September 25, 2021

Daily Club Golf Results 23 July 2020

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results 23 July 2020

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 23 July 2020.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: T Crump (36) T Mills (17) (Bingara) 80. 2B Agg Scr: K Shepherd S Borton 64. A: J Kent (9) 41. B: D Smith (16) 41. C: T Crump (36) 42.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Jung (18) 36 cb. Div 2: S Podgornik (38) 38.

BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B: B Williams (43) K Johnstone (37) 49. B Williams (43) 39. Medley: B Mark (17) 42.

BARDWELL VALLEY: Women: Stroke: Foursome: W Hicks (43) J Dixon (45) 64. Men: Stableford: 2B: D Bentley (21) P Graham (17) 47. A Tringas (21) 41. Scr: H Matar 34.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: B Howard (23) J Thomson (27) 48 cb.

BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: H Touw (7) 36. Div 2: S Walsh (24) 33. Div 3: M Baker (36) 35. Gold: R Brown (34) 37.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: P Wilson (16) 43. R Costello (11) 36. R McCormick (15) 39. N Peninton (25) 40. F Hardiman (19) 47 cb. K Grbevski (24) 47 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford: M Rowe (40) 42.

BOWRAL: Women: Stroke: Div 1: E Neale (23) 71. Div 2: H McCathie (40) 69.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: N Foster (4) 40. A Scr: K Stegbauer (+2) 72. B: E Stauber (19) 38. B Scr: M Parr. C: A Gitsham (23) 41. C Scr: P Fay.

CAMDEN: Men: Stableford: A: T Vellacott (11) 39. B: M Lewis (18) 40. C: G Smith (22) 39 cb. A Scr: D Cummins 34. B Scr: J Bradbury 22. C Scr: R Katzberg 18. 2B: G Smith (22) B Sullivan (16) 48. 2B Scr: C Jaeger M Arnold 37.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: T Hibbert (19) 44. C Kirby (25) 39. Veteran Women: S Schofield (45) 34. J Singleton (29) 33 cb.

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: D Tucker (29) J Honeybrook (13) 46. Men: Div 1: K Park (10) 36. Div 2: M Sullivan (20) 37. Women: B West (16) 35 cb.

CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: C James (30) P Roles (25) 49. Hole in one: D Schultz at 11th.

CASTLECOVE: Medley: Stableford: G Dare (14) 35 . Women: 9-hole: J Ireland (41) 15.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: H Hampson (22) 35. Div 3: E Williams (35) 37.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: M Corradin (4) 43. B: M Driver (24) 41. Women: S Vogel (+3) 35.

COMMERCIAL ALBURY: Women: Stableford: V Kirby (41) 41.

CROMER: Women: Par Gold: A: J Manson (20) 2 up. S Trathen (24) 1 up. R Hall (31) 2 up cb. Men: Stableford White: L Blacker (2) 36 cb.

CRONULLA: Men: Stableford: A: B Foley (13) 43. Scr: S Holden (1) 36. B: L Bunker (19) 39. C: R Grant (34) 40.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: M Simbolon (36) 37.

EASTLAKE: Women: Stableford: M Fleming (42) 42. Medley: White: A: S Appoo (8) 41. B: S Szanto (22) 49.

ELANORA: Men: Stableford: R Murray (16) 47.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Multi: L Assange (21) G Riddell (23) 69. 2B Scr: P Minko W Nachmann 31. A: P Minko (7) 38. B: J Grayling (19) 36. C: G Riddell (23) 37 cb.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: S Frost (34) 41. M Mei (30) 30 cb. F Chin (22) 30 cb. N Jurksaitis (33) 30.

GORDON: Medley: Stableford: 2B Agg: R Bergin (15) C Hort (9) 75. Men: A: B Johnson (11) 36. B: R Bergin (15) 41. C: G Michalk (2 2) 38. Women: J Daly (32) 35.

HORIZONS: Medley: Stableford: D Cameron (28) 39.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: B Scott (14) 36. Div 2: P Voglis (23) 39.

