Daily Club Golf Results 14 June 2020

Follow Us

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: L Ulloa (20) J Robertson (11) 45 cb. Mxd: C Goudie (43) R Gubbins (26) 47. Men: Div 1: E Hollis (14) 39 cb. Div 2: J Rana (21) 39. Women: K Hemingway (21) 35.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B Agg: M Sotto (28) G Gittany (29) 75. 2B Agg Scr: L Killen (+2) D Daskal (6) 62. Men: A: B Mackie (12) 36 cb. B: P Challis (18) 39 cb. C: N Perendic (30) 43. Women: N Cullen (28) 32.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: D Bowman (18) 43.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: S Moss (18) 42.

BAYVIEW: Men: Stableford: Div 1: M Touw (13) 38. Div 2: S Papalia (27) 39. Women: L Smith (6) 40. Medley: Scr: L Smith (6) 34.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: T Diterlizzi (15) G Pilarnos (11) 70. B O’Halloran (18) 42. Scr: C DeLaMare 30.

BONDI: Men: Stableford: D Boland (6) 37.

BONVILLE: Stableford: H Elliott (36) 30.

BREAKERS: Men: Stableford: 2B: B Calabria P Lucas 44. P Lucas (20) 41.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: B Warr (3) 40. B: J Barnes (15) 40. C: R Severino (37) 45.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: B Smith (23) 39.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: S Yoon (29) D Choi (22) 45. 2B Scr: P Ellison S Sahazad 35 cb. A: A Mitchell (10) 37. B: G Mclennan (13) 35 cb. C: S Seo (21) 36 cb. Women: Stroke: Foursome: S Choi M Chae 73.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: J Lee (9) T Lee (18) 45. Men: A: J Hugo (11) 38. B: P Chapman (16) 39. C: R Freeman (18) 35. Women: C James (33) 37.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: N Brown (22) 47. C Boorman (19) 37.

CROMER: Medley: Stableford 2B: White: H Graham (6) W Brouggy (19) 50. A: H Graham (6) 42. B: W Brouggy (19) 44. Scr: T Bradley 37.

CRONULLA: Men: Stableford: A Coull (18) 41. Scr: R Simpson (-1) 36 cb. Women: R Jones (25) 34 cb. Scr: S Wiggins 29.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: N Eldick Y Baek 50. Men: 2B Scr: C Choi M Lee 3 4 cb. Div 1: V Pincham (14) 36. Div 2: M Cross (19) 38. Div 3: N Eldick (29) 44. Scr: M Lee 33. Women: E Pyun (23) 39.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: C Hamilton (10) L Harrison (32) 50. A Barlow (33) 43. Mxd: 2B: D Barber (21) S Beaton (18) 48. 2B Scr: R Jones C Fitzsimmons 38. Women: Trophy: D Barber (21) 42.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: A Reid (9) 40. Scr: T Fisher (1) 36. B: T Crompton (18) 40. C: P Leaver (26) 37.

EVERGLADES: Medley: Par 2B: Black: R Mullen (18) B Sinclair (31) 12 up. A: I Skripkin (8) 4 up. B: M Lyttle (15) 2 up. C: B Sinclair (31) 7 up. Women: Div 1: G Clune (10) 1 up cb. Div 2: M Burton (45) 1 up.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: D Kim (13) W Lee (24) 49. Men: A: L Saperas (12) 35. B: D Kim (13) 40. C: W Lee (24) 40. Women: G Pont (35) 36.

KAREELA: Mxd: Stableford: 2B Agg: J Wooley R Rayner 70. S Climie (27) 39. Scr: M Payne (29) 35.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: M Duggan (21) G Eyre ( 24) 47. Men: S Ephron (21) 39 cb. Scr: B Hayden 35. Women: Stableford: L Seeto (14) 38.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: R Halicek (22) A Ahern (34) 75. A: A Leak (12) 38. B: B Kanniappen (14) 39 cb. C: A Ahern (34) 40.

LANE COVE: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: J Cunningham (23) 68. Div 1 Scr: S Doughty 89. Div 2/Medal: S Johnson (43) 65. Div 2 Scr: M Mitchell 105. Trophy: S Johnson (43) 65.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: O Quach (27) R Choi (15) 49. 2B Scr: S Reid S McGee 42. A: T Tran (8) 39 cb. B: V Chu (13) 43. C: O Quach (27) 42. Women: A Khuu (45) 36 cb.

