NSW & ACT Daily Club Golf Results 12 June 2020

Follow Us

AVONDALE: Women: Stableford: J Grosbard (22) 40.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: R Lazar (22) 37 cb. L Elks (24) 37. P Gabriel (18) 36.

BEXLEY: Medley: Stableford: G Barron (12) 38 cb.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: L Waldon (29) 40. Scr: A Arnold 33.

BONVILLE: Stableford: G Rickwood (0) 39 cb.

BOWRAL: Medley: Stableford 9-hole: Yellow: J Kilmister (43) 21.

CABRAMATTA: Medley: Stableford: M Wilson (16) 40.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: N Rix (27) 41.

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: D Woo (9) D Kang (19) 50. Men: D Kang (19) 43. Women: Div 1: S Lee (13) 40. Div 2: H Kim (31) 41.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: T Beck (17) I Lapins (31) 47. 2B Scr: R Gair B Lambert 39. Men: A: J Lee (9) 40. A Scr: B Lambert 32 cb. B: T Beck (17) 40. B Scr: R Stafford 25. C: P Haddad (29) 37 cb. C Scr: H Lee 19. Women: R Perkins (44) 40.

CHATSWOOD: Mxd: Stableford: I Kryce r (24) 42. R Derbidge (24) 37. D Macken (27) 30 cb. C Boorman (19) 30.

CROMER: Stableford: 2B Agg: D Simpson H Nasko 75. H Nasko (10) 39. 9-hole: A Pavoni (18) 10.

CRONULLA: Women: Stableford: A: S Howard (10) 35 cb. B: M Maurgan (22) 38. C: V Doratis (30) 37. D: S Hansen (35) 31. Scr: M Ticehurst 26.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: M Nicholson S Manson (Howlong) 48. M Nicholson (34) 40.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: J Watson (11) S Nayak (14) 46 cb. A D’Agostino (16) L Gigg (10) 46 cb. Div 1: S Nayak (14) 40. Div 2: M Norberry (20) 37 cb. Scr: C Dengate (+2) 34.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: D Spalding (4) 42.

ELANORA: Hole in one: C Hodgkinson at 17th.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: D Willis (22) K Donald (27) 48. A: I Skripkin (7) 40. B: M Salama (18) 42. C: M Boland (24) 40. D: K Donald (27) 40.

FORSTER: Men: Stableford White: R Nash (20) 37.

FOX HILLS: Medley: Stableford: G Maguire (4) 38.

GOSFORD: Medley: Stableford White: A: G Douglas (17) 38. B: C Woodward (27) 32.

HOWLONG: Men: Stableford: A: M Tanirau (18) 40 cb. B: T Johnson (19) 41. C: J Simpson (31) 37 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: G Stamenkovic (18) 38.

KILLARA: Men: Stableford White: J Cocks (14) 42. Women: Green: C Makeham (34) 40.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: J Avendano (1) 40.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Multi: P Micallef (14) F Agostino (22) 75 cb. 2B Scr: M Osborne (-1) D Puckeridge (7) 61. A: J Keevers (6) 38 cb. B: P Micallef (14) 39. C: K D’Abrera (23) 39.

LIVERPOOL: Medley: Stableford White: R Ridikas (20) 42.

MANLY: Men: Stableford: S Billingham (13) 39. Women: S Dickinson (19) 25.

MONASH: Men: Stableford: L Zhao (8) 43. Women: J Morgan (4) 37. Mxd: 9-hole: M Gould (36) 17.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: C Johnson (31) 38.

NSW: Medley: Stableford: A Morcos (17) 36.

OATLANDS: Medley: Stableford: G Raynor (18) 38. A: S Tarrant (2) 35 cb. B: G Watson (27) 35.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: M Briggs (32) 41 cb. Women: K Ramirez (37) 34.

PENRITH: Medley: Stableford White: A: J Fog (5) 38. B: J Nankiovell (19) 42. C: D Crowley (22) 39. Scr: D Lewis 35.

PYMBLE: Medley: Stableford: A Wood (15) 39.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: Div 1: M Dolly (21) A Dolly (11) 47. Div 2: W Hearps (28) A Pont (21) 50. A: T McMillen (1) 41. B: M Morris (17) 42. C: W Hearps (28) 43.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: S Fortin (13) 33 cb. Div 2: L Nevill (30) 32 cb. Div 3: J Drennan (36) 32. 9-hole: C Dobbin (35) 19.

ROSNAY: Medley: Stableford: 2B: W Duncan (16) N Watson (30) 43. Scr: B Minard R Pledger 36. Div 1: . Men: B Minard (3) 37. Div 2: R Toubji (22) 35. Women: E Morabe (23) 36.

ROYAL SYDNEY: Veteran: Stableford Championship: Yellow: M Stephen (24) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: Div 1: P Tkachuk (17) B Chellingworth (14) 47 cb. Div 2: D Gumn (26) B Wood (23) 48. Men: P Johnston (16) 42. Women: E Lee (40) 40 cb. Scr: S Park 36.

SHELL COVE: Stableford: P Franks (15) 42. Scr: J Kast (+1) 39.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: G Ragen (23) 41 cb. Women: J Brennan (19) 31 cb.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: S Chapman (Riverside Oaks 10) A Cullen (23) 47. Scr: A Yeung (Bonnie Doon) A Cinelli 39 cb. A: M Savage (7) 40. B: J Ugarkovic (14) 37 cb. C: J Migon (Woollahra 18) 41.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: S Choi (17) J Daaboul (23) 46 cb. A: P Chillari (7) 39. B: C Stephandellis (18) 43. C: T Park (23) 42. Scr: S Oh 39. Veteran Men: C Blekos (18) 35 cb. 9-hole: K Kim (15) 18.

SVGA at Asquith: Stableford: A: G Farrer (Cabrmatta) 37. B: J Carter (Asquith) 36. C: R Fleming (Cowra) 40.

TALLWOODS: Medley: Stableford: 9-hole: J Sullivan (11) 19. J Patfield (33) 17 cb.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: M Johnson (1) 38.

THE COAST: Medley: Stableford White: J Beardmore (24) 39. Scr: A Ogane 30.

THE RIDGE: Medley: Stableford: J Pardey (Randwick 7) 43.

TUNCURRY: Women: Stroke: A: S McRobert (20) 70. A Scr: L Farrar (14) 86. B: L Daniels (23) 68. B Scr: S Breese (22) 91 cb. C: D McArthur (33) 67. C Scr: J Fortuin (29) 102.

TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B: Gold:  G Austin (6) D Zwart (18) 48. Scr: M Pearce (+3) M Castillon (8) 43. A: G Austin (6) 41. B: D Zwart (18) 40. C: L Morrison (22) 41.

WINDSOR: Medley: Stableford: G Banks (13) 39. P O’Reilly (9) 38 cb. J J Clark (15) 38. P Barber (27) 37.

WOOLOOWARE: Mxd: Stableford: S Parkinson (1) 38.

WYONG: Men: Stableford: L Moore (17) 44. Women: S Hutton (15) 37.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford Lake: White: B Hennessy (4) 35.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email