NSW & ACT Daily Club Golf Results 21 July 2020

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney for 21 July 2020.

ASQUITH: Women: Stroke: Div 1: N Chae (22) 71. Div 2: G Harrison (32) 74 cb. Div 3: M Park (36) 69. Div 1 Scr: S Kim (19) 91. Div 2 Scr: C Street (25) 101 cb. Div 3 Scr: M Park (36) 105. Stableford: H Wechsler (50) 38.

AVALON: Men: Stableford: J Smith (16) 34.

BALGOWLAH: Women: Stableford: A: R Hare (21) 35. B: S Lane (31) 32. Mxd: 9-hole: C Martijn (32) 19.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: C Platt (24) 40 cb.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: B Sprake (15) 38. B: B Alexander (19) 47.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (29) 39.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: C Morgan (45) C Price (38) 80. Men: Div 1: G Peisse (17) 40. Div 2: J Doering (22) 43. Scr: G HArtshorne 33. Women: Div 1: W Climo (18) 33 cb. Div 2: B Alfonso (27) 36 cb. Div 3: C Morgan (45) 45.

BEXLEY: Women: Stableford: M Mitchell (27) 33.

BRIGHTON LAKES: Stableford: L Lealamisa (18) 40. Scr: K Shepard (-1) 71.

BWVGA: Veteran Medley: Stableford: 2B: G Wilcock J Wilcock 49. Div 1: F Hurley (18) 36 cb. Div 2: J Arthur (20) 38. Div 3: N Audsley (26) 37. Div 4: S Fry (33) 36 cb.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: J Mann (17) 32 cb. B: P Kwok (27) 40.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stroke: Z Kadir (7) 71. Div 1: H Smith (23) 77. Div 2: L Lambros (32) 76. Div 3: J Wooton (36) 71.

CARNARVON: Men: Stableford: Split Six: B Forrester (9) J Langley (20) 75. A: B Forrester (9) 41. B: S Kim (18) 38. C: S Moon (23) 37.

CASTLE HILL: Men: Stableford: R Weber (19) 36 cb.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: J Goth (12) C Aloisio (18) 44. C Aloisio (18) 35.

CHATSWOOD: Women: Stableford: 4B: H McKillop (32) K Cowan (39) 45.

COMMERCIAL ALBURY: Women: Stableford: C O’Toole (28) 37.

CONCORD: Women: Stableford: Irish Team: I Borsky (27) L Toomey (17) F Ogle (42) P O’Neil (20) 86. 9-hole: G Page (4) 21.

CROMER: Medley: Stableford: B Birch 41.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: D Convoy (14) J Degan (12) 48. J Degan (12) 42. Scr: C Tennan t 35. Veteran: I Loudon (29) 39.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: M Choi Y Kim 46. Div 1: L Britton (15) 37 cb. Div 2: J Lackersteen (31) 39. Div 3: K Moule (38) 35.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: B Lorenz (8) 39.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: K Farley (13) P Wilson (28) 74. 2B Agg Scr: M Rajca S Duggan 53. A: P Dawson (11) 36 cb. B: A Weller (16) 42. C: J Cheetham (25) 38. B Farquhar (33) 41.

GOSFORD: Medley: Stableford White: S Hatfield (5) 40.

GOULBURN: Women: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: K Weir A Croker (17) 82. A: G Moroney W Stewart (14.5) 71.5. B Scr: D Kent C Seaman (24) 96. B: K Stamatellis H Peterson (26.5) 73.5.

HIGHLANDS: Women: Par Yellow: B White (20) 1 up.

HURSTVILLE: Mxd: Stableford 2B: White: I Teasdale (17) E Wiseman (12) 45. Men: Div 1: M Crews (17) 37 cb. Div 2: M Casetta (27) 40. Women: Gold: S Hooper (39) 32 cb.

JAMBEROO: Women: Stableford White: Div 1: K Greaves (18) 34. Div 2: L Cram (38) 32. Div 3: W Unsworth (44) 31.

