Daily Club Golf Results 15 July 2020

Follow Us

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: D Morgan (2) R Johnson (10) 44 cb. Div 2: B Jeffery (15) B Geary (22) 44 cb. 4B Agg: T Felton (0) M Pestell (6) M Boland (9) Q Price (6) 138. A: R Johnson (10) 38 cb. B: S Farr (13) 37 cb. C: B Alan (20) 35 cb. D: I Kerr (30) 38. 2B Scr: T Felton (0) Q Price (6) 40.

AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: S McCreery (26) B Stephen (30) 45. G Storey (31) 40.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: M Cook (10) 35. B: R Bell (19) 39. C: R Hare (21) 33.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: G Harbrow (25) K Moore (17) 49. 2B Scr: S Goodwin (9) S McCartan (7) 34. A: H Colburn (11) 37 cb. B: N Cantore (15) 38 cb. C: G Karagiannis (31) 41.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: 4B: D Brown C Moraitis 42.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Multi: D Naylor (26) F Sella (19) 90. Black: A: F Godfrey (12) 39. B: C Lathwell (15) 40. C: D Naylor (26) 44. Scr: R Loewenthal (0) 30.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B : T Welch (10) D Gibson (20) 46. A: T Welch (10) 42. B: J Harris (15) 34. C: D Blackwell (26) 41. Scr: T Cleary 31.

BEXLEY: Men: Stableford: 2B: A Polloick (9) G Mayhew (26) 47. 2B Scr: J Martyn D Street 38. A Flood (12) 38 cb.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B Agg: G Stovold (18) P Messer (17) 69. S Caswell (13) 40.

BOWRAL: Men: Stableford White: B Hanrahan (14) 36 cb.

CAMDEN: Women: Stableford: Hcp: A: M Ross (18) 34. A Scr: S Chapman 24. B: S Hughes (29) 39. B Scr: S Goodall 14. C: W Hyndham (35) 34. C Scr: W Hyndman 6 cb. 36-hole: M Thorn 69.

CAMMERAY: Men: Stableford: M Hill (19) 37.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: P Higgins (3) P King (3) 43 cb. A: P King (3) 37 cb. B: D Wheatley (17) 38. C: P Scott (31) 36.

CARNARVON: Women: Par: 2B: V Kim (18) L Kim (11) 6 up. A: L Kim (11) 2 up. B: C Tucker (21) 1 down. C: Y Lee (28) 2 down cb.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: C Billyard (14) M Scuglia (2) 73. 2B Agg Scr: B Lambert D Ferguson 70. A: M Hogg (8) 38 cb. B: C Billyard (14) 39. C: J Clarke (22) 38 cb.

CHATSWOOD: Men: Stableford: Split Six: P Webb (17) C Callaghan (26) 67. A: J Greathead (1) 39. B: B Hogan (17) 38. C: R Munge (19) 41.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: T Scandrett (26) 39. B: C Huggins (33) 37. C: G Opray (35) 36.

CROMER: Men: Stableford: Irish Team: M Bunting (7) A Kirkman (9) M Toomua (12) N Phelps (+1) 87. S Beatty (13) 38 cb. S Mayo (26) 37 cb. Scr: M Bunting (7) 31 cb.

CRONULLA: Women: Stroke: Canadian Foursome: D Rann J Thuge 74.25. Scr: D Rann J Thuge 81. Hole in one: D Rann at 7th.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: S Charles G Kershaw 47 cb. Div 1: D Kellaher (14) 38. Div 2: J Silvestri (15) 37 cb. Div 3: S Charles (21) 39. Scr: T Mohr (Howlong) 33.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: N Werner (13) 40. B: W Bull (23) 37. C: D Alexander (31) 37.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: T Bews (10) M Campbell (24) 38. Scr: R Kellam 32. Div 1: T Bews (10) 38. Div 2: M Campbell (24) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: C Williams (11) 37. B: B Allen (16) 37. C: S Clare (26) 37. Scr: D Jones (5) 30.

ELANORA: Women: Stableford: L Morrice (28) 34.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Agg: J Norris (26) W Allen (29) 70 cb. 2B Agg Scr: I Cameron (6) S Blake (7) 56. A: P Haime (12) 38. B: A Friend (17) 36 cb. C: G Todhunter (20) 41. D: W Allen (29) 36. Scr: I Cameron 30.

