NSW & ACT Daily Club Golf Results 11 July 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Women: Stableford: J Higgins (17) 36. Men: Par White: A: R Jensen (11) 39 up. B: T Chell (14) 38 up cb. C: D Starr (28) 39 up.

ASQUITH: Men: Stroke: Foursome qlfrs: A: L Malcolm (0) T Felton (0) 67. A Scr: D Morgan N Cosgrove 74 cb. Div 1: G Baker (11) C Carver (22) 65.5. Div 1 Scr: W Kang T Kim 80. B: G Main (17) M Woodward (13) 67. B Scr: A Rogers A Todd 86. C: J Olsson (21) F Clendining (25) 71. C Scr: J Moore A Schultz 94.

AVONDALE: Men: Stroke: C: H Collins (23) G Story (34) 68. Stableford White: A: C McWilliams (0) 38. A Scr: C McWilliams (0) 38. B: G Roberts (16) 38.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: N Tse (13) 36. B: R Treasure (15) 39. C: S Deakin (25) 35.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: A Crowe (6) 41. B: L Yarrow 42. C: J Chon 44. 2B: J Chon G Chon 49. 2B Scr: D Ballantine G Ballantine 40 cb.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: E Aravanis (3) 41. Stroke: N Katholos (-3) 65.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: L Toovey (24) 35.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: N Fletcher (4) 37. B: H Brown (Forster-Tuncurry 17) 38. C: A Donovan (Oatlands) (25) 40. Scr: A Scr: N Fletcher 33. Women: L Smith (6) 34. Medley: 2B: D Beeston (16) R Tuckett (13) 47.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: A: A Meo (14) G Jahns (19) 75. A Scr: R Moses L Carey 58. A: T Phillips (12) 39. B: G Jahns (19) 41. C: R Morrison (26) 38.

BEXLEY: Men: Stableford: 2B: M Olson (11) T Condylios (16) 46. A: S Dean (7) 38. B: A Scali (17) 41. C: S Papadopoulos (20) 37. Scr: W Matthews 34. Qlfrs: C Saras A Scali S Hogg L Delahoy S Dean K Lewis S Lindsay L Liang M Savoldi L Zahra S Papadopoulos S Russo K Baker J Buhr.

BLACKHEATH: Women: Stableford: S Draper (31) 34. Men: Par: J Duke (10) 6 up.

BONDI: Men: Stableford: K Reid (32) 40.

BOWRAL: Women: Stableford: J Scott (21) 39. Men: D Bickford (15) 43.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: L Whittemore (12) 42. B: R Curtis (18) 38. C: S McGin g (38) 45. A Scr: K Stegbauer (+2) 68. B Scr: C Costello (13) 82. C Scr: J Montouro (18) 86.

CAMDEN: Men: Stroke: American Foursome: P Nonnenmacher G Nonnenmacher (6.375) 65.625. Scr: L Hudson M Arnold 75 cb. Women: American Foursome: C Hunt K Hunt (7.5) 72.5.

CAMMERAY: Men: Stableford: G Jones (6) 38. Women: M Johnson (19) 36. Stroke: Foursome C’ship: M Owens (5) C Leadle (10) bt K Gibb (5) D O’Kane (6) 2-1.

CARNARVON: Men: Stableford: Split Six: K Baker (26) G Morley (22) 72. A: J Choi (9) 39. B: E Warner (14) 42. C: D Choi (21) 46.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: L James (31) M Hammond (32) 48. 2B Scr: J Mcnaugton J Kim 43. A: G Murdocca (9) 41. B: B Haynes (17) 38. C: N Hammond (31) 45.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: B Quillian (30) 40. 2B: B Quillan (30) P Clark (9) 46. Women: Stableford: R Hobbs (36) 33.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: B Silwal (4) 42. B: M Bermeister (15) 41. C: K Longland (21) 37. Split Six: B John son (5) P Carroll (5) B Silwal (4) T Fletcher (3) 90.

COBRAM BAROOGA: Men: Par: A: M Haddrell (8) 3 up. B: J Geisler (22) sq cb. Women: A: D Ryan (22) 2 up.

CONCORD: Mxd: Stableford: A: R Tasso (11) 37. B: S Goh (15) 38 cb. C: S Hutton (25) 37. Medley: 2B: S Webb (22) D Page (20) 46 cb. 2B Scr: D West G Webb 35.

