Daily Club Golf Results 25 July 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 25 July 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: G Gartell (13) I Cooper (17) 76. A Scr: J Warren (-6) S Warren (2) 66. Men: A: S Starr (11) 39 cb. B: G Gartell (13) 39. C: M Davies (24) 39 cb. Women: Stableford: N Mallam (23) 37.

ASQUITH: Men: Stableford: A: B McGiffin (4) 41. B: A Schultz (18) 40 cb. C: G Robertson (23) 39 cb. A Scr: B Rayner (0) 34. 3B Agg: A Schultz (18) A Herden (29) G Dashwood (33) C Carver (23) 113.

AVALON: Women: Stableford: J Pike (28) -1.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: E Jenkins (8) 39. B: P Cooper-Southam (17) 33. C: J Vargeson (38) 41.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: A Derbas M Helweh 48 cb. 2B Scr: G Ballantine D Ballantine 38. A: B Gilmore (11) 41. B: D Hartney (16) 39. C: M Helweh (19) 46.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: G Hooker (25) G Lee (5) 72. W Coulter (20) 38. Stroke: T Kadiev (-2) 65.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Knight (25) 43. Men: K Brown (4) 39. G Evans (22) 38 cb. P Ly (14) 38.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: D Kammerl (8) 42. B: D Sparks (18) 44. C: G Pearce (26) 41. Scr: A Scr: D Kammerl 34. Women: Div 1: A Dorrington (15) 37. Div 2: A Haynes (25) 41. Medley: 2B: P Ryder (19) G Walker (31) 48 cb.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: A: R Lynch (9) P Russell (16) 76. A Scr: D Scott B Turner 51 cb. A: R Lynch (9) 38. B: K Wilson (18) 39. C: D Tawadros (22) 39.

BEXLEY: Medley: Par: 2B Agg: T Condylios (17) P Bambridge (20) 2 up. Men: A: K Halloran (7) 1 up. B: M Partlin (15) 2 up. C: B Eagleton (20) 2 up. Women: L Moles (19) sq. Medley: Scr: K Klem 5 down cb. Men: Hole in one: M Partlin at 11th. Stroke: Cock o’ Walk: K Baker J Buhr bt N Vlahos P Kollar 3-2. S Dean K Lewis bt S Hogg L Delahoy 20th.

BLACKHEATH: Women: Stroke: Foursome C’ship: C Soady L Stevenson 90. M Rowe (32.5) R Brown 68.5. Men: J Vanveen P Cinat 74. M Gregg (20) M Green 65. Stableford: G Cope (15) 38 cb.

BONDI: Men: Stableford: B Greenaway (7) 39.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: L Forrest (9) 40. B: P Jourdain (12) 38 cb. C: M Wagenheim (24) 41 cb. A Scr: B Barnett 37. Hole in one: L Forrest at 13th.

BOWRAL: Women: Stableford: A Geddes (18) 36 cb. Men: 2B: P Pettiford (12) D Neale (23) 47.

BRIGHTON LAKES: Medley: Par White: A: G Nahokou (11) 3 up. A Scr: J Patorniti (2) 73 up. B: N Vrontas (15) 3 up. B Scr: J Rehutai (16) 84 up. C: J Carasco (21) 7 up. C Scr: M Floyd (24) 91 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: J Casey (18) G Casey (3) 47. Div 2: P Baker (14) J Ward (19) 49. Div 1 Scr: M Smith M Conrades 37. A: R Maric (4) 40. B: S Bugdayli (11) 43. C: J Casey (18) 41. D: A Cavasinni (22) 41.

