Daily Club Golf Results 20 June 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Women: Stableford: N Mallam (23) 32. Men: Stableford White: A: D Blacker (4) 38 cb. B: B Potter (17) 40. C: K Britten (20) 38.

ASQUITH: Men: Stableford: A: M Herbert (6) 38 cb. B: D Sharam (15) 40. C: R Newcombe (20) 38 cb. Scr: M Dakic 37.

AVALON: Women: Par: S Malchin-Barford (25) sq cb.

AVONDALE: Men: Stroke Gold: A: B Farlow (1) 69 cb. A Scr: L Yip 59. B: B Williams (6) 68. C: T Morris (11) 67. Hole in one: G Girvan at 8th.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: B Raynsford (11) 40. B: P Bruce (18) 37. C: S Lloyd-Green (24) 38.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: D Fitzgerald (8) 38. B: C Wenham (15) 42. C: N Kudsi (28) 40. 2B: T Murray (13) B Gilmore (10) 47. 2B Scr: B Daly (Scr) A Seymour (Scr) 40.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: R Lumello (19) 40. Stroke: J Sentas (6) 71. Men: Foursome C’ship: A: I Elliott N Katholos 132. B: E Hunter V Tekura 155. C: G Malpass A Tringas 170.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Foursome C’ship: L Coleman (10) T Roach (10) 155. Foursome: J Perera (27) K McFarlane (38) 64.5. Men: Foursome C’ship: M Hunt S Spiteri 139. Stableford: A: J Leonardi (8) 38 cb. B: C Prieto (18) 40. C: G Zhang (21) 40.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: P Pitt (10) 38. B: A Monahan (14) 41. C: T Hance (34) 42 cb. Scr: A Scr: R Loewenthal 32 cb. Women: Stableford: Div 1: E Vadas (20) 38. Div 2: G Scifleet (33) 37.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: A: P Gonzi (21) L Naumovski (7) 78. A Scr: M North D Scott 58. A: L Naumovski (7) 40. B: G Gauci (19) 38. C: P Gonzi (21) 38.

BEXLEY: Men: Stroke: C’ship: A: W Matthews C De La Mare 123. B: P Aroney K Klem 136. C: J Frew M Papadopoulos 145. D: F Harvey G Rudd 163. Men: 4B: M Papadopoulos (16) J Frew (14) 55. 4B Scr: M Henley G Heffernan 63. Women: Stableford: L Moles (19) 32. Men: A: R Popovic (8) 35. B: J Chu (15) 37. C: A Leung (23) 35.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: G Nankirvis (27) K Lampton (23) 48. Women: Y Murray (29) 36. Men: K Munchow (12) 40 cb.

BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: R Lawry (10) 39. B: S Cunich (15) 41. C: L Schirato (26) 43. A Scr: A Cinelli 39. Hole in one: S Matison at 11th. R Lawry at 13th.

BONVILLE: Medley: Stableford: K BROWN (20) 37 cb.

BOWRAL: Women: Stableford: S Bleakley (35) 36. Men: S Mulholland (12) 42.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: B Clarke (10) 39. B: D Andrews (17) 38. C: S Bown (21) 45. 2B: S Bown R Severino 54.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: T Curic (8) J Curic (12) 49. Div 2: M Zuback (18) C Bushby (16) 51. Div 1 Scr: P Barwick H Toresten 39. A: P Barwick (5) 41. B: J Curic (12) 45. C: A Lozusic (19) 43. D: M Hunter (26) 41.

CAMDEN: Women: Stableford: A: B Johnston (18) 33. B: P Dilucchio (20) 34. C: S Purnell (43) 36. Men: Par: A: R Taylor (11) 4 up. B: T Elmoh (17) 6 up. C: R Britton (24) 4 up cb. A Scr: M Bell s q. B Scr: J Ward 7 down. C Scr: K Burton 11 down. 2B: R Sattler (15) A Ahern (27) 11 up. 2B Scr: J Harvey M Greene 1 down.

