Daily Club Golf Results 21 June 2020

Follow Us

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B Agg: R Mccoy (22) N Wilkinson (22) 78. Mxd: N Chae (22) S Hwang (11) 66. Men: Div 1: Y Oh (16) 38. Div 2: D Turner (22) 42. Hole in one: L Williams at 6th. A Ball at 12th. Women: Stableford: N Chae (22) 37.

AVONDALE: Mxd: Stableford: 2B: J LI G Story 49. Men: White: J Dowey (30) 44. Women: M Hullah (27) 41. Scr: G Kim 36.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: T Fiatorone (14) 38.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: M Ironside (14) 41.

BARNWELL PARK: Medley: Stroke: Ambrose: M Deller (18) T Moloney (20) P Colwell (16) X Deller (3) 48.875.

BAYVIEW: Men: Par: Div 1: C Higgens (13) 3 up. Div 2: D Feltscheer (30) sq. Scr: P Clarke 4 down. Women: H Touw (9) 5 down.

BEXLEY: Medley: Stroke: 2B: S Andreacchio (5) G Pilarinos (11) 58. A Piggott (14) 64.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: D Watson (7) 38. B: G Yu (16) 39. C: L Williams (21) 38. Scr: J Fuchs 39. Women: Stroke: K Smith (22) 76. Hole in one: R Hogg at 6th.

BONVILLE: Medley: Stableford: C Reid (7) 40.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: D Smith (24) 47.

CAMMERAY: Mxd: Stableford: M Sailer (15) 35.

CARNARVON: Mxd: Par 2B Agg: White: D Choi (22) J Kim (12) sq cb. Women: J Kang (19) A Cho (10) 2 down. Men: A: M Erden (8) 4 up. B: Y Godin (20) 2 up. Women: Div 1: E Choi (19) sq cb. Div 2: J Kim (34) sq cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: R Hadley (12) J Nati (17) 49. Men: 2B Scr: P Idquival D Nati 40. A: P Idquval (1) 39. B: R Hadley (12) 42. C: M Pellizzon (28) 39. Women: J Lee (16) 35 cb.

CHATSWOOD: Men: Stableford: W Morgan (7) 39. Women: H Thorley (17) 36.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: D Flynn (32) D McNeil (19) 48. M Brock (5) 41.

CRONULLA: Mxd: Stableford: 4B: D Convoy (12) J Convoy (14) 44. Men: Par: S Garlick (6) 4 up. Scr: M Osborne (+2) 2 up.

CUMBERLAND: Women: Stroke: Foursome: B Kennedy (30) C Riddel 71. Scr: M Cochran S Pett 89. Men: Par: 2B: S Timeus (16) M Sim (26) 10 up.  Div 1: D Harvey (11) 3 up. Div 2: H Jang (24) 1 up. Hole in one: M Lee at 13th.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: D Mingram (25) J Grieve (15) 47 cb. Men: G Jonhson (30) 41. Scr: C Hamilton 30.

EASTLAKE: Mxd: Stableford White: A: P Donnelly (2) 36. B: S Kerr (17) 39. C: K Lane (31) 42. Scr: D Jones (4) 31.

EVERGLADES: Medley: Stableford 2B: Black: Div 1: J Nomchong (36) M Nomchong (5) 50. A: T Walsh (12) 36. B: I Foster (14) 39. C: B Casey (19) 37 cb. D: T Godley (28) 37. Women: J Nomchong (36) 39.

FINLEY: Medley: Stableford: M Piggin (16) 41.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: G Sinclair (2) 36. B: J Press (19) 41. C: N Byrnes (33) 34.

GOSFORD: Men: Stableford White: G Elliot (20) 40. Women: B Frost (17) 34 cb.

HAWKS NEST: Men: Stableford: C Taylor (11) 37. Women: M Dickson (10) 37.

HOWLONG: Men: Stableford Black: C Isaac (15) 36. Women: Yellow: H Hockley (30) 29.

KAREELA: Mxd: Stableford: T Sadler (11) 36.

KILLARA: Men: Stableford White: T Daunt (9) 40. Women: Green: P Sears (9) 36.

LANE COVE: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1/Medal: J Cunningham (23) 69. Div 1 Scr: J Cunningham 92. Div 2: R Antico-Hall (41) 77. Div 2 Scr: R Antico-Hall 118. Plate: J Weine (22) 64.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: M Lavorato (17) A Murgatroyd (4) 46. 2B Scr: S McGee G Jaramillo 42. A: S McGee (0) 40. B: H Song (16) 41. C: P Park (34) 37 cb. Women: Stroke: Matchplay: A: E Ryu (9) bt H Choi (8) 5-4. B: D Gwon (24) bt S Kim (29). C: S Kim (34) bt B Allie (35).

LONG REEF: Stableford: 4B: K Kennedy (31) P Kennedy (19) 48. M Starc (9) 39. Women: Stroke: Foursome: A Starc K Smith 82.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: L Keith (6) 39. B: H Mercer (16) 42. Scr: J Bugdalski (+4) 35.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford: Gentsome: S Howard (14) 37.

MANLY: Men: Stableford: A Bourne (12) 42. Women: C Forbes (29) 39.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: J Tidswell (16) 37 cb. Scr: C Nikolaou 34.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: S Brooks (13) M Powell (17) 66. A Tassone (7) 38. Scr: A Tassone 31.

MONA VALE: Men: Stableford: J Simmonds (12) 40 cb. Women: G Kim (22) 35.

MONASH: Men: Stableford: D Craig (38) 42. Women: G Gordon (32) 42.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 4B: S Mori (34) M Ackerman (43) 44 cb. 4B Scr: J O’Hare D Mulhall 35 cb.

