Daily Club Golf Results – 2 May 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Women: Stableford: S Kennedy (8) 33. Men: Stableford White: A: J Dunn (2) 33. B: D Duran (16) 34 cb. C: B Norris (21) 37.

ASQUITH: Men: Stroke: Medal May: A: J Crowther (1+) 70 cb. A Scr: T Felton 69. B: S Duncan (13) 70 cb. B Scr: A Hall 84. C: T Maiolo (20) 70. C Scr: D Scaife 91. Jnr: W Wells (1) 73.

AVALON: Women: Stableford: C Gardner (30) 35.

AVONDALE: Mxd: Stableford: A: T Sun (8) 37 cb. A Scr: C McWilliams 35. B: R Boothby (14) 39. C: S Falster (24) 35.

BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal May: A: D Hanshaw (8) 66. B: K Loveridge (20) 65. C: S Thomson (24) 69.

BANKSTOWN: Medley: Stroke: A: V Cantore (10) 71. B: P Michael (16) 74 cb. C: C Said (20) 73.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: A: T Roach (10) 65. B: S Knight (24) 69. A Scr: L Coleman (8) 77. Men: Medal: A: S Higham (12) 57. B: A Deligianis (18) 60. C: N Pillay (20) 56. A: S Higham (12) 57. A Scr: C Willard (+4) 61. B: A Deligianis (18) 60. B Scr: B Ferguson (13) 75 cb. C: N Pillay (20) 56. C Scr: N Pillay (20) 76.

BAYVIEW: Men: Stableford Medal May: Black: A: B Higgins (4) 38. B: T Blenkhorn (17) 41. C: C Alfonso (22) P Bowden (32) to playoff. Women: Stableford: Div 1: L Smith (7) 31 cb. Div 2: T Gillett (22) 35. Div 3: R Brown (41) 31.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A Hayes (20) 40. A: P Keegan (4) 38. B: J Wright (16) 36. C: J Solomons (30) 39. A Scr: M Montgomery (3) 33.

BEXLEY: Men: Stroke: Medal May: A: K Klem (9) 63. B: H Pizanias (19) 65. C: R Thomas (20) 64. A Scr: G Heffernan 69 cb. B Scr: T Papadopoulos 81. C Scr: N Pettit Young 88. Medal of Medallists: N Pettit Young 65. Women: Medal May: S McKay (18) 71.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: S Caswell (13) 34.

BONDI: Men: Stroke: L Furlong (10) 61.

BONNIE DOON: Men: Stableford White: B McFadyen (18) 40 cb. A Scr: W Oates (1) 32 cb.

BOWRAL: Women: Stroke: E Goodwin (26) 78. Men: Medal May: A: J Bur kitt (15) 67 cb. B: S Taufel (17) 66. C: D Farthing (29) 72 cb. A Scr: D Spies (9) 76.

BRIGHTON LAKES: Stroke: Medal: A: M Hoogendyk (10) 70. B: B Howard (14) 68. C: I MacNaught (24) 70.

CABRAMATTA: Men: Stableford White: A: M Wilson (7) 35 cb. G Narayan (6) 35. A Scr: B Murray 30. B: J Trivellato (11) 38. P Martin (14) 37. B Scr: S Van Vemde 26. C: A Stevens (19) 39. B Easterbrook (17) 37. C Scr: W Chong 15. D: K Lacey (21) 38 cb. J Wawrzyniak (22) 38. D Scr: D Govender 14.

CAMDEN: Women: Stableford: A: S Miller (17) 32. B: P Scutts (20) 33. C: A Wilson (30) 31. Mxd: 9-hole: R Britton (22) 20. Men: A: T Erickson (5) 35. B: F Newcombe (13) 37. C: B Kemble (20) 36. A Scr: L McLaren 29 cb. B Scr: J Morton 25. C Scr: R Lowe 15. 2B: B Kemble (20) J Morton (13) 45. 2B Scr: B Watkins R Zelesco 36.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: P King (3) 38. B: W Kelly (18) 37 cb. C: P Coneyworth (21) 36. A Scr: C Lawson 34.

CARNARVON: Men: Stroke: Medal Ma y: A: S Sahazad (7) 70. A Scr: I Daryab 74. B: J Graham (14) 67. B Scr: E Warner 86. C: A Ragusa (23) 75 cb. C Scr: M Brooks 96.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: G Antonelli (18) G Ryan (30) 45. A: N Trimble (7) 35. B: C Hwang (13) 39. C: J Barbara (20) 39.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: I Wilson (17) 40. B: M Walsh (21) 37. Women: Stableford: D Holden (25) 33 cb.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: B Johnson (6) 37. B: G Lawrence (17) 38 cb. C: B Mighell (26) 36.

