Daily Club Golf Results 2 June 2020

Follow Us

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: A Nam (24) 40. Div 2: Y Kim (34) 34.

AVONDALE: Women: Stableford: A: N Kiernan (19) 34. B: D Crofts (24) 37. C: J Han (44) 41. Scr: S Thompson . Trophy: J Han (44) 41.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: G Edwards (28) 38 cb.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Mcintosh (29) 41.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: A Van Gogh P Dunn 74. Men: P Dunn (28) 43. Women: J Attwood (44) 38. Medley: Scr: M Brewer (0) 35.

BONVILLE: Women: Stableford: M Williams (19) 33.

BOWRAL: Women: Stableford: 3B: J Kilmister (42) F Dubiez (49) B Mead (34) 48.

BREAKERS: Men: Stableford: 2B: G French (6) G Osteni (36) 47. G French (6) 40.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A Hioe 38.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: D Stanton (17) 40.

CAMPBELLTOWN: Women: Stroke: J Singleton (34) 74. S Schofield (45) 75.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: B Cha (22) S Lee (21) 4 7. 2B Agg Scr: B Burrows M Thomas 41. A: S Chung (11) 37. B: J Nam (18) 39. C: G Kendrigan (26) 40.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: M Halcrow (5) 37 cb. B: G Best (14) 44. C: B Emanuel (23) 37 cb. Women: S Maeng (24) 34.

CASTLECOVE: Men: Stableford Team: White: R Wallace (6) B McKenna (27) I Manton-Hall (7) N Burchall (14) 45 cb. R Mullins (33) 37.

CHATSWOOD: Women: Stableford: A Austin (26) 44.

CROMER: Stableford: K Hay 39.

CRONULLA: Men: Stableford: A Gifford (14) 41. Scr: R Simpson (+1) 36.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: C Bae S Shin 46. Div 1: M McPherson (20) 36. Div 2: C Bae (24) 40. Div 3: J Hill (38) 32.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: J Whiteford (6) 40. Hole in one: J Whiteford at 13th.

FOX HILLS: Men: Stableford White: A: D Flannery (12) 38. A Scr: J Wheatley (+3) 34. B: W Hollis (14) 41. B Scr: J Muggleton (Oatlands 14) 23. C: T Melican (25) 36. C Scr: G Wright (21) 16. D: G Kennedy (31) 31 cb. D Scr: C Papandrea (28) 8 cb.

GOSFORD: Men: Stableford White: C O’Callaghan (12) 38 cb. Women: Stroke: B Dwyer (24) 70.

HIGHLANDS: Women: Stroke: B White (25) 70.

HURSTVILLE: Medley: Stroke White: Div 1: C Kerr (11) 66 cb. Div 2: D Haggart (19) 68 cb.

KILLARA: Women: Stableford: Div 1: L Wright (18) 38. Div 2: D Simkin (24) 38. Div 3: V Sutherland (26) 40. Div 4: L Gray (41) 32.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: T Starbuck (-2) 38. B: J Cunningham (16) 35. C: M Lee (25) 35. Women: D Monk (32) 24.

LAKESIDE: Stableford: 2B Agg: C Lakeman (24) L Welbourn 69. P Thomson (4) 36. D Eldeek (18) 36. C Lakeman (24) 36. Women: Stroke: Medal: Div 1: T Wood (6) 74. Div 2: K Hansen (24) 74. Stableford: C Charlton (25) 32.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: Y He (14) 37.

LONG REEF: Men: Stableford: D Bradley (10) 33. Women: J Campbell (41) 36.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: L Khoo (18) 37.

MANLY: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: T Jones (Eric Apperly Cup Winner) (21) 74. Div 2: L Pittar (27) 76. Div 3: K Collier (37) 79.  Scr: G Amate (6) 84. Stableford: S Knox (45) 33. 9-hole: Yellow: B Tuckerman (24) 21.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B: A Wallace (15) N Fairfax (17) 41. 2B Scr: D Jones M Setter 32. Men: S Husband (11) 35.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: L Brooks (26) 38.

NEWCASTLE: Men: Par: I Tolman 5 up. Women: Div 1: T Johansen 1 up. Div 2: L Minehan 1 down cb. Div 3: E Plowman 2 down cb.

NORTH RYDE: Women: Stableford: 2B: K Doughan (36) K Fennell (23) 46. Div 1: J Kim (21) 36. Div 2: H Brayshaw (25) 35. Div 3: S Whang (38) 37.

NOWRA: Veteran: Stableford: G Wearne (16) 36. Women: M Ford (37) 34.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: C Kim (1) 37. B: D Stafford (14) 38. C: K Morrison (32) 41.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: G Winters (8) 35. Women: M Herman De Groot (9) 34.

