NSW & ACT Daily Club Golf Results 30 May 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Stroke Ambrose: White: P Bradley & Cox (4) 61.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: N Scroope (3) A Kaida (7) B Foulds (28) I Eitzen (16) 111. A: R Darragh (11) 42. B: I Eitzen (16) 39. C: G Manlik (30) 41. Scr: J Crowther 34.

AVALON: Women: Stableford: K McManus (46) 31.

AVONDALE: Men: Stableford: A: M Bower (7) 37 cb. A Scr: L Yippee 40. B: N England (18) 38. C: M Gaston (21) 36.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: N Mcmurray (8) 36 cb. B: D Paton (14) 38. C: S Thompson (23) 39.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: M Rosenfeld (7) 40 cb. B: K Killen (17) 38 cb. C: R Riad (21) 38. 2B Agg: D Derrig (19) A White (8) 72 cb. 2B Agg Scr: L Killen (+4) P Sullivan (2) 68 cb.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: C Fozzard (32) 40. Stroke: Matchplay: M Camilleri (16) bt J Sharma (20) 6-5. Men: Stableford: A: P Heaphy (12) 41. B: T Higham (13) 40. C: J Dhingra (27) 39.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: B Lewis (12) 41. B: O Kay (15) 45. C: D Savic (21) 44. Scr: A Scr: S Green 34. Women: Stableford: Div 1: L White (15) 40. Div 2: T Gillett (22) 38. Medley: 2B Agg: O Kay (15) C Smith (18) 84.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: R Lynch (9) 38 cb. A: B Johnson (7) 38 cb. B: C Dunn (15) 38 cb. C: F Cashman (24) 37 cb. A Scr: S Smith 33.

BLACKHEATH: Women: Stableford: R Starkey (43) 40. Men: M Allen (10) 43. 2B: M Allen (10) J Hollis (17) 48.

BONDI: Men: Stableford: S Fuller (14) 40.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: A Cinelli (+1) 37 cb. B: G Hastings (16) 39. C: A Gorney (32) 40. A Scr: A Cinelli 38.

BOWRAL: Women: Stableford: J Hayden (17) 32. Men: 3B Agg: J Jones (18) A Turpie (20) T Dick (29) 111.

BREAKERS: Women: Stableford: B Dwyer (23) 36. Men: C Carey (15) 38. Medley: 2B: G Bainbridge (8) S Shankar (13) 44.

CABRAMATTA: Men: Stroke: C’ship: A: G McIntosh (5) 70. M Greksa (6) 71. A Scr: H Glenday 72. B: V Narayan (11) 68. S Bugdayli (14) 69. B Scr: S Hilaney 81. C: D Finocchiaro (17) 67. P Baker (15) 68. C Scr: S Woodley 86. D: S Zitka (25) 65. B Given (25) 68. D Scr: A Vlores 94.

CAMDEN: Women: Stableford: A: M Thorn (18) 32. B: P Dilucchio (20) 33 cb. C: L Bullock (33) 33. 2B: L Bullock (33) M Wackett (35) 41 cb. Men: A: R Taylor (11) 38. A Scr: M Bell 37. B: T Vellacott (13) 37. B Scr: D Wulff 20 cb. C: T Gough (22) 36. C Scr: B Dowton 16. 2B: T Gough (22) T Small (18) 44 cb. 2B Scr: M Bell B Bell 40.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: Z Kadir (7) 40. B: C Clissold (17) 39. C: J Wilkie (20) 38 cb. 2B Agg Scr: A Weeks S Elder 64.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: S Weir (23) T Sherwin (9) 47 cb. A: N Baker (12) 38. B: C Goldrick (18) 40. C: G Scarlett (21) 41.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Multi: M Pupo (18) J Barbara (16) 82. A: T Wheelar (6) 37. A Scr: P Idquival (2) 34. B: K Dawes (14) 38. B Scr: K Dawes (14) 24. C: J Barbara (18) 39. C Scr: J Barbara (20) 21. 2B Scr: S Bevan P Idquival 59.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: B Lambert (18) 38. B: A Manton-Hall (28) 42. 2B Agg: A Manton-Hall (28) I Wilson (15) 75. Women: Stableford: R Hamilton (23) 35.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: R Dale (9) 41 cb. B: G Gleeson (14) 45. C: F Monaghan (33) 41.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: R Wallace (5) 40. B: C Huggins (32) 36 cb. Men: Stableford White: A: S Carr (7) 38. B: G Mentha (14) 39. C: C Smith (7) 34 cb.

