NSW & ACT Daily Club Golf Results 17 June 2020

Follow Us

ASQUITH: Men: Stableford: A: P Swan (11) 40. B: J Spiggle (17) 41. C: P Morgan (23) 40. D: M Winspear (28) 40. 2B: Div 1: A Caiger (13) 50. B Wadwell (2) . Div 2: M Cleevlery (27) 46. M Winspear (28) . 4B Agg: S Robbins (17) 145. S Ayling (14) . K Batcheldor (5) . M Sleeman (12) . 2B Scr: D Morgan (1) 41. L Malcom (0) .

AVALON: Women: Stableford: W Sinnott (33) 30 cb.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 2B: P Edwards (16) R Ewing (10) 47.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: V Cantore (10) 43. B: O Henry (15) 39. C: L Ebb (20) 40. 2B: O Henry (15) P Kemp (25) 47. 2B Scr: T Cameron (0) D Skuthorpe (11) 39.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Foursome: M Camilleri (16) D Hanlon (23) 69.5.

BAYVIEW: Men: 2B Agg: D Feltscheer (36) 95. J Derrard (20) 95. Black: A: G Vade (11) 37. B: J Stubbs (16) 43. C: C Jepsen (22) 44. White: H Smith (27) 37. Scr: T Atley 31. 

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: D Gibson (21) 38. A: P Calantzis (11) 36 cb. B: J McClelland (18) 33. C: R Young (21) 33. A Scr: D Snape 26. 2B: R Phillips (18) P Calantzis (11) 44.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: P Keogh (13) G Mitchell (14) 47. 2B Scr: D Street J Martyn 36 cb. J Driver (11) 39.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B Agg: B Simpson (11) M Lonergan (15) 72. J Beahan (15) 39.

BONDI: Veteran: Stableford: V Dos Santos (18) 33.

BONVILLE: Stableford: G LAWRENCE (17) 38 cb.

BOWRAL: Men: Stableford: R Denny (30) 41.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: J Ingram (2) . M Ferreira (5) 67 cb. Div 2: L Coull (28) . T Draca (15) 76. Div 1 Scr: J Graham . M Nagy 54. A: N Ung (8) 38. B: T Haining (18) 40. C: R Wilson (19) 41.

CAMDEN: Women: Stableford: Hcp: A: M Thorn (18) 36. A Scr: S Chapman 21. B: V Jameson (22) 37. B Scr: V Jameson 16. C: D Mee (37) 31 cb. C Scr: P Morrison 6.

CAMMERAY: Men: Stableford: M Curtis (30) 41.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: D Wat ton (12) 36. B: D Thomas (17) 39. C: D Toner (27) 37. Medley: 2B Scr: S Vaughan C Francis 33.

CARNARVON: Women: Stroke: Foursome: V Kim (19) C Kim 73. Foursome C’ship: L Kim J Shim 176. Hcp: V Kim C Kim (19) 147.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: J Cauchi (25) J Heath (18) 48. 2B Scr: S Jameson S McCahery 36. A: M Ellis (9) 38 cb. A Scr: M Thomson 36 cb. B: G Heads (12) 41. B Scr: G Heads 29. C: G Woods (18) 43. C Scr: G Woods 26.

CASTLECOVE: Women: Stableford: V Hobbs (30) 34.

CHATSWOOD: Men: Par: A: D Harrison (11) 1 up cb. B Barry (11) 1 up. B: B Thomson (15) 2 up. R Crouch (15) 1 up. C: I Symington (22) 3 up. C Callaghan (27) 2 up.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A: R Jackson (24) 69. B: V Ranken (27) 71 cb. C: J Sheedy (32) 67. Medal Jun: J Sheedy (32) 67.

CROMER: Stableford: A: M Geister (10) 38. B: M Burges (18) 39. C: S Richard (26) 36 cb. N Morelli 46 cb. D Peters 46 cb.

