOOD: Stableford: A: T Meiklejohn (4). B: H Clark (14) 43. C: P Flynn (16) 39.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A: R Wallace (5) 73. Men: A: R Miller (15) 68. B: S Morey (24) 68.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: M Hawkins (5) 40. B: L Curtis (15) 39. C: G Wake (22) 38.

COROWA: Women: Stableford: J Lawler (33) 33. Men: A: W Hornsey (7) 37. B: B Glare (14) 36. C: J Conroy (26) 41.

CROMER: Stableford: B: T Griffin (20) 44. A: B Robbins (11) 40. C: J Martin (20) 40. A Scr: C Rae 35. Trophy: T Griffin 44. S Garrod 50. J Garrod 50.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: D Conley (18) J Byfield (24) 48. M Osborne (+2) B Thompson (2) 40. A: M Thompson (3) 39. B: D Conley (18) 40. C: D Allouche (22) 39.

CUMBERLAND: Men: Stableford: A: D Stocks (7) 40. B: M Jeffrey (18) 38 cb. C: C Maguire (21) 39. D Scr: J Madeleine 35.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: B Casey (27) J Robertson (7) 74. Div 1 Scr: S Oakes S Desmond 48 cb. Div 2: M Sloane (20) D Flood (23) 75. Div 1: S Oakes (9) 39. Div 2: M Sloane (20) 40.

EASTLAKE: Stableford: B Rodwell (10) 41. B: D Bridge (16) 37. C: W Simmons (21) 38.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: C Mushan (11) 38. B: J Davis-Rice (16) 41. G Magarey (24) 38. J Davis-Rice (16) 41.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: L Papps (6) 35. A: G Clune (10) 40 cb. B: P Bish (18) 42. C: M Quilkey (20) 40. D: D Paull (33) 39. Irish Team: B Radford (11) M Quilkey (20) S Blake (10) P Heeney (15) 93 cb.

FINLEY: Men: Stroke: Ambrose: I Swain (10) I Daniel (24) 65.5. Women: S Pyle (18) J Dean (24) 71.5.

FORSTER: Men: Stableford White: T Richardson (14) 39. A Scr: W Wall (8) 25 cb. B: C Mills (20) 37. B Scr: D Dundas (16) 22.

FOX HILLS: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: G Sinclair N Moana (6.5) 68.5. A Scr: J Wheatley M Rajca 75 cb. B: P Dawson W Hollis (16) 70. B Scr: A Borg M Saunders 86. C: C Bryan N Palmer (19.5) 64.5. C Scr: S Commons R Ferguson 87.

GEORGES RIVER: Stroke Medal Aug: Black: A: B Milton (5) 68. A Scr: N Jadhav 73 cb. B: G Piconi (16) 68. B Scr: M Lovric 85. C: R Jones (21) 72 cb. C Scr: J Rudd 92. Women: Stroke: V Spears (16) 80. Stableford: S Taranto (15) 33.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: G Oxford (10) 38. Div 2: V Bui (18) 40. Div 1 Scr: S Zingle 31. 2B: S Dowswell (1) D Auld (16) 45.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: B Christensen (11) 35 cb. B: P Hearn (25) 34 cb. Women: A: C Moran (24) 37. B: V Henry (45) 32 cb.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: J Biddle (25) 38. B: J Poole (38) 38. Men: A: E Chivers (9) 38. B: E Simcox (21) 41. C: C Lock (32) 38. A Scr: E Chivers (9) 29.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: W Temporali (17) 39. B: D Nedanoski (31) 39.

HORIZONS: Men: Stableford: N Shute (7) 40. Women: J Parker (26) 33 cb.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: P Baker (13) 37. B: B Cochrane (24) 40. Women: Yellow: G Hoskin (8) 32 cb.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: A Schultz (6) 37. B: M Roberts (12) 39. C: T Maude (25) 40. Women: Stableford: Div 1: B Evans (21) 32.

JAMBEROO: Medley: Par: P Wheatley (25) 4 up.

KAREELA: Men: Stableford: A: R McCarthy (8) 41. A Scr: K Mudadana (3) 33. B: G Keane (17) 38. B Scr: R Connon (15) 22. C: P Thrift (20) 39. C Scr: C Ow (20) 17.

KILLARA: Men: Hole in one: L Polson at 17th. Women: Stableford: L Stevenson (6) 36. Men: Hole in one: T Wray at 17th. Stableford: A: J Harpham (5) 40 cb. B: R Remnant (17) 40. C: P Kluger (18) 44.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: A Khattar (14) J Wells (11) 46. A: B Thomas (12) 40. A Scr: S Dunlop 34 cb. B: G Folcarelli (14) 39. C: T Meszaros (21) 38.

