NSW & ACT Daily Club Golf Results – 5 May 2020

Follow Us

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Yang (17) 41. Div 2: M Hong (42) 46.

AVALON: Men: Stroke: R Mielnik (19) 65.

BALGOWLAH: Women: Stroke: Medal May: J Thorburn (25) 68 cb. S Mouldey (33) 68.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: D Pepper (4) 39 cb.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: S Ryan (9) 40. B: P Thorpe (22) 37.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Mcintosh (29) 45.

BAYVIEW: Men: Stableford: Div 1: P Blenkhorn (6) 37. Div 2: P Purchase (29) 36. Stableford White: M Farrell (35) 34. Women: Div 1: S Poate (18) 34. Div 2: B Arnott (21) 45. Medley: Scr: B Higgins (3) 33.

BEXLEY: Women: Stableford: E Reihana (26) 40.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: J Sussing (27) 41.

BONVILLE: Women: Stableford: D Pfeffer 35.

BOWRAL: Women: Stableford White: M O’Connor (49) 45.

CABRAMATTA: Men: Stableford White: A: Z Marsh (7) 37. B: P Bowen (25) 38 cb. Women: E Burto n (25) 37.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: R Millanta (9) 40. Women: J Singleton (34) 34.

CARNARVON: Men: Stableford White: A: R Lee (9) 40. B: P Heath (16) 37. C: D Christie (23) 38.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: B Fasher (9) 40. A Scr: A Merhab (3) 32. B: A James (14) 42. B Scr: A James (14) 28. C: T Stewart (19) 44. C Scr: T Stewart (19) 25. Women: S Kim rah (15) 41.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: J Goth (13) 37 cb.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: M O’Donnell (24) 35. K Robinson (25) 34. Div 2: R Beck (28) 35. R Patel (26) 33. Div 3: S Smith (33) 33. V Booth (34) 32.

CROMER: Medley: Stableford: D Watson (22) 41.

CUMBERLAND: Women: Stableford: Div 1: L Kolenko (24) 39. Div 2: M Lee (31) 34. Div 3: C Chadwick (36) 34.

EASTLAKE: Medley: Par White: C Keane (20) 8 up.

EVERGLADES: Medley: Stableford: W Allen (28) 38.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: J Wheatley (+3) 36. B: P King (15) 42. C: L Thorn (25) 39 cb.

GORDON: Women: Stableford: L Cutler (36) 37.

GOSFORD: Medley: Stableford White: L Hartley (36) 40.

HIGHLANDS: Women: Stableford Yellow: S Hayashi (10) 35.

KAREELA: Women: Stroke: Div 1: C Ashton (22) 62. Div 1 Scr: Y Rochford (12) 84. Div 2: G Stewart (33) 65. Div 2 Scr: J Lennon (25) 93. Div 3: R Hyon (35) 57. Div 3 Scr: H O’Connor (37) 97.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: R Riddle (9) 40. B: B Robson (16) 41. C: J Burke (24) 39. Women: C Prosser (36) 33.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: R Warby (10) J Goldsworthy (19) 49. 2B Scr: R Montano (11) R Hayward (2) 37. A: R Warby (10) 42. B: C Gittoes (18) 39 cb. C: S Thomas (28) 40.

LYNWOOD: Medley: Stroke: C Johnston (7) 71.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Foster (18) J Hennessey (10) 46. 2B Scr: C Nikolaou H Mulholland 40. Hcp: D Jones (3) 40. Scr: J Mumford 31. Women: 2B Agg: N Fairfax (20) A Wallace (17) 69. N Fairfax (20) 41. Veteran Women: M O’Shannessy (25) 36.

MONA VALE: Medley: Stableford: P Clark (26) 42.

MUIRFIELD: Men: Stableford White: L Benkovich (15) 38. Women: P Davidson (32) 38.

NEWCASTLE: Men: Stableford: S Cruikshank 41. Women: H De With 39.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: J Kim (23) 36 cb. Div 2: T Perkins (32) 40.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: N Hillyard E George 49. E George (22) 43.

OATLANDS: Medley: Stableford: T Park (5) 41. A: G Hennessy (17) 37. B: E Soun (20) 37 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: P Ryan (3) 40. B: R Hutt (19) 38. Women: M Herman De Groot (11) 41.

PYMBLE: Men: Stableford: J Greathead (10) 36. Women: Div 1: N Walton (19) 33. Div 2: W Caddey (24) 39.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: J Lillas (16) T Campbell (24) 69. A: Z Delevski (11) 36. B: P D Dassel (13) 36. C: T Campbell (24) 37. Scr: C McMahon 32.

ROSNAY: Veteran: Stableford Yellow: Div 1: K Poll ock (18) 37 cb. Div 1 Scr: C Mitchell 33. Div 2: D Lightfoot (21) 36. Div 2 Scr: G McMillan 8. Hole in one: R Gilzean at 16th.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: M Gyeong Kwon (22) M Son (30) 46. Men: L Li (13) 40. Women: Div 1: K Peck (16) 40. Div 2: S Cho (29) 36. Div 3: G Mercer (33) 39. Div 4: M Oh (39) 35.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: C Murray Fulton (15) 39.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: G Scott (4) C Collins (19) 44 cb. 2B Scr: K Webber P Wilding 37. A: B Balagtas (5) 36 cb. B: F Wernicke (17) 40. C: J Warren (31) 41. Women: A: V Dunn (20) 37 cb. B: I Kim (23) 35. C: J McDonald (47) 36.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: H Park (19) 40. Div 2: G Kwak (38) 43.

TALLWOODS: Women: Stableford: 4B: M McManus E Polikevics 44. C Crombie J Hicks 43. Medley: 9-hole: Yellow: J Patfield (32) 18. R Coulter (21) 16.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: E Gooch (31) 38.

THE COAST: Medley: Stab leford White: A Vlachos (22) 42. F Restuccia (13) 38. G Murrell (17) 38. Scr: T Jay 28.

THE RIDGE: Stableford: A: B Curran (11) 38 cb. B: B O’Malley (20) 39. C: G Cornish (22) 45.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: L Meakins (19) 38. B: L Riley (23) 39. C: D Castle (35) 35.

WALLACIA: Men: Stableford: A: G Donald (10) 38. B: C Iaria (16) 36. C: V Gallen (20) 37.

WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: M White (13) 34 cb. Div 2: T O’Farrell (31) 32 cb. Div 3: W Wright (33) 32. Div 4: W Richardson (37) 32.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: P Wong (12) 39.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: A: D Timmins (10) 35 cb. B: S Crestani (27) 43 cb.

WYONG: Men: Stableford: E Macqueen (5) 42. Women: S Ainsley (28) 46.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Lake: A: J Hughes (7) 37 cb. B: S O’Sullivan (14) 38. C: M Elliott (21) 35 cb. D: S Hutchinson (39) 39.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email