CROMER: Medley: Stableford: A: D Dengate (13) 39 cb. B: M Fox (18) 41. C: G Clark (34) 42. A Scr: M Taylor 35. Par: 2B Multi: M Fox (18) M Walsh (14) 79 up.

CRONULLA: Men: Par: A: A Bertah (7) 4 up. B: L Reynolds (20) 3 up. C: G Hogbin (25) 1 up. A Scr: T Wood (0) sq.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Team: D: M Collins C Davies S Bradley C Grobler 117 cb. D Scr: D Barton P Barton D Auremi P Kennedy 94. Div 1: P Hilton (6) 40. Div 2: S Sammak (16) 39. Div 3: J Jo (21) 41. D Scr: A Barakat 40.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: C THOMSON (4) 39. B: J Swainger (14) 38. C: N Glowrey (20) 40. D: K Sutton (32) 45.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: A Chapman (10) G Cox (17) 73. Div 1 Scr: G Shute R Kellam 64. Div 2: T Miles (22) M Flynn (22) 73. Div 1: J Wild (10) 40 cb. Div 2: T Miles (22) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: J Brand ( 4) 37. B: B Olander (18) 38. C: M Buggy (22) 38. A Sc r: M Reynolds (1) 34.

ELANORA: Men: Par: Hcp: R Greig (23) 7 up. Par Trophy: Yellow: Div 1: K Donohoe (0) 2 up. White: Div 2: G Reaney (25) T Berg (23) 3 up to playoff. Div 3: M Wilcocks (9) K Cappie-Wood (23) 2 up. Par: Div 4: R Greig (23) 7 up. H Scamps (23) sq. T Wills (14) 1 down. R Crawford (12) 2 down cb.

EVERGLADES: Medley: Par Black: A: P Gibbs (11) 3 up. B: S Hinton (16) 2 up cb. C: A Cuddington (19) sq cb. D: P Uphill (25) 1 up. Par: 2B: G Cusack (16) P Gibbs (11) 8 up cb.

FORSTER: Men: Stableford White: A: D Rutledge (15) 41. A Scr: T Jay 33. B: J Purcell (20) 37. B Scr: K Scalmer 18.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: J Skeet (2) K Booth (5) 76. 2B Scr: L Shahmatov M Rajca 58. A: J Skeet (2) 38. B: A Nichols (16) 42. C: A Setterfield (22) 46.

GEORGES RIVER: Par: 2B Agg: I Neal (33) P Creek (36) 5 up. A: R Eriksson (7) 2 up cb. B: P Goulbourn (15) 2 up. C: I Neal (33) 7 up.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Fry (Howlong 26) C Glove r (Howlong 14) 69. Div 1: T Carroll (19) 38.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: A Robb (1) 35 cb. Div 2: M Levy (24) 35. Div 1 Scr: S Zingle 36. 2B: C Moreton (2) S Walker (10) 45.

GORDON: Men: Stableford: A: S Austin (12) 35. B: R Nurse (15) 39. C: T Mulhearn (20) 36. 2B Agg: R Nurse (15) J Garnet (16) 75. Stroke: Matchplay: M Gubbay (9) bt R Thomson (17) 1up.

GOSFORD: Men: Par Black: A: S Salter (11) 6 up. B: S Maschek (31) 4 up.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: K Griffiths (27) 38. B: S Campton (34) 32. Men: A: L McGlynn (12) 41. B: P Jackson (21) 39. C: S Rees (22) 38. A Scr: L Radcliffe (+5) 35.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: R Jones (10) 39. B: S Shakeshaft (17) 39. C: G Cece (24) 38 cb. 2B Agg: R Nolan (36) K Baker (30) 75.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: L Quang (14) D Rothwell (10) 76. Men: Stableford White: A: L Joseph (10) 39. B: T Rothwell (15) 40. C: T O’reilly (18) 40 cb. Women: Stableford: J Taff (31) 39.

JAMBEROO: Women: Stableford White: K Dorahy (19) 34. Men: P Tucker (20) 39.

KAREELA: Men: Stroke: Foursome C’ship: Div 1: G Stone (5) J Gibson (6) 71. Div 2: B Davis (17) R Rayner (6) 73. Div 3: N Gibson (9) D Boyle (3) 74. Hole in one: J Gibson at 10th.

KILLARA: Men: Stroke: Foursome: G Wells (25) T Wells (13) 66. A Scr: J Wooster A Lamble 74.