LAKESIDE: Men: Stableford: A: R Gerace (12) 40. B: D Begue (14) 39. B Scr: M Chiandotto (21) 40. 2B: J Simpson (11) M Chiandotto (21) 45. 2B Scr: W Wright (1) R Butchers (6) 39.

LANE COVE: Men: Stableford: P Hofman (15) 36 cb. 2B: T Sinclair (17) R Virgili (24) 45.

LEONAY: Men: Stableford White: A: B Evans (12) 37. B: P Wallace (17) 37. C: A Smith (20) 39 cb. D: K Connolly (25) 35 cb. A Scr: L Cupples 33. B Scr: G Dive 22. C Scr: D Mallard 21. D Scr: K Connolly 12. Women: Stableford: G Gordon (33) 30.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: D Edwards (5) 38. B: A Perrett (16) 43 cb. C: S Assoni (21) 41. 2B: W Hogben (13) T Zaccagnini (22) 51. 2B Scr: G Wells T Brown 40 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: A: D Campbell (1) 37 cb. A Scr: D Campbell 36 cb. B: T Cunniffe (17) 38. C: S Hopwood (20) 36. 2B: M Oaten M Dennis 45 cb. Women: J Atchison (17) 33.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: G Cosier (15) F Zammit (18) 69. Men: Stableford Black: A: M Vranjkovic (12) 39. B: S Goodwin (19) 39 cb. C: S Ju (36) 38. A Scr: G Cole 33 cb. Women: Stableford: M Booth (13) 33.

MAGENTA SHORES: Men: Stableford: Hcp: A: L George (10) 37 cb. M Greenwood (5) 37. B: B Fuge (15) 38. J Dowsett (16) 37. C: J Murray (23) 39. G Starr (25) 36 cb. Women: Div 1: V Greville (25) 35 cb. Div 2: C Bennett (36) 39. Medley: 2B: J Irwin (17) J Irwin (27) 45.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Par 2B Agg: White: M Morsanuto (11) A Cox (12) 6 up. J Seaman (17) 1 up cb.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: P Stafford (10) D Cameron (16) 47 cb. 2B Scr: T Shaw K Watson 39 cb. J Hanna (14) 40 cb. Scr: D Cremin 36.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: W Mcpherson (12) 37. Div 2: R Sclippa (17) 41. Div 3: A Brooks (24) 36 cb. Scr: S Fitzpatrick 37. 2B Multi: R Wood (7) C Sherry (20) 75. Women: Par: 4B: U Wood (9) F Buckle (17) 4 up.

MONA VALE: Men: Stableford: A: M Tuinman (10) 40 cb. B: L Winnacott (19) 39 cb. C: K Effenberg (24) 39. Scr: B Edwards 36. 2B: R Dowding (21) C Petrie (17) 45 cb.

MONASH: Men: Stroke: 4B KO f: G Dickerson J Cusworth bt D Cuda A Bedford. Stableford: A: K Robertson (8) 40 cb. B: P Myers (16) 41. C: J Bromham (21) 40 cb. 2B: Div 1: G Dear (25) P Lemoine (11) 48. Div 2: P Myers (16) B Foster (29) 48. 2B Scr: G Dubic (18) C Abbott (1) 37. Stableford White: B Foster (29) 34.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Alleyne (10) 37. B: V Di Bella (15) 40. C: K Horton (24) 42 cb. Stableford: Scr: S Johnson 32. Women: A Liu (6) 35.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: A Rutherford (8) 38 cb. B: J Drury (17) 43. C: J Sandry (32) 46. Women: K Delaney (17) 34.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: T Jacobs (23) G Barnes (28) 55. A: S Parker (9) 39 cb. B: C Kim (14) 44. C: T Jacobs (23) 49.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: T Palmer 41. A Scr: D Terry 38. B: T Fidler 41. C: R Connor 42. Women: C O’BRIEN 30.

NORTH RYDE: Men: Stroke: Matchplay: A Scr: D Calleija 1. A: G Dennis 2-1. B: A Jamieson 3-2. C: J O’Neil 2. D: T Bolton 5-4.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: N Stubbs (20) 40. Women: K Ren (20) 36. Mxd: 2B Agg: K Ren (20) T Bigeni (19) 68.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: P Stephens (8) 42. A Scr: P Banbury 35. B: S Guest (19) 41. C: F O’Byrne-Inglis (35) 44. Women: P Beckton (10) 36. Medley: 2B: M Butler (25) F O’Byrne-Inglis (35) 50. Men: Hole in one: G Francis at 11th.

NSW: Men: Stableford: A Simpson (9) 40. Stableford White: M Swift (20) 38. Gold: K Nossiter (29) 38. Women: Stableford: S Yip (3) 33 cb. Men: Scr: D Storey 38.

