Daily Club Golf Results 18 June 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: C Holmes (18) P Czartowski (15) 48. 2B Scr: M Larkin D Logan 35. A: W Bergmann (11) 38. B: A O’Reilly (14) 36 cb. C: T Helman (23) 37 cb.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: E Kang (20) 40 cb. Div 2: J Irish (34) 38.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: M Soto (28) 45. Women: 2B Agg: N Cullen (28) D Young (22) 69. R Candy (25) 37 cb.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: A Midgley (26) A Bacic (19) 46. J Dallis (14) 41. Scr: T Coroneo 38.

BAYVIEW: Women: Stableford: A: D Hoschke (12) 38. B: E Vadas (21) 41. C: K Aberdour (35) 42. Gold: V Maudson (28) 37.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: M Whitby (26) 37 cb. N Brandt (11) 42. B Briguglio (17) 41. P Handley (28) 39.

BLACKHEATH: Women: Stableford: L Stevenson (8) 39.

BOWRAL: Women: Stableford: Div 1: A Geddes (18) 36. Div 2: S Rowe (37) 31.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B: White: P Holland P Gill 46. A: I Kirk (5) 38. B: P Gill (16) 37. C: S Wong (27) 38.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: M Pavisa (2) 39. A Joachim (15) 35. B: P Smith (20) 41. J Ennis (23) 39 cb. Women: M Chester (19) 33.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: C Hargraves (21) N Beattie (11) 46 cb. 2B Scr: R Hayward (Lakeside) L Arthur (Lakeside) 41. A: M Kenny (10) 39. A Scr: M Arnold 35. B: D Feeney (17) 39. B Scr: A Cavana 21 cb. C: R Hodson (24) 37 cb. C Scr: A Roberts 16 cb.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: C Castledine (Massey Park 30) C Towner (Barnwell Park 26) 46. Men: Div 1: J Clarke (9) 39. Div 2: H Kim (18) 41. Women: K Kim (11) 35 cb.

CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: K Drummond (19) D Mathieson (29) 44.

CASTLECOVE: Medley: Stableford: L Jones (16) 38. Women: 9-hole: J Hardman (41) 20.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: J Gates (22) 35. K Wilson (19) 32. Div 2: R Kean (28) 40. J Steel (29) 33. Div 3: S Smith (34) 33. D Duggan (40) 32.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: R Stringer (11) 39. B: B Oldham (14) 38 cb. C: V Willmoth (22) 37 cb. Women: E Wisniewski (17) 35.

CROMER: Stableford: J Ponder (0) 36. Women: Stroke: Foursome C’ship: A: R Buizen S Adams 183. B: J Wickens L George 196. C: L Flanagan H Maloney 219.

CRONULLA: Men: Stableford: 4B: R Mendham (36) D Sullivan (12) 47 cb. Scr: M Finnegan (3) G Wild (12) 39.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: G Wilkins L Harris 48. D Beazley (10) 37.

DENILIQUIN: Women: Stableford: A: H Carol (18) 38. B: H Yvonne (30) 43.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: C Hampson (10) 41. B: B Richardson (17) 39. Women: J Carroll (40) 34.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Multi: A Lee (38) J Youngman (38) 91. 2B Scr: P Minko G Maguire 55. Men: A: K Siow (12) 39. B: D Barnes (17) 37. C: H Manikas (22) 40. D: G Cannon (33) 43. J Youngman (38) 39.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: A Gollan (26) 37. V Hughes (21) 31. D McDonagh (30) 29.

HOWLONG: Women: Stableford: Team: J Trevethan (23) J Marshall (26) A Lee (25) F Barnes (16) 84.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: B Saba (17) 38 cb. Div 2: P O’Reilly (23) 40.

JAMBEROO: Women: Stroke: Div 1: K Brennan (19) 70. Div 2: S Paul (39) 75. Stableford: K Ison (44) 27 .

KILLARA: Men: Stableford: G Dreverman (20) 43.

KOGARAH: Medley: Stableford White: P Smith (8) 39 cb. Scr: M Gannon 37. Women: Stroke: Foursome: Div 1: C Patman (18) M Quill (25) 59. Div 2: T Faddy (31) M Main (31) 58. Foursome C’ship: Div 1: S Croft L Seeto 143. Div 2: R Penn H Carter 177.

LANE COVE: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1/Medal: J Weine (22) 64. Div 1 Scr: J Weine 86. Div 2: H Prentice (35) 80. Div 2 Scr: H Prentice 115.

LEONAY: Medley: Stableford: 2B: J Schieler (15) R Olencewicz (23) 45. Scr: P Wallace C Faico 36 cb. White: A: A Brennen (3) 36. B: A Davis (16) 36. C: G Bissett (19) 40.

LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B: White: R Carter (1) B Davies (+2) 41. K Parker (28) N Parker (20) 48. A: J Smyth (9) 38. B: J Cassidy (Lynwood 15) 37. C: K Parker (28) 43.

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: J Bowen (3) 33. Div 2: K Whitford (28) 39. Div 3: A Poole (45) 31. Scr: J Bowen 30.

MANLY: Men: Stableford: S Larcom be (20) 41. Women: J Bennett (18) 39.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Split Six: D Nicholls (32) J Gilfennon (31) 76. Veteran Men: A: J Lavery (17) 39. B: R Johnson (23) 37.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: S Lear (16) P Lear (21) 76. A: L Natale (4) 41. B: R Salvador (19) 42. C: A Thompson (23) 39. Scr: L Natale 37.