CAMDEN: Men: Stableford: A: A New (9) 41. B: C Bedford (19) 37. C: P Bush (28) 41. A Scr: D Cummins 35. B Scr: A Cavana 23 cb. C Scr: R Byles 18. 2B: K Lockwood (11) J Hislop (4) 48. 2B Scr: D Cummins R Zelesco 38. Mxd: Hole in one: B Moyes at 6th. Women: Stableford: 4B: M Ross (18) C Bell (12) 45 cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 4B: R Brooks (19) C Sims (8) 52. 4B Scr: P Higgins C Lawson 38.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: B Potter (23) P Cramer (12) 49 cb. 2B Scr: S Moylan D Lee 41. B: C Farrell (18) 43. C: R Fisicaro (20) 42. Trophy: A: D Spittal (9) 43 cb. Hole in one: M Lee at 12th.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: P Brown (15) R Keighran (23) 47. 2B Scr: J Kim J Bugdalski 43. A: S Jameson (5) 42. A Scr: J Bugdalski (+4) 39. B: G Heads (12) 39. B Scr: G Heads (12) 27. C: P Brown (23) 41. C Scr: M Hudson (18) 20.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: G Dare (14) 42. 2B Agg: M Manning (17) R McKenzie (15) 73 cb. Wome n: Stableford: J King (34) 36.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: M Bermeister (14) A Lowenstein (25) 77. A: J Manevski (10) 39. B: J Bremner (18) 41. C: A Lowenstein (25) 43. Men: Stroke Matchplay: Black: A: J Greathead (2) 4-3. B: P Cummins (17) 2-1. C: P Flynn (19) 8-7.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: B Miller (11) 37 cb. B: S Hind (22) 40. Women: A: C Huggins (29) 36.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: S Bakes (0) 44. B: H Hawkins (13) 37. C: N Hogan (19) 39.

CONCORD: Men: Stroke Foursome: Black: D West (9) L Von-Bibra (8) 67.5. Foursome C’ship: J Phillips B Phillips 73. Mxd: Par: D Wright (10) 5 up cb.

CROMER: Medley: Stableford: A: H Robb (10) 41 cb. B: J Attanasio (24) 45. C: M McIntosh (25) 40. A Scr: C Rae 48. 2B: J Attanasio (24) S Garrod (11) 48.

CRONULLA: Men: Stableford: A: J Crean (11) 40 cb. A Scr: C Clunes (0) 36 cb. B: D Paton (16) 36 cb. C: A Steege (23) 37.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: M Murphy (6) 40. Div 2: G Blacklaws (17) 41. Div 3: C Wering (23) 42 cb. D Scr: I Pemble 37.

DENILIQUIN: Medley: Par: A: B Bourke (4) 1 up. B: G Willis (12) 5 up. C: M Ritchie (18) 4 up. D: K Sandford (25) 6 up.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: P Whiddon (15) S Croucher (16) 75. Div 1 Scr: O Coletto C Harris 56. Div 2 : B Casey (30) A Casey (23) 82. Div 1: S Walker (14) 40. Div 2: R Franzke (24) 43 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A Scr: C Hicks (0) 38. A: D Mather (11) 39. B: A Stewart-Thompson (16) 39. C: T Bartone (26) 37.

ELANORA: Men: Stroke: Trophy: L Champion (24) 61.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: M Nomchong (5) 35. A: M Nomchong (5) 40. B: G Outram (17) 42. C: D Van Vliet (24) 42. D: T Tosh (25) 41. 2B: D Boursnell (24) G Owens (33) 50.

FINLEY: Men: Stroke: Div 1: B Wilson (17`) 74. Div 2: B Fahey (31) 71. Women: K McCaw (30) 67.

FORSTER: Men: Par White: A: N Jones (16) 2 up cb. A Scr: T Gay (2) 5 down. B: G Watts (22) 4 up. B Scr: R Reece (18) 12 down.

FOX HILLS: Men: Hole in one: P Donkin at 15th. Stableford: Team: W Railton (26) P King (18) R Noney (12) T Bruce (11) 126. Scr: J Delaney K Booth O’Brien N Booth 90. A: N Moana (9) 38 cb. B: P Sinclair (17) 40. C: W Railton (26) 43.

GEORGES RIVER: Stroke: Ambrose: P McGuire (22) A Johnson (7) R Kelly (23) W Kelly (9) 55.375.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: Fou rsome C’ship: Div 1: G Falconer T Carroll (14.5) 67.5 . Div 1 Scr: D Harelle S Shute 79. Stableford: Div 1: P Overduin (25) 41.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: G Davies (14) 37. Div 2: K Dargan (Richmond) (16) 40. Div 1 Scr: K Clark 27.

