NSW & ACT Daily Club Golf Results 9 June 2020

Follow Us

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: G Park (21) 34. Div 2: C Greenland (34) 36.

AVALON: Men: Stableford: R Mielnik (19) 37.

BALGOWLAH: Women: Stroke: Foursome C’ship: J Macdonald (17) F Briggs (29) 109.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A Hage (11) 40.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: S Hodson (13) 38. B: J Friedman (18) 39.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (25) 38.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: K Teghini V Maudson 48. Men: Div 1: P Blenkhorn (7) 38. Div 2: P Purchase (28) 40. White: M Farrell (35) 28. Women:  2B: V Maudson K Teghini 48. Div 1: K Platt (22) 35. Div 2: V Maudson (43) 38. Medley: Scr: M Brewer (0) 34.

BEXLEY: Women: Par: 4B: W Baker (40) D Knittl (31) 8 up.

BONNIE DOON: Women: Par: 2B: J Cheng (26) I Siu (33) 10 up.

BOWRAL: Women: Par: B Mead (33) 5 up.

BREAKERS: Men: Stableford: A: B Callanan (15) 37. B: G Fox (16) 39. C: D Jennings (22) 36. D: G Kennedy (28) 37.

BRIGHTON LAKES: Stableford: T Stanley 42. N Bournes 38.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: K Li (25) 49.

CAMPBELLTOWN: Mxd: Par: J Singleton (33) 3 up.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: J Wolfe (17) C Williams (14) 73. 2B Agg Scr: M Lee D Shin 52. A: P Stephens (10) 38. B: C Williams (14) 40. C: G Scarlett (21) 36.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: G Wynne (6) 38. B: G Tant (13) 33 cb. C: A Kneller (20) 39 cb. Hole in one: P Sterling at 4th. Women: A Kim (20) 33.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: J Finlay (30) J Goth (11) 47. J Finlay (30) 44.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: S Wray (24) 34. Div 2: S Kim (27) 40. Div 3: L Drane (45) 34.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: V White (45) 43.

CROMER: Mxd: Stableford: A Pickering (14) 37.

CRONULLA: Men: Stableford: B Wilson (18) 40 cb. Scr: R Simpson (-1) 36.

CUMBERLAND: Women: Par: 2B: C Bae M Hong 13 up. Div 1: M Golden (20) 4 up. Div 2: M Hong (31) 5 up. Div 3: S Collins (35) 1 up cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: N Boyd (20) 40.

FORSTER: Women: Stableford: 2B Multi: K Abercrombie (45) D McArthur (36) 67.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: K Setterfield (27) H Manikas (21) 45. 2B Scr: G Sinclair (2) D Jones (17) 35 cb. A: G Sinclair (2) 36. B: A Weller (17) 38. C: J McGinley (26) 37. D: G Kennedy (31) 36.

HIGHLANDS: Women: Stableford Yellow: B White (21) 38.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: J Carr (7) 39. B: W Koehler (17) 38. C: D Lang (20) 35 cb. 9-hole: M Ursu (31) 21.

HURSTVILLE: Men: Stroke White: Div 1: N Freeman (14) 70. Div 2: F Aoake (19) 64. Women: Gold: D Brickwood (27) 73.

JAMBEROO: Medley: Stableford White: P Webley (15) 42. Women: Div 1: S Dixon (21) 32. Div 2: M Smith (31) 33. Div 3: K Oborn (43) 38.

KAREELA: Women: Stableford: G Stewart (32) 35. Div 1: C Ashton (22) 34. R Candy (21) 33. Div 2: I Culbert (33) 33. K Turner (29) 32. Div 3: T Phelps (36) 32. H Mulley (36) 29.

KILLARA: Women: Stableford: Div 1: K File (14) 38. Div 2: P Biszewski (22) 36. Div 3: J Hallet (28) 34. Div 4: L Meek (35) 35.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford 2B: White: N Burland (14) I Jackson (20) 47. Men: A: B Nielson (3) 35. B: N Burland (14) 41. C: K Wakelin (33) 39. Women: Stableford: D Monk (33) 36.

