NSW & ACT Daily Club Golf Results 1 July 2020

Follow Us

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: S Ayling (13) S Robbins (16) 47. Div 2: R Bennent (21) G Lacis (18) 48. 2B Scr: L Malcolm (0) D Clay (0) 39. 4B Agg: K Song (16) H You (9) O Won (16) W Jung (9) 141. A: M Pestell (7) 41. B: P Easten (16) 40 cb. C: R Bennent (21) 41 cb. D: B Moore (30) 38. 

AVALON: Women: Stableford: C Gardner (31) 39 cb. Medal: M Whiteman (37) 39.

BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: R Ewing (9) 38. B: K Little (19) 40 cb. C: D Wilcher (30) 37 cb.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: S Parmakellis (23) R Tomes (28) 47 cb. 2B Scr: L Hunt (+1) P Akers (12) 39. A: S McGuffick (11) 40. B: P Addington (18) 42. C: R Clifton (21) 40.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: P Momsen (34) 36.

BAYVIEW: Men: Stableford: Team Agg: W Charles (32) J Scifleet (22) R Dutton (23) R Fisher (18) 96. Black: A: R Loewenthal (3) 40. B: J Shepheard (19) 44. C: C Lee (31) 44. White: G Grimley (29) 30. Scr: R Loewenthal ( 0) 37.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: C Sawtell (23) B Maree (20) 72. Scr: F Minati S Warncken 54 cb. A: A Loveday (12) 37. B: G Chapple (18) 37 cb. C: R Clark (26) 39.

BEXLEY: Men: Stableford: 2B: D Reading (11) G Whitaker (13) 45. 2B Scr: M Henley J Dodds 39.  B Eagleton (20) 39 cb.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B Agg: R Soady (26) R Saxton (12) 70 cb. G Jones (18) 37.

BONDI: Men: Stableford: T Williams (17) 36.

BOWRAL: Men: Stableford: 3B Agg: D Stanley (22) A Lindsay (23) D Farthing (28) 102.

BRIGHTON LAKES: Women: Stroke: Medal: C Stone (20) 72.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: S Nelson (7) M Sainsbury (15) 45. Div 2: M Haining (21) T Haining (16) 50. Scr: H Toresten P Barwick 35. A: T Curic (8) 39. B: T Haining (16) 44. C: I Bicanic (23) 38.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal Jul: A: B Johnston (18) 74. A Scr: B Johnston 92. B: L Harris (30) 76. B Scr: A Brady 99. C: W Hyndham (35) 78. C Scr: W Hyndman 113.

CAMMERAY: Men: Stable ford: 2B Agg: J Dykes (22) J Kotze (6) 73. R Hankin (23) 40.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B Agg: G Wade 70 cb. M Flanagan 70 2B Agg Scr: P Higgins S Martyn 61 cb. A: D Watton (11) 39 cb. B: B Davies (18) 38. C: A Kadir (33) 37 cb.

CARNARVON: Women: Stroke: 2B Agg: J Park (20) J Jung (18) 144. A: K Kim (12) 71 cb. A Scr: J Shim 84. B: J Jung (18) 70. B Scr: A Ko 90. C: S Ryu (31) 71. C Scr: M Lee 100.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: F Doyle (9) T Graham (24) 50 cb. 2B Scr: M Thomson R Manton 37 cb. A: F Doyle (9) 37 cb. A Scr: M Ellis 38. B: K Lewandowski (16) 41. B Scr: K Lewandowski 27. C: P Haddad (28) 42. C Scr: D Seo 22.

CASTLECOVE: Women: Stroke: Medal Jul: M Lulic (35) 66.