CAMMERAY: Hole in one: J Carr Men: Stableford: G Smith (24) 45.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: G Tanner (10) 42. B: F Furlong (15) 42. C: K Mullens (21) 41. 2B Multi: F Furlong (15) G Tanner (10) 100. 2B Scr: P Higgins R Bruce 62.

CARNARVON: Men: Par: 2B: K Joseph (21) D Graham (20) 12 up. 2B Scr: J Lind S Moylan 3 up. A: C Kwon (10) 4 up. B: P Cramer (13) 4 up. C: D Graham (20) 5 up.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: P Clapham (8) J Hanich (36) 48. A: S Nati (3) 41. B: R Stevens (15) 41. C: R Ward (21) 39. 2B Scr: P Idquival T Belfort 43.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: T Lamborn (12) 37. B: N Rock (19) 36 cb. 2B Agg: G Dare (13) H Forsythe (15) 69 cb. Women: Stableford: R Hamilton (22) 34.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: B Jarvis (10) 36 cb. B: H Clark (15) 41. C: L Zenari (24) 38 cb.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A: A Teagle (12) 72. B: B Kennedy (13) 68. C: F Kent (33) 70. Women: A: M Majernik (47) 74.

CROMER: Stableford: A: S Adams (11) 39. B: T Renard (20) 41. C: J Sheerin (25) 37. A Scr: S Gee 35. 2B: J Edward 45. C O’Kane 45. Trophy: T Renard (20) 41.

CRONULLA: Men: Stroke Foursome C’ship: Black: M Peterie 70.5. J Wood 70.5. M Osborne 72. G Osborne 72. Hole in one: G Phipps at 18th. Par: A: B Phillips (13) 2 up. B: G Pratt (19) 3 up. C: M Warzuger (21) 3 up. A Scr: R Simpson 2 down.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: J Freeman I Pemble 151. A: A West (11) G Willard 140. B Scr: D Bowen P Pestano 174. B: R Biviano (24.5) D Jin 141. C Scr: M Pett G Hagel 186. C: A Chan (24.5) L Thurbon 144. Foursome: A: G Long (10.5) P Blade 68.5. A Scr: M Andrew A Welsh 76. B: D Bowen (14.5) P Pestano 70.5. B Scr: P Stretton P Lavercombe 88. C: A Chan (24.5) L Thurbon 70.5. C Scr: J Kim J Eom 96. Par: P Carolan (22) 2 up.

DUNHEVED: Men: Stroke: Bowl: C Fitzsimmons (2) D Burazin (5) 137. Cup: A Scr: C Dengate D Ayre 153. Div 1: D Burazin (5) 67. Div 1 Scr: C Williams 71. Div 2: L Harrison (32) 68.

ELANORA: Men: Stableford: A: C Mushan (12) 39. B: A McDonald (18) 39. C: O Sheer (23) 36.

EVERGLADES: Medley: Stableford: 2B: W Ballard (14) D OBrien (25) 49. A Scr: T Walker (4) 35. A: T Walker (4) 39 cb. B: W Ballard (14) 40 cb. C: S Mckenzie (19) 41. D: D Boursnell (26) 36 cb.

FINLEY: Men: Stroke: Div 1: R Daniel (9) 70. Div 2: A Hand (20) 74. Medal Jun: A Scr: R Daniel 79. A: R Daniel (9) 70. Women: S Pyle (16) 80. Brooch: S Pyle (16) 80.

FORSTER: Men: Stableford White: A: T Lynch (15) 36. A Scr: M Jackson (1) 34. B: J Stanley (26) 36. B Scr: M Flew (19) 16 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: P Lee (20) K Moon (27) 73 cb. 2B Agg Scr: J Delaney M Rajca 56. A: T Marsic (11) 39. B: M Hendry (15) 40. C: P Lee (20) 41.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B Multi: G Barlow (16) P Coyle (25) 71. A: E Sams (12) 34 cb. B: P Reinke (17) 37. C: P Coyle (25) 40.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: Medal Apr: A: A Hayes (10) 68. A Scr: W Knapp 72. B: M Alcock (15) 67. B Scr: C Glover (Howlong G.C.) 82. C: M Firth (2) 68. C Scr: T Campbell 91 cb. Visitor: A: A Vella (Bingara Gorge G.C.) (5) 67.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: T Bratusa (4) 37 cb. Div 1 Scr: M Talley 35. Div 2: G Blattman (22) 38 cb. Div 2 Scr: D Bailey 23. Cup: B Morris 73 cb.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: D Cheetham (9) 43. B: N Mulvaney (16) 39. C: L Cavendar (27) 40 cb.

