NSW & ACT Daily Club Golf Results 28 June 2020

Follow Us

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: S Davis (22) C Brobbell (20) 80. Mxd: R Jang (19) E Heo (22) 70. Men: Div 1: T Lowe (18) 39. Div 2: N Wilkinson (21) 41 cb. Women: R Jang (19) 40.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: N Smee (14) R Smee (27) 49. 2B Scr: L Killen (+2) D Daskal (6) 38. Men: A: C McMahon (4) 38 cb. B: M Nagle (16) 38. C: K Beves (24) 37. Women: R Smee (27) 37.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: M Hayward (24) 36.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: T Atley (3) S Papalia (26) 48. Men: A: M Cuzzilla (13) 37. B: S Papalia (26) 41. Women: R Pitt (30) 35. Medley: Scr: T Atley (3) 32.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford 2B Agg: S Kelloway (18) G Ferguson (13) 75 cb. T Coleman (9) 40. S Kelloway (18) 39. R Walker (25) 41.

BEXLEY: Medley: Stableford: Split Six: G Pilarinos (12) R Miller (20) 63. K Lewis (12) 41. Scr: W Matthews 30.

BONDI: Men: Stableford: N Banwell (18) 41.

BONNIE DOON: Medley: Stableford : A: P Clark (10) 38. B: J Black (14) 39. C: J Milner (10) 38. Scr: D Erdonmez 31. Men: Stroke Scr: Black: A Cinelli 70. G Fyson 77 cb.

BOWRAL: Medley: Stableford: R Eriksson (19) 44.

BREAKERS: Men: Stableford: 2B: G Kennedy (27) O Grima (24) 44. G Kennedy (28) 38.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: D Smith (16) H Newell (5) 44. J Chanthivong (12) 39.

CARNARVON: Men: Stableford White: A: D Kim (10) 39. B: S Strazzeri (14) 38 cb. C: B Cha (25) 39. Women: Div 1: M Park (14) 37. Div 2: J Kang (19) 40. Div 3: I Chung (30) 35 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Multi: A Singh (22) J Burne (23) 102. Men: A: R Hadden (11) 40. B: R Challenor (14) 41. C: J Burne (23) 44. Women: B Burnett (30) 39.

CHATSWOOD: Men: Stableford: R Chan (29) 41. Women: S Healey (26) 36.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: T Raunik (10) 42. Women: S Herbison (26) 41.

CROMER: Medley: Stableford White: A: J Younger (13) 38 cb. B: J Hayward (21) 41. Scr: B Walker (3) 33 cb.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: J Garlick (25) S Garlick (5) 47. 2B Scr: J Cripps (+4) B Cripps (5) 36 cb. J Garlick (25) 41. Women: Stroke: M Wade (31) 76.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D Allen P Kwyun 50. 2B Scr: A Barakat J Barakat 40. Div 1: A Barakat (3) 42. Div 2: D Bowen (16) 39. Div 3: P Kwyun (23) 44. Scr: I Pemble 32. Women: L Brekan (32) 34. Stroke: Foursome C’ship: Div 1 Scr: M Cochran S Pett 177. Div 1: W Kim L Hong (24.5) 152. Div 2 Scr: B Kennedy C Riddel 207. Div 3 Scr: K Yang M Nam 227.

DUNHEVED: Mxd: Stableford: 2B: D Barber (19) D Barber (20) 44. Men: 2B: C Powell (15) T Baker (15) 51. Div 1: C Powell (15) 45. Scr: C Williams 33. Women: C Patterson (29) 32.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: I Barr (3) 37. B: S Bruce (18) 43. C: K Baker (28) 38.

EVERGLADES: Medley: Stableford: 2B: Scr: D Pritchard (13) D Barton (6) 47 cb. A: B Kolk (7) 41. B: D Pritchard (13) 41 cb. C: C Casey (24) 43. D: N Goodwin (29) 36.  Women: L lyttle (26) 40.

FINLEY: Men: Stroke: Div 1: R Daniel (9) 69. Div 2: D Cordell (19) 72. Women: J Delmenico (31) 75.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: D Kim (12) 40. B: C Noble (18) 40. C: G Kennedy (31) 38. Women: L Kembrey (24) 37 cb.

GLENMORE: Medley: Stableford: J Kim (21) 34.

GORDON: Mxd: Stableford: 2B: G Hook (25) J Hook (23) 49. Men: J Hook (23) 38. Women: M Algeo (31) 36.

GOSFORD: Men: Stableford White: M Gardner (25) 42. Women: G Bryant (36) 42.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: D Bradshaw (9) 40. B: R Outen (20) 38. C: M Sarau (21) 37. Women: Yellow: A: G Hoskin (9) 36. B: H Embleton (31) 36.

KAREELA: Mxd: Stableford: 2B: S Nicholls (38) T Nicholls (13) 47. Men: D Boyle (4) 40 cb. Women: D Field (27) 36.