CHATSWOOD: Men: Stableford: Team: B Woodmansey (24) D Tester (16) M Miller (17) S Wilson (5) 91. A: P Carroll (6) 37 cb. B: L Hutton (15) 38. C: J Green (20) 38 cb.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: A: P Power (27) 5 up. B: H Aston (33) sq. C: B Mullins (45) 1 up.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: K Mides (15) A Kristallis (14) 48. A: M Secivanovic ( 11) 38 cb. B: A Kristallis (14) 40. C: W Doyle (38) 40.

CROMER: Men: Stableford: 2B: J Clear (17) M Clear (15) 68. A: J Edward (9) 41. B: R Richards (18) 37 cb. C: R Bucknell (29) 37. Scr: S Gee (1) 34 cb.

CRONULLA: Women: Par: A: J Convoy (13) 2 up. B: L McKinniery (24) 2 up. C: D Degan (28) 4 up. D: R Wilson (35) 3 up. Scr: J Thuge (8) 6 down. 

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: P Jack C Thomas 53. 2B Scr: M Nabham I Pemble 42. Div 1: D Chang (14) 41 cb. Div 2: C Thomas (21) 42. Div 3: P Bockos (26) 37 cb. Scr: I Pemble 38.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: L Chappell (7) 38. B: P Hodgkinson (16) 38. C: L Pattinson (28) 43.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: L Ceniza (36) R Dadat (19) 45. A Leo (6) M Wingrove (15) 43 cb. Div 1: B Beechey (16) 38. Div 2: M Prasad (25) 36. Scr: I Waters (2) 29.

ELANORA: Women: Stableford: A: S Magarey (14) 32. B: P Martin (26) 36. C: D Johnson (32) 34. D: C Rankin (37) 43.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: M Chalder (22) I Lindsay (32) 46. 2B Scr: A Quilkey S Bennett 39. A: S Bennett (2) 40. B: P Spence (15) 40. C: G Todhunter (22) 40. D: P Fletch er (31) 37.

FINLEY: Men: Stableford: C Braybon (20) 37. Women: Stroke: J Delmenico (31) 71.

FORSTER: Men: Stableford White: A: B Dormor (6) 37. A Scr: T Reed (2) 29. B: G Clemensen (15) 37 cb. B Scr: W Hicks (15) 23. C: D Seaman (29) 38. C Scr: G Wainwright (24) 14.

FOX HILLS: Women: Stableford: L Thompson (32) 35.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Jul: Div 1: P White (11) 71. Div 1 Scr: J Castle 82 cb. Div 2: S Graham (21) 69. Div 2 Scr: R Host 93.

GIBRALTAR: Men: Stableford: M Hreszczuk (15) 37.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: C Matterson (6) 38 cb. B: J Keplinger (13) 36. C: W Marchant (19) 41.

GOULBURN: Women: Stroke: Medal Jul: A: H Buchanan (17) 70. B: C Seaman (25) 70. C: G Prigg (41) 72. Stableford: 9-hole: R Cox (39) 14.

HAWKS NEST: Mxd: Stableford: 2B: M Maher D Allen 49. Men: White: A: A Gleeson (8) 38 cb. B: R Hoskins (27) 40. Women: E Gottwaltz (15) 35.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: M MacMillan (27) 45.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: D Nemeth (13) 37. B: T Jelbart (20) 41. C: I Sutherland (39) 40. A Scr: T Merritt 31.

JAMBEROO: Men: Stableford: K Hales (32) 38.

KAREELA: M en: Stableford: A: P Cowan 39. J Fraser 34. A Scr: T Sadler 24. B: P Lennon 37. D MacFarlane 36. B Scr: M Jones 21. C: J Casey 41. P Neilsen . C Scr: E Davies 13.

KILLARA: Men: Par White: 2B: J Balfour (22)  G Piper (18) 12 up. Scr: M Finfer K Slater sq.A: A Hussey (12) 7 up. B: I McKenzie (14) 6 up. C: J Balfour (22) 4 up cb. 

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: A Rynsaardt (8) A Kourtis (6) 79. A: P Turner (9) 43. A Scr: G Harnwell 36 cb. B: K Main (17) 39 cb. C: G Belogiannis (28) 38. Veteran: K Main (17) 39 cb.