GORDON: Men: Stableford: A: A Dowsing (12) 39. B: C Mooney (19) 40. C: M Ryan (32) 42. 4B: T Lyons (18) L Killen (21) M Morgan (20) C Mooney (19) 85 cb.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: C Cruickshanks (10) 39 cb. B: V Smith (16) 42. C: S Spalding (20) 40 cb.

GOULBURN: Women: Stroke Ambrose: Green: M Callanan H Hayhoe (12.25) 62.75.

HARRINGTON WATERS: Men: Open Par: Div 1: E Garth (19) 2 up. Div 2: P Brown (30) 5 up. Women: C Hearn (24) 2 down cb.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: D Wiggins (29) 37. B: A Ryan (34) 38. Men: A: S Moore (14) 39. B: K Warren (24) 37 cb. 2B: S Howell (29) J Howell (25) 47.

HIGHLANDS: Medley: Par: A: G Turner (19) 7 up. B: G Cece (24) 4 up.

HOWLONG: Medley: Stableford: S Purcivall (17) 36.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: L Piper (10) 40 cb. B: D Le wis (13) 40. C: E Chan (21) 40. Women: Stableford: F Daly (30) 43. Mxd: Stableford Irish: White: G Rowena (31) C Longbottom (23) K Hawkins (20) P Greig (19) 90.

JAMBEROO: Women: Stableford White: K Dorahy (17) 33. Men: D Herbert (18) 38.

KAREELA: Men: Stroke: Keno Ambrose: B Davis (15) J Heron (+2) 51.75. D Macfarlane (16) S Crane (11) 52.25. K Mudadana (3) W Mudadana (8) 53.25. Scr: D Boyle J Gibson 57.

KILLARA: Men: Stableford: A: P Neilsen (11) 37 cb. B: O Mead (14) 37 cb. C: B Crossie (24) 39. 2B: J Harpham (7) J Lumsden (18) 47. Scr: S Nesbitt N Tagg 39.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: K Herbert (28) G Herbert (5) 47. A: W Marsh (4) 40 cb. A Scr: G Harnwell 34. B: C Doyle (16) 41. C: K Herbert (28) 39. Men: Stroke Keno Ambrose: D Gallagher (1) G Pkladnikov (8) 45. A Scr: B Hayden J Vouris 52 cb.

LAKESIDE: Women: Par: 2B: T Wood (8) C Smidt (18) 11 Up. Stableford: 4b: F Alendi (14) F Pobje (20) D Hodges (18) J Pecorella (20) 93 . Men: A: W Meredith (7) 41. B: D Hodges (18) 41. C: V Panov (21) 42.

LANE COVE: Mxd: Par: P Siapos (24) 3 up. 2B: C Sithole (24) B Virgili (23) 7 up.

LIVERPOOL: Men: Stroke: A: D Lao (10) 69. B: A Shaw (16) 69 cb. C: B Ridgway (23) 60. Team: R Thompson-Laing (8) B Najjar (13) J Cullimore (19) B Ridgway (23) 212.

LONG REEF: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: D Campbell J Knox bt M Saad M Gillespie 9-7. A Reserve: L Browne T Hill bt D Mitrovic S Twigg 1up. B: D Farrell R Mclaughlin bt C Stoneman S Sheppard 1up. C: P Andrews G Mcmanus bt C Loh S Plate 3-1. Stableford: A: R Farrell (5) 41. A Scr: R Farrell 36. B: M Harding (15) 40. C: K Lawler (24) 39 cb. Women: E Thurlow (13) 35.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Black: B Oliver (11) 40. H Bowerman (16) 38. R Hughes (21) 39. 2B Agg: J Menz (2) R Hayes (5) 70. Women: Stableford: Gentsome: K Riley (22) 26.

MACQUARIE LINKS: Stroke: Foursome C’ship: J Murphy S Goodwin (19.5) 71.5. Medley: Stableford: G Cosier (17) 40.

