Daily Club Golf Results 9 July 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: N Hill (3) 39. B: T Chell (14) 40 cb. C: S Ross (30) 41.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Merrick (8) 39. Div 2: G Lawler (32) 38.

AVONDALE: Medley: Stableford: Team: M Geldens P Sutton O Chew Lee T Pieris 90. Men: White: A: M Lam (7) 38. B: K Devenish (13) 39. C: G StoryY (32) 40. Scr: S Gresham 33.

BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B: J Collis R Smee 44. R Smee (27) 41. Medley: R Min (14) 38.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: M De Montfort (13) D Williams (11) 47. D Bentley (23) 42. Scr: S Kadiev 31. Women: W Prideaux (27) 37.

BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: D Danielson (18) 39. Div 2: P Shepheard (23) 36. Div 3: C Price (39) 39. Gold: D King (44) 34.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Wilson (27) J Harris (16) 45 cb. A: T Cleary (7) 39. B: B Italia (20) 38. C: J Hogan (35) 35 cb. Women: P Livanos (35) 35 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford: J S impson (32) 73.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: P Jourdain (12) 40. Scr: R Rudkin (3) 31.

BOWRAL: Women: Stableford: 2B: S Ayre (23) V Wozniak (12) 50.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: M Bennet (10) 39. B: I Lam Slade (18) 41. C: J Ryan (38) 42.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: J Newcombe (13) R Rothwell (30) 48. A: J Hislop (4) 38. B: M Butchers (19) 36 cb. C: R Streater (32) 38 cb.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: R Musumeci (15) T Cho (18) 47. Men: Div 1: B Threlfo (7) 39. Div 2: M Kumar (25) 36 cb. Women: B West (17) 39.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: J Cannon (15) 71. Div 1 Scr: S Kim Rah 91. Div 2: M Smyth (28) 75. Div 2 Scr: C Cunningham 101. Div 3: C James (33) 70. Div 3 Scr: S Fasher 112.

CASTLECOVE: Women: Stableford: E Brasch (32) 29. 9-hole: R Finnigan (44) 16 cb.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: R French (20) 38. Div 2: K Robinson (27) 41. Div 3: N Simmonds (45) 38.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke White: A: W Power (9) 71 cb. B: P Hollands (17) 70. C: J Beard (30) 69. Women: A Bull (7) 70 cb.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: W Kwok C Yap 47. A: J Armstrong (-5) 38. B: W Kwok (17) 36 cb. C: D Shi (24) 38.

CROMER: Women: Stroke: A: H Adey (16) 74 cb. B: J Craig (28) 71. C: R Hall (33) 72. Cup: V Younger (32) 147. Medley: Stableford: M Arcus (5) 39 cb.

CRONULLA: Men: Stableford: A: B Leadbeatter (10) 42. Scr: P DeClauzel (6) 34 cb. B: L Elphick (17) 42. C: G Key (21) 40.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: J Holiday (18) 39.

DENILIQUIN: Women: Stableford: A: V Brunker (7) 41. B: V Barners (45) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: B Hazali (10) 36. B: R O’Keefe (19) 42. C: S Spielman (24) 36. Women: P McCanna (25) 35.

ELANORA: Men: Stableford White: R Shields (22) 42.

EVERGLADES: Women: Stableford: 2B: S Melverton (35) M Nieradka (45) 51. Div 1: B Botting (21) 39. Div 2: R Biddolph (27) 39. Div 3: C Post (35) 40. Div 4: M Nieradka (45) 42.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: M Hendry (16) D Worthington (20) 48. 2B Scr: J Perrott M Rajca 40. A: J Perrott (4) 37. B: P Kent (14) 43. C: D Worthington (20) 46.

GLENMORE: Medley: S tableford: Div 1: R McKay (Penrith) (7) 39. Div 2: D Peppard (WIndsor 25) 38. Scr: S Hunt 33. Women: T Towell (19) 36 cb.

GORDON: Medley: Stableford: 2B Agg: D Barry (8) D Ticehurst (13) 72. Men: A: P Brown (9) 37. B: G Hill (17) 40 cb. C: G White (22) 38 cb. Women: J Daly (32) 33.

HARRINGTON WATERS: Women’s Stableford Div 1: D.Pasfield (24) 38. Div 2: R.Craine (44) 36.