KOGARAH: Medley: Stroke: Foursome: A: K Cribb (9) A Longman (9) 52. A Scr: J Heron B Hayden 57.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: P Collis (10) 38. B: J Colley (21) 35. C: A Parkhouse (22) 37. Women: Stableford: T Lonergan (10) 17.

LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B: C Taylor (8) S Tan (19) 43. Hcp: D Leckie (15) 35.

LEONAY: Men: Stroke: Medal Jul: A: D Gallagher (10) 70 cb. B: D King (16) 65 cb. C: D Mallard (22) 64. D: R Smith (27) 66. A Scr: G Bennett 72 cb. B Scr: D King 81. C Scr: M Crock 85. D Scr: J Lyons 90.

LIVERPOOL: Men: Stroke: B: B Najjar (14) 67. B Scr: R Choi 81 cb. C: G Thompson (23) 69. C Scr: G La st 90. Stableford: R Catherall (5) 41 cb. Hole in one: A Habib at 14th.

LONG REEF: Women: Par: J Hagan 6 down. Men: Stroke: Foursome: A: D Campbell J Knox (3.5) 69.5. A Scr: D Campbell J Knox 73. B: C Stoneman (16.5) S Sheppard 67.5. C: B Collins (22) H Maynes 71.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Black: G Robinson (6) 40. P Noring (13) 42. P Cavanough (20) 38. 2B: G Lowe (7) M Lowe (30) 52.

MAGENTA SHORES: Men: Par: A: T Stapleton (11) 2 up. J Erickson (12) 1 up. B: S Hood (20) 4 up. B Hourmouzis (15) 1 up cb. C: A Grant (27) 3 up cb. I Genders (23) 3 up. Women: Div 1: K Burke (3) 2 up. Div 2: M Sanger (29) 2 down. Medley: 2B: S Hood (20) I Genders (23) 11 up.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford White: Div 1: S Rapmund (15) 36. Div 2: B Wallington (29) 39.

MANLY: Men: Stableford White: A: T White (Links Trophy Winner) (10) 43. B: P Young (15) 41. C: H Fullerton (21) 42. A Scr: J Roche (3) 38. Women: Stableford: G Rae (2) 35.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal Jul: A: P Gregory (10) 57. A Scr: D Fletcher 59. B: A Faraday (16) 59. B Scr: A Willding 74 cb. C: M Lakiss (24) 58. C Scr: E O’Sullivan 80.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: B Murphy (7) 40. Div 2: M Larkins (17) 39. Div 3: P Stone (36) 38 cb. Scr: B Murphy 33 cb. 2B Multi: M Larkins (17) D Bishop (21) 75.

MONA VALE: Men: Stableford Black: A: T Rudd (10) 42. B: O Renz (19) 39. C: D Brar (22) 38 cb. Scr: G Williams 35. 2B: G Williams (6) J Karren (3) 46 cb. Hole in one: R Fleming at 16th.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Grant (2) 38. B: T Hioki (16) 39. C: A Slaughter (21) 37 cb. Stableford: Scr: D Mulhall 36. Women: K Janik (20) 35 cb.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: P Cunich (7) 38. B: J Fudge (14) 42. C: W Norman (32) 41. Women: S Shallis (19) 36.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: L Benkovich (16) J Goodwin (23) 48 cb. A: S Evans (10) 40. B: D Chi (16) 40. C: I Beck (19) 37.

NEWCASTLE: Women: Stableford: J MacDonald 33. Men: A: M Crosbie 39. A Scr: L Ferrier 36. B: D Edmunds 43. C: G O’Donnell 43 cb.

NORTH RYDE: Men: Stroke: Ambrose: A: A McIntosh (9.0) B Holden (9.0) S Puz (9.0) R Shuttleworth (9.) 50. B: M Gordon (3,75) D McKay (3.75) P Bradley (3.75) T Bradley (3.75) 51.25. B: M Gordon (3,75) D McKay (3.75) P Bradley (3.75) T Bradley (3.75) 51.25. B: M Gordon (3,75) D McKay (3.75) P Bradley (3.75) T Bradley (3.75) 51.25.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: J Wignall (14) 41. Mxd: 2B: J Separovich (17) K Ren (21) 48. Women: K Ren (21) 38.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: C Davies (23) 42. A: B Benson (2) 38. A Scr: B Benson 36. B: P Hamlyn-Harris (16) 41 cb. C: G Sacarello (20) 35 cb. Women: P Beckton (11) 35. Men: Stroke: 4B KO f: A Fressl (10) S Coumbis (27) bt C Evans (15) D Starte (17) 5-3.