MAGENTA SHORES: Men: Stableford: Hcp: A: R King (11) 39. D Hooper (11) 38 cb. B: D Naidu (15) 39. A Hicks (15) 38. C: P Maat (22) 41. J Pendergast (28) 40 cb. Women: Div 1: R Murray (23) 42. Div 2: D Anderson (28) 41. Medley: 2B: G Middleton (23) J Pendergast (28) 50.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: White: T Smith (26) P Flaherty (27) 67 cb. T Foreman (9) 38.

MANLY: Men: Stableford White: A: D Tweedale (9) 41. B: K Waller (18) 42. C: G Lane (26) 40 cb. A Scr: M Webber (3) 34. Women: Stableford: S Craigie (27) 35.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Ambrose: P Harrison A Kambouris T Savage D Huynh 44-7/8. Scr: H Salmon C Nikolaou A Kinghorn J Starr 49.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: M Holly (9) 38. Div 2: C Matthews (14) 34 cb. Div 3: J Nipperess (21) 39. Scr: S Fitzpatrick 37. 2B Agg: R Flack (10) M Flack (18) 69 cb.

MONA VALE: Men: Stableford: A: M Falk (13) 40. B: J Wong-See (18) 41 cb. C: J Rennie (30) 39. Scr: P Rudd 34. 2B: B Evans (3 4) P Rowe (11) 50. Jnr: Stableford Yellow: A Castle ( 32) 19.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: B Morriss (6) 44. B: G Thattil (13) 41. C: T Walsh (21) 43. Stableford: Scr: C Bowe 33. Women: C Huynh (10) 36 cb.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: C Camphin (11) 36 cb. B: R Carless (15) 39. C: H Farrell (27) 43. Women: A Rumble (33) 34.

MUIRFIELD: Men: Stableford: Foursome C’ship: A: N Miller (4) B Rollo 138. A Scr: N Miller B Rollo 146. B: G Muir (14.5) J Walsh 141 cb. B Scr: A Oaten D Waugh 165. C: D Button (23) P White 140. C Scr: D Freeman S Mamone 184. Foursome: A: S Crowshaw (9) J Turnbull (10) 70.5. B: G Muir (14) J Walsh (16) 67. C: D Button (22) P White (24) 70. Medley: Par: 2B: G Davis (15) S Wolstonholme (20) 9 up. A: P Fawcus (6) 1 up. B: A Yoon (17) 1 up. C: G Lee (38) 3 up.

NEWCASTLE: Men: Stroke: Ambrose: A: G Frazer B Tonkin 62. A Scr: S Telfer L Ferrier 64.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: B Russell (1) 39. B: H Shin (19) 40. C: C Jeffers (26) 42. D: G De Waal (33) 36. 2B: D Pay ne (10) J Smith (16) 47. A Scr: B Russell (1) D Calleija (1) 40.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: C Worrall (24) 38. Men: D Edwards (36) 43. Mxd: 2B Agg: D Edwards (36) A Mckinnon (34) 76.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: R Ambrogio (5) 37 cb. A Scr: R Ambrogio 32. B: P Murphy (15) 38. C: R Chan (24) 40. Medley: 2B: E George (20) J George (29) 48. Women: P Beckton (10) 38.

NSW: Men: Stableford: Salver: K Ryan (15) J Ryan (22) 52. Medley: 2B Scr: A Steege P Frankland 42.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: P Greenaway (7) 41. B: P Day (18) 40 cb. C: E Spurr (20) 41. D: T Reicher (30) 42. A Scr: R Easterbrook 36.

PALM BEACH: Women: Stableford: M Gee (27) 31. Men: Team: C Seymour (3) S Wannell (15) D Connelly (18) M Upton (2) 36. J Dieters (27) 39.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: G Winter (8) 41. B: D Hendricks (13) 41. C: A Gallagher (24) 40. A Scr: D Blackshaw 35.

PENRITH: Men: Par 2B: White: C Murray (6) B Coll ins (15) 9 up. 2B Scr: B Williams D Turner 6 up. Par: A: B Jensen (11) 3 up cb. Par White: B: R Markowski (18) 3 up. C: G Beddie (27) 3 up cb. Stableford: Matchplay: I Gallagher C Lawler 3-2.

