NSW & ACT Daily Club Golf Results 19 May 2020

Follow Us

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: T Chung (22) 38. Div 2: M Johnston (50) 37.

AVALON: Stableford: 2B Multi: R Mielnik (19) P Aroney (9) 55.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: J Hunter (8) 35. B: P McLenaghan (31) 41.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: J McIntosh (29) 45.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: B Knox P Kelloway 48. Men: Div 1: J Stubbs (15) 40. Div 2: T Auld (30) 37. Stableford White: M Farrell (36) 30. Women: 2B Agg: R McCririck E Gregory 46. Div 1: E Gregory (29) 36. Div 2: K Turner (43) 39. Medley: Scr: R Jones (0) 34.

BEXLEY: Women: Stableford: S Song (28) 37 cb.

BONVILLE: Women: Stroke: C Reynolds (10) 72. 9-hole: L Harrison (44) 33.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: I Fan 35 cb. B: R Harriman 41. C: C Zeeman 43.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: G Bunce (25) 39. O Moujalli (19) 38 cb.

CAMPBELLTOWN: Medley: Par: C Foster (28) 1 up cb.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: M Kim (14) M Lee (11) 47 cb. A: M Lee (11) 37 cb. B: M Kim (14) 40. C: B Chant (26) 40 cb.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: B Hoyle (10) 39. A Scr: G Power (2) 36. B: P Lulic (16) 37. B Scr: A Johnston (12) 24. C: J Sandilands (18) 38 cb. C Scr: J Sandilands (18) 20. Women: C Cunningham (27) 39.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: H Pond (16) C Smith (22) 74. J Finlay (30) 39 cb.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: C Boorman (19) 25. R French (19) 24. Div 2: K Robinson (26) 27 cb. S Kim (27) 27. Div 3: M Lewis (37) 31. L Kantor (36) 26. 9-hole: V Booth (34) 20.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: G Hall (10) 37. B: T Hardy (17) 40. C: N McPherson (24) 44. Women: M Wallace (25) 35 cb.

CROMER: Medley: Stableford: G Charman (11) 42.

CRONULLA: Men: Stableford: G Condren (22) 45. A Scr: I Macauley 36.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: P Johnston K Na 45. Div 1: S Song (23) 37. Div 2: S Norton (27) 36. Div 3: S Collins (36) 37.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A Lawrence-Slater (16) 40 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: K Siow (12) W Norris (32) 44 cb. 2B Scr: K Moodley K Callan 34. A: K Moodley (1) 35 cb. B: A Weller (17) 38 cb. C: J Annen (21) 37. D: T Kunkel (32) 34.

GORDON: Women: Stableford: 2B: S Sheehan (29) N Grime (27) 43. Div 1: S Sheenan (29) 37. Div 2: G Barnwell (38) 34.

GOSFORD: Men: Stableford White: P Watson (17) 41. Women: S Young Hams (14) 40.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: J Engel (14) 37. B: T Danks (21) 34 cb. C: A Murdoch (37) 36. Women: A: D Matheson (16) 37. B: D McClure (27) 34. C: D Rumble Dickson (37) 36.

HIGHLANDS: Women: Par Yellow: W Thomson (24) 4 up.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: G Williams (14) 40. Div 2: D Smith (21) 40. Women: Gold: L Joseph (41) 40.

JAMBEROO: Women: Stableford White: Div 1: K Greaves (21) 34. Div 2: L Bell (27) 30. Div 3: R Mckinley (38) 32.

KAREELA: Women: Stableford: Div 1: T Reilly (23) 31. N Axford (20) 31. Div 2: J Lennon (25) 37. L White (27) 36 . Div 3: H O’Connor (36) 41. J Davis (34) 36.

KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: M Gan (20) 40. Div 2: K Sefton (23) 39. J Rees (22) 39. Div 3: M Blake (29) 35. Div 4: S Holgate (37) 39.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: N Millar (-3) 40. B: R Gennari (19) 44. C: D Guerin (35) 36. Women: S Day (32) 37.

LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: W Thomson (20) J Buchanan (13) 74 cb. 2B Scr: R Hodge (10) L Arthur (-1) 56. A/Medal: W Heeson (9) 40. B/Medal: J Simpson (14) 41. C: W Thomson (20) 39.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: B Lee (27) 42.

LONG REEF: Men: Stableford: S Cunningham (10) 39. Women: Div 1: R West (18) 35. Div 2: W Hague (41) 43. 9-hole: J Kerr (41) 19.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: C Whitehurst (23) 40.