KILLARA: Men: Stableford White: R Chippendale (16) 41. Women: Green: M Gan (20) 38. Medley: Stableford: 2B: White: S Farquharson (18) A Sengupta (14) 47. Mxd: M Clarey (11) P Clarey (17) 46 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: Z Anglekoski (11) D Axford (2) 46 cb. Men: J Rolfe (8) 41. Scr: B Nagi 37. Women: D Kerdsai (26) 36.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Multi: D Kraus (16) S Parkes (19) 79. A: P Dawson (8) 39 cb. B: P Lamberton (16) 40. C: W Robinson (22) 41.

LANE COVE: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1/Medal: S Doughty (19) 67. Div 1 Scr: S Doughty 86. Div 2: M Mitchell (35) 70. Div 2 Scr: M Mitchell 105. C’ship: A Scr: S Doughty 269. A: J Cunningham (23) 207. B Scr: M Mitchell 329. B: R Antico-Hall (41) 231. Veteran: Brooch: Div 2: J Cunningham (23) 70. Div 3: M Mitchell (35) 70. L Brown (31) 76. Super Veteran: Y Nikellys (33) 73.

LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B: White: K Tran (22) K Vuong (19) 48. 2B Scr: B Davies (+2) R Bruker (4) 38. A: G Prosper (8) 40. B: H Jung (16) 39. C: F Yang (39) 44. R Kim (Strathfield 4) 37.

LONG REEF: Stableford: 4B: A Starc (9) B Starc (17) 47. A Townend (27) D Harrison (13) 47. A Townend (27) 37. A Starc (9) 38.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: W Kim (10) 40. B: J Berry (18) 39. Scr: T Farrar (1) 38.

MACARTHUR GRANGE: Mxd: Stableford Gentsome: Black: A Maturana (18) 46.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: K Flood (11) 43.

MANLY: Men: Stableford: S McCarthy ( 18) 42. Women: S Woodhouse (36) 43.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: J Starr (5) 38 cb. Scr: H Salmon 38. Women: K Loosley (16) 36 cb. Veteran: L Yang (32) 36.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: W Blake (30) V Blake (26) 47. Div 1: A Tassone (7) 39 cb. Div 2: V Blake (26) 40. Scr: D Smith 33.

MONA VALE: Medley: Stableford: 2B: A Bombara (17) K Ibbotson (10) 47.

MONASH: Women: Stableford: J Drutman (19) 42. Men: G Wood (31) 43.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Perks (5) 36. B: J Wang (15) 38. C: J Quinn (27) 41.  Scr: D Mulhall 31 cb. Mxd: K Siriruangsanti (18) 21.

MUIRFIELD: Medley: Par: 2B: V Bamford (19) I Bamford (6) 10 up cb. Men: T Brennan (33) 5 up. Women: J Lee (24) 6 up.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: S Kim (13) C Chang (7) 48. Mxd: J Chang (20) C Chang (7) 47. Women: S Gordon (23) C Ward (15) 42. Men: A: G Coary (11) 40. B: D Keegan (19) 40. C: M Lee (25) 38. D: L Cornwell (29) 35. Women: Div 1: C Ward (15) 34. Div 2: P Phillips (31) 37. Jnr: L Mandalidis (27) 41.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: A Cox (24) 41.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: M Nussbaumer (26) S Guest (20) 45 cb. B Benson (2) 38. Mxd: Stroke: 4B KO f: P Becktonm T Lewis 1 up.

NSW: Medley: Stableford: 2B: P Banki (28) A Gonczi (19) 47. P Clark (29) 41. N Dress (19) 37. Scr: H Doig 35. Women: C Beattie (29) 36.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: J Davidson (26) D Garland (29) 48. Men: White: H Kim (11) 44. Women: Yellow: J Kim (21) 36.

PENNANT HILLS: Medley: Par: 2B: B Dincel (17) V Punwatkar (16) 10 up. Men: Par White: R Cameron (31) 5 up. Women: J Sherry (31) 4 up.

PENRITH: Mxd: Stableford: 2B: J Ford (5) B Crellin (18) 47. P Whiteside (18) 41. V Hall (9) 35.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: K Slee (27) G Chou (20)  46 cb. Men: J Rasaiah (12) 39. Women: J Freeman (11) 37.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: W Gardiner (8) 38. Div 2: S Billingsley (33) 36. Scr: M Wiliiams 35. Women: Stroke: Div 1: C Baldwin (25) 58. Div 2: M Santoro (30) 65. Medal: Div 1: C Shean (18) 66. Div 2: S Ousley (28) 67 cb.

