NSW & ACT Daily Club Golf Results – 21 April 2020

Follow Us

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: K Hemingway (21) 39. Div 2: W Lim (48) 39.

AVALON: Men: Stableford: 2B Multi: R Mielnik (19) S Gaal (16) 72.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: J Tracey (8) 37. Hole in one: G Munsie at 15th.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: H James (9) 37. B: R Griffith (27) 36 cb.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Mcintosh (29) 41 cb.

BAYVIEW: Men: Stableford: Div 1: D Allso (12) 42. Div 2: T Stone (18) 42. Stableford White: M Farrell (35) 33. Women: Div 1: S Poate (18) 37. Div 2: L Hodge (37) 39. Medley: Scr: G Whyte (3) 35.

BEXLEY: Women: Stableford: J Paterson (29) 33.

BOWRAL: Women: Stableford: S Flaxman (27) 40.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: P Bowen (27) 40.

CAMPBELLTOWN: Women: Stableford: K Corben (36) 41.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: A: D Shin (8) 37 cb. B: S Kim (18) 38 cb. C: M Abood (28) 41.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: R Walker (9) 38 cb.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: A Allsopp (23) 33 cb. Div 2: J Kiddell (25) 35. Div 3: C Salter (45) 36.

CUMBERLAND: Women: Stableford: Div 1: E Lee (23) 37. Div 2: V Eun (29) 35. Div 3: C Hwang (33) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: Div 1: C Fong (8) 42. Div 2: L Kyriazis (19) 43.

EVERGLADES: Women: Stableford: S Lomax (44) 37 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford White: A: K Barton (12) 38. B: P Hendry (14) 39. C: T Kunkel (36) 39.

GLENMORE: Medley: Stableford: B Morris (19) 38.

GORDON: Women: Stableford: Div 1: S Sheehan (30) 38. Div 2: J Galloway (35) 30.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: A Martin (10) 41. Div 2: J Trenear (21) 41. Women: Gold: L Marquinez (22) 40.

KAREELA: Women: Stableford: A: N Scerri (24) 40. C Perkins (2) 35. B: G Roeder (31) 40. R Eves (31) 39. C: L Matthews (36) 38. R Hyon (37) 33.

KILLARA: Women: Stableford Green: Di v 1: V Hanrahan (16) 41. Div 2: M Hudson (24) 39 cb. Div 3: A Horsley (27) 36. Div 4: K Elgie (31) 37. Div 1 Scr: J Crichton 36.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford Irish Team: White: B Bryan (2) H Bryan (36) 50. Men: A: G Charles (12) 40. B: A Radcliffe (16) 44. C: R Hendricks (23) 42. Women: C Riddle (16) 39.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: M McDonald (15) M Henry (Macquarie Links 7) 48. 2B Scr: R Allison (0) J Danelon (17) 40. A: C French (7) 40. B: M McDonald (15) 47. C: J Goldsworthy (20) 36 cb. Women: 2B: T Wood (7) M Mann (45) 48. P Lamberton (13) 37.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: L Skinner (12) 41 cb.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: D Cremin (1) D Johnson (14) 47. 2B Scr: H Salmon H Mulholland 39. A Romeika (13) 43. Scr: D Fletcher 32 cb. Women: N Fairfax (20) 39. Veteran Women: J Duncan (28) 38.

MONA VALE: Medley: Stableford: J Watkinson (15) 44.

MOSS VALE: Women: Stableford: E Jeffery (18) 40.

NORTH RYDE : Women: Stableford: Div 1: S Gordon (22) 43. Div 2: E Wong (29) 45.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: D Manchee (9) 41. 2B: W Wright T Mills 49.

OATLANDS: Medley: Stableford: Div 1: R Manongdo (11) 36. Div 2: Y Jeon (15) 40. Div 3: F Hebert (19) 39.

PALM BEACH: Women: Stableford: 9-hole: C Sablatnig (45) 18.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: P Ryan (4) 42. B: N Troost (26) 38 cb. Women: O Kerr (9) 35 cb.

PYMBLE: Women: Stableford: G Kalaf (19) 39.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: V Mamauzzi (18) J Farrugia (20) 79. A: T Park (9) 40. B: J Oakes (17) 40. C: V Manauzzi (20) 40. Scr: A Pustetto 35.

ROSNAY: Veteran: Stableford Yellow: Div 1: W Walsh (17) 30. Div 1 Scr: N Ryanhart 34. Div 2: D Lightfoot (22) 36. Div 2 Scr: K Smith 8.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: Div 1: J Seo (18) 39. Div 2: M Kim (25) 41. Div 3: S Yang (36) 35. Div 4: M Oh (41) 40.

SHELLY BEACH: Men: Stableford White: A: J Hunt (4) 40. B: D Garrett (17) 41. C: B Brown (24) 43. D: L Skidmore (32) 41. Women: S Hayes (29) 31.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: D Bamford (17) 41.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: C Martin (36) S Betts (22) 49 cb. 2B Scr: R Attwood K Webber 41. A: B Balagtas (6) 39 cb. B: J Northey (17) 40. C: S Betts (23) 42. Women: A: D Munro (35) 35 cb. B: I Kim (24) 37 cb. C: J Park (40) 34.

STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: M Kim (20) 1 up. Div 2: J Pillinger (44) 4 up.

TALLWOODS: Medley: Stableford: 4B: C Bosley J Chilton 45. M Byrnes B Jones 43. Medley: Stableford 9-hole: Yellow: K Russell (19) 20. J Russell (30) 14 cb.

TERREY HILLS: Men: Stableford: C Peng (10) 39.

THE COAST: Medley: Stableford White: C Lum (19) 45. A Powys (10) 44. T Appleton (9) 43. A Scr: A Ogane 35. W Cross (16) 41.

THE RIDGE: Stableford: A: M Gibson (6) 40. B: G Sandstrom (17) 38. C: G Baigent (23) 38.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: C Wright (12) 35. B: H Takashiba (23) 37. C: S Chung (34) 37.

WALLACIA: Men: Stableford White: M Sheen (13) 39.

WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: B Myers (21) 36. Div 2: L Sheather (28) 35. Div 3: A Mathieson (34) 36. Div 4: B Munro (38) 37.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: S Hines (14) 41.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: A: S Sutherland (11) 42. B: D Flis (39) 37.

WYONG: Men: Stableford: Div 1: B Perkins (15) 40. Div 2: K Inall (26) 43. Women: K Edwards (15) 41.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email