HORIZONS: Mxd: Stableford: B Jolly (9) 38 cb.

HOWLONG: Women: Stroke Medal Jul: Yellow: A: G Hoskin (9) 67. B: J Trevethan (21) 72 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: R Davis (16) 44. Div 2: B Green (21) 40.

KOGARAH: Medley: Stableford White: J Nikiforidis (4) 39. Women: Stableford: Team Multi: M Mok (17) M Szetu (13) A Pullin (24) M Hronis (13) 102.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford Whi te: A: D Witherspoon (1) 36. B: L Lawler (16) 39. C: M Toohey (36) 39. Women: C Coates (7) 35.

LANE COVE: Women: Stableford: M Mitchell (34) 31.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: S Curry (25) A Van der Hout (17) 48. 2B Scr: C Carruthers A Wright 36. A: M Neil (11) 38. B: W Kwasnik (15) 42. C: B Wrigley (21) 41.

LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B: White: D Khoury (15) T Clogher (28) 51. 2B Scr: A Naaman (+1) B Davies (+1) 42. A: R Maric (Cabramatta 6) 41. B: D Khoury (15) 40. C: C Flack (27) 43.

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: D Sier (19) 36 cb. Div 2: W Thomas (27) 33 cb. Div 3: D Trim (41) 33. Div 1 Scr: J Bowen 32. 9-hole: H Kook (45) 16.

MANLY: Women: Stableford: 9-hole: J Stacey (45) 19. L Pittar (27) 37. Men: Stableford: J Fitzhardinge (36) 35.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B: P Grislis (26) C Lidbury (18) 56. Veteran Men: A: J Sheedy (18) 41 cb. B: D Hampton (24) 43. Men: D Reeder (10) 37.

MASSEY PARK: Med ley: Stableford: 2B Multi: P Calbert (20) J Mahon (13) 78. A: M Williamson (3) 39. B: G Ryan (17) 38. C: J Hegarty (23) 36. Scr: M Williamson 36.

MONA VALE: Women: Stableford: A: A Vickers (21) 40. B: K Baldwin (27) 37. C: C Smyth (33) 40.

MOORE PARK: Men: Stableford White: M Connolly (25) 41. Women: S Mori (34) 39. Veteran: Gold: A Forman (29) 34.

MUIRFIELD: Medley: Par: B Evans (16) 1 up. Women: Stableford: Foursome qlfrs: Div 1: M Park (24) C Cho 74.5. Div 2: D Carter (24) V Cowpe (28) 76. Div 3: Y Kim (32) S Jeong (33) 74.5.

MURRAY DOWNS: Stableford Gold: A: J Leschke (8) 40. B: L Morrison (18) 40. C: D Violi (26) 46.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: J Savage 37. Div 2: S Owens 39. Div 3: J Nelson 34.

NORTH RYDE: Women: Stableford: J Bergin (36) 40.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: D Richmond (41) 40.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: F Fink C Cheong 46. 2B Scr: J Renshaw R Ambrogio 33 cb . D Beirne (15) 40. A: C Cheong (12) 39. B: P Hamlyn-Harris (16) 39. C: H Tuit (17) 37.

NSW: Women: Sta bleford: Div 1: C Allen (14) 34. Div 2: J Harris (27) 36. Grandmothers Trophy: E Daly (38) 32. Gold: J Oliver (36) 28. Medley: K Edwards (20) 38.

OATLANDS: Men: Stroke White: T McMurtry (7) 70 cb. Women: Stroke: A: L Guthrie (17) 73. B: D White (29) 71. C: Y Lee (39) 69. Medal Jul: Y Lee (39) 69.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: D Oliver (18) R Slee (24) 70. J Essenstam (13) 37. Women: 9-hole: B Pelling (28) 17.

PENNANT HILLS: Women: Stroke: A: T Ravnjak (-1) 72. B: A Troost (30) 72. C: R Binns (32) 72. Stableford: 9-hole: A Cartwright (27) 17. Stroke: Scr: O Kerr 32.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: G Phillips (13) 39. Div 2: R Raymond (25) 39.

