NSW & ACT Daily Club Golf Results 1 June 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: P Nicoll (8) 36 cb. B: G Bickle (17) 37. C: A Renella (21) 36.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: R Babb (23) C Goatley (18) 47. Div 1: S Yoon (13) 36 cb. Div 2: R Babb (23) 40. Div 3: M Sherrard (33) 30.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: R Hawke (19) M Moore (15) 51. 2B Scr: J Simpson (13) R Simpson (Scr) 40. A: M Warren (9) 39 cb. B: R Phelps (16) 37. C: R Hawke (19) 42.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: T Burraston (30) 34.

BAYVIEW: Men: Stableford: Div 1: S Moore (7) 47. Div 2: M Mulham (19) 42. Women: Gold: P Parker (36) 44.

BOTANY: Men: Stableford: F Christiaans (20) 36.

BOWRAL: Medley: Stableford White: A Dietsch (13) 36.

CABRAMATTA: Men: Stableford White: A: M Westaway (7) 38 cb. M Barnes (9) 38. B: D Sawyer (36) 41 cb. D Chesher (30) 41. Women: L Schwarz (29) 36.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: J Kim (36) P Lee (22) 51. Men: D J in (36) 40. Women: J KIM (36) 41.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: M Tesoriero (10) 41. A Scr: K Dignam 34. B: T Burnett (17) 40. B Scr: T Burnett 25 cb. C: J Donovan (25) 43. C Scr: J Donovan 19 cb. Women: V Lee (22) 36 cb. Scr: J Wakulicz 22.

CHATSWOOD: Women: Stableford: 9-hole: H Kam (45) 17. S Beach (45) 16.

CROMER: Women: Stableford: 2B Agg: L Hayes (30) D Newton (33) 72. Men: K Rischmiller (17) 37. Yellow: M Henderson (23) 39. Women: A: A Brimmer (20) 37. B: E Morimoto (27) 36. C: J Read (34) 39.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: J Kim H Kim 47. Men: Div 1: J Kim (18) 40 cb. Div 2: J Read (Howlong 24) 36. Women: H Bar (19) 35.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: A: M Johnston (19) R Johnston (12) 48. Div 1: N Delaney (15) 37 cb. Div 2: M Johnston (19) 38. Scr: T Moses 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: S McNamara (12) 41. B: J Waddell (14) 40. C: M Negus (36) 40.

FOX HILLS: Men: Stableford: 36-hole: A: M Knight (9) 72. B: N Palmer (16) 74. C: S Hopkins (20) 81.

GOSFORD: Medley: Stableford White: M Callaghan (22) 39.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: R Aalbers (10) 41. B: R Dlugosz (33) 40.

KILLARA: Men: Stableford: B McNamara (4) 39. Scr: B McNamara 35. A Lamble 35. Women: B Boezeman (26) 39. Scr: A Wood 21.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: R Gradidge (19) F Keith (22) 47. 2B Scr: L Cupples L Cupples 35. A: L Cupples (3) 36. B: J Markham (13) 39. C: G Burke (24) 42. Women: P Karbe (43) 39.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: C Judge (15) G Yang (19) 77. 2B Agg Scr: Y Park J El-Badawi 64 cb. A: J Sherson (4) 37 cb. B: D Toms (13) 39. C: C Trovato (36) 37. Women: G Hwang (16) 37 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: A: B Godzik (8) 38. B: M O’Carroll (14) 35. C: N McDowell (26) 40. Women: A Starc (9) 39.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: S Hamam (27) 39 cb. M Sanders (8) 39.

MANLY: Men: Stableford: S Gale (9) 38. Women: K Shepherd (40) 41.

MONA VALE: Medley: Stableford: M Brown (3 5) 42.

MOSS VALE: Medley: Stableford: L Kelly (21) 37 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: O Murray (19) 40.

OATLANDS: Men: Stableford: B Kinghorn (30) 35. Women: A: E Stratford (19) 35. B: S Plaister (25) 36. C: L Phadke (37) 34.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: R Jackson (12) 42. 3B: C Stubbs (10) N Gordon (6) R Jackson (12) 87. Women: Div 1: M Dearlove (27) 38. Div 2: S Nicholas (34) 39.

PENRITH: Stableford Veteran Men: Gold: E Greentree (9) 41. Veteran Women: S Yasuda-Hines (5) 36.

PYMBLE: Mxd: Stableford: R Southwell (4) 37 cb. Hole in one: J Simon at 11th.

RICHMOND: Super Veteran: Stableford: 2B Multi: M Moran G Storie 67. A: K Golding (5) 36. B: G Storie (18) 39. C: D Shaddick (31) 37.

RIVERWOOD: Men: Stroke: Medal Jun: Div 1: R Jones (20) 72 cb. Div 1 Scr: D Sattout 82 cb. Div 2: I Reeves (26) 68. Div 2 Scr: P Paoli 95.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: R Stewart R Angus 46. A: M Pritchard (5) 36. B: W Fentoullis (27) 38. Snr Green: G Campbell (31) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: P Tkachuk (18) T Wilson (11) 45. Men: J Warwick (12) 38 cb. B Sanders (Knight Ryders 19) 38 cb. Women: S Park (11) 32.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: S Hines (18) V Grimwood (39) 74. Men: P McGregor (19) 36. Women: Div 1: K Booth (20) 40. Div 2: F Turnbull (28) 38. Div 3: B Ferguson (37) 38.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: G Bennetts (10) 39.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: H Chung (27) H Chung (25) 50. A: J Hong (11) 39. B: C Weeks (15) 37. C: H Chung (25) 44.

SVGA at Elanora: Stableford: A: T Taylor (Howlong) 41. B: N Adams (Howlong) 38.

TALLWOODS: Men: Stableford Veteran Men: White: A: F Teodoruk (9) 38. B Tipton (11) 35. B: J Taylor (18) 37 cb. M Deignan (15) 37. C: S Murray (21) 39. D Dunworth (28) 38.

THE AUSTRALIAN: Women: Par: Div 1: S Lee (17) sq cb. Div 2: D Falloon (25) 1 up. Div 3: D Hurley (29) sq. Scr: E Kennedy 4 down.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: J Schultz (15) 42. Veteran: R Madden (20) 39.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B Agg: J Kim (15) J Kim (19) 77. Men: A: D Owen (7) 36 cb. B: J Kim (15) 40. C: K Douglas (24) 36 cb. Veteran Men: P Bull (12) 34 cb. Women: J Kim (19) 37.

WALLACIA: Men: Stableford White: P Curtis (17) 39. T Brady (14) 38 cb. N Sollazzo (12) 38.

WOOLOOWARE: Stableford: Veteran Men: R Quinei (18) 44. K Kosowski (19) 40 cb.

WYONG: Men: Stableford: Div 1: D McClelland (2) 38. Div 2: S Mitchell (23) 42. Women: D Kemp (28) 33.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email