MONA VALE: Women: Par Yellow: A: N Hosking (15) 4 up. B: C Sim (30) 2 up. C: E Butler (38) 4 up.

MOORE PARK: Men: Stableford White: S Johnson (2) 38 cb. Women: M Noonan (31) 36. Veteran: Gold: R Perry (23) 32.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: R Nahirny (16) 41. Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: S Ra (15) 74. Div 1 Scr: J Doherty 88. Div 2: L Brooks (26) 72. Div 2 Scr: J Hilditch 99. Div 3: M Iverson (32) 72. Div 3 Scr: S Jeong 105.

MURRAY DOWNS: Par Black: A: O Rohde (8) 1 up cb. B: M Kiley (20) 2 up. C: F Violi (37) 1 up cb.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A Conway (32) 38.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: J Sing (38) 33 cb.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: B Simpson (25) S O’B rien (26) 50. 2B Scr: W Buchanon-Reeks (15) C Russell (0) 36. S O’Brien (26) 41. A: S Gilbert (11) 39. B: P Rix (15) 40. C: B O’Brien (21) 39. Women: C Mallinson (14) 35.

NSW: Women: Stroke: Div 1: S Winning (15) 70. Div 2: A Brightling (25) 64. Stableford Gold: Div 3: R Barnes (36) 26. Medley: Stableford: P Martyn (18) 39.

OATLANDS: Men: Stableford Black: T McMurtry (7) 35 cb. Women: A: A Walkerden (18) 37. B: L Fackrell (26) 37. C: M Lantry (48) 38.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: P Blundell (26) J Lobban (26) 72. P Blundell (26) 38. Women: M Guerin (Bayview 30) 35. 9-hole: K Warren (37) 16.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: K Workman (20) 40. B: P Doyle (34) 35. Scr: P Stubbs 34. 9-hole: J Bull (35) 19.

PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: E Pierce (12) 38. Div 2: C Fletcher (23) 40. Div 3: S Hornery (33) 37. Trophy: A Clare (17) 31. Grandmothers Trophy: S Nutting (24) 38.

RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B Agg: J Palmer ( 23) J Backhouse (17) 73. J Palmer (23) 38.

RICHMOND: Women: Stroke: Trophy: Div 1: C Carter (20) 76. Div 2: P Freeman (37) 71.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: J Buttenshaw (22) A Machon (15) 47. White: A: N Allen (10) 39. B: S Harman (18) 40 cb. C: R Ulrick (28) 43. Veteran: Green: J Livingstone (19) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: K Lu (9) L Li (10) 46. K Liu (9) 43. Women: C Ko (40) 42. 9-hole: P Reynolds (21) 36.

SHELLY BEACH: Men: Stableford 4B: White: G Sullivan (South West Rocks 11) R Brierty (16) 45 cb. 4B Scr: R Butler (13) M Pavy (Wyong 1) 37. A: S Quick (3) 38 cb. B: M Carbonaro (18) 42. C: T O’Brien (20) 37. D: I Hodge (35) 39.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: J Main (13) T Body (15) 46. Div 1: M Ley (12) 40. Div 2: P Waugh (24) 40. Scr: S Ballard 35.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: N Jeffrey (67) 37. B: P Coulter (16) 37. C: J Lowey (21) 35.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B Agg: White: I Friedlander (13) B Shakenovsky (12) 78. 2B Agg Scr: C Riethmuller A Radevski 58. 2B Agg: Gold: T Brandtman (28) T Mayes (14) 69. White: A: B Subota (4) 41. B: I Friedlander (13) 41. C: C Allan (22) 36. Scr: W Wang 34. Visitor: A Kelly (Forster-Tuncurry 8) 34. Gold: D Parr (27) 36 cb. Women: K Moses (16) 37.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: L Harvey (16) V Granturco (24) 73. 2B Scr: C Mumberson M Savage 37. A: G Pilling (8) 37 cb. B: L Harvey (16) 38. C: C Collins (19) 41.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: G Choi (17) 40. Div 2: D Griffin (33) 38.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: T Xu (29) 41.

THE COAST: Women: Stableford: Div 1: K Parker (24) 36. Div 2: C McDonald (34) 35.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: S Tierney (20) M Rea (15) 87. Men: A: M Paton (12) 44. B: S Tierney (20) 42 cb. C: R Milmlow (22) 39. Scr: A Simpson 39. Women: D Stewart (21) 35.

TUNCURRY: Medley: Stableford White: A: J Nixon (11 ) 39 cb. B: G Jones (18) 41.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: S Douglass (22) 35. B: D Sate (31) 36. C: S Chung (34) 38.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: T Brady (13) J Fatai (18) 45. 2B Scr: R Grdusiak R Walker 40. A: S Coleman (8) 40. B: N Mugridge (15) 38. C: G Lehn (23) 39. Veteran: P Bower (15) 37. Super Veteran: J Kanaley (24) 39.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: J Wunder (18) 34. Women: A Mathieson (34) 40. Medley: 9-hole: B Lowe (31) 19 cb. Women: C Isaacs (31) 22.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: C Stockley (3) A Macarthur (18) 35. Men: D Henderson (16) 37 cb. A Scr: C Stockley (3) 32. Women: G Keeley (33) 32 cb.

WOOLLAHRA: Women: Par: A: M Conrick (26) 1 down. B: H Chapman (42) 2 up.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: J Wilson (7) 38. B: J Conway (15) 39. C: J Lonergan (30) 35. Murray: A: T Cooper (12) 36. B: A Love (16) 37. C: P Johnson (27) 37.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: A: N Prior (11) 19. B: P Viner (18) 20.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email