LANE COVE: Men: Par: 2B: A Hall (16) . M Thompson (22) 2 up. D McMahon (13) 3 up. 

LEONAY: Wome n: Stroke Medal Jul: White: Div 1: L Cupples (21) 65. Div 2: C Chitty (38) 68.

LIVERPOOL: Women: Stroke: Medal: A: G Hwang (14) 70. A Scr: H Choi (8) 87. B: H Sloan (Rosnay G.C) (23) 71. B Scr: C Hart (21) 102. C: S Kwak (45) 71. C Scr: S Lee (36) 108.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: A Peacock J O’Sullivan 46. A: A Frith (4) 37. B: P Ford (16) 39. C: J O’Sullivan (20) 39. Scr: L Edgell 34 cb. 

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: M Cuddihy (16) E Eccleston (22) 72. J Strati (19) 38 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: A Brooks (22) 36. Women: Stroke: A Perry (29) 71.

MONA VALE: Men: Stableford Irish Team: White: R Fleming (15) T Beale (6) T Adams (21) M McKinnon (8) 122. T Bailey (22) 45.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: B Sacks (16) S Rosen (16) 44 cb. Div 2: P Rudgley (22) K Murphy (26) 50. 2B Scr: P Im D Cullam 38. A: D Cullam (2) 39. B: G Taylor (18) 38. C: K Murphy (26) 48.

MOORE PARK: Men: Stablefor d White: A: S Graham (7) 41. B: A Golombick (13) 40. C: D Golding (21) 40. Veteran: Gold: S Bracken (28) 39.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: M Hutton (11) 39. B: R Maddox (18) 39. C: P Barrington (21) 43. D: J Martin-Weber (27) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Medal Jul: A: I Bamford (8) 37 cb. B: G McMurray (15) 36 cb. C: G Lockwood (29) 42. Scr: P Fawcus 31.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: P Mulckey (33) S Roknic (20) 48. Scr: C Little (7) S Jones (17) 34. A: C Little (7) 38. B: M Chapman (19) 40. C: S Roknic (20) 40. D: F Sinclair (31) 37. 

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: B Moloney (20) D Holmes (32) 49. T Winslade (27) 38.

NORTHBRIDGE: Women: Par: Div 1: J Taylor (23) 1 up cb. Div 2: J Swift (28) 5 up. Div 3: R McBride (36) 2 up cb.

NOWRA: Men: Stableford: A: N Dinnie (15) 39 cb. B: R Vanzino (21) 37.

NSW: Medley: Stableford 2B: G Reid (17) S Rahme (26) 49. M Burns (9) 40 cb. White: P Palmer (17) 36 cb. Gold: E Ellis (25) 34. Women: L Buckley (12) 36. Med ley: Scr: M Finnegan 34.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: J Lewis (20) P Madden (14) 51. A: G Matheson (10) 40. B: P Madden (14) 41. C: A Peterson (20) 42. Scr: C Kim (1) 37. 

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: J Wotton (24) R Waters (20) 52. Div 1: E O’Reilly (12) 42.  Div 2: I Fry (22) 39. Scr: G Naylor 38.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: G Matthews (23) P Adams (11) 46. 2B Scr: B Gadd M Organ 43. A: E Banguis (2) 40. B: E Whitley (16) 40. C: P Kurczewski (22) 38.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B:  R Killick (8) E Greyling (16) 47. Scr: F Mellish I Catterall 39. Men: S Smith (14) 43. Women: S Franklin (19) 33 cb.

RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: H Parkes (17) 60. Div 2: A Sailer (27) 62 cb. Div 3: M Papadatos (33) 58. Div 4: H O’ Leary (42) 57. Medal: Div 1: I Kelson (17) 64 cb. Div 2: A Sailer (27) 62 cb. Div 3: M Papadatos (33) 58. Div 4: H O ‘Leary (42) 57.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: W Palmer (4) A Wilson (3) 74. Div 2: R King (21) G Willett (19) 69. A: A Wilson (3) 80 cb. B: N Suman (15) 40. C: M Mote (35) 38.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford 4B: Championship: White: W Foley (25) P Higginson (17) 49.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: S Kerr (20) T Newcombe (13) 51. A: T Newcombe (13) 43. B: D Minarik (15) 39. C: D Kevern (20) 42. D: D Gumm (25) 37. Scr: W Everest 31. Men: Hole in one: B Lee at 7th. P Gudmunson at 7th.

SHELLY BEACH: Women: Stroke: Div 1 Scr: K Burke (2) 79. Div 1: S Galton (18) 74. Div 2 Scr: K Patterson (25) 100. Div 2: K Patterson (25) 75. Div 3 Scr: J Black (31) 106. Div 3: A Nichols (38) 74.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: C Fallon (27) M Kamalesan (27) 46 cb. 2B Scr: M Reeve J Magsakay 39. A: G Lee (6) 38. B: Y Yoo (16) 41. C: S Matthews (27) 40.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: L Thomas (4) 39. J Pearson (11) 36 cb. B: P Bligh (21 Eastlake) 37. J New (19) 35.

TERREY HILLS: Men: Stableford: A: M O’Toole (11) 41 cb. B: E Pahljina (14) 39 cb. C: S Dunnett (27) 41. Hole in one: J Park at 4th.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: V Kirkby (13) M Cross (31) 46. Scr: T Williams P Campbell 36.

THE COAST: Medley: Stableford White: G Gray (17) 41. Scr: L Furlong 34.

THE LAKES: Medley: Stableford: 2B: C Xanthis (15) P Katholos (7) 47. Scr: C Ueda P Jumikis 35. J Hawkes (41) 7. Scr: D Buxton 31. Hole in one: P Jackson at 9th.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: G Heath (30) 19.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: C Quin (5) M Dean (6) 46. 4B Scr: C Quin M Dean 40. A: R Nield (11) 38 cb. B: T Grieve (18) 39 cb. C: B Roome (19) 39. D: B Harper (32) 37.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: Split Six:  C Gallen (5) A Ebzery (18) . Scr: G Johnston M DeVries 39. Men: Gold: A: J Hong (1) 37. A Scr: M Pearce 37. B: J Lee (13) 36 cb. B Scr: K Loh 20. C: H Wallace (29) 33 cb. C Scr: B Scott 16. Women: Green: H Park (+2) 36.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B:  Viney (22) P Notley (36) 46. Scr: G Wood D Hurley 35. A: P Henke (11) . A Scr: D Hurley 32. B: P Byrne (13) 41. B Scr: P Byrne 28. C: A Viney (22) 40. C Scr: A Viney 20.

WARRINGAH: Men: Stableford Invit Team: White: B Adams (30) M Cheshire (20) K Howlett (22) A Blackmore (33) 100. A: M Anderson (6) 37. B: G Campbell (16) 39. C: K Price (21) 40. D: A Blackmore (33) 40. Trophy: A Blackmore (33) 40 cb.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: Div 1: J Odonohue (23) 39. Div 2: I Thorncroft (6) 38 cb. Div 3: P Gralton (18) 38. Div 4: M Berube (23) 37 cb. Div 5: L Hill (13) 37.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: R Towning (20) R Wilkinson (14) 77. K Mason (27) 40. Scr: A Foden (2) 37.

WYONG: Men: Stableford: 2B Multi: J Butt (+3) S Clarke (8) 8. A: S Clarke (8) 40. B: J Hill (15) 39. C: P Lear (19) 39. Scr: J Butt 39.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stroke: Murray: Div 1/Medal: D Hancock (12) 70. Div 2: J Murphy (36) 71.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email