CROMER: Medley: Stableford: 9-hole: T Griffin (22) 20 cb. Hole in one: T Morse at 15th. Stableford: Scr: S Gee (2) 34. A: S Cheetham (10) 39. B: P Blair (18) 41. C: C Kinghan (27) 37 cb. 2B Agg: T Berry (17) P Blair (18) 71.

CRONULLA: Men: Stableford: A: O Liessmann (13) 43. A Scr: C Clunes (0) 34. B: J Degan (14) 39 cb. C: R Waterford (27) 38.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: C Willmott B Arrow 47. 2B Scr: M Guinney S Bridger 40. Div 1: J Bailey (11) 39 cb. Div 2: D Harvey (14) 40 cb. Div 3: P Carolan (23) 40. Scr: J Freeman 35.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: A Stenning (19) P Kallas (10) 45 cb. Div 1 Scr: C Dengat e (2) M Tabungar (13) 39. Div 2: D Horan (28) J Scott (17) 44. Div 1: P Krasser (10) 40. Div 2: C Turnbull (27) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A Scr: C Hicks (1) 34. A: C Williams (11) 38. B: D Summerhayes (19) 38. C: S Farmer (36) 44.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: Z Wilkins (8) 38. B: P Eding (13) 36 cb. C: J Andrew (21) 41. D: R Papps (28) 39.

FINLEY: Men: Stableford: 4B: I Daniel (25) M Piggin (16) 46. Women: H Wastle (15) J Dean (19) 43.

FORSTER: Men: Stableford White: A: B Hussell (12) 37 cb. A Scr: T Gay (3) 32. B: M Yarad (23) 37. B Scr: D Wallace (18) 19 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Multi: H Lee (21) P Lee (21) 88. 2B Scr: M Rajca G Catt-Stephens 46 cb. A: M Knight (9) 39. B: T Bruce (13) 40. C: S Hopkins (19) 44.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: A: F Moana (12) 40. B: J Sirr (15) 38. C: S Graham (21) 34. Irish Team: J Sirr (15) M Lovric (12) T Elley ( Hawks Nest) (20) M O’Rourke (24) 113.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: G Falconer (12) 39. Div 2: C Simmons (17) 38. Div 1 Scr: W Knapp 37.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: D Kay (10) 38. Div 1 Scr: B Michelmore 34. Div 2: T Tamruksa (17) 37. Div 2 Scr: A Dudziak 19. 2B Agg: P Kelly (17) T Tamruksa (17) 72.

GOSFORD: Mxd: Stableford Black: A: D Snelson (3) 39. B: M Hams (16) 37. C: N Fenning (22) 40.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: B Gately (13) 38. B: L Muir (17) 39. C: C Jacobsen (29) 38. A Scr: W Gorton (1) 33 cb. Women: A: M Nelson (27) 38. B: B Clinch (34) 33 cb.

HIGHLANDS: Men: Stroke Foursome C’ship: Black: J Heyhorn A Pinkerton 154. Foursome: N Worner (21) W Spence (25) 139. Medley: Stableford: A: P Harding (19) 40. B: T Oxley (23) 43.

HORIZONS: Men: Stableford: K Crick (22) 43. Women: S Wood (31) 34 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: R Forrest (14) 41. B: V James (25) 42. A: K Lambert (24) 22 cb. B: J Goldsmith (36) 21 cb.

HURSTVILLE: Mxd: Stableford: 2B: N Knight (18) R Marshal (12) 50. Men: Stableford White: A: Z Sampson (9) 40. B: J Belinha (13) 36. C: N Knight (18) 43. Women: Stableford: N Scerri (23) 37.

JAMBEROO: Men: Stableford White: C Owers (13) 40. Women: E Armstrong (20) 36.

KAREELA: Men: Stableford: A: P Galvin (9) 39. A Scr: C Arnold (7) 30 cb. B: P Wucherpfennig (16) 38 cb. B Scr: G Reilly (13) 23 cb. C: J Bob Atwell (29) 42. C Scr: R Peacock (20) 15. T Mayne (6) P Dunn (14) 74.