CRONULLA: Women: Stableford: J Brownson (23) 33. A Scr: S Wiggins (5) 28.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: D Wallace D Powell 48. 2B Scr: G Karamanian D Attwell 36. D iv 1: D Kellaher (14) 39. Div 2: D Wallace (19) 39. Div 3: D Spurrier (24) 37. D Scr: C Paul 33.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: N Swainger (7) 36. B: D Nalder (16) 40. C: R Moye (24) 34.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B Agg: A: B Arandale (29) C Dale (32) 72. J Speirs (28) G Stalenberg (31) 69 cb. Div 1: J Perrin (13) 36 cb. Div 2: G Stalenberg (31) 38 cb. A Scr: J Fearnley (+2) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: J Whiteford (4) 40. B: R Campbell (17) 37. C: G Faint (24) 40.

ELANORA: Women: Stableford: Div 1: P Pritchett (19) 31 cb. Div 2: J Robinson (24) 36. Div 3: J Millyard (31) 39. Div 4: P Williams (41) 39. Scr: W Meurer 29.

EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: D Turner (22) 47 cb. R Locksley (25) . Scr: D Beer (1) 33. A: R Peters (12) 42. B: I Anstiss (14) 37. C: B Smyth (20) 43. D: G Kenney (27) 41.

FINLEY: Men: Stableford: W Judd (27) 35 cb. Women: B White (25) 37.

FORSTER: Men: Stableford: A: K Farrar (8) 35 cb. A Scr: A Syme (3) 32. B: J Thurgood (19) 36 cb. B Scr: F Barton (18) 21. C: A Cooper (23) 40. C Scr: B Roth (22) 14 cb.

FOX HILLS: Women: Stableford: J Youn gman (39) 37.

GEORGES RIVER: Stroke: Div 1: J Marshall (9) 70. Div 1 Scr: D Holland 78. Div 2: J Sullivan (20) 74. Div 2 Scr: D Saunders 96. Stableford: P Horinek (14) 37.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: S Fleeton (11) 66.

GOSFORD: Medley: Stableford White: A: G Aldcroft (12) 37. B: R Brown (15) 37. C: N Baker (19) 41.

GOULBURN: Women: Stableford Green: G Moroney (15) 36 cb. A: H Buchanan (16) 36. B: H Peterson (23) 33 cb. C: M Antony (38) 33. 9-hole: J O’Rourke (31) 19.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: C Martin (10) 37. B: D Charters (35) 39. Women: T Browne (35) 39. Medley: 2B Agg: M Mitchell (8) C Martin (10) 70.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: M Eisenhuth (19) 41 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: K Miller (14) 34 cb. B: B Seaton (15) 37. C: S Ash (25) 38 cb. A Scr: J Akermanis (4) 31.

JAMBEROO: Men: Stableford White: J Pringle (20) 39.

KAREELA: Men: Stroke: Ambrose: A: B Hardiman C Farrugia L Brown R Richmond 49.335. A Beazley C Irwin P Cook G Moon 49.875.

KILLARA: Men: Stableford White: A: G Hohnen (Scr) 40. B: G Swords (1 7) 40. C: C Clark (21) 40.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Rayner (35) G Bass (27) 49. A: C Ross (6) 39. A Scr: B Nagi 34. B: J McWhinney (15) 38. C: J Rayner (35) 40. Veteran: A Patience (7) 38.

KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: S Martin (22) 38.

LAKESIDE: Stableford: 2B: B Starr (36) H Gregory (33) 47. R Bowler (12) 38. D Castor (18) 38. D George (22) 44.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: B Pearson (5) . M Dooley (25) 71. M Simonsen (17) 39 cb.

LEONAY: Women: Stroke Foursome: White: Div 1: P Manning (34) M McCormick (24) 70. Div 2: D Young (28) C Chitty (38) 72. Foursome C’ship: Div 1 Scr: L Cupples M Haworth 198. Div 1: C Chitty (38) D Young (28) 146.

LIVERPOOL: Women: Stroke Bowl: White: Div 1: E Ryu (9) 73 cb. Div 2: L Elliott (27) 74.