NSW: Men: Stroke: 2B Stroke: T Whiteley (6) A Taylor (7) 60. 2B Scr: Z Garcia Z Mullins 65. Medley: Stableford 2B: White: E Gold (24) V Topper (11) 46.

OATLANDS: Medley: Stroke: Foursome: A Ku (30.5) J Suh 65.5. Men: Stroke Foursome C’ship: Black: A Scr: G Lomas (2) N Nakhoul (3) 149. A: J Dallaway (26) K Milne (10) 143 cb.

PALM BEACH: Women: Stroke: J Watts (32) 70. A Scr: M Gee (27) 100. Men: Stableford: 2B: L Maunder (18) 43 cb. D Montefiore (10) W Hutchinson (9) 39.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: M Day (11) 40. B: M Oppy (13) 43. C: R Ferrari (24) 40 cb. A Scr: A Richards 36.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: J Ford (5) M Carter (25) 47. 2B Scr: D Smyth J Roberts 39 cb. A: P Gregersen (11) 42. B: S Dollisson (16) 39. C: D Peachey (33) 38.

PYMBLE: Men: Stroke: A: M Breytenbach (8) 69. B: P Foxlee (14) 69. C: J Pierce (21) 71. A Scr: S Cowan 71. Women: K Fischer (19) 69.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: A: S Todd J Todd 43. B: A Cook P Longbottom 29. C: C Poche C Holland 21. A: C Holland (25) C Poche (21) 45 cb.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: T Fox (11) 41. B: D Dray (18) 38 cb. C: A Bennett (22) 42. Scr: C Ellings (-1) 36. 2B: Div 1: M Powell (13) K Platt (22) 47. Div 1 Scr: J Moss (1) D Miller (0) 38. Div 2: A Graham (29) D Dray (14) 46. Div 2 Scr: P Gardiner (12) M Sponberg (24) 26.

RICH RIVER: Men: Stroke Medal Jul: West: Black: A/Medal: M Lizza (9) 68. A Scr: C Gentle (+1) 73. B: R Douglas (16) 69. B Scr: A Jacobs (13) 86. C: L Hyndman (23) 70. C Scr: D Sparks (20) 97.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: M Jenson (25) I Snook (24) 46 cb. Women: E Lamming (21) 36. Veteran: Stableford Green: R Li (28) 38. Men: White: A: S Campbell (9) 39 cb. B: D Fudge (14) 40. C: J Buttenshaw (22) 40.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B: L Barraket (19) S Cimbaly (29) 44 cb. A Scr: J Russell I Hoy 36. Div 1: J Pienmunne (14) 37. Div 2: S Wilson (20) 38. Mxd: M Field (29) T Field (6) 44. M Field (29) 36.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: D Haig (8) 40. B: H Guild (11) 37. C: W Granger (19) 39. A Scr: D Haig (8) 32. Women: Stableford: A LeMessurier (27) 34. Centenary: D Griffin (23) 37.

RUM CORPS: Men: Stableford: A: J Callow (11) 33. B: D Reed (19) 36.

RYDEPARRAMATTA: Medley: Stableford: A: J McCraith (8) 41. B: J Skilbeck (14) 38. C: T Simshau ser (21) 39. D: D Maurici (36) 43. A Scr: S Park 35. 2B: S Spackman (12) W Bass (23) 50.

SEFTON: Men: Stroke: Ambrose: S Melham (12) T Glynn (13) 48.75.

SHELL COVE: Stableford: A: K Pirika (4) 39. P Bishop (11) 37. B: B Pogson (13) 39. C: R Storm (35) 38. Scr: N Whiteman (+2) 38.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: B Ayton (5) S Lamont (4) 72. Women: J Tarran (8) 35. Men: A: N Rigby (11) 37 cb. B: D Marks (21) 35.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: G Roach (5) 42. B: M Shirlaw (16) 43. C: J Harvey (32) 41. A Scr: I Asbury (+1) 35.

SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: T Gillett (12) A Parsons (18) 73. A: T Kuilart (7) 38. B: B Richards (15) 40. C: J Martorana (24) 40.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford White: A: G Sacks (12) 39. B: T Hassan (13) 43. C: A Karam (25) 43. Gold: D Parr (26) 29. Women: Stableford: S Kyriacou (+3) 33. Men: Stableford Scr: White: W Wang 36 cb. 2B: T Hassan (13) A Hassan (26) 51. 2B Scr: L King W Wa ng 40 cb.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stable ford 4B: White: M Cadle (10) S Hartman (4) 46 cb. A Scr: A Ison R Cadle 42 cb. A: R Cadle (3) 41. B: D Sadovy (15) 38 cb. C: G Blackman (21) 39 cb.