PYMBLE: Men: Stroke: A: I Catterall (7) 70 cb. B: S Lovegrove (13) 68. C: R Hatch (25) 66. A Scr: H Waddington 70. Trophy: S Lovegrove (13) 139. Women: K Fischer (18) 73.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: D Wright (24) M Lintott (20) 74. A: D Crawford (11) 39. B: M Rankin (15) 38. C: J Muirhead (25) 39. Scr: S Taylor 31. Hole in one: G Haines at 5th. Stroke: Matchplay: A: S Todd J Todd bt M Williams C Mcmahon 3-2. B: J James M Gibson bt A Fernandes G Busitill. C: J Backhouse K Smith bt C Holland C Poche.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: M Gounder (5) 37 cb. B: M Simpson (15) 42. C: C Davies (24) 43. 2B: Div 1: C Davies (24) M Gounder (5) 51. Div 2: M Cushion (25) E Barry (29) 52.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: D Foskett (8) 37. B: J Scambler (14) 40 cb. C: D Zadow (22) 38.

ROSEVILLE: Snr Stableford Green: J Bryant (31) 41. Women: Stableford: G Lynn (25) 40. Men: Stableford White: A: J Murray (10) 40. B: G Sharp (15) 37 cb. C: I Cairns (21) 40. 2B Agg: K Bunting B Mcdonnell 73 cb.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B Agg: J Wright (16) J Howie (21) 73. A Scr: M Woodhouse D Ball 56. Div 1: D Wood (10) 36. Div 2: J Wright (16) 40. Women: E Morabe (22) 24.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Centenary: A Lloyd (33) 39. Championship: S McLeland (23) 36. Men: Stableford White: A: T Goh (0) 36. B: R Helene (12) 39. C: R Barry (27) 39.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: Medal Jul: A: R Napier (12) 66. A Scr: H Doig 66. B: K Ko (15) 70. B Scr: R Moir 87. C: T Mullan (23) 68. C Scr: A Johansson 89. D: D Maurici (36) 69. D Scr: G Clyne 95. Stableford: J Park (21) 42.

SEFTON: Men: Stableford: A: D Quain (4) 37. B: S Melham (12) 37 cb.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: G Gocher. B: G Jones. C: T Anderson (23) 38. Women: Div 1: V Ireland (23) 38. Div 2: J Hamilton (39) 43. Mxd: 2B Agg: J Tarran (8) T Anderson (23) 76. Medley: J Stephen (+1) S Taber (11) 75.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Par: 2B: R Elliott (12) D Cawthorn (18) 10 up. A: G Roache (4) sq. B: G Sawyer (13) 1 up. C: B Lawson (22) 1 up. A Scr: I Asbury (+1) 1 down.

SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: K Honeysett (4) 41. B: C Shorey (18) 41. C: W Sherwood (26) 42. 2B: A Watson (22) 51. T Schipilliti (16) 51.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford White: A: M Kingston (11) 43. B: C Park (15) 37. C: M Knespal (21) 40. Gold: B O’Regan (24) 40. Women: Stableford: P Pitsawong (10) 27. Men: Stableford Scr: White: K Walther 36. 2B: S Gressier (10) C Park (15) 47 cb. 2B Scr: S Aitken K Walther 41. 2B: Gold: M Hasten (8) B O’Regan (24) 44.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: B Mccoll P Pearce 73. 2B Agg Scr: Y Kim H Kim 62. Div 1: G Hough (9) 38. Div 2: B Kelman (14) 40 cb. Div 3: P Pearce (24) 44. Scr: Y Kim 38.

TALLWOODS: Men: Par: A: R Aldham (8) 4 up. S Polley (2 Wingham) 2 up cb. B: R Jones (17) 3 up. D Clarke (14) 2 up. C: F Sharpe (22) 3 up cb. B Brookes (22) 3 up cb. Women: K Edwards (13) 2 up. M Richards (27) 1 up.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Gallie (10) 44. B: P Dykes (18) 40. C: F Wang (20) 42.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford Trophy: White: N Confos (22) 41. Stableford: A: J Brownlow (0) 39 cb. B: S Pike (18) 39 cb. C: N Confos (22) 41. A Scr: J Brownlow 39.