GOULBURN: Women: Stroke Green: A: S Scott (19) 73. B: M Croker (22) 73.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: S Kovacs (20) 39. B: E Malvern (42) 39 cb. Men: A: M Host (12) 40 cb. B: N Shelly (21) 42. C: G Byrnes (28) 36. A Scr: W Jones (1) 33.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: T Newey (16) 43. B: S Sartori (22) 44. 2B: I Walz (24) K Kahn (28) 50.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: S Ash (24) 39 cb.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: L Volpicella (9) 40. B: R Martin (16) 41. C: M Caple (20) 39. Women: Stableford: B Evans (20) 35.

JAMBEROO: Men: Stableford: B Hudson (9) 40. Women: Stableford White: E Armstrong (20) 37.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: L Brown R Rayner 46. A: G Gorham ( 4) 37 cb. A Scr: T Mayne (5) 28 cb. B: J Gorham (14) 36 cb. B Scr: M Dwyer (14) 22. C: C Timewell (29) 35. C Scr: R Bullivant (20) 16.

KILLARA: Men: Stableford: A: T Southern (7) 41. B: T Wells (12) 41. C: M Prior (25) 37. J Guyver (24) 37. A Forrest (20) 37. Div 1: L Mckay (18) 41.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: N Craig (17) D Tompkins (23) 47. A: J McBarron (10) 39. A Scr: B Hayden 34. B: N Craig (17) 39. C: J Boyer (21) 39.

LEONAY: Men: Stroke: Foursome: Div 1: D Worthy (3) K Zvirbulis (5) 66 cb. Div 1 Scr: D Worthy K Zvirbulis 70. Div 2: L Berrisford (19) P Walker (19) 67. Div 2 Scr: L Berrisford P Walker 86.

LIVERPOOL: Men: Stableford: M Age (25) 42 cb. Stroke: Foursome: A: M Franks D Cirillo (6.5) 67.5. A Scr: N Hughston G Nardo 71. B: T Papua S Assoni (18) 71 cb. B Scr: B Davis G Ashton 86. C: G Thompson T Lowe (26) 76. C Scr: K Whitwell T Fitzgerald 100.

LONG REEF: Women: Par: A Starc 1 up. Men: A: A Regan (5) 4 up. A Scr: A Regan. B: A Papandrea (17) 6 up. C: C Thomas (30) 6 up.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Black: P Bradley (9) 35. K Crichton (15) 39. P Drinkwater (21) 32.

MACQUARIE LINKS: Men: Stroke Medal Apr: Black: A: D Goble (12) 68. A Scr: S Keith 73. B: J Espejo 67. B Scr: S Zaarour 84. C: P Storich (20) S Jones (25) D Achary (21) 75. Women: Stroke: Div 1: C Capelin (19) A Cummings (18) 83.

MAGENTA SHORES: Men: Stableford: Hcp: A: G Kershaw (10) 40. D George (10) 38. B: J Eager (17) 37. S Cooper (14) 35 cb. C: M Fantini (26) 37 cb. J Murray (24) 37. Women: Div 1: M Bishop (20) 42. Div 2: L Howell (32) 41. Medley: 2B: T Bishop (22) M Bishop (20) 49.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: J Warren (15) W Davidson (29) 45. W Butler (11) 38 cb.

MANLY: Men: Stableford White: A: G Livingstone (8) 38. B: A Martin (14) 42. C: G Noritis (27) 42. A Scr: B Herring (3) 34. Women: Stableford: S Brown (22) 40.

