Daily Club Golf Results 13 June 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Women: Stableford: A Simons (34) 38. Men: Stableford White: A: M Davies (7) 38. B: D Williams (18) 41. C: S Pitt (19) 36 cb.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: R Johnson (11) D Keith (3) A McRae (9) M Herbert (6) 109. A: J Robertson (12) 41. B: S Sharma (14) 39. C: P Sant (22) 39 cb. Scr: B Wadwell 36.

AVALON: Women: Stableford: C Gardner (31) 35.

AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: J Weaver S Bowen 45.

BALGOWLAH: Mxd: Par White: A: E Jenkins (10) 8 up. B: D Reynolds (16) 5 up. C: C Clarke (22) 7 up.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: R Hochkins (7) 38 cb. B: G Searle (18) 39. C: S Binks (21) 39. 2B: S Walls (24) J Knoflack (5) 44 cb. 2B Scr: S York (1) N Nicolitsis (2) 39.

BARDWELL VALLEY: Women: Stableford: L Ritchie (21) 35. Medley: Stroke: Foursome: S Kadiev T Kadiev 65. Men: R Costello (16) S Ralph (18) 61 cb.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Foursome: D Brown (16) J Sharma (20) 64.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: G Dreyer (8) 41. B: M Touw (13) 39. C: N Colmer (23) 43. Scr: A Scr: G Whyte 33 cb. Women: Div 1: S Poate (18) 37. Div 2: B Arnott (22) 34. Men: Stableford 4B: Black: B Hodge (19) D Jeffrey (8) 50.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: L Neal (20) 41 cb. A: S Kuhner (13) 40 cb. B: A Hayes (18) 39. C: A Reynolds (23) 41. A Scr: E Smith 37.

BEXLEY: Men: Stroke: 4B: P Aroney (7) K Klem (8) 54. 4B Scr: W Matthews C Delamare 59. Medley: Stableford: M Tuite (10) 37 cb. A Ng (28) 35.

BLACKHEATH: Women: Stableford: D Landsberg (30) 35. Medley: Stableford Black: M Windsor (17) 40. Stableford: R Brown (27) 32 cb.

BONDI: Men: Stableford: T Compton (10) 38 cb.

BONNIE DOON: Men: Stroke Black: A: D Morgan (1) 67. B: S Matison (13) 65 cb. C: B Mcfadyen (20) 68. A Scr: A Cinelli (0) 71. Stableford White: S Skurnik (22) 41. Hole in one: Black: D Hoskin at 15th.

BOWRAL: Women: Stableford: J Ogg (24) 37. Men: S Taufe l (16) 40.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: R Baldwin (9) 41. B: G Mayfield (13) 44. C: B Sharp (20) 43.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Multi: White: Div 1: M Greksa (5) S Hilaney (9) 79. Div 2: D Finocchiaro (15) H Toresten (13) 82. Div 1 Scr: G McIntosh. A Wadick 45. A: T Curic (9) 39. B: N Guo (10) 38. C: R Maharaj (18) 39. D: M Hunter (27) 37 cb. Stroke: C’ship: A Scr: M Nagy 71. A Marsh 80.

CAMDEN: Women: Stableford: A: M Thorn (18) 37. B: V Jameson (22) 36. C: M Wackett (36) 33. Men: A: J Lewis (5) 38 cb. A Scr: D Cummins 37. B: B Hyeronimus (17) 41. B Scr: M Tomkins 27. C: K Billinghurst (20) 38. C Scr: P Shiels 19. 2B Agg: K Murray (12) M Tomkins (14) 77. 2B Agg Scr: D Skinner J Lewis 63.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Multi: M Zeidan (12) J Russo (11) 75 cb. A: D Kim (10) 38. B: P Heath (17) 37. C: P Choi (22) 38.

CASTLE HILL: Men: Par: 2B: R Hunter B McLean 10 up cb. A: P Wiltshire (11) 4 up. B: B Jendren (15) 3 up. C: P Hudson (36) 4 up.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: J Hodgkinson (13) 41. B: B McKenna (27) 39. Team: R Mullins (32) R Wallace (6) G Daniels (13) B McKenna (27) 52. Women: Stableford: R Hamilton (22) 40.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: J O’Noodle (5) 39. B: B Steward (18) 40. C: P Bastola (33) 41.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: D Ryan (22) 38. B: J Mynard (28) 35 cb. Men: Stroke: A: N Giles (8) 67. B: M Ryan (10) 70 cb. C: S Dyson (17) 68. D: B Mcmaster (27) 68.