KILLARA: Mxd: Stableford: A: A Lamble (0) 40. B: S Kavanagh (15) 39. C: S Waugh (22) 39. L Stevenson (7) 37.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: S Law (16) B Thomas (10) 47. A: J Nikiforidis (4) 40. A Scr: M Musgrave 36. B: S Law (16) 40 cb. C: G Sheehan (21) 40.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: C Mackey (1) 39. B: R James (16) 37 cb. C: R Mussett (23) 36 cb. Women: A Khamphet (32) 37.

LAKESIDE: Men: Stableford: A: R Butchers (8) 39. A Scr: M Bono (15) 39 cb. C: J Chrystal (21) 40. 2B: R Butchers (8) M Dib (9) 47 cb. Medley: 2B Scr: R Timms (3) J Webb (2) 47.

LANE COVE: Men: Stableford: P Doherty (7) 37. 2B: S Barnes (23) S McDonald (26) 47.

LEONAY: Medley: Stableford American Foursome: White: A: W Gillard (15) J Kennedy (5) 60.5. A Scr: L Cupples J Cupples 67 cb.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: J Habib (7) 38 cb. B: V Chu (15) 41 cb. C: J Sutton (29) 40. 2B: B Crawley (19) S Jung (9) 49. 2B Scr: G Nardo R Bruker 46.

LONG REEF: Men: Stableford: A: P Deiman (8) 41. A Scr: M Cruise 37. B: D Durdevic (13) 40. C: J Crowley (28) 41. Women: L Millward (28) 35.

MACQUARIE LINKS: Men: Stroke Medal May: Black: A: A Kelly (6) 71. A Scr: D Fradd 79. B: B Zabat (15) 66. B Scr: S Butler 86. C: P Forward (23) J Tyson (27) 71. Women: Stroke: Div 1: R Butler (20) M Hobson (22) 75. Men: Stroke Medal Mar: Black: A: L Kahler (7) 76. Women: Stroke: Div 1: M Hobson (21) 73.

MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: R Purcell P Dwyer S Searle 85. Men: A: S Liddle (13) 40. B: K Saine (15) 42. C: B Khoo (28) 37 cb. Women: A: H Hill (19) 36. B: L Strada (31) 35 cb.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: M Morsanuto (12) R Mcphail (7) 44 cb. P Butler (8) 37.

MANLY: Hole in one: A Hunter at 4th. Women: Stableford: A Ullmann (34) 39. Men: L Haverfield (14) 50.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: D Henriks (15) S Coyle (17) 46. 2B Scr: D Jones J Gudmundsson 38 cb. J Evans (15) 41. Scr: T Shaw 33 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: C Prowse (6) 40. Div 2: F Ragen (14) 44. Div 3: S Michas (25) 36 cb. Scr: S Fitzpatrick 39.

MONASH: Men: Stableford: A: S Robinson (3) 40. B: A Barnhill (17) 39 cb. C: P Rudgley (20) 38. 2B: Div 1: M Cotie (16) J Donnelly (9) 46. Div 2: P Rudgley (17) P Christesen (20) 46.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: K Warner (9) 36. B: G Thattil (15) 39. C: I Kaye (24) 42. Stableford: Scr: C Bowe 32 cb. Women: L Kendall (18) 34.

MOSS VALE: Medley: Stableford: 2B: P Tasker (19) P Jrnsen (11) 46. Trophy: C Team bt P Team 19th.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: R Ware (11) 42. B: G Steer (15) 39 cb. C: D Maidens (26) 39. 2B: D Maidens (26) C Bu tt (11) 46.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: J Riley 39 cb. A Scr: J Riley 40. B: G Jones 39. C: J Barlas 38 cb. Women: S Moore 32.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Scr: J McKie A McKie 39. 2B: R Palmer (11) R Palmer (31) 46. A: J McKie (6) 42. B: D Stowe (14) 40. C: S Roknic (22) 41. D: M Quilty (28) 33.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: N Stubbs (27) 43. Women: K Ren (22) 36. Mxd: 2B Agg: N Stubbs (27) J Doolan (9) 78.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: T Wilson (3) 39. B: P Murphy (16) 37. C: A Martin (32) 44. A Scr: D Lewis (1) 36. Women: J Le Peyre (21) 37. Medley: 2B: A Chew (22) A Martin (32) 50.