PYMBLE: Women: Stableford: S Green (34) 31 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: R Deeks (11) 39.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: S McAllister (11) 38. S Fortin (12) 36. L Wubbin (21) 33. Div 2: D Gregson (31) 41. P McVean (27) 37. A Wall (30) 33. Div 3: S O’Sullivan (33) 41. J Drennan (36) 33. D Muirhead (35) 32. 9-hole: C Jordan (45) 21. L Quilter (45) 18 cb. R Masman (45) 18. Green: J Harrison (45) 13.

ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: A: C Child (18) G Mc MIllan (26) 45. Div 1: M Woodhouse (2) 38 cb. Div 2: G Mc MIllan (26) 45.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: A Haege (15) 35. Div 2: C Basil-Jones (25) 37. Centenary: E O’Hare (36) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: N Drummond (17) M Sinnot (18) 47. Men: G Kranias (13) 41. Women: Div 1: E Lee (15) 36. Div 2: B Sekine (40) 32.

SHELL COVE: Medley: Stableford: P Hunt (23) 42. D Spencer (13) 41. J Robinson (11) 40 cb. Scr: G Stinson (-6) 41.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: S Lyons (45) A Betts (7) 50. A: T Johns (8) 39. B: G Knight (13) 36. C: S Lyons (45) 40.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: B Stevewnson (4) 40. B: L Whiddon (14) 37. C: B Gannon (30) 32. Women: Yellow: Div 1: J Bussell (21) 33. Div 2: B Donovan (30) 32.

ST. MICHAEL’S: Women: Stroke: Div 1: P Pitsawong (11) 73. Scr: P Pitsawong 84. Div 2: A Tan (25) 82.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: R Moss (41) J Lee (Castle Hill 10) 45 cb. 2B Scr: A Song J Shin 35. A: J Lee (10) 35 cb. B: J Bell (16) 36. C: J Starr (30) 39 cb. Women: 2B: Y Kim (14) S Golebiewski (23) 43 cb. A: H Hayes (6) 35. B: D Rush (30) 36. C: J McDonald (47) 28.

STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: S Yoo (24) 5 up. Div 2: G Kim (33) 2 down.

TALLWOODS: Stableford Veteran Women: Green: Div 1: J Puxty (12) 34 cb. M Byrnes (20) 34. Div 2: M McManus (31) 36. K Aldham (31) 33 cb. Medley: 9-hole: Yellow: D Thompson (20) 20. C Crombie (31) 19.

THE COAST: Medley: Stableford White: S Warner (24) 41. A Gulden (26) 38. Scr: D Portway 27.

THE LAKES: Stableford: Men: S Hing (14) 37.Women: Div 1: B McKirdy (20) 35 cb. L Hammond (17) 35. Div 2: J Jacobs (26) 33. 

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: G Booby (2) 37 cb. B: K Rasmussen (15) 39. C: R Ashley (24) 40. Scr: D Lillyman 31. Women: J Hird (21) 32.

TUNCURRY: Men: Stableford: A: M Dennis (6) 39. A Scr: M Jackson (2) 35. B: J Tysoe (14) 40. B Scr: P Dorahy (14) 25. C: G Power (29) 43. C Scr: S Rattery (19) 21.

WAKEHURST: Women: Stroke: C’ship: A: L Meakins (19) 79. A Scr: D Nunn 90. B: P Tait (20) 76. B Scr: P Tait 96. C: L Woodhead (28) 76. C Scr: L Woodhead 104. D: P Barnard (35) 77. D Scr: P Barnard 112.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: V Gallen (20) T Smith (10) 45. 2B Scr: J Littlebury C Dengate 36. A: T Smith (10) 40. B: M Blakeley (13) 36. C: P Rositano (20) 36.

WARRINGAH: Women: Stableford: T Walker (27) 3 6.

WENTWORTH FALLS: Stableford: 2B: P Nagle (14) C Maloney (9) 43. C Maloney (9) 37.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Medal: A: G Shanahan (22) 73. B: L Brincat (29) 77.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: H Song (22) 35. Div 2: C Callinan (39) 38.

WYONG: Men: Stableford: C Williams (27) 42. Women: L Calleja (31) 30.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Lake: A: R Carroll (12) 70 cb. B: R Dick (17) 69. C: W Rogasch (23) 71. Murray: A: L Quinlivian (6) 70. B: D McCoprmick (19) 70 cb. C: T Loomes (21) 66.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Stableford: 9-hole: A: J Kapp (10) 20. B: R Watson (12) 17.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email