CROMER: Stroke: A: S Adams (12) 67. B: R Graham (18) 65. C: L Power (23) 62. Hole in one: G Thomas.

CRONULLA: Men: Stableford Black: P Ibbotson (25) 37 cb. Hole in one: A Parker at 7th. Stroke Foursome: J Parkes (17) 64. P Bouttell (9) 64. A Scr: P Boyd (0) 72 cb. L Owens (3) 72 cb.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Foursome: A: A West (11) G Willard 68. A Scr: I Pemble J Freeman 74. B: R Joynes (18) D Brakell 69. B Scr: C Willmott L Paull 85. C: R Pollard (24.5) D Spurrier 67.5. C Scr: S Kim A Yang 92.

DUNHEVED: Men: Stroke: A: B Ryan (9) 71 cb. A Scr: L Rodger 74 cb. B: D Hurney (14) 69 cb. C: W Scott (21) 68. D: A Barlow (34) 67 cb. Hole in one: G Mcmahon D Bain at 13th.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: B James (1) 38. A: B James (1) 39. B: T Shaw (17) 39 cb. C: G Godfrey (22) 35 cb. D: D Rooney (25) 35 cb. 2B: S Hamstead (16) M Nomchong (5) 47.

FINLEY: Men: Stroke: Div 1: M Wilson (12) 70. Div 2: Z Walsh (Jerilderie 19) 72. Women: L Rendell (30) 73.

FORSTER: Men: Hole in one: White: B Brooker at 4th. Stableford A: M Richardson (14) 38. A Scr: B Dormor (6) 31. B: R Atkinson (32) 38. B Scr: K Stevens (17) 19.

FOX HILLS: Men: Stableford: Irish Team: N Moana K Gounder D Lawrence P Sellen 90. Scr: J Delaney M Rajca J Carpenter S Moana 75. A: M Williams (9) 39 cb. B: I Rooke (18) 41. C: B Lanycia (24) 41. Hole in one: D Lawrence at 3rd.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B: R Eriksson (5) P Wallis (11) 46. A: A Johnson (8) 40. B: J Sirr (14) 37. C: P Fellows (21) 35.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: W Knapp (+1) C Boggs (Bowral 6) 71. Div 1: D Harelle (5) 38.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: P Giles (12) 39 cb. Div 1 Scr: B Weir 32. Div 2: D Auld (17) 45. Div 2 Scr: P Kelly 20.

GORDON: Men: Stableford: A: D Barry (7) 36. B: C Douwes (15) 39. C: K Moir (30) 44. 2B: L Killen (21) M Morgan (21) 48.

GOSFORD: Medley: Stableford Black: A: S Conroy (11) 40 cb. B: L Eustace (16) 41. C: L Fabila (19) 40.

GOULBURN: Women: Stroke: Medal Jun: A: W Stewart (12) 74 cb. B: M Wright (35) 72 cb.

HAWKS NEST: Women: Stroke: Medal Jun: A: K Atkins (29) 70. B: S Muna (30) 71 cb.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: S Cross (14) 37 cb. B: N Worner (20) 40. Split Six: S Shakeshaft (18) C Halstead (4) 68.

HORIZONS: Men: Stableford: A Chiarella (30) 44. Women: V Davies (19) 39 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: A Harmer (9) 37. B: S Ash (26) 38.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: 2B Multi: R Kettle (18) F Mulabag (14) 66 cb. Men: A: D Buchanan (10) 37 cb. B: F Mulabag (14) 37 cb. C: M Caple (21) 37 cb. Women: D Leary (25) 36.

JAMBEROO: Men: Stableford White: M Tedeschi (13) 40. Women: J Burke (23) 24.

KAREELA: Men: Stableford: C Timew ell (Scott Lennox Trophy) (23) 40 cb. A: M Price (20) 40. B: A Eardley (14) 38. C: G Scherini (20) 39.

KILLARA: Men: Stableford: A: D Fox (3) 40. B: T Wells (13) 41. C: M Wilkins (22) 40.

KOGARAH: Men: Stroke: Medal Jun: A: G Okladnikov (11) 52. A Scr: P Cooper 55. B: A Todd (14) 55. C: G Coure (21) 54.

LAKESIDE: Men: Stroke: A: G Poole (4) 67. A Scr: M Albee (1) 72. B: P Micallef (14) 65. B Scr: J Simpson (13) 84. C: B Godfrey (20) 65. C Scr: M Morris (22) 93.