KAREELA: Women: Stroke: A: Y Rochford (12) 64. A Scr: N Axford (20) 87 cb. B: E Mattock (27) 64. B Scr: D Field (27) 94. C: L Glover (45) 69. C Scr: H Mulley (36) 106 cb.

KILLARA: Women: Stroke: Div 1: J Crichton (3) 73. Div 2: L Robertson (22) 74. Div 3: P Stiles (28) 72. Div 4: T Shirley (33) 79 cb. Scr: J Crichton 76.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford 2B Multi: White: C Perry (21) J Segalla (25) 82. Men: A: E Hoskins (13) 38. B: J Hurst (20) 40. C: D Tester (22) 38. Women: C Perry (21) 38.

LINKS SHELL COVE: Medley Stableford 1-R.Heydon 41 c/b, 2-F.Losurdo 41c/b, 3-R.Kyriacou 41, Scr-W.Daibarra 37.

LONG REEF: Men: Stableford: C Galloway (14) 38. Women: Div 1: J Brown (13) 38. Div 2: S Kiprovich (37) 34. 9-hole: H Kook (45) 18.

MANLY: Women: Par: Captain’s Trophy: T Polin (22) D Paul (18) 11 up cb.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: S Husband (12) J Fraser (7) 44 cb. 2B Scr: C Nikolaou A Kinghorn 37. J Carter (8) 39 cb. Scr: K Kerrigan 31 cb. Women: D Wilson (20) 38. Veteran Women: J Duncan (26) 36.

MONA VALE: Medley: Stableford: D He msley (7) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Split Six: B Eavans (12) R Austin (22) 69. R Austin (22) 42.

NEWCASTLE: Men: Stableford: J Smillie 39. Women: Div 1: J Blenkey 35 cb. Div 2: L Minehan 40. Div 3: C Michilis 39.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: J C hang (20) 40. B: S Yoo (29) 36. C: A Kim (30) 40. D: D Pysik (38) 40.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: W Alder G Evison 44 cb. D Illingworth (12) 38.

NOWRA: Veteran: Stableford: 2B: D Mulvihill (11) N Hargrave (16) 43 cb. Medal: Div 1: D Mulvihill (11) 37. Div 2: K Wills (21) 36. Div 3: P Reid (27) 33. Women: 2B: L Hatchman (29) N Massingham (35) 41. Medal: L Hatchman (29) 41.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: W Joe (10) 43.

PYMBLE: Women: Stroke: Foursome qlfrs: Div 1: K Cant S Waddington 74. Div 2: E Boyd B Aquilina 74.5. Div 3: K Flight K Read 73.5.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: N Simpkins (6) T McCusker (30) 44. A: M Todd (3) 36. B: R Langley (17) 37. C: J Farrugia (20) 40. Scr: C McMahon 32.

RICH RIVER: Men: Stroke West: White: A: A Beaumont (12) 70. B: D George (17) 71 cb. C: J Forrest (26) 69.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: L Galbraith (19) 37. R Wu (19) 36. S McAllister (10) 32. Div 2: Y Daniels (26) 37 cb. R Timbrell (25) 37. E Scahill (32) 36. Div 3: D Muirhead (35) 38. E Campbell (35) 36. L Albert (36) 35. 9-hol e: G Dainton (34) 21. T Graham (44) 20 cb. J Godfrey (34) 20 cb. Green: P Tozer (45) 18 cb. J Byrnes (38) 18.

ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: A: M Chin (15) W Duncan (16) 48. M Chin (15) 40. W Duncan (16) 39.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: C Broun (18) 40. Div 2: S Little (23) 39. Scr: C Broun 23. Veteran: Centenary: Div 2: L Roberts (24) 36. Div 3: G Gollan (35) 35 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: S Vail (-3) 36. Women: Stroke: Foursome: Div 1 Scr: A Kim H Chung 89. Div 1: E Lee J Seo (16.5) 73.5. Div 2 Scr: M Son G Choi 105. Div 2: M Oh A Kim (31) 66. Div 3 Scr: J Kim S Yang 109. Div 3: L Wines B Reynolds (38.5) 71.5.

