Daily Club Golf Results 13 May 2020

Follow Us

ASQUITH: Men: Stableford: A: S Pennington (11) 40. B: D Hayes (13) 39. C: B Kelso (23) 41. D: G Manlick (33) 43.

AVALON: Women: Stableford: C Gardner (30) 35.

BALGOWLAH: Men: Stableford: A: J Richards (4) 38 cb. B: D Watson (15) 38. C: M King (21) 32.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: D Sampson (6) 39 cb. B: T Ruppas (18) 40. C: R Scott (19) 37 cb.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: J McClean (40) 38.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: D Jeffrey (8) 38. B: I Penfold (18) 45. C: B Hodge (22) 42. Scr: G Hartshorne 31. White: W Garnier (25) 35.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: B Turner (3) 41. A: B Port (13) 36 cb. B: P Booth (17) 39. C: J Morrison (23) 39. A Scr: M Montgomery (1) 32. Hole in one: H Yates at 2nd.

BEXLEY: Men: Stableford: A: R Kelly (7) 37 cb. B: G Snowden (16) 42. C: P Bambridge (21) 39. A Scr: G Davis 34 cb. B Scr: S Van 27. C Scr: I Hutchinson 15 cb.

BLACKHEATH: Medley: Stable ford: 2B Agg: J Landsberg (13) P Kenny (19) 75. R Larkin (38) 41.

BONDI: Men: Stableford: L Deane (13) 37.

BONNIE DOON: Men: Stableford White: J Bailey (22) 40 cb. A Van Rooijen (24) 40 cb. A Scr: I Collins 36.

BONVILLE: Men: Stableford: G Soyka (14) 40.

BOWRAL: Men: Stableford: D Perkins (28) 41.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: C Beale 40. S Croft 37.

CABRAMATTA: Men: Stableford White: A: K Sirimanotham (5) 41. P Phathanak (8) 39. A Scr: M Nagy 39. B: D Bishop (14) 39. T Draca (15) 37. B Scr: V Pham 24. C: J Tuovinen (32) 39. C Mulligan (23) 35. C Scr: R Heffernan 18.

CAMDEN: Women: Stableford: 2B: S Byrne A Toto 47. Hcp: A: M Ross (17) 35. A Scr: M Ross 19. B: V Jameson (22) 35. B Scr: A Brady 16 cb. C: P Morrison (33) 41. C Scr: S Byrne 9.

CAMMERAY: Men: Stableford: J Webster (20) 38 cb.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: J Semrany (5) 39. B: N Sokolsky (13) 41. C: M Mannion (31) 39. Scr: S Vaug han 34 cb.

CARNARVON: Women: Stableford: A: M Park (15) 39. B: A Ko (19) 38. C: C Pak (34) 36.

CASTLE HILL: Stableford: 2B Multi: F Mesiti (21) F Nati (25) 80 cb. 2B Scr: J Macnaughton (+2) M Faulkner (4) 54. Men: T Jones (6) 40. J Macnaughton (+2) 40. S Barbara (13) 38. S Barbara (13) 26. G Latta (c) 38 cb. G Latta (18) 22.

CASTLECOVE: Women: Stableford: S Canham (31) 39.

CHATSWOOD: Men: Stableford: A: N Gaston (7) 37. P Carroll (6) 36. B: N Cowell (18) 41. H Clark (15) 35. C: T Connolly (19) 41. M Miller (20) 38.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: R Bill (18) 39. B: G Boyer (19) 36 cb. Women: A: K Wilkie (27) 39. B: E Lioyd (33) 37 cb.

CROMER: Stableford: A: L Blacker (3) 41. B: R Brain (22) 44. 9-hole: B Seaborn (16) 21.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: S Jung (16) 37 cb. Div 2: J Zheng (21) 37 cb. Div 3: M Wykes (25) 37. Scr: P Starc 33.

DUNHEVED: Medley: Stableford: Div 1: A Abit (16) 39. Div 2: J Sainsbury (25) 40. A Scr: T Moses (+4) 33.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: J Bowron (8) 41. B: C James (17) 39 cb. C: K Scholte (20 ) 36. D: D Rooney (28) 39.