LONG REEF: Men: Stableford: A: A Daddo (7) 40. A Scr: I Brown 33 cb. B: G McDowell (14) 36. C: A Scognamiglio (23) 38. 

MACQUARIE LINKS: Medley: Stabl eford: R Bryant (24) 42. D Tomkins (32) 40. J Pizanias (22) 39 cb.

MAGENTA SHORES: Women: Stableford: Div 1: M Bishop (22) 41 cb. Div 2: P Macdonald (35) 35. Men: Stableford White: A: A Atkins (11) 38. B: S Wood (18) 36. C: P King (22) 43. Medley: Stableford: 2B: P King J Wylie 47.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: T Smith (22) M Morsanuto (11) 49 cb. P Linskey (22) 42 cb.

MANLY: Men: Stableford White: A: M McDougall (9) 43. B: P Ittensohn (14) 37 cb. C: L Leech (26) 35. A Scr: M McDougall (9) 34 cb. Women: Stroke: Foursome C’ship: J Bellis L Amos bt S Salvage H Barker 5-4. J Allison D Cambridge bt B Bourne C Gallop 3-2. C Forbes R Cook bt J Newell A Matthews 4-3. E Murphy A Andrews bt K Finlay J Murray 8-6.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: D Phillips (14) 39. Div 2: J Carrington (18) 38. Scr: D Smith 31.

MONA VALE: Men: Par: 2B: S Euers (17) M Martin (21) 13 up. A: M Robotham (7) 3 up. B: S Euers (17) 5 up. C: G Samuel (22) 2 up. Scr: M McInnes sq. Par 2B: Yellow: R Mills (21) J Gilleland (30) sq. J Gilleland (30) 5 down.

MONASH: Men: Stableford: 2B: A: D Bateup (11) 40. B: B Sacks (16) 38. C: G Dear (24) 38. D: N Chosid (29) 32. Div 1: G Loupos/Moulsdale (26) 46. Div 2: T Smith/Murphy (40) 44. Scr: D Paton/Rudgley 36.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: B Morris (6) 37 cb. B: M Lee (11) 43. C: S Woolf (17) 39. Veteran: E Riddell (15) 38. Women: L Li (38) 36 cb.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: K Hayward (10) 37. B: D Corsie (17) 43. C: B Jackson (20) 40 cb. D: F Rossetto (31) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: T Jeong (21) D Kim (16) 46. A: L Clancey (10) 38. B: D Kim (16) 41. C: P Maddocks (33) 37.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: B Herbert (22) J Cummins (25) 46. Irish Team: B Welsh (32) D Wong (19) D Gannon (30) P Brownlee (28) 116. A: R Green (10) 38. B: S Kim (14) 38. C: D Lee (24) 40. D: D Stewart (30) 40.

NORTH TURRAMURRA: Men: Sta bleford: 2B Agg: S Bartholomew (22) A Watkins (36) 48. T Bigeni (22) 39.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford: Div 1: D Nock (17) 35. Div 2: J Colman (28) 35. Div 3: R Mcbride (38) 32.

NOWRA: Men: Stableford: A: J Hatchman (18) 42. B: T Balzer (28) 42.

NSW: Medley: Stableford: 2B: E Ellis (25) B Cox (34) 48 cb. J Ockerby (21) 38 cb. White: N Monk (23) 37 cb. Gold: B Cox (34) 36. J Widarma (2) 32.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: E Gordon (9) G Mcintosh (23) 46 cb. A: J Wahbe (12) 40. B: M Brown (14) 38. C: M Wahbe (32) 40. Scr: L Mason (0) 38.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: M Thompson (9) 41. B: M Cain (20) 40 cb. Scr: A Munro 33.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: D Watkins (13) P Johnston (21) 46. 2B Scr: E Banguis A Barnes (Dunheved) 40. A: S Perkins (6) 38. B: S Plummer (14) 42. C: J Mejia (28) 41.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: G Fox-Smith (20) 49. P Cox (11) 49. Scr: R Brown G Maltabarow 40. Men: K Nicholas (26 ) 40 cb. Women: A Finnegan (15) 31 cb.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: D Helmrich (21) 36. Div 2: D Hudson (27) 36. Div 3: M Santoro (30) 36. Div 4: K Muirhead (40) 40.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: Div 1: W Popplewell (10) J Webber (13) 45. Div 1 Scr: D Dennis (0) A Crumpton (-2) 43. Div 2: M Hend (27) R King (22) 47. Div 2 Scr: J Bloomfield (3) J Doyle (36) 29.  A: D Dennis (0) 38. B: R Pope (18) 40. C: M Hend (27) 39. Scr: D Dennis (0) 38.