LANE COVE: Men: Stroke: Foursome: W Blair (20) S Tan (19) 66.5.

LEONAY: Medley: Stroke Canadian Foursome: White: A: A Gozzard (11) G Bennett (0) 59.87. A Scr: A Gozzard G Bennett 64.

LIVERPOOL: Men: Stroke: Foursome: A: P Seery M Brandt (5.5) 71.5. A Scr: D Shepherd B Davies 74. B: G Zoabi E Alberici (16) 68. B Scr: W Ratray A Picard 86. C: T Fitzgerald K Whitwell (21) 72. C Scr: H Jeon J Ko 98. Stableford: R Thompson-Laing (8) 41.

LONG REEF: Men: Stableford: A Sc r: C Gillespie 36. A: N Mahoney (7) 41. B: R Watson (14) 39. C: B Mooney (20) 39. Women: J Bowen (3) 37. 4B: G Black (11) M Hodgett (5) 48.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Black: F Romeo (19) 42. K Crichton (16) 40.

MACQUARIE LINKS: Men: Stableford Black: A: D Fradd (3) 40. A Scr: R Braithwaite 32 cb. B: M Jacobsen (18) 35. C: B Gaut (24) 42. Women: Stableford: L Galluzzo (26) 34.

MAGENTA SHORES: Men: Stableford: Hcp: A: R Greville (8) 42. R Miles (8) 38. B: J Eager (16) 37. L Walker (16) 36 cb. C: S Wood (22) 45. R Bateman (23) 40. Women: Div 1: K Burke (4) 36. Div 2: L Stone (32) 36.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford White: Div 1: W Butler (12) 41. Div 2: S Mcloughlin (22) 38.

MANLY: Men: Stableford White: A: R Stewart (13) 42. B: S Nelson (16) 41 cb. C: P Wilkins (26) 43. A Scr: W Wright (0) 38. Women: Stableford: C Forbes (31) 41.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Foursome qlfrs: A Scr: D Fletcher H Salmon 61. A: P Staf ford (9.5) P Helm 57.5. B Scr: E Lakiss D Johnson 74. B: M Solomon (16) I Alcorn 61. C Scr: D Cole M Plant 75. C: B Young (19.5) D Lloyd 66.5. Stableford: J Dunn (5) 36 cb.

MASSEY PARK: Men: Stroke: Foursome: Div 1: M Hall (14) V Morrison (15) 65.5. Div 1 Scr: B Smith (2) C Smith (-1) 68. Women: U Wood (11) T Unwin (16) 70.5.

MONA VALE: Men: Stroke Medal Jun: Black: A/Medal: S Whitmore (8) 67. B/Medal: A Bufton (15) 68. C: B Creagh (23) N Weber (27) 69 to playoff. Scr: P Rudd 72. Stableford: T Preston (34) 39. 2B: A Bufton (15) B Morelli (30) 50.

MONASH: Men: Stableford: A: M Wild (12) 40. B: A Pritchard-Davies (14) 42. C: P Von Sperl (21) 46. 2B Agg: Div 1: M Clayton (5) S Evers (16) 78. Div 2: P Steele (19) H Perkins (25) 72. 2B Scr: C Abbott P Waddell 38. Mxd: Stableford White: W Harrington (7) 35.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: O Huynh (9) 38 cb. B: S Brennan (15) 36 cb. C: M Sherry (25) 40. Stableford: Scr: D Mulhall 35. Women: T Hioki (22) 37.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: O Babula (9) 40. B: A Mcfadden (17) 40. Z Dubokovich (21) 40. Women: D Pine (21) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: S DevlinLook (13) J Nettleton (11) 48. A: M Ebsworth (6) 39 cb. B: B Fitzalan (14) 38. C: S Jones (21) 36 cb.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: Div 1: A Gilchrist (10) 40. Div 2: C Daniels (17) 38. Div 3: W Gardiner (36) 44. Women: Div 1: L Merrett (23) 38. Div 2: K Gammon (37) 41.

NEWCASTLE: Men: Stableford: 2B: G Tyler J Ticehurst 51. A: R White 42. A Scr: B Hill 37. B: P Duffy 39. C: I Davis 43. Women: C O’Brien 37.

NORTH RYDE: Men: Stroke: A Scr: M Gordon (0) 69. A: B Bates (6) 67. B: B Cummerford (19) 69. C: C Wybenga (20) 65. D: T Radovanic (30) 71.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: N Salerno (23) 39 cb. Women: M Peterson (31) 35. Men: 2B: N Salerno (23) A Pacetta (24) 50.