FINLEY: Men: Stableford: R Harris (24) 41. Women: A Wood (28) 37 cb.

FORSTER: Men: Stableford White: A: D Smith (14) 43. A Scr: A Syme (2) 34. B: J Fletcher (25) 41. B Scr: D Newell (16) 23.

FOX HILLS: Women: Stableford: L Nethercote (28) 35.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Agg: T Karakatsanis (25) T Markovski (12) 72. Div 1: P Goulbourn (16) 39 cb. Div 2: T Karakatsanis (25) 37.

GOSFORD: Men: Stableford White: J Woodhead (15) 39. R Sharman (12) 39.

GOULBURN: Women: Stableford: J Christoff (29) 43. A: H Buchanan (17) 35 cb. B: S Weir (25) 37 cb. C: S Langbein (38) 33 cb. 9-hole: M Chaffey (33) 16.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: R Lee (4) 40. B: M Thornhill (20) 41. C: J McDonald (24) 37. Women: L Bayliss (16) 42.

HIGHLANDS: Medley: Stableford White: D Carter (15) 41 cb. Hole in one: D Sheargold at 12th.

JAMBEROO: Medley: Stableford White: L Oborn (26) 40.

KAREELA: Men: Stableford: A: J Fraser 37. W Mudadana 37. A Scr: K Mudadana 31. B: K Bo urke 38. J Batt 38. B Scr: P Dalley 23. C: J Gooch 38. J Atwell 34. C Scr: R Gilliland 17.

KILLARA: Men: Stableford White: A: K Yorston (9) 36. S Loomes (9) 36. R Tuckwell (10) 36. B: M Polti (17) 41. C: M Long (18) 41.

KOGARAH: Medley: Stableford White: M Lawrence (20) 46. A Scr: W Marsh 36.

KOOINDAH WATERS: Women: Par: M Campbell (32) 5 up.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: G Corrigan (26) T Norris (-1) 72. 2B Scr: C Neville (0) R Connors (2) 68. A: G Fish (8) 39. B: J Hespe (17) 44. C: J Mason (31) 39.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: D Cameron (30) C Tan (30) 79. D Cameron (30) 40.

LEONAY: Women: Stableford: B Wakefield (44) 40 cb.

LIVERPOOL: Women: Stableford: A: S Kim (13) 35. B: R Ch’ng (22) 38 cb. C: S Kim (31) 37.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: M Anderiesz (12) 40. B: J Rene (22) 44. A Scr: G Shepard (1) 35.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: J Gardiner (15) 41. C Hayes (13) 40. D Achary (19) 39.

MAGENTA SHORES: Men: Stableford White: A: T Stephenson (12) 42. B: M Senam (17) 36 cb. C: I McLachlan (27) 38. Women: M Ainscough (27) 39.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford White: Div 1: J Spargo (15) 42. Div 2: T Smith (22) 39.

MANLY: Men: Stableford White: S Day (7) 41.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: A Williams (4) 39. Div 2: M Saroufim (18) 41. Scr: A Williams 35.

MONA VALE: Men: Stableford: A: D Judge (12) 39. B: K Moore (21) 35 cb. C: M Miller (27) 38. A Scr: B Edwards (0) 36. 9-hole: A Leith (18) 19.

MONASH: Stableford: A: T Pritchard-Davies (2) 36 cb. B: B Deverall (16) 36. C: J Martin (24) 38.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Alleyne (10) 34. B: B Gaitz (16) 40. C: J Madsen (17) 42. Veteran: N Heah (18) 39.

MOSS VALE: Men: Stroke: A: P Jensen (12) 67. B: J Cusack (18) 65. C: B Williams (24) 70 cb. D: M Dovey (29) 63. Captain’s Trophy: H Schaefer (6) 137.