MARRICKVILLE: Men: St roke: Foursome qlfrs: A Scr: D Cremin D Jones 62. A: P Gay (8) A Kambouris (11) 62.5. B Scr: I Kennedy D Cameron 76. B: M Solomon (16) I Alcorn (16) 64. C Scr: D Cole M Plant 79 cb. C: D Lloyd (19) B Young (20) 59.5. Stableford: R Marshall (11) 40.

MASSEY PARK: Men: Stroke: Shield: V Morrison (15) 60. Medley: Stableford: Div 1: A Craig (12) 36. Div 2: M Weaver (13) 40. Scr: S Fitzpatrick 32.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: L Kilpatrick (27) M Williams (11) 79. 2B Agg Scr: G Stanford S Albinski 62. L Kilpatrick (27) 40 cb.

MONASH: Medley: Stableford: 2B: A: J Kelly (7) 40. B: S Murphy (15) 42. C: B White (27) 39. D: M Salamon (24) 34. Div 1: D Rosa/Murphy (32) 48. Div 2: P Fletcher/Standing (48) 45. Div 1 Scr: D Spitieri/Jardine 38. Hole in one: M Byrne at 17th.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: S Johnson (1) 37 cb. B: S Brennan (15) 40. C: H Gassner (25) 42. Stableford: Scr: K Clelland 37. Hole in one: White: N Asace at 15th. Women: Stable ford: S Durst (17) 37.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: J Aughton (6) 40. B: W Todd (14) 43. C: Z Wansey (25) 43. Women: A: E Dovey (21) 35.

MUIRFIELD: Medley: Par: 2B: T Ratcliff (13) G Eades (16) 9 up cb. A: I Bamford (9) 5 up. B: G Eades (16) 6 up. C: B Maguire (19) 5 up.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: C Janetzki 39. A Scr: C Janetzki 37. B: C Anderson 37 cb. C: T Laycock 40. 2B: B Taylor M Mahony 46 cb. Women: J Blenkey 37.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: B Cincotta (7) 37. B: J Walsh (19) 41. C: C Robinson (25) 38. D: J O’Malley (34) 38. A Scr: T Crockart (1) B Cincotta (7) 38.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: K Ren (22) 35. Men: N Hinton (18) 40. Mxd: 2B Agg: S Handlin (14) P Handlin (13) 71.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: C Cheong (12) 36 cb. B: P Milling (14) 39. C: B Allan (23) 39. A Scr: R Ambrogio 32 cb. Women: S Manning (15) 38. Medley: 2B: S O’Brien (22) C Coutts (19) 48.

NSW: Men: Stableford: Plate: P M agiros (19) G Coudounaris (21) 47 cb. 4B Scr: T Whiteley A Taylor 41.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: P Camden (15) J Barclay (26) 48. A: M Stevens (9) 38 cb. B: N Vale (16) 39. C: P Dodd (21) 40. A Scr: N Wareham 34.

PALM BEACH: Women: Stableford: R Mortimer (38) 33. Men: A: S Player (7) 32. B: J McFarlane (14) 29 cb. C: D Fritton (21) 33. D: P Evans (28) 31.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: B Bell (8) 39. B: R Wheatley (17) 39. C: G Thomas (22) 38. A Scr: A Stannard 39. Hole in one: I Ritchie at 9th.

PENRITH: Men: Stableford White: A: B Williams (2) 38. B: M Tully (16) 35. C: S Villanueva (25) 37. Hole in one: B Stott at 7th. Stableford 2B Multi: J Carroll (4) S Sainsbury (27) 73. Scr: P Morris D Day 62.

PYMBLE: Women: Stableford: M Henry (16) 35. Men: A: L Southwell (11) 39 cb. B: J Kalaf (15) 38. C: T Yates (20) 39. Mxd: 4B: A: S Gibson (8) 46 cb. L Southwell (11) 46 cb. A Scr: S Hartman 41. J Conran 41.