THE COAST: Men: Stableford White: A: D O’Dwyer (5) 39. A Scr: D O’Dwyer 34. B: C Perry (16) 38. B Scr: M Hodgson 23 cb. C: G Sparling (19) 38. C Scr: G Sparling 20. W Cross (14) 33. Women: Stableford: Div 1: G McFadyen (25) 37. Div 2: S Choy (28) 39.

THE LAKES: Stableford: Trophy: R Vandersluis 29. K Trenorden 25. J Ong (5) 40. Scr: O Zerbst 34 cb. PM: W Mitchell (33) 42. Scr: D Lane 29 cb.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: A: W Kain (4) 38 cb. B: M Connon (19) 39. C: G Mailo (25) 38. 2B: B Karagiannis (23) G Karagiannis (52) 49.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: C Killen (13) J Killen (9) A Eslick (16) J Bennett (15) 91. A: G Ensor (7) 39. B Bryant (18) 39. C: B Lewis (19) 41.

TUNCURRY: Men: Stableford Wh ite: A: B Germon (+1) 40. A Scr: B Mulhall (2) 34. B: J Ravell (18) 40. B Scr: B Barriball (13) 26. C: J Tinson (22) 39 cb. C Scr: J Tilley (18) 21. Women: Stableford: E Bannerman (27) 34 cb.

TWIN CREEKS: Medley: Stroke Black: A: D McMillan (6) -2. A Scr: T Emtage (3) 76. B: E Lee (17) -1. B Scr: H Park (13) 85. C: R Lee (21) -3. C Scr: A Cavallaro (20) 94 cb. Women: Green: S Han (12) -3.

WAKEHURST: Men: Stroke: A: J Martin (10) 72. A Scr: B Mason 77. B: S McGowan (13) 72. B Scr: S McGowan 85. C: J Govan (23) 71. C Scr: W Lee 93. Women: Foursome: M Ahern (20) L Donnelly (20) 77. Men: Stableford: J Cho (15) 36. Women: R Charnell (15) 36.

WALLACIA: Men: Stableford: P Tarbotton (11) 35 cb. Stroke: Foursome C’ship: A Scr: C Holmes R Lee 109. A: R Lees (9) P Low 106.5. B Scr: S McBrien J Danby 129. B: S Presdee (26) N Reitsma (14) 110. C Scr: N Shaw R Lewis 145. C: J Fatai (21) T Malicki (20) 115.25.

WARRINGAH: Men: Stroke: Ambrose: B Brown (17) J Brown (27) A Peacock (20) J Wunder (19) 52-5/8. Scr: S Golding (3) S Martin (6) J Titherley (8) C Macmillan (6) 59 cb.

WENTWORTH FALLS: Women: Stroke: MM: T Elderfield (24) 73. Men: A: B Djura (1) 66. A Scr: C Ritchie (3) 75. B: K Hussain (13) 66. C: S Smith (27) 66.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: D Levy (8) P Hunter (19) 46. A Scr: B Mackay R Poole 36. A: R Smith (8) 37 cb. B: L Williams (16) 41. C: S Bagwe (28) 37.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: C’ship: A Scr: M Williams 292. B Scr: D Gilchrist 326. C Scr: B Bronneberg 354. A: Y Naito (9) 278. B: G Lane (19) 265. C: B Bronneberg (30) 272. A: N Lagesse (10) 66 cb. B: D Francis (15) 66. C: M Smith (24) 65 cb.

WYONG: Men: Stableford: Team: C Johnson (16) L Strykajlo (31) J Mitchell (22) R Rhodes (16) 92. A: L Wales (7) 38. B: C Johnson (16) 44. C: C Rayson (23) 40 cb. A Scr: C Wickham 34.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: R Moore (18) 38. Men: Stableford White: R Gower (16) 38.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email