RICHMOND: Medley: Stableford: Div 1: B Franco (18) 40. Div 2: P Murphy (32) 41 cb. Mxd: Stroke: Foursome: Div 1: R Barlow (11) G O’Dempsey (25) 72. Div 1 Scr: Z Kirk (0) A Kirk (11) 78. Div 2: C Davidson (32) K Powell (12) 68. Div 2 Scr: M Linnane (17) N Linnane (28) 97 cb. Foursome C’ship: Div 1 Scr: M Beehag (1) I Carter (13) 162. Div 1: M Whitmore (2) V Hoko (36) 141.5. Div 2 Scr: K Powell (12) C Davidson (32) 197. Div 2: T Kennedy (43) S Kennedy (18) 142.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: T Tresidder (16) M Tresidder (14) 49. Veteran: Green: D Rostron (19) 32. Women: P Lindsay (25) 37. Men: White: A: A Bayliss (3) 39 cb. B: A Gebbie (20) 41.

ROSNAY: Mxd: Stroke: Ambrose: T Field R Pledger 60.25. N Ryanhart E Morabe 60.5. Scr: D Ball M Woodhouse 62.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stablefor d Championship: White: T MCKay (25) 40. T MCKay (25) 40. H Gresson (18) 36. Snr Stroke Matchplay: A Cornell bt M Doughty 3-1. Veteran: D Lenagan bt T Jenkins 4-3. Super Veteran: S Dawson bt H Jolly 1up. Vintage Veteran: S Dawson bt H Jolly 1up. Jnr: C’ship: Black: H Scott bt T Collins 5-4.

RYDE-PARRAMATTA: Mxd: Stableford: 2B: J Furlong (31) L Furlong (16) 46 cb. D Maurici (36) E Guilfoyle (36) 46 cb. Men: G Hassall (15) 39 cb. Women: E Lee (25) 38. Scr: M Collins 34.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: C Elliot (30) J Ray (6) 47. Men: A: D Beazley (12) 38. B: M Crowe (17) 37 cb. C: P Hill (19) 39. Women: T Weinert (34) 35.

ST. MICHAEL’S: Women: Stableford: Div 1: L McIntosh (20) 35 cb. Div 2: M Laffy (28) 37. Medley: A: L Maskine (7) 39 cb. B: I Fekete (13) 39 cb. C: D Gleeson (19) 37. Scr: S Morrison 37. Stableford Gold: K Magnay (22) 31. Stableford: C Davis (31) 34.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: R Holmes (11)  R Portelli (17) 46. Div 2: C Baird (2) B Loader (20) 43 cb. Scr: R Williams  N Anning 37. A: R Holmes (11) 39. B: J Jyong (12) 39. C: H Yoon (26) 37. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: A: L Lavalle (6) M Horton (4) 71. B: S Tait (31) D Tait (15) 70. Scr C’ship: L Lavalle M Horton 155. B Scr: S Tait D Tait 192.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Choi (12) J Park (22) 53. Men: L Lau (33) 44. Women: Y Kim (-2) 37.

TERREY HILLS: Men: Stableford: A: C Mayhew (9) 37 cb. B: Y Choi (13) 40 cb. C: W Ma (22) 39.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke Foursome C’ship: Black: J Guan H Glenday bt E Chambers O Davis 4-3. White: D Conacher R McGuinness (12) bt E Cowan J Banfield (8.5) 4-3. Women: Stroke: P Russell (37) 74.

THE LAKES: Medley: Stableford: P Cook (8) 39. L Eager (18) 37. Women: L Murray (24) 37.

THE RIDGE: Stableford: 9-hole: A: J Mortimer (10) 17 cb. B: A Bartlett (17) 24. C: R Allen (37) 18.

TWIN CREEKS: Women: Par Green: K Kim (22) 1 up . Men: Gold: A: M Madan (3) 6 up. A Scr: W Loveridge (1) 36 up. B: R Kim (18) 2 up. B Scr: T Kudinar (13) 22 up cb. C: J Zhang (21) 1 up. C Scr: M Fletcher (20) 15 up.

WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B: J Gordon (18) P O’Donovan (20) 44. Men: A: C Andreano (8) 37. B: D Boyd (32) 38. Women: A: J Park (24) 39. B: A Crothers (35) 37.

WALLACIA: Men: Stableford White: B Robertson (16) 35 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: C Moore (16) 40. Women: C Isaacs (30) 36. Medley: 9-hole: A Spicer (32) 23.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: K Power S Mangovski 48. Men: A: A Young (16) 38. B: J Bloodworth (24) 43. Women: H Wick (33) 41.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford: A: M Bird (8) 38 cb. B: L Hill (16) 39 cb. C: G Walker (23) 44.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: G Anderson (20) D Gilchrist (15) 46. Div 1: D Ragg (9) 33 cb. Div 2: D Gilchrist (15) 43. Div 3: P Reed (25) 36. Women: G Squire (18) 34.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Single s KO f: G Deacon (26) 39. Women: S Sanfilippo (33) 38.

WYONG: Men: Stableford: 2B: B Taylor (30) T Wright (27) 46 cb. Mxd: T Richards (32) J Richards (22) 42. Men: Div 1: R Greig (7) 41. Div 2: D Wood (27) 41. Women: J Mihailovic (21) 34 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email