OATLANDS: Men: Stableford: Cup: L Pigram (17) 43. Medley: A: M Seamons (9) 42. B: L Pigram (17) 43. C: E Ito (22) 38. D: T Reicher (28) 38 cb. A Scr: C Kim 36.

PALM BEACH: Women: Stableford: 2B Agg: V Jones (32) L Hutchison (25) 65. Men: T Parker (12) S Gillespie (7) 77. T Parker (12) 41 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: J Dries (1) 40. B: C Rowston (17) 38 cb. C: M Cain (20) 43. Scr: A Richards 38.

PENRITH: Men: Stableford: 2B Scr: D Bishop (2) D Day (1) 43. 2B: B Collins (15) D Swindells (10) 45. A: G Smith (6) 38 cb. B: C Williams (17) 38 cb. C: A Laria (21) 37.

PYMBLE: Men: Stableford: A: S Cowan (0) 41. B: M Boyd (13) 38 cb. G Kentwell (20) 39 cb. Mxd: 4B: W Liak (18) 50. S Hains (11) 50. A Scr: S Boyd 43. S Cowan 43. Women: H Shao (12) 39.

RANDWICK: Men: Stroke: Cup: M Williams 60. Bowl: G Dixon (22) 55. Jnr: C Grant (8) 57.

RICH RIVER: Medley: Stroke East: Black: A: P McLaughlin (13) 69. B: D Edwards (15) 66. C: C McKenzie (26) 67.

ROSEVILLE: Men: Stableford White: A: K Bunting (6) 39. B: P Rose (19) 37 cb. C: K Crangle (23) 38. 2B: D Byrnes P Rose 46. Women: Stableford: D Kenny (19) 37 cb. Snr Stableford Green: D Rostron (19) 34.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B: J Nicita (15) G Hornery (22) 44. Scr: M Woodhouse D Ball 34. Div 1: K Graham (11) 39. Div 2: G Hornery (22) 35 cb.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: C Crawford (26) 35. Centenary: A Andersen (24) 37. Men: Stableford Championship: White: A: M Doughty (5) 40. B: S Nolan (17) 41. C: J Playfair (19) 39. A Scr: M Doughty 35.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: Foursome: R Corns (16) A Bloomfield 67. A Scr: M Green H Doig 75. PM: T Lim (13) K Kang 65. A Scr: M Green H Doig 76. Foursome C’ship: Div 1 Scr: M Green H Doig 151. Div 2 Scr: G Miladinovic B Oakey 172. Div 3 Scr: C Woo L Cuenca 180. Div 4 Scr: B Wheelhouse M Dolan 94. Div 5 Scr: D Maurici E Guilfoyle 104. A: A Middleton (7.5) M Farr 144.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: J Stephen (+2) 39. B: B Garner (14) 40. C: J Millar (22) 41 cb. 2B: G Irwin (23) M Bunter (10) 47. Medley: S Catanzariti (22) G Catanzariti (17) 47. Women: Div 1: A Lamont (17) 40. Div 2: R Moore (27) 38.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: B Sharpe (16) W Merchant (13) 79. A: G Collins (12) 39. B: M Inness (14) 38. C: D Rochford (32) 40. A Scr: M Johnston (+2) 36.

ST. MICHAEL’S: Men: Stroke: 2B Stroke: A Scr: W Wang M Collie 72 cb. A: P Vella (14) C Johnson (5) 61. Stroke White: B Scr: J Lee (18) P Cowley (15) 79. B: C O’Neill (27) B Sims (21) 61. Stableford A: I Friedlander (12) 37 cb. B: C Vrondos (18) 36. C: R Sutcliffe (25) 36 cb. Gold: J Keane (25) 36. Women: Stableford: S Lom (26) 36. Men: Stableford Scr: White: A Clarkson 30. 2B: D Gleeson (17) D Flaherty (26) 45. Gold: J Ryan (36) C Dumbrell (20) 39 cb.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: B Davidson (19) M Graham (6) 68. A Scr: R Attwood C Mumberson 62. A: P Martin (6) 40. B: S Dowd (13) 35. C: D Smith (21) 36. Father/Son Trophy: A Kneeves (11) M Kneeves (15) 67.

STRATHFIELD: Men: Stroke: Bowl: J Pullen (3) 69 cb. Medley: Stableford: Div 1: B Condon (9) 34. Div 2: B Robilliard (19) 41. Div 3: F Yoon (34) 36. Veteran Men: B Hestelow 38.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: D Puxty (11) 34 cb. S Murphy (8) 34. B: N Van Driest (18) 40. R Davis (17) 39. C: D Dunworth (27) 35. J Forestal (23) 33 cb. Women: Green: Div 1: K Edwards (13) 37. J Gould (26) 35. Div 2: C Hepburn (36) 36. M Richards (27) 33.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: J Tranfield (7) 40. B: C Ferguson (15) 42. C: J Guiver (27) 41.