RANDWICK: M en: Stableford: Split Six: P Anasta (9) B Chetcuti (16) C Barrett (13) C Holland (23) 89. A: S Taylor (6) 37. B: M Rankin (14) 37. C: D Bourke (25) 39. Scr: M Williams 34.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: M Gounder (6) 38. B: K McKinlay (19) 39. C: P Piccoli (24) 36. Men: Stroke Foursome C’ship: Div 1: G Font (9.5) B Barwick (9.5) 69.5. Div 1 Scr: C Lowe (0) R Jones (0) 75. Div 2: P Tindall (18) R Barlow (18) 72. Div 2 Scr: W Leggett (0) I Russell (0) 92.

RICH RIVER: Men: Stableford East: White: A: V Pavone (11) 38. B: A Sanderson (14) 39 cb. C: P Domotor (24) 42.

ROSEVILLE: Snr Par Green: G Chard (33) 3 up. Women: Par: P McVean (29) 3 up. Men: Par White: A: S Campbell (10) 6 up. B: D Byrnes (18) 3 up. C: K Seeto (22) 1 up. 2B: K Clarke J Reckling 11 up.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B: N Ryanhart (9) T Clifford (21) 45. 2B Scr: D Ball M Woodhouse 37. Div 1: V Piukala (11) 37. Div 2: F Matthews (25) 41. Women: K Rouse (44) 33.

ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: S McLeland (22) sq. Centenary: C Williams (25) 5 up. Men: Par Championship: White: A: P H olt (6) 3 up. B: J McDonald (16) 1 up cb. C: J Hutchinson (23) 6 up. A Scr: A Cornell 2 down.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: G Smith (11) 40. B: B Thurecht (17) 40. C: B O’connell (19) 43. D: K Donley (25) 37. A Scr: J Kim 34. 2B: Div 1: M Brumby (14) T Green (4) 44. Div 2: B O’connell (19) L Gage (21) 48.

SEFTON: Men: Stroke: Ambrose: J Glynn (12) T Glynn (16) 50.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: L Jones (23) D Kidd (20) 78 cb. Women: Div 1: V Ireland (23) 41. Div 2: M Hetherington (35) 39. Men: Stableford White: A: R Carpenter (12) 38 cb. B: A Templeton (15) 38. C: D Kidd (20) 45 cb. Medley: Stableford: 2B Multi: A Lamont (18) M Hetherington (35) 80.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: T Ashby J Davidson 47. A: S Stalgis (6) 42. B: G Askew (18) 41. C: J Bellamy (20) 39. A Scr: I Asbury (+1) 36.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford White: A: N Segall (11) 39. B: D Baso (16) 39 cb. C: A De Manincor (20) 39. Gold: D Parr (26 ) 38. Women: Stableford: P Pitsawong` (11) 31. Men: Stableford Scr: White: R Dunn 34. 2B: A Resnick (21) R Milunsky (13) 46 cb. 2B Scr: O Janschek D Loumanis 38. 2B: Gold: G Russell (24) A Sullivan (15) 43.

STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke/Cup: W Joggensen (24) 65 P Shillcock (17) 66. B Scr: J Bercari 81 cb. C Scr: P Loader 88. Stableford: D Williams (2) 39.

STRATHFIELD: Men: Stableford: Trophy: D Park (18) 43. Medley: 2B: I Kim R Han 48. 2B Scr: Y Kim H Kim 40. Div 1: R Han (11) 41. Div 2: D Park (18) 43. Div 3: J Chang (24) 39 cb. Scr: Y Kim 37.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: L Thomas (5) 39 cb. M Taylor (7) 39. B: J Sands (14) 37 cb. A Smith (13) 37. C: S Stephens (20) 36. C Arellano (31) 35 cb. Women: Stableford: Div 1: S Ireland (25) 32. K Edwards (12) 30. Div 2: K Aldham (36) 30 cb. R Ezzy (29) 39.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: H Umeyama (7) 40. B: U Backes (14) 39. C: G Lee (33) 40.

THE AUSTRALIAN: Men: Par: Trophy: L D eegan (12) 3 up cb. A: L Deegan (12) 3 up. B: S Pike (20) 3 up. C: P Jackson (21) 1 up cb. A Scr: J Brownlow sq.