FINLEY: Men: Stableford: S Fuller (17) 39. Women: M Robertson (19) 38.

FOX HILLS: Women: Stroke: Div 1: S McGinley (27) 77. Div 2: L Thompson (33) 79.

GEORGES RIVER: Stableford: Split Six: A: G Piconi (14) D Saunders (21) 62. Div 1: G Wilmott (Brighton Lakes 0) 37. Div 2: B Field (26) 39.

GIBRALTAR: Men: Stroke: M Hreszczuk (14) 6 8.

GOSFORD: Medley: Stableford White: D Robertson (26) 39. B Mungovan (9) 38. H Hudson (29) 37 cb. M Connors (6) 37.

GOULBURN: Women: Stroke: A: M Webb (18) 72. B: G Kennerley (27) 74. C: M Chaffey (34) 73. Scr: A Ridley (5) 86. 9-hole: J Tamsett (34) 14

HARRINGTON WATERS: Open Stableford: Div 1: K. Partridge (6) 33. Div 2: J. Scott (20) 32.

HIGHLANDS: Medley: Stableford White: P Hornby (27) 41.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: S Humphries (8) 39. B: P Cummings (28) 37.

JAMBEROO: Men: Stableford White: L Oborn (26) 39.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: H Shalala P Tierney 49. A: B Hill (3) 36. A Scr: K Mudadana (3) 27. B: R Peacock (21) 35 cb. B Scr: R Mead (17) 20 cb. C: V Waring (25) 37 cb. C Scr: Z Beck (25) 15.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: R Dacol (7) D Holtham (23) 45 cb. A: C Ross (5) 37. B: C Zeritis (15) 37. C: B Biggins (20) 39. Veteran Medley: M Hatton (25) 39. C Ross (5) 37 cb. Scr: S Puskaric 33.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Multi: R Minns (0) M Greene (8 Camden) 76. 2B Scr: P Lockyer (4) G Fish (8) 34. A: R Minns (0) 37 cb. B: V Donvenekham (18 Links Shell Co ve) 37. C: G Cornish (20) 37.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: G Carrick (25) P Johnson (16) 42. G Carrick (25) 37.

LEONAY: Women: Stroke American Foursome: White: A: C Chitty (36) D Young (27) 75.37.

LINKS SHELL COVE: Medley Stableford Scratch – Tom Persson – 29pts 1st – David Barker – 37pts 2nd – Eddie Gutierrez – 31pts c/b 3rd – Dennis Clarke – 31pts.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: H McKerihan M McKerihan 43. A: H McKerihan (10) 36. B: C Galloway (14) 35. C: G Bush (20) 36. Scr: C Hughes 28.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: P Levett (8) B Mcclelland (14) 48. T Ryan (3) 41.

MAGENTA SHORES: Medley: Stroke: 2B: A Atkins J Rammos 62. Men: White: A: A Atkins (10) 68. B: J Rammos (15) 69. C: M Gleeson (28) 69 cb. Women: Yellow: P Stephenson (26) 72 cb.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford White: A Hughes (31) 46.

MANLY: Men: Stableford: A: A Webber (4) 40. B: M Freeman (19) 38. C: B Kwanten (26) 40. White: K Tuckey (22) 33.

MONA VALE: Men: Stableford: A: G Nes (2) 36. B: J Bennett (15) 43. C: M Miller (26) 40. Scr: G Nes (2) 34.

MONASH: Men: Stableford: A: A Blumberg (12) 36. B: B Deverall (18) 40. C: M S mith (25) 42. White: J Martin (24) 33.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: A Brown (9) 37. B: S Atkins (12) 38. C: V Daswani (30) 36. Veteran: A Golombick (12) 35.

MOSS VALE: Men: Stroke: A: D Edwards (4) 69. A Scr: G Segal 74. B: R Johnson (16) 72. B Scr: P Norton 88 cb. C: S Goodfellow (20) 60. C Scr: M Ellis 94 cb. D: G Wise (29) 72. D Scr: K Pogson 114.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Goodwin (23) N Forage (9) 45 cb. A: P Marsden (9) 38. B: I Russell (15) 37 cb. C: J Goodwin (23) 38.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Irish Team: O Martin (18) M Leech (18) R Traegar (25) R Overall (23) 116. 2B: R Taylor (29) D Hughes (22) 48. A: G Steer (11) 40. B: K Lakhani (18) 36 cb. C: C Wybenga (20) 38. D: P Tse (32) 34.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: P Robinson (33) R Geniale (20) 44. P Robinson (33) 39.