RICHMOND: Women: Stroke: Foursome: Div 1 Scr: M Bertinshaw J Mackie 93. Div 1: J Beehag (33) C Brotherton (14) 72.5. Div 2 Scr: R Sedger L Luttringer 116. Div 2: D McKenzie (46) R Phillis (27) 80.5.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: P Richards (10) 38. B: C Bray (17) 36. C: B Murphy (30) 42.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: M Halstead (31) C Freeman (29) 49. Veteran: Green: D Robertson (24) 44. Men: White: A: B Storer (7) 40. B: I Delaney (14) 38. C: M Halstead (31) 41.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Centenary: J Muston (31) 43. Championship: Div 1: C Windeyer (21) 30. Div 2: S Stephen (38) 41.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: S Whitehead (16) R Mccluskey (17) 45. Men: K Liu (8) 39. Women: L Kim (22) 36. Medley: 9-hole: E Park (16) 17.

SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B Multi: White: B Parcell (37) N Upcroft (28) 71 cb. 2B Scr: J Hudson (9) J Hart (1) 36. A: M Burke (9) 40. B: I Johnson (13) 38 cb. C: J Campbell (23) 40. D: N Upcroft (28) 43.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: C Derrick (Sth West Rocks 28) G Maclennan (17) 48. Div 1: I Boo (12) 38 cb. Div 2: I Sargent (21) 39. Scr: D Limbach 36.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: N Jeffrey (6) 37. B: M McNally (18) 36. C: D Lane (25) 35.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B Agg: White: B Subota (3) M Tosh (The Ridge 6) 73. 2B Agg Scr: J Pullen A Powter 72. A: B Shakenovsky (11) 39 cb. B: P Bow er (14) 37. C: T Brandtman (28) 38 cb. Scr: M Hammond 37 cb. Visitor: M Tosh (The Ridge 6) 38. 2B Agg: Gold: G Ashley (19) T Mayes (15) 65. G Cragen (36) 34 cb.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: R Thacker (11) 40 cb. A Scr: B Young 35. B: P Hew (16) 41. B Scr: S Phegan 26. C: R Ward (22) 40. C Scr: D Azzopardi (Rosnay) 21 cb. Women: D Rush (35) 37 cb.

TALLWOODS: Stroke: G Pearson (27) 74. J Sibbons (25) 76.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: T Davis (5) 40.

THE COAST: Women: Stableford: Div 1: B Pope (30) 34. Div 2: M Price (33) 33 cb.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: W Giddins (29) P Roberts (18) 71. Men: A: W Kain (5) 39 cb. B: O Smith (17) 39. C: W Giddins (29) 38 cb. Women: D Stewart (21) 37 cb. Scr: N Yamagata 30.

TUNCURRY: Mxd: Stableford: A: R Mayne (10) 39. B: G Buderus (20) 35 cb. C: P Ainscow (29) 40.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Cha (22) 42. B: D Sate (30) 39. C: T Hoyle (37) 37.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: B Evans (12) T Buc kler (23) 46. 2B Scr: J Mansfield G Simpson 37. A: J Mansfield (6) 37. B: J Woods (18) 35. C: T Buckler (22) 33. Veteran: S Blundell (9) 35. Super Veteran: B Evans (12) 41.

WARRINGAH: Medley: Stableford: T Dutfield (26) 37. Stableford 9-hole: White: J Nicholson (12) 21.

WENTWORTH FALLS: Mxd: Stableford: 2B Agg: S Smith (29) J Kelley (19) 76. Men: S Smith (29) 39. A Scr: C Stockley (3) 72.

WINDSOR: Men: Stableford: 2B Multi: J Kellner (11) P Gillham (9) 69. Mxd: G James (23) P Banting (26) 88. Women: C Dennis (36) J O’Grady (29) 73. Men: H Wick (22) 41. Women: M Reynolds (23) 39.

WOOLLAHRA: Women: Par: A: V Smith (29) 1 down. B: R Bullen (45) 1 down.

WYONG: Men: Stableford: B Ryan (24) 42. Women: Div 1: S Hutton (16) 33 cb. Div 2: L Kenyon (23) 32 cb. Div 3: L Calleja (34) 41.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: B Baines (11) 40 cb. B: J Futcher (17) 40. C: B McCallum (25) 35. Lake: A: K Holt (11) 36 cb. B: R Smith (16) 37. C: G Russell (17) 39. D: T Forristal (23) 39.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Par: 9-hole: Blue: B Rapkins (8) 2 up. Red: F Mundy (13) 3 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email