THE AUSTRALIAN: Men: Par: A: A Capelin (9) 2 up cb. B: R Hulme (13) 2 up. C: P Robinson (19) 2 up. A Scr: T Williams 1 up.

THE COAST: Men: Stableford Hcp: White: A: P Hogg (6) 37. A Scr: M Danne 34. B: G Hetherington (beast) (14) 36. B Scr: D Greco 25. C: M Green (19) 36. C Scr: G Warleigh 19. Div 1: R Mungovan (30) 38. Women: Stroke: Matchplay: S Choy bt G McFadyen 4-3. Stableford: S Britton (28) 35.

THE LAKES: Stroke Black: A Katholos 75. Scr: N Happell 76 cb. Stableford: T Evans (10) 40. Scr: G Simon 27. PM: O Quach (25) 40. Scr: A Salerno 29.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: J Keane (7) 37. B: J Barry (17) 41. C: C Foster (24) 45. 2B Multi: J Barry (17) D Innes (15) 88.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: D Purtill (7) 37. Div 2: A De Luca (16) 38. Div 3: L Purtill (26) 40. Women: Div 1: S Williams (23) 38. Div 2: R Taverna (25) 36. Snr Stableford Gold: Div 1: P Gilbee (22) 31.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: O Bull (27) R Moore 76. 2B Agg Scr: J Crosby R Vesperman 56. A: J Cartaar (11) 38. B: G Pullen (16) 39 cb. C: R Moore (22) 40. Women: L Howel (19) 32.

TUNCURRY: Men: Stroke Black: A: J O’Keefe (12) 68. A Scr: M Jackson (2) 76 cb. B: L Richardson (15) 69. B Scr: L Miller (13) 83. C: J Tinson (24) 66. C Scr: H Graham (21) 93.

TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: T Hannon (8) 41. A Scr: J Hong 38. B: B Meyers (13) 37. B Scr: W Cho 21. C: J Mcnaught (19) 39. C Scr: M Carnachan 19. Medley: 2B: M DeVris T Emtage 46. 2B Scr: N Hong J Hong 38. Women: M Youm (22) 30.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: R Fisher (11) 38. A Scr: A Sutton 33. B: Z Ye (13) 41. B Scr: Z Ye 28. C: D Burton (29) 36. C Scr: B Daley 16. Mxd: 2B: Z Ye (13) P Russell (16) 47. 2B Scr: A Sutton D Tapper 39. Women: L Donnelly (20) 33. Men: Cup: Z Ye (13) 72 cb. P Russell (16) 72.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Kline (13) G Bell (27) 46. 2B Scr: J Pagett S Lear 38 cb. A: L Hillhouse (10) 38. B: T Morgan (14) 40. C: G Bell (27) 36. Women: Yellow: S Owen (15) 29.

WARRINGAH: Men: Stableford: A Scr: M Anderson (3) 29. A: J Phillis (11) 37. B: T Chesters (15) 39. C: M Alexander (20) 38 cb. D: G Greedy (28) 41. Team Agg: T Chesters (15) B Greenberry (27) 78.

WENTWORTH FALLS: Women: Stableford: L Loftus (21) 31 cb. Men: A: N Hook (11) 36. A Scr: S Sparks (4) 30. B: F Olsen (19) 37. C: R Scott (22) 33 cb. Medley: 2B: C Ritchie (3) F Olsen (19) 37.

WINDSOR: Medley: Stableford: B Lloyd (12) 48. A Lalor (10) cb. A Scr: C Brown C Knobbs 37 cb. A: B Dickinson (12) 37 cb. B: K Pillai (16) 38 cb. C: D Peppard (21) 38 cb.

WOOLLAHRA: Men: Par White: Div 1: G Moddel (10) 2 up. Div 2: S Coutts (21) 2 up. Div 3: J Clohesy (27) 3 up. Medley: 2B: J Clohesy (27) C Bangs (8) 8 up cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Trophy: M Hegarty (8) 39. Singles KO f: A: S Symeou (13) 38. B: L Gavin (19) 39. Men: C: B Armstrong (27) 38. A Scr: S Parkinson (-1) 36.

WYONG: Men: Stableford: A: B Ward (4) 38. B: C O’Rourke (18) 42. C: J Waghorn (22) 40. A Scr: D Grogan 39. 2B: A O’Connor (24) C O’Rourke (18) 47.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: J Kirchen (14) 32. Men: Stableford White: F Exton (23) 39.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email