NSW & ACT Daily Club Golf Results – 18 April 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Women: Stableford: S Kennedy (8) 31. Men: Stableford White: A: J Richards (1) 38. B: T Foley (16) 39. C: M Harrison (21) 42.

ASQUITH: Men: Stableford: A: R Druce (9) 39 cb. B: B Koo (14) 39. C: P Sant (23) 37 cb. Scr: J Crowther 37.

AVALON: Women: Stableford: M Scully (35) 31.

BALGOWLAH: Medley: Stableford: A: T Mara (7) 24 cb. B: R Treasure (17) 22. C: C Clarke (24) 23.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: S Khoury (8) 39 cb. B: M Ferguson (13) 35. C: S Kiss (19) 40.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Hormann (19) 39.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: N Fletcher (6) 41. B: R Lang (19) 45. C: M Ward (22) 45. Scr: A Scr: R Loewenthal 39. Women: Stableford: Div 1: H Jones (17) 34. Div 2: S Kercher (36) 38.

BERMAGUI: Women: Stableford: M Calder (17) 34.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: B Bickley (21) 41. A: M Montgomery (4) 40 cb. B: B Shanahan (14) 39. C: J O’Connor (22) 40 cb. A Scr: T Bonham 34. Jnr: J Domazetovski (27) 40.

BEXLEY: Men: Stableford: A: S Dean (8) 42. B: T Condylios (16) 39 cb. C: D Joy (20) 37. A Scr: W Matthews 37. B Scr: W Kaldelis (Richmond) 25. C Scr: F Fritz 15. Women: A Ng (27) 40.

BLACKHEATH: Women: Stableford: A McAlister (29) 41. Men: C Miller (26) M Lonergan (17) J Still (20) 39 to playoff.

BONDI: Men: Stableford: M Price (15) 39.

BOWRAL: Women: Stableford: P Barker (18) 39. Men: A Tomkins (18) 42.

BRIGHTON LAKES: Par: A: S Manley (10) 5 up. B: N McBride (18) 10 up. C: R Wilson (20) 8 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford White: A: R Boag (8) 40. M McCormick (9) 39. B: C Zouroudis (13) 40. R Whitehouse (12) 38 cb. C: S Graham (19) 36 cb. S Scott (20) 36. D: P Shepherd (22) 37 cb. J Touvinen (33) 37.

CAMDEN: Women: Stableford: A: C Bell (14) 39. B: K De Cean (24) 40. C: A Toto (42) 37. 2B: A Toto (42) K De Cean (24) 47. Men: A: D Jansen (5) 38. B: S Everingham (19) 38 cb. C: B Hierlehy (24) 44. A Scr: M Bell 37. B Scr: J Lees 23 cb. C Scr: B Kemble 18. 2B: S Everingham (19) S Maddern (18) 47 cb. 2B Scr: D Jansen D Hobbs 37 cb.

CAMMERAY: Men: Stableford: B Dodgson (16) 41. Women: T Kerr (31) 42.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: G Tanner (11) 39. B: B Anderson (16) 40. C: P Dillon (23) 43. A Scr: G Evans 36.

CARNARVON: Men: Par: A: J Russo (11) 4 up. B: H Kim (18) 6 up. C: A Murdoch (24) 3 up.

CASTLE HILL: Stableford: 2B Agg: P Jensen (36) M Hawes (11) 78. 2B Agg Scr: J Reynolds J Dakin 66. A: J Dakin (7) 40 cb. A Scr: J Macnaughton 35. B: J Nati (17) 40. B Scr: J Mckenzie 27. C: B Smyth (20) 41. C Scr: G Woods 21 cb.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: B Krygsman (12) 42. B: P Barry (13) 39. C: J NG (20) 38.

CROMER: Stableford: S Short (25) 40. 9-hole: S Arcus (16) 20 cb.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: J Malone (10) 39 cb. Div 2: F Stevenson (18) 42. Div 3: C Clifford (22) 46. D Scr: J R usso 34.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: J Radeski (5) 39. B: N Boswell (10) 37. C: G Collins (20) 40. D: A Phyland (26) 39.

DUNHEVED: Men: Stableford: A: S Andrews (6) 41. A Scr: C Fitzsimmons 37. B: M Watts (11) 40. C: R Johnston (18) 45. D: C Pritchard (28) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: P Gibson (11) 40. B: P Gale (16) 38. C: T O’Brien (31) 38.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: D Cracknell (9) 38 cb. B: P Eding (13) 41. C: P Mackey (21) 40. D: G Goodhand (34) 40.