CROMER: Stableford: A: P Collins (17) 41. 9-hole: S Mayo (25) 20. B: M Weatherley (25) 40.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: J Joel (13) 39. Div 2: J Bramston (18) 40. Div 3: M Cross (24) 36 cb. Scr: F Yousiph 34.

DUNHEVED: Men: Stableford: A: D Williams (9) 36. A Scr: J Fearnley 34. B: T Touna (12) 38. C: J Perrin (17) 37. D: S Merideth (29) 37.

EASTLAKE: Medley: Par: A: B Rodwell (12) 70 up. B: L Kyriazis (16) 74 up. C: R Faludi (21) 69 up.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: D Beer (3) 39. B: G Weber (14) 40. C: S Hinton (21) 35. D: G Godfrey (28) 39.

FINLEY: Men: Stroke: P Pinnuck (7) 73. Women: J Delmenico (31) 74.

FORSTER: Men: Stableford White: A: J Tindall (16) 45. A Scr: W Dormor (6) 33. B: K Oliver (17) 38. B Scr: J Burgess (18) 18.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: M Timbs (11) 40. A Scr: M Davies 30 cb. B: P Fraser (15) 37. B Scr: R James 23. C: D Gomez (21) 42. C Scr: P Mainali 15 cb.

GEORGES RIVER: Stroke: Medal May: A: B Milton (3) 70. A Scr: K Mannix 75. B: A Neumann (14) 64. B Scr: S Sattout (The Ridge) 84. C: I Dean (21) 71 cb. C Scr: L Cosgrove 93. Women: S Frost (33) 77 cb. Stableford: A Hobbs (14) 37.

GLENMORE: Medley: Stroke: Medal May: A: P Giles (12) 2 cb. B: S Walker (15) 1 cb. C: D Auld (21) 2 cb. Stableford: T Dias (24) 38.

GOSFORD: Medley: Stableford Black: M Sissons (10) 39. L Eustace (17) 39. D Boyd (12) 39. L Freeman (18) 39.

GOULBURN: Women: Stroke: Medal May: L Lissa (15) 80 cb.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: 9-hole: A: C Derks (12) 20. B: P Booth (22) 20. C: E Cavanagh (27) 18 cb. Women: Div 1: B Baxter (31) 21. Div 2: S Ashworth (45) 14 cb.

HIGHLANDS: Men: Stroke Medal May: Black: A: M Lindsay (6) 74. B: S Ellis (18) D Carter (17) 74 to playoff. C: R Chase (27) 79. Scr: A: A Sweeney 81. B: J Verity 91. C: I Walz 106. Medley: Stableford: W Fry (19) 29.

HORIZONS: Men: Stableford: F Kaluski (38) 41. Stroke: A: C Wood (13) 74. B: B Westbury (18) 65. C: A Brown (22) 73. D: F Heyman (21) 76. Women: A: A McClintock (17) 84 cb. B: S Jolliffe (35) 85.

HURSTVILLE: Men: Stableford: Medal May: A: T Shaw (6) 38 cb. A Scr: J Harding (+2) 32 cb. B: M Doyle (17) 39 cb. B Scr: T Hooper (14) 25. C: N Knight (22) 38. C Scr: G Thomas (20) 20. Women: Div 1: D Leary (28) 36 cb. Div 1 Scr: P Keogh (9) 27.

KAREELA: Men: Stroke: Medal May: A: S Ramsey (9) 58. W Mudadana (9) 61. A Scr: K Mudadana (5) 32. B: J Gorham (14) 60. G Sharpe (16) 60. B Scr: D McFarl ane (13) 23. C: N Hadfield (20) 62. B Hardiman (20) 65. C Scr: D Lambert (22) 16.

KILLARA: Mxd: Stableford: A: S Loomes (9) 38. B: A Nibblett (15) 37 cb. C: D Mawter (21) 38. A Scr: J Wooster 35. P Davies (12) 35.

KOGARAH: Medley: Stableford White: D Levy (11) 38. A Scr: B Nagi 34.

LAKESIDE: Medley: Stableford: A: G Kitchen (7) 38 cb. A Scr: T Norris (+5) 36. B: D Campbell (19) 34 cb. B Scr: L Foley (13) 21. C: M Coves (22) 42. B Scr: A Rapley (22) 19.

LANE COVE: Men: Stableford: S McDonald (27) 37 cb. 2B: A Moss (15) R Mayhew (14) 46.