STRATHFIELD: Men: Par: Cup: J Georgiou (15) 5 up. Medley: Div 1: S Wrigley (4) 4 up. Div 2: J Georgiou (15) 5 up. Div 3: A Rahme (26) 3 up cb. Scr: S Wrigley 1 up. Veteran Men: J Cozens 3 up.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: W Duckett (14) 40. S Munday (11Belmont GC) 39. B: L Fernando (31) 43. D Bell (19) 40. Women: Stableford: J Stephens (25) 35 cb. J Jessiman (34) 35.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Freeman (10) 39. B: B Peterson (19) 37 cb. Stableford Gold: C: A Chung (23) 41. Stableford: Scr: M Gibson 33.

THE AUSTRALIAN: Men: Par: Trophy: J Williams (9) 8 up. A: J Williams (9) 8 up. B: T Blake (13) 5 up. C: B Kearns (24) 3 up cb. A Scr: M Giles 4 up.

THE COAST: Men: Stableford Hcp: White: A: S Burgess (8) 39. A Scr: R Macey 36. B: D Greco (13) 35. B Scr: S Mcfadyen 24. C: M Bampt on (24) 42. C Scr: M Croft 20. Women: Stableford: L D’Ambrosio (20) 36.

THE LAKES: Stableford: Trophy: T Hindle (10) 39. S Reichman (15) 42. Scr: D Deverich 32.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: R Leader (4) 40. B: R Trevillion (16) 40 cb. C: D Baxter (22) 38 cb. 2B Multi: F Gillane (34) R Trevillion (16) 80.

TOUKLEY: Men: Stableford: A: C Tonelli (4) 39. B: G Beecroft (15) 40. C: R Phillip (22) 37. Women: R Muller (23) 34.

TUNCURRY: Men: Stableford: A: P Burn (12) 39. A Scr: G Proctor (4) 32. B: J Price (16) 40. B Scr: N Smith (18) 23.

TWIN CREEKS: Men: Stableford: 2B Multi: K Franich (19) T Green (13) 80. Stableford Gold: A: J Shin (6) 43. A Scr: D McMillan 37 cb. B: E Lee (16) 41. B Scr: T Green 27. C: A Jackson (19) 38. C Scr: S Shearer 19 cb. Women: Stableford: M Chun (36) 40. Men: 2B Scr: R Chegwyn M Pearce 41.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: A Sutton (-1) 37. A Scr: A Sutton 38. B: Y Kim (19) 37. B Scr: G Gregory 26. C: S J oyce (23) 36. C Scr: B Daley 19. Women: R Chuter (29) 35. Mxd: 2B Agg: G Gregory (13) D Mason (13) 69. 2B Agg Scr: S Holland (4) B Daley (20) 49.

WALLACIA: Men: Stableford 2B Agg: White: S Lear (5) J Pagett (1) 76. 2B Agg Scr: C Holmes R Lee 67. A: S Lear (5) 40. B: G Vine (13) 39. C: T Zammitt (19) 36. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: Div 1 Scr: P Low J Farkas 85. Div 1: R Murdoch (17.5) D Duguid 73.5.

WENTWORTH FALLS: Women: Stableford: E Mcgee (40) 35. Men: D Hogan (19) 42. Medley: 2B: A Keep (25) M Halse (21) 48.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: A Scr: M Whitmore (1) D Levy (9) 41. G Sellers (30) D Bice (14) 49. A: R Smith (9) 39 cb. B: S Percossi (18) 41. C: S Bagwe (29) 39.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: A: D Beattie (7) 63. B: G Hardaker (18) 64 cb. C: P Galea (23) 66.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: M Beare (21) 44. A Scr: J Brown 34.

WYONG: Men: Stableford: A: T Pfeffer (7) 40. B: C Smith (14) 33. C: C Biddolph (19) 47. 2B: J Seggie (11) T Pfeffer (7) 47.

YARRAWONGA MULWALA: Me n: Stableford: 4B: Lake: R Allen (16) G McNamara (11) 48. Women: Murray: K McKenzie (27) B McKenzie (45) 46. Men: R Adkins (17) M Cooke (10) 50.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email