LONG REEF: Stableford: 4B: J Begley (5) B Jones (19) 45. A Starc (9) M Starc (9) 43. Medley: J Begley (5) 39. J Jansson (11) 35.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: K Brewer (0) 39. B: T Goesmann (16) 36. Scr: T Fortescue (+1) 35.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Black: M Labas (16) 43.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: M Woodhouse (8) 40 . J Tyson (22) 39.

MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: L Stone (31) 39. Hole in one: White: B Cruickshank at 15th.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: B Te-Whiu (9) 41. Scr: K Kerrigan 32. Women: Stroke: J Strachan (27) 62. Scr: N Fairfax 87 cb. Medal Jun: Div 1: N Fairfax (17) 70. Div 2: J Strachan (27) 62. Veteran Women: C Van der Brink (26) 67 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Ostlund (18) R Seymour (26) 47. C Hetherington (10) 39. Scr: R Viola 32. Men: Stroke: Foursome: Div 1: J Mahon (12) A Hall (18) 63. Div 1 Scr: B Smith (2) C Smith (-1) 73. Women: P Semken (23) S Callaghan (22) 71.5. Men: Foursome C’ship: B Smith (2) C Smith (-1) 141. Women: M Oman J Smith 174.

MONA VALE: Men: Stableford: B Harris (15) 41. Women: N Hosking (17) 32.

MONASH: Men: Stableford: 2B: J Macleod (36) G May (33) 46. Mxd: G Atherton (16) A Atherton (50) 47. Men: Y Drutman (22) 40. Women: S Choi (9) 35.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: H Boy s (10) 39. B: J Janik (12) 39. C: M Carey (28) 38 cb. Scr: S Johnson 35. Women: T Hioki (22) 35.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: T Owen (25)  P Martin (19) 44. Men: J Park (23) 37 cb. Women: M Kim (13) 36.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: C Zaarour (24) C Mace (15) 47. Mxd: E Shin (23) T Ong (15) 43. Women: E Shin (23) K Hwang (18) 43. Men: A: D Lee (10) 39. B: F Wong (17) 38. C: C Zaarour (24) 38. D: T Radovanic (30) 30. Women: Div 1: E Shin (23) 37. Div 2: M Rechichi (33) 35. Stroke: Div 1: P Ternes (14) 78. Div 2: C Allsopp (26) 74. A Scr: R Yao (6) 87.

NORTH TURRAMURRA: Mxd: Stableford: D Turk (14) 38.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Kozub (16) B Fernie (14) 48. L Walker (10) 41.

NOWRA: Medley: Stableford: A: M Westaway (4) 40. B: L Jones (15) 40 cb. C: R Tooley (30) 37.

NSW: Medley: Stableford: 2B: J Pelly (8) G Jowett (18) 47 cb. T Carlin (10) 39. White: R Hopkins (29) 37. Stableford: J Driscoll (2) 37. Scr: H Doig 37. Women: D Adams (25) 35.

OATLANDS: Men: Stableford White: Z Timmins (24) 40. Women: Yellow: S Wolridge (26) 41.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: P Minogue (14) 43. Hole in one: R Stevenson at 4th. Women: Stableford: O Kerr (4) 34.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: P Johnstone (8) 41. Div 2: P Sailer (26) 37. Scr: J Malin 35.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: G Ashton (42) M Ashton (20) 47. 2B Scr: M Rose (5) L McHarg (19) 36. A: M Rose (5) 40. B: S Tibben (15) 42. C: G Ashton (42) 42. Scr: M Rose (5) 35.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: R Kam (9) A Bayliss (3) 45. Men: White: A: S Ryan (5) 38. B: T Fortin (25) 33. Women: J Lamble (33) 36. Veteran: Green: L Pincott (25) 32.

ROSNAY: Medley: Stableford: 2B: A: T Field (5) L Pledger (7) 41 cb. Div 1: T Field (5) 34. Div 2: J Roach (18) 34. E Morabe (22) 31.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford: Championship: G McGrath (19) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford : 2B Multi: B Mckissock (8) A Jones (10) 81. M Kim (19) J Kim (21) 59. Men: B Hewitt (17) 42. Scr: M Green 35. Women: S Park (12) 38.