LAKESIDE: Stableford: 2B Multi: M McDonald (12) M Sipari (Rosnay 14) 79. Medley: H Callaghan (5) 39 cb. D Milles (13) 40. S Brticevich (26) 41. Women: M Gear (25) 37.

LONG REEF: Men: Stableford: G Holmes (30) 39. Women: Div 1: L Stafford (28) 36. Div 2: W Hague (38) 35. 9-hole: O Heiser (36) 19.

MANLY: Women: Stroke: Foursome C’ship: Div 1 Scr: J Lord J Meagher (7.5) 79. Div 1: S Brown J Reed (21) 70. Div 2 Scr: L Amos J Bellis (24) 92. Div 2: L Amos J Bellis (24) 68. Stableford: S Knox (45) 37. 9-hole: Yellow: L Furlong (33) 12.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Sheedy (15) M Fyfe (18) 43 cb. 2B Scr: C Nikolaou D Cremin 38. B Grech (11) 38 cb. Scr: D Jones 29. Women: Stroke: C Van der Brink (26) 67. Scr: A Beaven 8 4. Veteran Women: G Burr (22) 68. Medal Jun: Div 1: G Burr (22) 68. Div 2: J Duncan (26) 77.

MONA VALE: Medley: Stableford: P Renn (25) 43.

MOSS VALE: Women: Par: Div 1: S Sylvester (21) 2 up. Div 2: J Maloney (25) 2 down. Div 3: L Hatton (32) 2 down.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: F Fitzgerald (42) 42.

NEWCASTLE: Men: Stableford: C Turnbull 34 cb. Women: Div 1: K Pawley 28. Div 2: L Forward 32.

NORTH RYDE: Women: Stroke: Ambrose: A: A Lee K Cunningham J Kim S McErlane (13.625) 57.375. B: M Yoon S Lee S Lim M Kim (16.75) 59.25.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: S Penny (25) 42. 2B: P Doyle S Penny 46.

NOWRA: Veteran: Stableford: W Rigney (33) 41. Women: J Levi (19) 30.

OATLANDS: Medley: Stableford: L Tai (22) 41. A: P Li (16) 39. B: V Yau (29) 39.

PALM BEACH: Women: Stroke: Foursome: Div 1: V Jones (32) M Gee (27) 71.5. Div 1 Scr: A Miles B Dieters 104. Div 2: C Sablatnig (45) C Cannon (36) 70.5. Div 2 S cr: J Macdougall M Bynon 110.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: D Swain (18) 40 cb. Women: A Troost (30) 38.

PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: A Clare (16) 38. Div 2: P Kellaway (45) 37.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: S Levett (11) J Dingle (36) 45. A: T Jamieson (11) 36. B: T Mulligan (14) 40. C: C Pustetto (18) 35. Scr: T Judge 25.

RICHMOND: Veteran Medley: Stableford: 2B Multi: J Simpson (23) . G Leard (19) 78. Veteran: A: J Bell (15) 40. B: K McKinlay (19) 40 cb. C: R Willmott (29) 39 cb. Women: P Freeman (35) 35.

RICH RIVER: Men: Stableford: West: A: M O’Dwyer (2) 38. B: F Steenbuck (19) 36. C: D Lavery (22) 37.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: L Sennitt (25) 35. Div 2: J Madsen (30) 42. Div 3: D Bartlett (41) 41. PM: R Timbrell (25) 36. 9-hole: A McGrath (39) 22. Green: P Tozer (45) 16.

ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: A: M Morgan (21) G McMillan (25) 42. M Fidock . A Doak .