ROSEVILLE: Women: Par: Div 1: K Ward (17) 2 up. Div 2: N South (27) 1 up. Div 3: K Marien (33) 2 up. 9-hole: F May (37) 3 up. Veteran: Par Green: H Hazlewood (45) 2 up.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: N Spry (8) 42 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: C Oh (4) D Son (11) 48. A: D Son (11) 39 cb. B: A Kim (18) 41. C: S Kerr (19) 41. D: C Lim (24) 41. Scr: C Oh 36.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: J Jones (22) 38. Div 2: C Garner (26) 34 cb. Div 3: K Hundson (39) 43.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: S Petrillo (25) P Barlow (24) 49. 2B Scr: J Brinsdon E Burgess 40. A: G Williams (8) 43. B: I Pearce (14) 41 cb. C: P Barlow (24) 40.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: L Thomas (5) 37. S Williams (11) 36. B: N McCoy (31) 35 cb. J New (19) 35.

TERREY HILLS: Men: Stableford: A: B Fitzgerald (9) 39 cb. B: E Pahljina (15) 40. C: T Wolski (21) 40.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 4B: White: N Nikas (15) N Confos (22) 46. 4B Scr: A Bekiaris (4) S Jagot (+2) 35 cb.

THE COAST: Medley: Stableford White: T Bishop (34) 39. A Scr: M Danne 31.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: B Peterson (14) K Chandler (18) 47. Scr: T Coroneo C Bowmer 42. I Robertson (9) 41. Scr: G Spindler 36.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: J Dowling (25) 21 cb.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: P Dobb (10) B McGrath (19) 47. 4B Scr: G Brown A Deane 37. A: R Luke (5) 37 cb. B: S Capper (18) 40 . C: G Plumb (20) 39. D: R Johnson (26) 35.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: M Faulkner (6) S Sampedro (8) 74. Men: A: M Pearce (+3) 39. A Scr: J Fuchs (+1) 39. B: M Chow (16) 37. B Scr: D Pring (15) 19. C: N Gatt (24) 40. C Scr: P Fittler (20) 18. Women: Green: K Kim (22) 37.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: M Stanley (31) M Pogson (19) 49. 2B Scr: A Saville J Betts 34. A: R Debeer (10) 39 cb. A Saville 29. B: P Byrne (13) 39. B Scr: P Byrne 26. C: C Wilson (29) 38 cb. C Scr: Y Chen 20.

WALLACIA: Women: Par Yellow: A Burns (20) 2 up cb.

WARRINGAH: Men: Stableford White: 2B: J Battaglia (22) S Murray (11) 44 cb. A: S Burton (11) 40. B: R Fowler (16) 36. C: B Reoch (23) 37. D: G Marlow (28) 37. 

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: W Patterson (31) L Millet (23) 49. 4B Scr: D Farrugia C Nelson 38. A: C Steain (12) 36 cb. B: T Cutting (15) 42. C: T Brooks (28) 45.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: Div 1: G Burgess (33) 39. D iv 2: R King (11) 38. Div 3: W Skinner (11) 37. Div 4: I Young (28) 35 cb. Div 5: S Thorn (5) 35 cb.

WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: S Heggen (25) B Ayres (22) 71. A: S Loughnan (7) 37 cb. B: A Harvey (14) 37. C: D Wood (28) 39. A Scr: J Butt 37.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: D Hancock (12) 34. B: K Bridgeman (29) 36. Murray: J Cronk (16) 39.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email