MUIRFIELD: Medley: Par: 2B: P Hollins (22) M Hollins (29) 10 up. Men: R Nahirny (16) 4 up cb. Women: J Hilditch (24) 1 up.

NORTH RYDE: Mxd: Stableford: 2B: B Lee (20) G Jones (15) 48. Men: A: P Dunne (4) 37. B: M Ah Chow (21) 38. C: N Gallery (30) 33. Women: B Lee (20) 40. Stroke: S Mezger (28) 75.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: B Leske (21) A Eddy (18) 70. B Leske (21) 37.

NOWRA: Medley: Stableford: 2B: R Henry (11) T O’Shea (17) 46. A: G Honeysett (Penrith 12) 38. B: P Marynowsky (16) 41. C: K Pritchard (26) 36.

NSW: Medley: Stableford: 2B: C Galpin (21) G Sh lom (31) 49. J Williams (26) 41. White: G Shlom (31) 37. Stableford: D Byrne (4) 35. Scr: A Rachid 33 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: 2B Agg: L Macinnes (10) C Nursey (34) 73. Men: Black: H Kim (12) 40 cb. Women: V Moon (25) 38.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: D Pillutla (27) A Wiltshire (9) 45 cb. Men: White: V Punwatkar (17) 39. Women: A Eldridge (13) 38.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: S Mackintosh (15) J Xia (9) 49. Men: S Mackintosh (15) 40. Women: A Finnegan (15) 38.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: M Williams (2) 37. Div 2: D Bourke (25) 37.

RICHMOND: Mxd: Stroke: Foursome C’ship: Div 1 Scr: I Carter (13) M Beehag (1) 82. Div 1: V Hoko (36) M Whitmore (1) 67.5. Div 2 Scr: M Mote (35) C Jennings (9) 100. Div 2: T Kennedy (43) S Kennedy (18) 70.5. Medley: Stableford: A: D Murphy (16) 38 cb. B: C Kwok (28) 36.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: P McVean P McVean 45. A: M Kuo (5) 38. B: P McVean (24) 36. Women: S McA llister (9) 33 cb. Jnr: Stroke: C Sharp (+2) 72.

ROSNAY: Men: Stableford: M Hoban (10) 34.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: P Watkins (11) P Turner (19) 47. Mxd: K Peck (18) K Peck (17) 46. Men: K Peck (18) 41. Women: K Peck (17) 38. Scr: M Dane 38.

SHELLY BEACH: Mxd: Stableford: 2B Agg: H Bacon (16) R Bacon (23) 72. Men: A: M Smith (10) 38. B: F McIntyre (13) 36. C: G Oliver (25) 39.

ST. MICHAEL’S: Medley: Stableford: 2B Agg: J Serhan (+1) J Serhan (5) 79. A: J Serhan (5) 42. B: R Walker (16) 35. C: G Phibbs (21) 33. Scr: J Serhan 37. A Pullen (30) 27.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: D Lopez (23) A Ladha (26) 46. Div 2: M Carmichael (+6) C Middlemass (20) 43. A: M Carmichael (+6) 37. B: D Lopez (23) 43. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: A: C Fernandez (37) J Field (3) 72 cb. B: A Robinson (26) L Robinson (23) 74.5.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: M McKechnie (11) S Lee (18) 47. Men: M McKechnie (11) 42. W omen: G Kim (16) 36.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: L Thomas (5) 39 cb. M Taylor (7) 39. B: J Sands (14) 37 cb. A Smith (13) 37. C: S Stephens (20) 36. C Arellano (31) 35 cb. Women: Div 1: S Ireland (25) 32. K Edwards (12) 30. Div 2: K Aldham (36) 30 cb. R Ezzy (29) 30.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke Trophy: Black: L Roberts R Balcomb bt N Crews J Brownlow 4-3. White: J Banfield (7) E Cowan (10) bt I Singh (18) J Mansfield (20) 2-1. Women: Stableford: C Perkins (4) 38.

THE COAST: Medley: Stableford 2B: White: D Kosch (26) S Clark (34) 47. G Hart (11) 42. Scr: P Baigent 31.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: K Ritter (17) G Satur (11) 39. Scr: S Wiggins T O’Rourke 32.  S Rossi (22) J Ford (28) 47. Scr: B Chan J Speechley 38. Women: F Cottrell (19) 35. Medley: PM: G Snow (10) 36.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: E Hoerger (18) 20 cb.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: C Yang (9) D Chen (16) 45. Men: A: C Son (1) 36. A Scr: M Manav (3) 29. B: D Chen (16) 38. B Scr: J Lee (13) 23. C: M Soepono (29) 33. C Scr: T Cudlipp (20) 16. Women: Green: K Kim (22) 29.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: K Skelton (25) D Skelton (9) 43. Men: A: D Skelton (9) 34. B: R Karslake (28) 34. Women: L Shapiera (11) 38.

WALLACIA: Men: Stableford White: S Chambers (2) 37.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: P Williams T Whiticker 46 cb. J Bloodworth (25) 41.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford: 2B: I Young (30) L Lole (21) 47 cb.

WOOLLAHRA: Men: Stableford White: G Pitt (15) 38 cb.

WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: P Silcock (10) R Greig (7) 74 cb. Mxd: D Barton (7) T Lonergan (9) 62. Men: Div 1: M Russell (14) 39. Div 2: C Smith (17) 44. Women: N Baldwin (26) 35 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: C’ship: Lake: A Scr: R Caracella (+2) 284. B Scr: R Kruger (7) 337. C Scr: B Baines (11) 352. D Scr: R Monro (20) 378. A: L Scerri (6) 70 cb. B: P Johnson (27) 67. Medley: Stableford: Murray: L Purcell (19) 40.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email