NORTHBRIDGE: Medley: Stroke: Ambrose: B Gutierrez-Vargas A Rees P Giles-Jones P Skurrie 45.5. A Scr: B Benson B Bond D Johnston J Renshaw 50.

NSW: Men: Stableford: M Hammond (14) 41. Scr: N Ibrahim 35. Stableford White: J Briggs (22) 34. Women: Stableford: M Salkinder (37) 35.

OATLANDS: Men: Stroke: Medal Jun: R Nice (36) 64. Medley: A: N Wareham (5) 67. B: P Camden (17) 67. C: R Lees (21) 66. D: R Nice (36) 64. A Scr: L Mason 72.

PALM BEACH: Women: Stableford: 2B Agg: M Gee (27) V Jones (32) 66. Men: Stroke: Trophy: M Upton T De Vault 1. Stableford: 2B Agg: D Hill (21) 69 cb. C Mayson (21) J Dieters (27) 38.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: G Ormaechea (3) 42. B: A Oakley (16) 40. C: M Fothergill (23) 39.

PENRITH: Men: Stroke Canadian Foursome: White: P Morris (0) M Finnimore (5) 66.12. Scr: S Woodcroft (twin creeks) C Ticehurst 73 cb.

PYMBLE: Women: Stableford: H Shao (14) 42. Men: A: R Klemt (10) 40 Cb. B: S Blood (15) 40. C: M Thew (22) 41 cb. Cup: M Thew (22) 41. Mxd: 4B: H Shao (14) K Fischer (21) 51. 2b Scr: J Conran J Abadee 43.

RICHMOND: Medley: Stroke Medal Jun: Black: A: G McNeilage (12) 68. A Scr: J Moss (0) 69. B: R Barlow (13) 65. B Scr: G Wigg (14) 83 cb. C: M Asht on (23) 68. C Scr: M Manevski (20) 93 cb.

RICH RIVER: Men: Stroke West: Black: A: P Hilet (9) 67 cb. A Scr: C Gentle (+1) 70. B: S Cheong (17) 69. B Scr: C Griffin (17) 85. C/Medal: L Hyndman (25) 65. C Scr: C Spiers (22) 89.

ROSEVILLE: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: S Stead (5) D Hayden 70. Stableford: H Grover (18) R Wilson 36. Women: K Qie (25) 36 cb. Snr Stableford Green: J Kissane (24) 38. Men: White: A: K O’Connell (7) 36 cb. B: A Beard (15) 37. C: L Birt (30) 40. 2B: L Birt A Nittleton 45.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B: N Smith (13) K Graham (10) 43 cb. A Scr: M Woodhouse D Ball 37. Div 1: D Reynolds (13) 37. Div 2: N Newstead (29) 39.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford 4B: Championship: White: G Collins 47. T Collins 47. Women: Stableford: S Little 44. S Mayo 44. Centenary: K Hand 46. K Cross 46.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford White: A: S Collis (11) 41. B: P Tkachuk (16) 40. C: R White (19) 44. D: T Keeshan (24) 42. A Scr: S Park 38. 2B Agg: Div 1: P Besgrove (11) P Wright (13) 75. Div 2: T Keeshan (24) E Calixto (12) 79. Hole in one: J Kerr at 7th.

SEFTON: Men: Stableford: A: M Khoury (6) 38. B: T Carr (24) 4 1.

SHELLY BEACH: Men: Stableford White: A: J Bros (3) 42. B: S Lisney (18) 39 cb. C: J Hardie-Tudhope (23) 41. Women: Stableford: Div 1: B McLean (23) 42. Div 2: J Garner (27) 35 cb. Medley: 2B Agg: L Johns (18) T Johns (8) 70 cb. Men: B Knowles (10) J Andersen (26) 75.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: I Griffin (23) G Podmore (20) 49. A: M Johnston (0) 42. B: G Arnold (19) 41. C: D Rochford (31) 43.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford White: A: L Hickey (4) 38. B: T Gottlieb (17) 37 cb. C: T King (27) 39. Gold: D Parr (27) 33. Women: Stableford: A Bowen (27) 34. Men: Stableford Scr: White: D Loumanis 36. 2B: J Davidson (30) A De Manincor (20) 45 cb. 2B Scr: S Gibson J Scruse 40. 2B: Gold: B Schill (7) D Parr (27) 44.

STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: A: A Hayes (10) 66. B: B Webb (14) 66. C: D Smith (24) 68. A Scr: H Wilde 73. B Scr: J Templeton 80. C Scr: C Milovanovich 89. C Day single stableford winner (25) 38.

STRATHFIELD: Men: Stro ke: Medal Jun: A: P Chillari (9) 67 cb. B: B Ellis (20) 64 cb. C: D Foley (24) 66. A Scr: J Roper 70. B Ellis (20) M Story (16) 64 to playoff. Medley: Stableford: I Pearce (14) 36 cb.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: W Aldham (7) 38. M Summergreene (12) 37 cb. B: R Jones (15) 38 cb. T Burns (118) 38. C: R Giffin (26) 39. D Dunworth (27) 36 cb. Women: Stableford: Div 1: D New (21) 33. M Miller (18) 32. Div 2: M Wright (27) 32 cb. M McManus (30) 32 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Silver Medal: A: J Formosa (7) 71 cb. B: R Errington (14) 65. C: N Confos (22) 74 cb. A Scr: B Gale 73 cb.

THE COAST: Men: Stableford Hcp: White: A: S Ede (11) 41. A Scr: R Macey 35. B: M Powys (16) 41. B Scr: J McGloughlin 26. C: K O’Brien (25) 42. C Scr: B Cudlipp 24. Women: Stableford: Div 1: C Fukushima (22) 39. Div 2: J Hodgson (30) 34.

THE LAKES: Medley: Par: S Mumby (14) 4 up. B Britt (28) 2 up.

THE RIDGE: Medley: Par: A: A Keniry (11) 6 up. B: R Vella (16) 3 up. C: R Kimpton (27) 3 up.

TUNCURRY: Men: Stableford: A: I Gresham (12) 42. A Scr: P Chatillon (5) 37. B: B Campbell (14) 44. B Scr: M Painter (16) 28. C: B Goodwin (19) 40. C Scr: C Slater (19) 19.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: M Iwatani (36) K Kim (22) 51. M Pearce (+3) R Pearce (7) 41. Men: A: T Hannon (8) 37. A Scr: M Pearce (+3) 38. B: C Clissold (17) 41. B Scr: S Iskowicz (13) 25. C: E Yi (19) 36. C Scr: A Jackson (19) 16. Women: Green: M Iwatani (36) 50.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: D Hurley (5) 38. A Scr: B Mason 34. B: P Silkman (15) 39. B Scr: P Silkman 24. C: D Bunting (20) 40. C Scr: D Bunting 20. Mxd: 2B Multi: D Bunting (20) C McBride (8) 84. 2B Scr: B Mason D Adamson 46. Women: S Threlfo (36) 37.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: D Titterton (21) J Calrow (14) 44 cb. 2B Scr: S Reitsma J Jamieson 36. A: P Rose (8) 39 cb. B: S Mcbrien (13) 40. C: G Ward (22) 38.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: C Macmillan (6) 4 0. B: P Bass (14) 39. C: N Knox (20) 40. D: D Ponsford (33) 39. Trophy: A: C Macmillan (6) 40 cb. Scr: F Allan (2) 36. 2B: D Ponsford (33) M O’Hagan (36) 48.

WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: P Holmes (12) 39 cb. A Scr: C Stockley (4) 35. Women: A Fraser (26) 29. Medley: Stroke: Ambrose: P Whipp (12) J Whipp (45) 64.750.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: G Clark P Vickery 48. A Scr: C Brown C Knobbs 39. A: W Howson (12) 38 cb. B: G Pidgeon (15) 41 cb. C: C O’Reilly (26) 40.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Foursome C’ship: M Williams S Wolford 76. D Deemer K Nathan 77. T Browne B Wolford 81 cb. Foursome: D Gilchrist (17) A Girling (10) 67.5. P Vedder (14) T Crowe (14) 69. P Bacci (15) S Coutts (24) 69.5.

WYONG: Men: Stableford: 2B Multi: T Hassell (22) L Ward (24) 69 cb. A: P Smithson (7) 39. B: M Pratt (15) 35 cb. C: L Ward (24) 38. A Scr: H Ireland 35 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: R Moore (18) 36. B: J Ryan (32) 36 cb. Men: Stroke: A/Medal: L Quinlivian (6) 73. B: N Macdonald (17) 69. Murray: A/Medal: M Sharp (9) 66. B: P Johnson (28) 70.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email