NOWRA: Men: Stableford: C Reeve (22) 39.

NSW: Men: Stableford: 2B: S Rahme (24) T Simos (31) 44. Hcp: T Simos (31) 35 . Scr: Z Mullins 33.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: P Hessell (27) S Whittaker (19) 49. A: M Stannard (11) 41. B: J Fader (15) 40. C: D Hwang (21) 40. Scr: G Lomas (2) 33.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: W Joe (10) 42. B: P Kearns (20) 40.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: C Withers (11) K Geyer (5) 44 cb. 2B Scr: J Feanley (Dunheved) C Harris (Dunheved) 38. A: G Jones (11) 38. B: A Harris (18) 38. C: A Murdoch (27) 40.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: S Murnaghan (36) P Iles (27) 50. Scr: J Leuenberger D O’Connor 38. Men: P Iles (27) 41. Women: J Kent (30) 36.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: Div 1: A Wilson (2) W Palmer (4) 44. Div 1 Scr: A Crumpton (-3) D Dennis (0) 39. Div 2: F Robinson (22) M Fancey (29) 48. Div 2 Scr: P Gordon (9) S Shilton (45) 25. A: A Wilson (2) 39. B: M Souster (16) 38. C: F Robinson (22) 44. Scr: M Horton (1) 33.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: D Morris (9) 31 cb. B: T Stoker (12) 35. C: D Calver (27) 39. Scr: T Stoker 23 .

RYDEPARRAMATTA: Stableford: 2B: Div 1: S Vail (+3) T Wilson (12) 45. Div 2: F Coulson (15) M Smyth (22) 49. A: T Guo (11) 38. B: R Kim (18) 38. C: J Lu (19) 39. D: P Sawjani (25) 39. Scr: H Doig 36.

SHELL COVE: Medley: Stableford: Scr: T Persson (3) 29. D Barker (10) 37. E Gutierrez (7) 31 cb. D Clarke (15) 31.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: A Cheung (21) N Taylor (28) 53. 2B Scr: A Chai K Brough 34. A: R Han (8) 35. B: J Locke (19) 39. C: A Cheung (21) 41 cb.

TALLWOODS: Men: Stableford White: S Browne (12) 36 cb. T Richardson (32) 36.

THE AUSTRALIAN: Men: Par: 2B: D Carland (22) J Emery (20) 7 up. Scr: T Heaton A Mather 6 up.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A Lee (23) A Antonios (7) 41. Scr: T Hindle T Freeburn 31. Hcp: J Mesiti (20) 34. Scr: A Pemberton 28.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: G Liddell (17) 21.

TOUKLEY: Men: Stableford: M Donsworth (13) 36.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B Agg: H Park (+3) M Madan (2) 69. Men: Gold: A: G Johnston (7) 40. A Scr: J Gadd (+1) 37. B: C Donaghy (18) 34. B Scr: D Adhar (15) 19. C: H Khor (32) 33. C Scr: K Jefferey (21) 15. Hole in one: K Moodley at 2nd. Women: H Park (-3) 36.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: W Jones (23) D Skelton (11) 47 cb. 2B Scr: A Sutton G Harkness 37. A: J Murray (11) 37. A Scr: A Sutton 35. B: I Redfearn (15) 41. B Scr: I Redfearn 27. C: A Wang (22) 39. C Scr: A Wang 17.

WALLACIA: Women: Stroke: Foursome: R Murdoch C Hoppe (36.5) 76.5. Scr: J Berg T Saifoloi 95.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: R Park (14) T Schwab (22) 43 cb. A: D Studdert (14) 36. B: P Donnelly (18) 37. C: P Harvey (23) 36. D: H Hardie (28) 33 cb.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: Div 1: G Williams (36) 41. Div 2: J Haydon (17) 40. Div 3: M Skipper (29) 38. Div 4: M Aubusson (15) 36. Div 5: J Clark (25) 35 cb.

WYONG: Men: Stableford: 2B Multi: R Bunn (4) S Dashwood (3) 72. A: T Diehm (12) 43. B: R Anderson (17) 35. C: M Mitchell ( 21) 38.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: Div 1: L Christie (19) 36. Div 2: G Roome (30) 34. Div 3: M Eley (32) 33.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email