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: L Ballhausen (17) 32 cb. Div 2: J Clarke (23) 35. Div 1 Scr: L Ballhausen 17. Centenary: Div 2: T Holman (26) 34 cb. Div 3: A Boyd (36) 34.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: S McCabe (18) A Kyprianou (12) 45. Men: S Vail (-1) 37. Women: Div 1: J Kim (15) 38. Div 2: C Choi (27) 34. Div 3: M Oh (36) 32. Div 4: B Sekine (40) 33.

SHELL COVE: Medley: Stableford: D Parker (18) 41. A Bruce (11) 40. A Hickson (7) 39 cb. Scr: G Stinson (-6) 37.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: S Eddy (19) K Gardiner (9) 46 cb. A: R Davies (6) 42. B: M Townsend (14) 36. C: S Eddy (19) 38. D: C Goodwin (28) 36.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: D Cullinane (17) 39 cb.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: W Stewart (7) 36. B: V Kemp (17) 37. C: T Haughee (21) 36. Women: Stableford Yellow: Div 1: E Cullen (9) 36. Div 2: D Glover (33) 32.

ST. MICHAEL’S: Snr Stableford White: L Fisher (16) 37. Women: Div 1: J McDade (22) 41. Div 2: N Dresser (28) 35. Div 3: S Duncan (37) 35.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: A Cruz (Dunheved) (29) R Gaerlan (Dunheved) (31) 76. 2B Scr: C Rios-Cellabos M Horton 66. A: D Thompson (9) 40. B: C Delaney (16) 38 cb. C: R Powell 44. Women: Stroke Medal Jun: Gold: A: H Haynes (9) 73. B: S Kim (30) 70. C: J Park (42) 72.

STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: H Park (19) 2 up. Div 2: G Park (29) 2 down cb. Div 3: S Houghton (40) 2 up.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: M Canty (8) 42.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Div 1: D East (18) 38. Div 2: S Riethmuller (28) 34. Div 3: S Cantamessa (38) 35. Scr: V Jellis 24.

THE COAST: Medley: Stableford White: S Strattos (16) 39. L Fulton (32) 40. D Portway 30. Veteran: Stableford: P Bates (35) 40.

THE LAKES: Men: Stableford White: K Chandler (17) 41. Women: Foursome C’ship: K Anderson (17) B Hudson (18) 73.5.  J Cleary (33) L Lawrence (32) 81.5.

THE RIDGE: Medley: 2B: S Melrose (18) . J McCusker (8) 47. Men: A: R Dewar (11) 39. B: S Melrose (18) 42. C: S Har ris (23) 36. Women: A Allcock (16) 36.  Scr: A Simpson 40. 

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: Y Boardman (4) 38. Div 2: L Quinn (35) 31. Div 3: A Aitken (37) 30.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: L Meakins (19) 32. B: L Brown (26) 36. C: G Anderson (28) 36. D: S Hamilton (36) 34. Stroke: A Scr: D Nunn 86. B Scr: T Kim 97. C Scr: G Anderson 103. D Scr: P Burrows 119.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Calrow (11) D Titterton (20) 46. 2B Scr: B Gibbons S Coleman 33. A: P Cahill (12) 36. B: P Rositano (17) 39. C: D Titterton (20) 41.

WARRINGAH: Women: Par: Medal Jun: Div 1: V Sargeant (13) 4 up. Div 2: C Hughes (27) 5 up. Div 3: A Mathieson (34) 3 up. Div 4: N Hare (41) 7 up. Stableford: M Moise (35) 30.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: J Beahan (17) 38.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Medal: A: B Boucoiran (16) 73. B: U Khurana (35) 78.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: L Willis (14) 33. Div 2: V Doratis (3 2) 37.

WYONG: Men: Stableford: L Moore (10) 40. Women: B Masters (20) 34 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Murray: A: C Boers (8) 4 up. B: D Prighel (18) 2 up cb. C: C O’Connell (24) 1 up. Lake: A: R Carroll (12) 1 up cb. B: P Smith (18) 3 up cb. C: O Persaud (28) 1 down cb.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Stableford: 9-hole: A: J Haigh (11) 21. B: G Williamson (16) 20.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email