NSW & ACT Daily Club Golf Results 14 May 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: B Wye (12) 36. B: R Dalibozek (17) 38. C: A Hawke (22) 38.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Kim (20) 40 cb. Div 2: R Park (33) 40.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 9-hole: S Mouldey (34) 20. H Zeegers (9) 18.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A Chamma (22) 36. Women: R Candy (24) 37.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: Div 1: W Coulter (18) 39. Div 2: K Coldrey (17) 36. Scr: N Katholos 32.

BAYVIEW: Women: Stableford: E Vadas (21) 33.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Y Barnes (32) 40. A: G Ferguson (12) 36 cb. B: S Shah (15) 35. C: N Peninton (25) 43.

BLACKHEATH: Women: Stableford: 2B Agg: R Lonergan (24) R Starkey (43) 59. P Honeysett (35) 33. R Lonergan (24) 33.

BOWRAL: Women: Stableford: Div 1: E Goodwin (26) 40. Div 2: D Lindsay (27) 39.

CABRAMATTA: Men: Stableford White: A: L Portelli (13) 41. I Buckley (6) 39. B: A Kumar (28) 42. S Benne tt (21) 39 cb. Women: K King (20) 37 cb. E Burton (25) 37.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: S Corkery (29) C Kitto (36) 54. 2B Scr: R Bolton H Al Salemi 37. A: H Al Salemi (5) 38. B: W Hancock (17) 39. C: C Kitto (36) 43. A Scr: C Zanoni 32. B Scr: G Wackett 21. C Scr: J N Lee 17 cb.

CARNARVON: Men: Stableford: H Kim (19) 43. Women: B West (18) 36.

CASTLECOVE: Medley: Stableford: J Rumpler (7) 38 cb. Women: 9-hole: A Orrell (42) 17.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: A Richardson (10) 35. J Kiddell (23) 28. Div 2: R Patel (27) 41. A Jackson (25) 37. Div 3: P Twomey (35) 32. M Lewis (37) 27.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: J Wiseman (14) 40. B: J King (32) 39. Women: C Huggins (32) 37.

CROMER: Women: Stableford: Div 1: L Hewitt (22) 35. Div 2: V Quin (45) 41.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: Div 1: C Leclere (9) 37. Div 2: M Hewitt (24) 37.

DENILIQUIN: Women: Stableford: A: C Hardman (19) 37. B: L Henderson (43) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: K Mcguigan (10) 37. B: T Zaverdinos (15) 36. C: J Kyriazis (24) 43.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: G Cahill (7) 39. B: D Kim (13) 38. C: D Thorn (24) 38. Women: J Youngman (39) 34.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: Div 1: A Gollan (25) 40. D McDonagh (30) 31 cb. F Chin (22) 31. Div 2: P Johnson (37) 35. S Frost (33) 33. N Jurksaitis (33) 28 cb.

GLENMORE: Medley: Stableford: P Swatridge (9) 42.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: S Rees (18) 33. B: F Murphy (28) 36 cb. Women: F Henderson (26) 33.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: P Pericles (12) 42. Div 2: J Cooney (30) 47.

KILLARA: Mxd: Stableford: A Blumberg (11) 39. C Fox (21) 39. R Hedges (20) 36.

KOGARAH: Medley: Stableford White: G Luong (12) 41. Scr: G Mytilnios 33.

LANE COVE: Mxd: Stableford: J Sadler (34) 35.

LEONAY: Medley: Stableford White: A: A Thompson (7) 36. B: J Markham (13) 36. C: H Schneider (21) 38.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: O Maekinen (9) 40. B: B Kable (15) 41. C: S Moyle (29) 40.

MANLY: Men: Stableford: C Rainbow (21) 41.

MARRICKVILLE: Med ley: Stableford: N Phillips (10) 39.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: I Jameson (8) 37 cb. Div 2: J Aussel (14) 41. Div 3: P Lear (23) 41. Scr: S Sidhu 37.

MOORE PARK: Men: Stableford White: L Hayden (31) 42. Women: S Doyle (28) 35.

MUIRFIELD: Men: Stableford White: J Ceselli (11) 37. Women: C Cho (18) 40.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: Div 1: O Rhode (8) 37. Div 2: R Palmer (19) 39. Div 3: G Daniels (27) 41.

NORTH RYDE: Women: Stableford: J Kim (22) 40.

OATLANDS: Men: Stroke Black: M Maroon (28) 70 cb. Women: Stroke: A: L Gyzen (7) 73. B: A Khanna (30) 71 cb. C: R Jones (37) 71. Medal May: R Jones (37) 71 cb.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A Gorme (45) 17 cb. Par: A: M Weinert (22) 5 up. B: C Fraser (23) 3 up. C: S Gallagher (27) 10 up.

PYMBLE: Men: Stableford: M Olender (4) 34. Women: Div 1: A Finnegan (15) 38. Div 2: M McShane (45) 35. Hole in one: M McShane at 15th.

RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: R Stewart (19) P Kuti (15) 41. B Walker (26) 39.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: K O’Connell (6) P Fischer (12) 48. White: A: P Fischer (12) 45. B: S Balis (14) 39. C: B Sennitt (24) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: L Ho (31) M Denton (27) 52. Men: L Ho (31) 42. Women: S Cho (27) 38. Medley: 9-hole: N Kennedy (14) 23.

SHELL COVE: Stableford: J Collins (14) 38. Scr: G Meredith (0) 40. Women: C Munday (17) 34.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: S Fisher (7) M Hawes (14) 49. A: J Hudson (8) 40. B: A Hogan (18) 42. C: W Andrews (20) 47. D: C Goodwin (30) 41.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: Div 1: P French (11) 38 cb. Div 2: F Poulter (17) 39.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: A Renshall (21) C Martin (36) 47 cb. 4B Scr: A Wright J Chesham 38 cb. A: A Lee (3) 39. B: F Haladus (12) 38. C: G McDonald (33) 38.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Yo (20) 36 cb. Div 2: G Park (30) 36. Div 3: J Chung (35) 35.

TALLWOODS: Stableford: Div 1: J Sibbons (25) 38 cb. R Murray (11) 38. Div 2: M Wri ght (27) 38. C Bosley (31) 35.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: K Saikawa (14) 38.

THE COAST: Women: Stableford: G Chance (35) 33.

THE LAKES: Medley: Stableford: J Murphy (3) 36.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: S Luxford (4) 35 cb. B: J Waghorn (21) 39. C: J Matthews (23) 37 cb.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: R Lee (27) 39. B: J Taylor (30) 37.

WALLACIA: Men: Stableford White: A: P Borsato (6) 37. B: T Brady (15) 40. C: D Coombes (22) 37. Veteran: G Bright (14) 39. Super Veteran: V Gallen (18) 39.

WARRINGAH: Medley: Stableford 9-hole: White: M Piggott (10) 19. Women: P Sutton (30) 20.

WENTWORTH FALLS: Medley: Par: S Giles (9) 2 up cb.

WYONG: Men: Stableford: J Chauncey (19) 43 cb. Women: D Fuller (28) 44.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Lake: A: K Parker (8) 38. B: T Cooper (13) 36. C: J Faulkner (21) 41. D: B Stapleton (23) 35.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email