SHELL COVE: Medley: Stableford: R Heydon (22) 41 cb. F Losurdo (14) 41 cb. R Kyriacou (15) 41. Scr: W Daibarra (+2) 37.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: E Bennett (39) P Jolly (33) 44 cb. A: W Kitchener (10) 36 cb. B: K Firmstone (14) 36. C: G Clarke (20) 38 cb. D: I Mertell (30) 38.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: A Evers (23) 41.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: G Devlin (12) 40. B: B Smith (14) 40. C: D Turner (26) 35. Women: Yellow: J Noden (21) 41.

ST. MICHAEL’S: Snr Stableford White: G Panaretos (26) 41. Women: Div 1: S Wright (17) 34 cb. Div 2: J Murchie (25) 39. Div 3: R Underdown (34) 32.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Gale (+4) M Tey (Moore Park 7) 76. 2B Scr: L Arthur R Haywood (Lakeside) 58 cb. A: M Tey (Moore Park) (7) 39. B: W Abian (17) 39. C: B Bellis (35) 38.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: A Yoon (22) 37 cb. Div 2: G Kim (31) 40.

TALLWOODS: Women: Stableford: Veteran Women: V McGrath (41) 42. C Forestal (45) 40. Medley: 9-hole: Yellow: D Thompson (17) 19. R Coulter (22) 18.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: D Adamson (17) 43.

THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: B De Bettencor (22) L Wharton (25) 76. B Kresner (36) 41. Scr: R Rignall 33. Veteran: A White (6) 41.

THE LAKES: Men: Par: A Bosansky (5) sq. Women: Div 1: N Cave-Olfers (15) 2 up. Div 2: P Davies (45) 1 up.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: J Holland (28) A Bennett (19) 73. Men: A: H Duncan (6) 37. B: A Bennett (19) 41 cb. C: N Hendy (30) 38. Women: J Tesluk (43) 34. Medley: Scr: A Simpson 40.

TOUKLEY: Women: Stroke: Medal: Div 1 Scr: Y Boardman (4) 84. Div 1: D Soetens (18) 73. Div 2 Scr: C Henry (27) 109. Div 2: D Melrose (30) 79. Div 3 Scr: R Keyes (39) 122. Div 3: R Keyes (39) 83.

TUNCURRY: Men: Stableford: A: G Vial (10) 43. A Scr: K Thornley (7) 32. B: A Purdie (14) 39. B Scr: M Trevaskis (13) 23. C: J Griffiths (36) 39. C Scr: B Keenan (22) 18.

WAKEHURST: Women: Stroke: Foursome: A: R Charnell (15) C Wright 77. A Scr: S Cathcart D Nunn 89. B: A Dodd (24) L Sladden 73. B Scr: A Dodd L Sladden 97. C: R Thomas (35) J Grice 82. C Scr: R Thomas J Grice 117.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G Blair (8) S Small (12) 43 cb. G Blair (8) 3 7 cb.

WARRINGAH: Women: Par: Div 1: C Hicks (26) 4 up cb. Div 2: L Sheather (30) sq. Div 3: J Levido (35) 2 up cb. Div 4: M Perger (37) 1 down cb.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford White: K Schaefer (23) 39 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Foursome: V Smith (31) S Furness 74.

WOOLOOWARE: Women: Stroke: Ambrose: L Willis (13) J Morris (23) 68.

WYONG: Men: Stableford: L Marstaeller (20) 37 cb. Women: J Mihailovic (23) 34.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: J Ashby (8) 38. B: T Rice (17) 40. C: R Isaacs (24) 41. Murray: A: J Driver (13) 39. B: A Leeson (17) 39. C: M Driver (29) 39.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Stableford: 9-hole: Blue: J Old (12) 19. Red: J Haigh (11) 17.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email