MUIRFIELD: Medley: Stableford White: A: P Marsden (11) 42. B: G Maguire (16) 40. C: C Tonge (31) 35 cb.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: Div 1: L Bishop (14) 34. Div 2: J Krahnert (31) 42. Div 3: J Lonergan (35) 41.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: J Savage (36) G Aggett (15) 48. A: G Steer (11) 38 cb. B: P Findlay (18) 40. C: C Kinder (25) 40. D: J Thom (30) 33. Hole in one: A McIntosh at 3rd.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: J Alexander (15) C Hort (9) 47. W Hatfield (17) 38.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford 2B: Green: M Fairhurst S Davis 45. J La Peyre (23) 43.

NOWRA: Men: Stableford: A: C St John (10) 34. B: R Tooley (30) 37.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: C Garland (11) 37 cb. B: I Johnson (17) 40 cb. C: K Stevens (23) 40. A Scr: G Sassen (2) 37.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: S Miller (9) 41. B: J Williams (17) 38. C: W Limberger (20) 38 cb. A Scr: G Naylor 38.

PENRITH: Medley: Stableford White: A: R Burton (Everglades 9) 41. B: A Brownlie (14) 37 cb. C: B Saville (21) 44. Scr: P Charlwood 32.

PYMBLE: Men: Stab leford: A: S Phillips (9) 39. B: G Ball (15) 37 cb. C: T Mountstephens (19) 42. Women: M Henry (16) 34 cb.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: C Weller (20) 34. Div 2: R Walsh (28) 38. Div 3: S Bush (33) 37. Div 4: B Zhang (34) 39.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: G Scapellato (4) 39. B: A Dolly (14) 41. C: D Dollin (24) 40.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A Cornell (3) 39. A Scr: A Cornell 36.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: S Helmich (11) 38. B: S Nash (14) 40. C: A Bandian (19) 42. D: Y Sekine (33) 37. A Scr: N Asace 33. 9-hole: D Muirhead (26) 21. A Williams (17) 20.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: J Brennan (21) 38. Div 2: J Portelli (25) 40. Div 3: M Hetherington (37) 40.

STRATHFIELD: Men: Par: 2B: S Macdonald (18) J Laspina (13) 11 up. 2B Scr: W Bourke M Reeve 3 up. A: J Georgiou (12) 3 up. B: C Bekiaris (20) 5 up cb. C: H Kang (28) 5 up. Hole in one: J Silvestro at 2nd.

TALLWOOD S: Men: Stableford White: A: D Frith (9) 37. D Puxty (11) 36. B: B Griffin (15) 39. W Byrnes (13) 38. C: R Davis (19) 41. B Richards (21) 39.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: K Chang (9) 39. B: J Previtera (17) 43. C: H Yoo (21) 43. Hole in one: C Harris at 4th.

THE COAST: Medley: Stableford White: S Strattos (18) 42. A Scr: J Wooster 35.

THE LAKES: Medley: Stableford: J Cohen (15) 40 cb. W Chow (18) 40.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: J El-Badawi (0) 39 cb. A Scr: D Gale 43. B: M Harvey (13) 39. B Scr: D Adhar 22. C: P Buttar (21) 35 cb. C Scr: L Khoo 12 cb. Women: Green: G Do (8) 29.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: S Jung (11) 40. A Scr: A Sutton 34. B: B Agdogan (16) 39. B Scr: B Agdogan 24. C: D Grunsell (24) 40. C Scr: R Carroll 19.

WALLACIA: Women: Stableford: S Owen (19) 35 cb.

WARRINGAH: Men: Stableford White: A: C Macmillan (8) 42. B: G Burman (16) 39. C: I Redfern (24) 36 cb. D: B Smith (26) 38.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford 2B Agg: White: A: J Polsen (36) S Thorn (6) 37. Div 1: P Rankins (27) 40. Div 2: G Jurotte (13) 39 cb. Div 3: B Curroll (18) 39 cb. Div 4: M Aubusson (15) 39.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: B Coneeley (25) 40. A Scr: J Rogan 33.

WYONG: Men: Stableford: A: D Barton (4) 37. B: D Pudney (13) 37. C: B Steuart (20) 38.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Lake: White: A: J Hughes (7) 39. Women: A: D Handcock (11) 37. B: J Crozier (31) 36.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email