NSW: Men: Stableford: P Georgakis (28) 44. Scr: P Frankland 38. Stableford White: P Harris (22) 33. Women: Stableford: J Widarma (2) 32. Men: Trophy: N Murdock C Connole B Cutler G Jansz 215.

OATLANDS: Men: Stableford: Trophy: B Hooper (3) 39 cb. Medley: A: B Hooper (3) 39. B: R Palin (15) 37. C: G Sih (25) 39. D: J Swan (49) 41. A Sc r: R Nakaad 34.

PALM BEACH: Women: Stableford: J Middleton (33) 36. Men: A: W Hutchinson (9) 38. B: J Essenstam (13) 37. C: G Body (27) 38. D: I Middleton (32) 30.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: Cup: A Mills D Sefton bt A Munro M Pinchbeck 20th. Stableford: J Antonenas (13) 40. Stableford White: A: R Stevenson (9) 38 cb. A Scr: H Murray 37. B: D Walters (18) 39 cb. C: J Wall (30) 39.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: T Melross (17) B Jones (12) 48. 2B Scr: D Mceachern J Gadd 40 cb. A: D Lewis (3) 40. B: C Kousparis (16) 41. C: B Thurlow (20) 37 cb.

PYMBLE: Women: Stableford: C Mcmahon (17) 33. Men: A: S Phillips (10) 40. B: A Pytches (17) 38 cb. C: J Dunning (19) 38. Mxd: 4B: P Dwyer (26) 46. A Pytches (17) 46. A Scr: S Cowan 39 cb. S Aquilina 39 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: P Mallam (19) G Hartley (13) 50. A: R Ayton (12) 41. B: D Taylor (14) 39. C: P Mallam (19) 44. Scr: S Todd 35.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: G Platt (9) 38. B: B Burrell (15) 39. C: M Conway (22) 37. Scr: C Ellings (-1) 38. 2B: Div 1: S Pridgeon (8) D Swirski (15) 45. Div 1 Scr: S Simms (7) J Moss (0) 39. Div 2: R Carroll (23) G Zeegers (15) 47. Div 2 Scr: A Clark (7) W Clark (29) 29.

ROSEVILLE: Men: Stableford White: A: H Hollier (12) 40. B: A Broom (16) 41. C: D Pople (22) 39. Snr Green: J Stack (24) 40. Women: Stableford: M Forrest (32) 39. Men: Stableford 2B: White: S Barbera T Anderson 48.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B: B Baumer (6) J Marks (10) 44 cb. Scr: S Stanmore R Kumar 35 cb. Div 1: J Marks (10) 36 cb. Div 2: M Hines (19) 41. Mxd: E Morabe (24) 46. A Rogers (19) A: E Morabe (24) 37.

ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: S Little 72. Stableford: Centenary: G Castle (28) 36 cb. Men: Stroke Championship: Black: A: H Hordern (7) 68. White: C: J Findlay (22) 71. Black: B: R Irwin (17) 70.

RUM CORPS: Men: Par: A: J Callow (11) 2 up. B: K Lewis (14) cb.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: G Besgrove (7) 38. B: G Kranias (14) 41. C: B O’Connell (19) 39. D: G Street (34) 34. A Scr: H Doig 39. 2B: Div 1: G Kranias (14) E Calixto (13) 48. Div 2: J Fulluck (18) H Rachman (20) 46.

SEFTON: Men: Stableford: A: D Quain (4) 39. B: T Glynn (17) 39.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: C Fennell (22) B Anderson (27) 47. Stableford White: A: M Winzer (12) 39. B: B Keanelly (16) 38. C: D Kidd (20) 37 cb. Medley: Stableford: 2B: J Duffy (32) D Duffy (21) 44 cb. Women: Div 1: J Tarran (8) 37 cb. Div 2: K White (28) 37.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: E Boardman (17) S Higgins (11) 48. A: A Jacobs (4) 36. B: R French (13) 37. C: B Curran (20) 37. A Scr: M Johnston (0) 37. Div 1: J Romanowski (34) 37.

