NSW & ACT Daily Club Golf Results 22 June 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: L Cox (8) D Blacker (4) 70. 2B Agg Scr: D Blacker W Murdoch 48. A: D Blacker (4) 36. B: G Richards (14) 35 cb. C: I Aiken (30) 37.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: G Thomas (24) N Pitman (30) 48. Div 1: J Jeong (18) 42. Div 2: G Thomas (24) 39. Div 3: N Pitman (30) 37.

AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: D Harris I Worner 48. R Nohra (16) 42. Scr: C Wittenberg Snr 32. Women: D Lewis (18) 40.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: N Wilson (14) R Smith (28) 44 cb. A: D Sampson (6) 35 cb. B: P Conacher (15) 37 cb. C: G Funnell (20) 35 cb.

BAYVIEW: Men: Stableford: Div 1: J Cook (18) 40. Div 2: J Matthews (30) 37. Women: Gold: G Muysken (19) 36.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B Multi: A Ferraro (23) M Regan (17) 84. S Mills (14) 39 cb. Scr: A Yeung 34 cb.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: T Marlin (6) 39. M Powys (14) 37. B: C Trad (19) 37 cb. J Casey (17) 3 7.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: J Keun (25) D Han (25) 43 cb. Men: D Han (25) 39. Women: S Kim (15) 34 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: X Liu (23) S Howard (19) 75. Men: A: M Rofe (9) 38 cb. B: B Marsden (15) 39. C: S Howard (19) 40. Women: R Hogan (44) 38.

CROMER: Men: Stableford: B Walker (5) 39. Women: A: A Brimmer (18) 34. B: C Palmer (43) 34.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: T Walker P Ireland 48. Men: T Walker (34) 45. Women: M Nam (33) 37 cb. Hole in one: P Britton at 11th.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: A: D Egan-Lee (18) B Egan-Lee (10) 45 cb. Div 1: P Kallas (8) 40. Div 2: G Laing (19) 36. Scr: C Dengate 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: L Pon (18) 40.

GOSFORD: Medley: Stableford White: B Hardgrave (25) 42.

KILLARA: Men: Stableford White: P Kerr (6) 40 cb. Women: Green: L McKay (18) 34.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: W Kwasnik (15) T Muller (21) 48 . 2B Scr: J Kennedy A Marlin 32. A: J Kennedy (6) 38. B: R Gradidge (18) 39 cb. C: R Woodley (19) 37. Women: P Manning (32) 36.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: V Surace (23) W Knop (13) 47. 2B Scr: L Eum (3) Z An (-2) 38. A: A Murgatroyd (4) 38. B: W Knop (13) 38. C: M Kim (24) 37.

LONG REEF: Men: Stableford: A: S Cunningham (9) 36. B: R Mathieson (18) 38. C: D Churchley (19) 38. Women: N Weibe (35) 33.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: L Gibson (19) 40.

MANLY: Men: Stableford White: R Maybury (26) 40 cb. Women: E Harrison (45) 35.

MONA VALE: Medley: Stableford: B Boroughs (28) 41.

MOSS VALE: Medley: Stableford: G Windeyer (Royal Sydney 4) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: R Nahirny (15) 39.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 2B: D Kim (25) H Kim (19) 51. Men: A: P Richardson (8) 39. B: B Eckstein (25) 39. C: N Fisher (32) 40.

OATLANDS: Men: Stableford: G Henry (31) 40. Women: A: J Kim (21) 35. B: J Young (24) 33. C: J Leeds-Roberts (37) 34 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford 3B: White: G Dwyer (23) J Underwood (6) G Herriott (24) 87. G Dwyer (23) 42. Women: A: K Long (20) 38. B: L Windsor (30) 36.

PENRITH: Senior Medley: Stableford Veteran Men: Gold: S Oakes (Dunheved 7) 40. Veteran Women: S Yasuda-Hines (5) 35.

PYMBLE: Mxd: Stableford: R Southwell (4) 39.

RIVERWOOD: Men: Stroke: 2B: Div 1: T Markovski (17) T Karakatsanis 75. Div 1 Scr: D Sattout J Sullivan 93. Foursome C’ship: Div 1: I Reeves R Jones (26.5) 155. Div 1 Scr: P Coyle R McWilliams 190.

ROSEVILLE: Men: Stableford: Irish Team: P Carey M Kuo C Morris S Potter 122. White: A: B Angus (13) 40. M Pieterse (19) 39 cb. D Court (8) 39. B: R Taylor (21) 38. T Garrick (27) 37. C Freeman (27) 36. Green: M Cowley (21) 40. I Collins (21) 35 cb. M Hambrook (34) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: H Won (26) H Snodgrass (29) 52. Men: C Chim (19) 41. Veteran: H Snodgr ass (26) 41. Women: B Sekine (39) 35.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: K Janson (24) 38. Women: Div 1: A Glance (21) 36. Div 2: T Lynton (26) 39. Div 3: P Howes (54) 34.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: P Foley (30) 32.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Kim (21) S Jung (10) 47. A: J KIm (10) 39. B: S Squadrito (18) 39. C: H Chung (22) 40.

TALLWOODS: Stableford Veteran Men: White: A: B Tipton (11) 34 cb. T Tynan (2) 34. B: D Mattiske (20) 34. N Patchett (20) 31. C: T Young (30) 34. R Giffin (25) 33.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Div 1: J Sanna (20) 38. Div 2: E Wong (24) 37. Div 3: S Du Chesne (37) 39. Scr: E Kennedy 26.

THE RIDGE: Stableford: J Packman (SGA 10) 41 cb. Veteran: J Holland (28) 40.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: A Tomko (12) C Wilson (28) 52. Men: A: A Tomko (12) 40. B: B Serbas (14) 37. C: C Wilson (28) 44. Women: J Kim (19) 34.

WALLACIA: Men: Stableford White: M Sheen (13) 41. G Vine (12 ) 39. H Cassidy (19) 37.

WARRINGAH: Men: Stableford White: A Gale (14) 38. Women: G Gillies (33) 36. Medley: 9-hole: B Dorich (29) 19.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: R Quine (16) 37 cb. P De Luca (14) 37. Medley: A Nasralla (15) 37.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Lake: W Hennessy (16) 36.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email