MANLY: Women: Stableford: K White (29) 39.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: D Cremin (0) A Kinghorn (9) 46. 2B Scr: J Gudmundsson M Setter 39. Hcp: J Fraser (9) 42. Scr: H Salmon 35. Wo men: K Lindsay (18) 40. Veteran Women: L Tonkin (26) 39.

MONA VALE: Medley: Stableford: I Miller (20) 39 cb.

MUIRFIELD: Men: Stableford White: D Porter (8) 38 cb. Women: C Cho (18) 39.

NEWCASTLE: Men: Stableford: R Fenton 40. Women: Div 1: J Macdonald 37. Div 2: L Minehan 41. Div 3: S Harrington 39.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: K Hwang (19) 38. Div 2: L Cho (27) 35. Div 3: L Mathieson (32) 36. Div 4: K Doughan (36) 36. Hole in one: C Fife at 3rd.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Geary R Walsh 45 cb. G Murray (21) 40 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: K Turner (20) 41. A: M Sally (18) 37. B: V Yau (32) 40.

PALM BEACH: Women: Stableford: 9-hole: C Sablatnig (45) 21. J Lester (36) 35.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: R Hay (26) 41. Women: A Troost (32) 38.

PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: S Bennett (9) 37. Div 2: P Von Behr (30) 42.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: T Brinckle y (5) G Hutchings (8) 73. A: H Ruawai (6) 40. B: A Poche (14) 39. C: A Mahony (24) 39. Scr: T Brinckley 33.

RICHMOND: Medley: Stableford: K Gordon (11) 38 cb.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1 Scr: C Broun 21. Div 1: C Broun (18) 38. Div 2: D Mitchell (36) 39.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: R Hassall (27) J Furlong (30) 44. Men: J Hazlewood (14) 35. Women: Div 1: H Veverka (16) 38. Div 2: A Kim (26) 38. Div 3: S Oh (34) 38. Div 4: J Kim (43) 36.

SHELL COVE: Medley: Stableford: J Norris (17) 40. M Phelps (6) 38 cb. M Tuite (12) 38 cb. Scr: G Stinson (-4) 41.

SHELLY BEACH: Men: Stableford White: A: K Gardiner (10) 39 cb. B: M Rumble (17) 38 cb. C: M Campbell (20) 39. D: J Hollier (30) 40.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: R Cross (19) 41.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: M Jones (Lynwood 11) K Sampson (15) 49. 2B Scr: L Argy (Cromer) K Mannix 37. A: A Lalor (Windsor 11) 38. B: M Cruice (12) 44. C: K Wood (Oatlands 22) 42. Women: 4B: R Ellis E Rush 48 cb. A: K Fryer (15) 37. B: D Rush (32) 44. C: J Park (40) 37.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Yo (20) 35. Div 2: G Kim (32) 36.

TALLWOODS: Medley: Stableford: Div 1: D New (14) 33. R Murray (13) 32. Div 2: J Beedell (28) 33 cb. K Aldham (36) 33. Stableford 9-hole: Yellow: R Coulter (22) 19. K Bowditch (23) 14.

TERREY HILLS: Men: Stableford: K Saikawa (14) 39.

THE COAST: Medley: Stableford White: S Fukushima (32) 41. S Gaynor (15) 40. R Carbonaro (20) 39. U Dold (37) 33. R Rignal 31. Veteran: A White (7) 43.

THE LAKES: Medley: Stableford: J Jacobs (29) 43 cb. J Duffy (19) 43.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: M Smith (14) S Melrose (18) 78. Men: A: S Gough (1) 40. B: P Thomas (16) 41. C: R Milmlow (23) 37. Scr: G Booby 34. Women: J Cheah (27) 35 cb.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: R Charnell (13) 36. B: J Park (26) 36. C: V Stodd art (32) 36. D: A Werner (35) 33.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: M Blakeley (10) P Cahill (12) 46. 2B Scr: S Fava J Grima 35 cb. A: D Calrow (5) 38. B: T Wallace (14) 37 cb. C: S Musico (23) 35.

WARRINGAH: Women: Stableford: 2B: J Wethered (33) T Walker (27) 47. Div 1: C Hicks (23) 37. Div 2: C Spencer (31) 39. Div 3: J Wethered (33) 34. Div 4: B Munro (37) 30.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: G Webb (9) 34 cb.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: L Willis (14) 38. Div 2: C Murphie (29) 39.

WYONG: Men: Stableford: Div 1: S Edwards (11) 39. Div 2: B Harris (18) 37. Women: C Andrews (22) 37 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Lake: Div 1: G Gardner (9) 37. Div 2: T Bell (12) 40. Div 3: J Conway (15) 39. Div 4: E Kerr (20) 37. Div 5: B Westgarth (26) 38.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email