LEONAY: Men: Stroke: Medal May: B: A Kuipers (7) 65 cb. M Gillies (16) 60. C: L Berrisford (19) 63. D: C Phillips (23) 57. A Scr: D Moore 70. B Scr: M Gillies 76. C Scr: L Berrisford 82. D Scr: C Phillips 80. Jnr: T Chambers (15) 70. Veteran Men: L Berrisford (19) 63.

LIVERPOOL: Men: Par: A: M Brandt (4) 1 up. B: A Daher (17) 1 up. C: S Ashton (30) 5 up.

MACQUARIE LINKS: Men: Stableford: A : G Faux (5) 40. B: G Picone (16) 42. C: P Goble (25) 42. A Scr: S Keith 38. Women: K Kennerley (17) 36 cb.

MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: S Liddle (13) 32. B: J Irwin (17) 34. C: A Sutherland (32) 32. Women: Div 1: L Fiatarone (10) 32. Div 2: L Aitken (37) 34.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Medal May: Div 1: S Foster (14) 66. Div 2: D Allen (20) 70.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: T Shaw (2) K Watson (7) 73. 2B Agg Scr: H Mulholland C Nikolaou 68. I Kennedy (14) 39. Scr: M Ribarovski 33. Hole in one: J Thaw at 3rd. J Foster at 11th.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: J Hardgrove (9) 35 cb. Div 2: S Lear (17) 34 cb. Div 3: M Pinkerton (20) 34. Scr: S Sidhu 32 cb.

MONA VALE: Men: Stableford: A: R McDonald (13) 39. B: G Key (21) 40. C: M Nugent (25) 39. Scr: B Edwards 34. 2B: B Paton (11) C Arnesen (17) 44 cb. 9-hole: K Sawyer (19) 19.

MONASH: Men: Stableford: A: A Gatland (11) 39. B: S Evers (15) 40. C: J Case (2 7) 34 cb. Stableford White: N Chosid (29) 35. Mxd: Stableford: 9-hole: G Taylor (15) 16 cb.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: S Dodds (10) 38 cb. B: J Baltineshter (16) 37. C: J Lowy (32) 37. Stableford: Scr: K Clelland 41. Women: K Armstrong (27) 35.

MOSS VALE: Men: Stroke: Medal Apr: A: G Kozis (8) 70. A Scr: S Winsor 77. B: G Morris (18) 69. B Scr: R Thompson 89. C: M Wortz (21) 63. C Scr: A Tozzi 92. Women: D Pine (20) 80.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: R Park (9) 39. B: R Milne (16) 39. C: M O’Brien (21) 36 cb.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: D Heppell (14) 38. B: J Tucker (26) 37. Men: Stroke Medal May: Black: K Domaille (22) 66. A: L Keighran (11) 68. B: C Smith (20) 68. C: A Halligan (37) 67.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: M Gordon (0) P Bradley (6) 44. G Sheaves (5) 38.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: M Peterson (37) 43. Men: S Batchelor (15) 38. 2B Agg: S Handlin (17) P Handlin (16) 74.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: B Wallis (17) 41. A: P Catlin (12) 39. B: C Ennis (16) 40. C: B May (21) 40. A Scr: D Lewis 33. Women: B Lewis (16) 37. Medley: 2B: G Sacarello (22) D Addicoat (15) 47 c b.

OATLANDS: Medley: Stableford White: A: B Doherty (+2) 39. B: M Troy (15) 38. C: R Beaini (26) 39 cb. D: H Murphy (31) 42. A Scr: L Mason (1) 34.

PALM BEACH: Women: Stroke: E Moore (34) 70 cb. Men: Stroke Medal May: Black: A: C Seymour (1) 64. A: C Seymour (1) 64. B: L Mitchell (14) 70. C: A Kanja (20) 68. D: R Lutze (30) 78. A Scr: K Clough (3) 70. B Scr: J McFarlane (13) 84. C Scr: R Slee (24) 93.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: D Blackshaw (5) 37. A Scr: H Murray 33 cb. B: C Hill (16) 37 cb. C: G Donovan (20) 36 cb.

PENRITH: Men: Stableford White: A: T Saunders (3) 42. B: G Plevey (13) 42. C: B Garrett (28) 40. Scr: A Platts 37.

PYMBLE: Women: Stableford: F Mcdermott (16) 30. Men: N Waddington (4) 36. A Franklin (16) 34 cb. B Mccully (20) 34.

RANDWICK: Men: Stroke: Medal May: A: D Wilson (7) G Hutchings (9) 59 to playoff. A Scr: J Todd 61. B: J Lillas (16) 61. B Scr: P De dassel 77. C: C Poche (26) 54. C Scr: D Brightfiel d 79. Jnr: J Todd (0) 61.