SHELL COVE: Stableford: L Maksovic (20) 38. Scr: S Reynolds (3) 34.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: B O’Hagan (18) T Steadman (32) 52. 2B Scr: D Fletcher (9) D Allomes (4) 38. Men: A: R Carpenter (12) 38 cb. B: B O’Hagan (18) 47. C: G Kable (20) 41. Women: J Spears (7) 34.

ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: T Harbutt (5) J Giardina (7) 71 cb. A: B McGhee (6) 38 cb. B: B Murphy (17) 39. C: G Bufton (19) 33. Gold: G Cragen (36) 29. Stableford: Red: H Williams (19) 29. Scr: C Lloyd 34. Women: Div 1: M Golding (16) 32 cb. Div 2: A MacDonald (24) 31 cb. Captain’s Trophy: M Golding (16) 32 cb.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 2B: White: Div 1: M Prokurat (11) C Evers (13) 9 up. Div 2: S Naidoo (18) K Naidoo (20) 8 up cb. Div 1 Scr: J Shin A Song 3 up. A: M Prokurat (11) 3 up. B: G Catto (14) 2 up. C: S Naidoo ( 18) 3 up. Women: S Song (6) 2 up.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: Y Kim (0) H Kim (14) 47. Men: S Probets (14) 43. Women: G Kim (17) 40.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: W Aldham (7) 38. M Summergreene (12) 37 cb. B: R Jones (15) 38 cb. T Burns (18) 38. C: R Giffin (26) 39. D Dunworth (27) 36 cb. Women: Div 1: D New (21) 33. M Miller (18) 32. Div 2: M Wright (27) 32 cb. M McManus (30) 32 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: G Lovett (15) 41 cb.

THE AUSTRALIAN: Women: Par: D East (17) 3 up.

THE COAST: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: E Theodore (22) E Gulden (10) 51. A: A O’Reily (14) 44. L D’Ambrosio (20) 33.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: M Coorey (14) J Murphy (3) 48. Scr: H Glenday C Glenday 40. Women: Stroke: Medal: A: F Yang (13) 74. A Scr: I Kaloudis 87 cb. Medley: Stableford: PM: A: P Burford (30) 41. 4B: M Fincher (17) J Bennett (7) 49. 4B Scr: S Beck A Coull 41.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-ho le: A: A McCutcheon (10) 19. B: M Battam (19) 20. C: M Christofi (26) 17.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: J Fallstrom (16) S Deardon (13) 45 cb. Men: A: D Marshall (5) 40. A Scr: C Mcmillan (0) 36. B: B Behnke (16) 38. B Scr: T Kudinar (13) 22 cb. C: L Tsen (22) 39. C Scr: R Lee (20) 15. Women: Green: S Riotto (26) 34 cb.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: T Yoon (10) J Yoon (22) 44. Men: A: B Sertbas (14) 37. B: P McDonald (21) 32. Women: L Shapiera (12) 37.

WALLACIA: Men: Stableford White: S Chambers (3) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: N Palmer (13) 41. Women: S Hudson (33) 32. Medley: 9-hole: A Park (12) 16 cb. Women: S Donohoe (41) 18.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: Div 1: A Graham (20) D Pinington (21) 47. Div 2: . Women: M King (23) . A: . Men: A: M Edgar (17) 36 cb. Scr: D Fulham (18) 37 cb.

WOOLGOOLGA: Men: Stroke: Ambrose: P Kelly (35) J O’Donaghue (25) M Taylor (22) P Whitton (17) 57.625.

WOOL LAHRA: Men: Stableford 2B: White: J Say (15) G Pepper (12) 44 cb. Div 1: R Nahum (13) 37. Div 2: B Cass (19) 37. Div 3: R Pollack (22) 41. Women: Stroke: C Thompson (32) 73. Stableford: Medal: S Zerby (42) 36.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: G Davidson (9) 41. Scr: G Soames 36. K Hedges (14) 40. Women: K Struwig (27) 34.

WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: M Williams (7) M Mitchell (22) 80. Mxd: T Richards (32) J Richards (22) 69. Men: A: D McGaharan (9) 39. B: D Wiseman (18) 38 cb. C: M Mitchell (22) 42. Women: T Lonergan (8) 34.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email