KOGARAH: Men: Stableford White: B Fisher (11) 39 cb. Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: D Kerdsai (24) 59 cb. Div 2: S Melhuish (33) 58. Grandmothers Trophy: R Loveridge (20) 59.

LANE COVE: Women: Stableford: J Weine (23) 32.

LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: A: S Thums (7) A Dunsire (31) 47 cb. A: C Malvern (12) 36. B: W Gillard (17) 40. C: L Berrisford (19) 38.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: D Clogher (12) B Crawley (18) 47. 2B Scr: R Law D Cirillo 38 cb. A: D Cirillo (6) 40. B: R Pagano (15) 40. C: C Gawth orne (36) 40 cb.

LONG REEF: Women: Stableford: 2B: F Bone D Sier 47. Div 1: F Bone (20) 38. Div 2: G McCorby (29) 40. Div 3: R Robinson (35) 36. Scr: J Jansson 27. Hole in one: J Brown at 13th.

MANLY: Men: Stableford White: B Wilding (22) 38 cb. Women: S Smith (41) 41. 9-hole: Yellow: R Sweetnam (45) 19.

MARRICKVILLE: Veteran: Stroke: Ambrose: M Urquijo (24) K Gardner (19) I Lafoa (18) T Liddicoat (26) 45.125.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: G Waide (26) T Walsh (13) 73. A: T Walsh (13) 41. B: S Morley (16) 41. C: L Mcilveen (24) 39. Scr: S Sidhu 36. Hole in one: P Murphy at 6th.

MONA VALE: Women: Stableford: 2B: A: N Griffiths S Hudson 46. 2B Scr: C Townsend H Haynes 26. K McDonald (30) 40.

MOORE PARK: Men: Stableford White: R Collins (36) 41. Veteran: Gold: L Rapeport (24) 39. Women: L Li (36) 39.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: L Ramsey (8) 37. B: M Kim (14) 32. C: D Jeon (19) 38.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: A Kim (27) 42. Div 2: D Linnegar (33) 42.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: N Mostyn (38) 40.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford 2B: White: C Coutts R Walsh 48. 2B Scr: A Gainsford B Benson 39. R Lowndes (28) 45. A: B Benson (2) 37 cb. B: B Carroll (19) 39. C: R Walsh (21) 42. Women: Green: P Beckton (11) 38.

NSW: Women: Stroke: Div 1: V Stride (15) 73. Div 2: M Wilde (28) 74. Stroke Yellow: Div 3: G Harmer (29) 71. Stroke: Cup: M Wilde (28) 144. A Brightling (21) 144.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: R Tresnan (21) 35. B: M Hannaford (29) 41 cb. C: M Patterson (51) 36. Men: White: H Beck (23) 36 cb.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: P Bourne (22) A Walker (24) 77. Women: 9-hole: R Mortimer (36) 20. Men: N Samodol (24) 41.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: 3B: M Herman de Groot (11) L Shaw (14) C Whitehouse (17) 44. A: L Shaw (14) 38. B: L Stanton (31) 40. C: G Thomas (40) 37. Scr: O Kerr 31. 9-hole: C Brereton (37) 17. Hole in one: L Shaw at 4th.

PYMBLE: Women: Stroke: Foursome qlfrs: Div 1: P Chun J Schenk 74. Div 2: G Westgarth L Lawlor 75. Div 3: J Jarvis K Spira 75.5.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: P Kuti (15) 37. Div 2: R Barker (29) 38. Hole in one: R Dupont-Louis at 13th.

RICHMOND: Women: Stableford: Div 1: L Cabban (22) 41. Div 2: S Shilton (44) 36.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: G Norwood (6) 37. B: J Crawford (14) 34 cb. C: C Fanning (21) 36.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: P Truda (20) B Trippas (20) 44 cb. Men: White: A: M Soo Jang (11) 39 cb. B: G MacNamara (14) 38. C: J Hepner (30) 36. Veteran: Green: E Marquez (23) 39.

ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: S Little (5) 82. R Cubis (19) 70 cb. S Little (23) 74. A Scanlan (31) 73. Stableford: Centenary: J Lampe (28) 37 cb. Men: Stableford Championship: White: P Barkl (11) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: T LIm (15) J Kim (22) 45. Men: J Ellis (29) 40. Women: E Lee (15) 36.

SHELLY BEACH: Men: Stableford Medal: White: Scr: S Brownlow (3) 35. A: S Brownlow (3) 38 cb. B: A Hogan (17) 37. C: R Boundy (20) 36. D: J Greig (32) 44.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Crossman (17) C Crawley (17) 79. Div 1: J Brosas (11) 42. Div 2: C Nicholson (26) 44. Scr: R Bradley (4) 37.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: P Wood (5) 38. B: R McEvoy (16) 37. C: J Callaby (21) 40.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B Agg: White: K Phibbs (16) G Phibbs (20) 74. 2B Agg Scr: S Grant M Hammond 58. A: C Riethmuller (11) 37 cb. B: D Grossman (15) 37 cb. C: R Sutcliffe (27) 40. Scr: M Hammond 34. Visitor: A Dodwell (Royal Sydney 8) 35. Women: K Moses (17) 32. Men: 2B Agg: Gold: E Karp (24) J Keane (26) 70. W Glen (29) 37.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: P Hew (14) G De Bruyn (25) 48 cb. 2B Scr: D Smyth N Renwick (Penrith) 39. A: M Webber (8) 42. B: D Crofts (12) 39. C: G DeBruyn (25) 39.

STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: L Rasiah (19) 3 up. Div 2: S Cho (22) 4 up. Div 3: H Bathgate (54) 1 up cb.

TALLWOODS : Women: Stroke: Div 1: S Ireland (25) 71 cb. D New ( 21) 71. Div 2: M McManus (35) 73. J Hicks (33) 75 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: T Davis (5) 39.

THE COAST: Women: Stroke: Canadian Foursome: C Fifield (18) M Hogan (21) 72.375.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: M Vormister (9) N Bowles (10) 90. Men: A: N Bowles (10) 41. B: D Burnes (14) 39. C: A Campbell (25) 40. Medley: Scr: W Marsh 29 cb. Women: A Alderson (27) 36.

TUNCURRY: Medley: Stableford: A: P Connell (6) 40. B: K Brady (20) 38 cb.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: S Douglas (22) 35. B: N Taylor (29) 37 cb. C: M Sweekhorst (32) 37.

WALLACIA: Men: Stableford 2B Agg: White: S Blundell (8) S Coleman (4) 74. 2B Agg Scr: A Howell G Simpson 55. A: B Evans (11) 38 cb. B: T Malicki (18) 38. C: E Scicluna (22) 37. Veteran: J Fatai (19) 39. Super Veteran: P Sutton (17) 39.

WARRINGAH: Medley: Stableford: L Rice (34) 39. 9-hole: White: P Soiland (19) 21.

WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: R Hood (17) 41. Scr: C Stockley (2) 31. Women: G Pym (42) 36. Medley: Split Six: R Hood (17) J Goodrick (18) 69.

WINDSOR: Veteran: Stableford: 4B: B Mullan (21) J Mullan (41) 48. A Skinner (26) B Chee (26) 44. J Pamenter (31) K Rooke (27) 46. Veteran Men: R Bell (16) 40. Veteran Women: D Shearer (15) 38.

WORRIGEE VETERANS: Stroke C’ship: Black: A: M Liddy (11). J Peters (13). B: P Conlon (20). K Henderson (16). C: G Dwyer (22). C Hoffman (25).

WYONG: Men: Stableford: G Outram (19) 39. Women: 2B: M Brown (35) M Olivieri (39) 45. Div 1: R Sheehey (17) 37. Div 2: W O’Brien (29) 36. Div 3: J Tiedeman (35) 35 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: J Hughes (8) 36 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email