THE COAST: Men: Stableford Hcp: White: A: A McEntee (5) 38. A Scr: A McEntee 33. B: S Mckenzie (17) 39. B Scr: C Wing 23. C: W Hogan (20) 39. C Scr: S O’Brien 20. Women: Stableford: 2B Agg: L D’Ambrosio (18) A White (18) 72.

THE LAKES: Men: Stroke Foursome: Black: S Beck C Hartas 76. Stroke: C Heys (11) O Heys (20) 72.5.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: A Gordon (10) 39 cb. B: P Barwick (17) 40. C: G Heath (33) 39 cb.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: S McMahon (20) J Samson (18) 49. 4B Scr: C Tonelli B White 40. A: P Haines (9) 39. B: G Royal (13) 41. C: B McNair (29) 39. Women: C Waters (21) 34.

TUNCURRY: Men: Stroke Black: A: P Corby (11) 71. A Scr: B Germon (1) 73. B: M Ware (17) 71. B Scr: L Frappel (13) 86. C: B Gibson (20) 74. C Scr: H Graham (19) 94.

TWIN CREEKS: Mxd: Par 2B: Gold: M Park (18) C Blood (14) 12 up. Men: A: G Bennet (9) 6 up. A Scr: M DeVries (+2) 40 up. B: C Clissold (16) 7 up. B Scr: C Blood (14) 26 up. C: R Lee (20) 5 up. C Scr: K Jeffrey (21) 20 up. Women: Green: M Youm (22) 4 up.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: J Murray (11) 46. S Kirlew (14) 46. A Scr: D Adamson 35. B Mason 35. Men: A: S McGowan (12) 39. A Scr: A Sutton 33. B: S Kirlew (14) 40. B Scr: S Kirlew 26. C: D Grunsell (24) 38. C Scr: P O’Donovan 19. Women: C Wright (14) 36.

WALLACIA: Men: Stroke: 2B Stroke: A: M Holmes (7) A Neville (12) 63. A Scr: R Lee C Holmes 64. B: P King (14) E Scicluna (23) 60. B Scr: R Owen D Shearer 81. C: R Lewis (21) N Shaw (24) 62. C Scr: G Scott G Neave 84. Stableford: B Treak (23) 38. Women: R Murdoch (33) 35.

WARRINGAH: Men: Stroke: Foursome: A: I Gllacher (11) M Stamopoulos (9) 68. B: M Alexander (19) B Faulks (31) 66. C: M Genna (28) H Fulcher (36) 65. Scr: I Gallacher (11) M Stamopoulos (9) 78.

WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: A: N Davies (5) 38. A Scr: J Goldhagen (5) 31. B: L Horgan (14) 35 cb. C: K Liu (24) 35 cb. Women: A Fraser (26) 33. Medley: 2BWB: G Eather (19) S Huxley (19) 26.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: R Smith (9) J Kim (32) 45. A Scr: D Farrugia M Whitemore 43. A: G Chapman (5) 38 cb. B: M Braund (13) 38. C: C O’Reilly (24) 41.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Foursome C’ship: S Wolford M Williams 152. D Deemer K Nathan 153. Hcp: A Girling (17) D Gilchrist (10) 137. D Deemer (3) K Nathan (11) 139. Foursome: P Garvan D Deverich 74. Hcp: P Garvan (7) D Deverich (8) 66.5. Stableford White: Div 1: B Broadhurst (13) 40. Div 2: J Penny (18) 41. Div 3: B Ganu (23) 40.

WOOLOOWARE: Stableford: A Gosby (4) 39.

WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: E Rashford (4) R Conley (13) 73. A: E Rashford (4) 38 cb. B: M Hyland (17) 40. C: N Edwards (32) 36 cb. A Scr: H Ireland 37.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Lake: B/Medal: D Milne (34) 70. A: J Korb (14) 72. Murray: B/Medal: B Baines (13) 65. A: D Crossley (5) 68. Women: Stableford: Lake: M Eley (31) 36.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email