SPRINGWOOD: Men: Stroke: A: A Forster (9) 66. B: S Wells (14) 67. C: A Harding (33) 67 cb.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford White: A: M Davis (+2) 39. B: P Seidel (13) 38. C: B Sims (20) 41. Women: Stableford: P Pits awong (11) 36. Men: Stableford Gold: G Russell (23) 36. Scr: White: S Gibson 36.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: J Paik D Yim 76. 2B Agg Scr: S Wrigley J Roper 67. Div 1: S Wrigley (2) 40. Div 2: J Paik (19) 44. Div 3: Y Im (21) 41. Scr: Y Kim 38. Men: Stroke: Singles KO f: J Kang bt R Poynting 1up.

TALLWOODS: Men: Stroke: Foursome C’ship: T Norris M Panada 74. M Gillogly (Tuncurry) T Gillogly 74.5. Women: J Puxty R Murray 71. J Hicks R Ezzy 75.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: B Tran (7) 40. J Ford (16) 39. M Mukundan (24) 35.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: D Cooper (12) 42. B: N Nikas (16) 41. C: P Hookway (27) 36 cb.

THE COAST: Men: Stableford Hcp: White: C: L Lester (30) 41. A Scr: A Ogane 36. Women: Stableford: Div 1: J Rose (27) 36. Div 2: L Worsley (31) 31.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: M Wadley (12) 41. B: C Rallis (13) 41. C: P Andary (24) 41.

TUNCURRY: Men: Stableford White: A: N Dorahy (3) 3 9. A Scr: A Syme (3) 34. B: L Spencer (18) 40. B Scr: N Livingstone (14) 26. C: G Harrison (19) 37. C Scr: D Buchanan (19) 18.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Black: A: T Johnson (6) 68. A Scr: M Pearce (+2) 72. B: C Choo (17) 70. B Scr: J Chung (13) 84. C: E Lee (20) 70. C Scr: D Chen (19) 90. Women: Green: J Kang (17) 72 cb.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: A Ware (10) 40. A Scr: G Chadwick 36. B: K Kiemin (18) 42. B Scr: T Davies 24. C: S Joyce (24) 37. C Scr: R Knapp 18. 2B: C Wilson (29) A Tomko (13) 49. 2B Scr: G Meyer (10) A Sutton (-2) 39. Women: Stroke: R Chuter (30) 77.

WALLACIA: Mxd: Stableford: 2B: R Murdoch (31) R Lees (9) 42. Women: J Thorpe (18) 32 cb. Men: 2B: R Tangye (21) P Hinton (27) 48. 2B Scr: S Lear J Pagett 36 cb. A: R Walker (3) 39. B: K Weston (15) 39. C: S Merchant (22) 44.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: M Yang (11) 38. B: T Cervonaro (17) 38 cb. C: P Soiland (21) 42. D: D Macbride (26) 38 cb. Men: Scr: C Wu (0) 31. T Cervonar o (17) C Macmillan (6) 46.

WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: C’ship: A: S Sparks (5) 211. A Scr: M Hickey (1) 216. B: M Edwards (13) 222. B Scr: B Mckeown (13) 253. C: A Keep (27) 218. C Scr: T Aarts (20) 283. Women: Div 1: K Regan (19) 245 cb. Div 1 Scr: M Cawthorne (11) 276. Div 2: M Petkevitch (26) 249. Div 2 Scr: A Fraser (27) 322.

WINDSOR: Medley: Stableford: G O’Hare 48. D Wergeltoft cb. A: G Shipp (11) 40. B: M Braund (14) 41. C: T Lin (21) 42 cb.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: M McGowen (12) J Kelly (6) 45 cb. Div 1: T Tankard (8) 40. Div 2: M Schnabl (16) 41. Div 3: S Coutts (23) 37.

WOOLOOWARE: Stableford: K Hedges (15) 42. Scr: J Rogan 37.

WYONG: Men: Stableford: 4B Agg: W Allen (12) K Ferguson (3) L Ward (24) J Brazier (25) 91 cb. A: E Lynam (4) 37 cb. B: L Du Chateau (15) 39. C: J Brazier (25) 39. A Scr: D Grogan 38. Women: T Lonergan (8) 33 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Lake: B/Medal: R Gower (18) 69. A: V Slattery (10) 70. Murray: A/Medal: A Kelly (15) 69. B: L Collins (20) 70. Women: Stableford: Lake: C Edwards (28) 39. Murray: A: J White (26) 42. B: K Bridgeman (34) 38.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email