RICHMOND: Medley: Stroke Black: A: G Kelvey (10) 66. A Scr: W Palmer (3) 75. B: M Smith (14) 70. B Scr: G Stephenson (14) 85 cb. C: C Johnstone (20) 67. C Scr: M Ready (23) 96.

ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: R Dean (14) 44. Div 1 Scr: J Brazier 31. Div 2: S Poyitt (23) 42. Div 2 Scr: J Pagett 23. Women: E Morabe (24) 35.

RUM CORPS: Men: Stroke: Medal May: A: G Bentley (7) 68. B: W Brown (18) 67.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 9-hole: W Bass (25) 23. J Antonios (19) 22. Medley: 2B: Div 1: B Laing (7) G Squire (13) 43. Div 2: K Mizens (30) A Alexander (18) 45. A: G Miladinovic (9) 38. B: B Stcherbina (14) 37. C: G Seto (22) 36. D: K Mizens (30) 36. A Scr: H Doig.

SEFTON: Men: Stroke: Medal May: A: M Khoury (6) 57. B: D Kassis (11) 55.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: P Simpson (37) R Briggs (13) 43 cb. Medley: J Arkins (9) A Arkins (14) 42 cb. Men: A: P Sliwinski (6) 33. B: M Harley (13) 34 cb. C: P Simps on (37) 35. Women: D Elford (20) 36.

SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: J Brosas (10) 39. B: P Eichorn (14) 37. C: R Grace (25) 37.

STRATHFIELD: Men: Stroke: Div 1: C Collie (12) 69. Div 2: D Park (16) 66. Div 3: A Widdicombe (28) 66. Scr: J Fanning 75. Veteran Men: S Hwang 71. Medley: Stableford: B Moore (10) 34 cb.

TALLWOODS: Women: Stroke: Div 1: S Ireland (26) 73. K Edwards (10) 75. Div 2: M McManus (37) 75. R Ezzy (29) 78 cb. Men: A: F Boskovic (9) 70. S Bennett (9 Forster) 72. B: D Clarke (15) 71. M Cook (13 Taree) 73 cb. C: B Livermore (25) 69. T McMahon (32) 71.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: K Hwang (7) 37. B: I Thatcher (17) 38. C: B Hawley (24) 38.

THE COAST: Men: Stableford: G Movik (22) 40. C White (20) 39. Scr: T Podvorec 33. Women: Stableford: Div 1: N Heinrich (10) 33. Div 2: M Grant (34) 32.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: J Burgess (10) 36 cb. B: G Laing (15) 36 cb. C: C McMahon (37) 40.

TUNCURRY: Men: Stableford: A: M Ware (14) 39. A Scr: B Germon (1) 34. B: D Sheffield (34) 37. B Scr: J Price (17) 20.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: R Kim (11) 42. A Scr: M DeVries (1) 75. B: B Lasam (17) 38. B Scr: K Kim (14) 86. C: T Opie (19) 39. C Scr: D Chen (19) 94. Women: Green: L Kim (23) 40.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: K Akyurek (7) 34. A Scr: A Sutton 30. B: M Kinsella (14) 35. B Scr: M Kinsella 22. C: M Pogson (20) 37. C Scr: M Pogson 19. Women: J Morris (19) 34.

WALLACIA: Men: Stroke: Medal May: A: J Batman (5) K Walker (6) 70 to playoff. A Scr: C Holmes 74. B: J Casis (15) 67. B Scr: L Hillhouse 86. C: S Fava (20) 72. C Scr: G Scott 94. Women: Stableford: J Thorpe (18) 31.

WARRINGAH: Men: Stroke: Medal May: A: D Richards (7) 3. B: B Everson (14) 2 cb. C: B Cunningham (23) 2. D: D Piper (36) -2. Scr: S Springall (1) 78 cb. Medal Apr: C: B Cunningham (23) 72.

WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: D Wardlaw (13) 38. A Scr: B Djura (0) 28. Women: N Hussain (37) 32.

WINDSOR: Medley: Stableford: V Diamonon R Mantaring 45. A: M Goddard (7) 39 cb. B: A Brazzill (13) 41. C: D Peppard (21) 39.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 9-hole: White: L Cohen (21) 20. D Grant (21) 19 cb. L Tosh (23) 19.

WOOLOOWARE: Stableford: B Mathers (34) 47. Scr: J Rogan 34.

WYONG: Men: Stableford: A: M East (9) 36. B: P Marcellino (13) 40. C: P Henderson (19) 35 cb. A Scr: B Ward 31. Women: K Connolly-Jackson (16) 44.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: K Clarke (32) 33. Men: Stableford White: A: D Pukallus (8) 38. B: P Savy (13) 38. C: B Clarke (22) 40.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email