FORSTER: Men: Stableford White: A: W Hicks (15) 40. A Scr: A Syme (2) 36. B: M Nadin (16) 42. B Scr: H Graham (16) 20.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: D Prasad (7) 38 cb. A Scr: J Wheatley 35 cb. B: L Saperas (15) 42. B Scr: B Queenan 24. C: S Hopkins (22) 42. C Scr: P Spagnol 19.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: A: B Milton (3) 38. B: B Sinai (16) 35. C: J Chuck (28) 39. Split Six: N Jadhav (3) D Tolley (4) 64.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: D Schembri (13) 43. Div 1 Scr: C Moreton 34. Div 2: C Blood (Penrith) (20) 38 cb. Div 2 Scr: P Kelly 20.

GOSFORD: Medley: Stableford White: A: R Morgan (8) 41. B: G Frost (13) 38. C: J Shin (20) 36.

GOULBURN: Women: Stableford Green: A: S DeCseuz (19) 41. B: D Armstrong (23) 37.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: 2B: F Thom (11) M Sewell (15) 46. M Lindsay (6) 42.

HORIZONS: Men: Stableford: M Penman (19) 39 cb. Women: S Niven (18) 36.

HURSTVILLE: Men: Stableford: A: T Shaw (5) 38. B: B Smithson (16) 44. C: T Keogh 39 cb. Women: N Scerri (24) 38.

KAREELA: Men: Stableford: A: M Hardiman (6) 42. A Beazley (9) 40. B: G Sharpe (17) 39 cb. J Gorham (15) 39. C: V Waring (23) 37. A Dookie (24) 36 cb. R McCarthy (Gross Satbleford) (6) 33. Women: C Payn (26) 36 cb.

KILLARA: Mxd: Stableford: A: H Glanville (10) 44. B: D Brand (18) 41. C: M Davies (22) 41. A Scr: J Wooster 41. Div 1: J Crichton (0) 38.

KOGARAH: Medley: Stableford White: P Swan (13) 39. A Scr: A Honeysett 37 cb.

LAKESIDE: Women: Stableford: 2B: L Strano (28) S E agar (28) 47. K Frew (30) 38. Men: A: D Heather (10) 39 cb. B: M McDonald (15) 39. C: M Gerace (20) 43. 2B: S Leicester (11) D Kilgour (8) 77. 2B Scr: R Timms (3) S Walda (4) 59.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: B Staley (16) N Rowland (13) 46. B Staley (16) 39.

LEONAY: Medley: Stableford White: A: L Alexander (8) 43. A Scr: I Barns 36. B: N Kleinveldt (16) 42. B Scr: A Mcardle 28. C: C King (18) 39. C Scr: C King 21. D: T Chambers (26) 44. D Scr: T Chambers 18.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: A Morris (11) 44. B: R Sciuriaga (14) 45. C: K Draper (20) 38.

LONG REEF: Men: Hole in one: M Mckerihan at 7th.

MACQUARIE LINKS: Men: Stableford: A: J Austin (12) 41. A Scr: C Son 36 cb. B: P Mahoney 41. C: P Bukowski (31) 38. Women: Stableford Gold: C Morris (23) 40.

MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: B Willett (2) 42. B: M Keniry (19) 37. C: C Gleeson (28) 39. Women: Div 1: L Lewis (12) 39. Div 2: P Stephenson (28) 35.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford White: Div 1: J Spargo (15) 39. Div 2: D Macpherson (26) 37.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: B Grech (12) R Moffatt (11) 48. 2B Scr: C Nikolaou H Mulholland 39. P Stafford (11) 42. Scr: D Jones 35 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: M Williamson (3) 38. Div 2: B Morrison (16) 38. Div 3: J Nipperess (22) 40. Scr: M Williamson 35 cb.

MONA VALE: Men: Stableford: A: B Tait (14) 39. B: R Kershaw (15) 38 cb. C: A Lintern (22) 38. Scr: J Karren 34. 2B: H Bragg (33) M Robotham (5) 45 cb. 9-hole: J Agostino (20) 22. Jnr: Stableford Yellow: H Grant (29) 17.

MONASH: Men: Stableford: A: D Mascarenhas (6) 40. B: A Prichard-Davies (14) 42. C: A Barnhill (21) 46. Mxd: Stableford White: S Robinson (20) 36. Stableford: 9-hole: A Harris (18) 21.

NEWCASTLE: Stableford: C McClelland 45.

NORTH RYDE: Men: Stableford: B Hall (17) 42. 2B: J O’Neill (25) R McGinn Snr (21) 51.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: J Richards (8) 40. B: C Davidson (19) 41. C: P Hudson (21) 47. A Scr: J Renshaw 35. Women: J Barnes (26) 38. Medley: 2B: B May (20) P Hudson (21) 55.

OATLANDS: Men: Stableford White: A: P Reece (10) 38. B: V Petitto (15) 39. C: M Rushwan (26) 41. D: B Sironen (31) 41. A Scr: S Tarrant (+1) 38. Women: Yellow: S Monaghan (13) 34.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: S Connolly (23) I Pelling (23) 77. S Connolly (23) 40. Women: B Pelling (30) 44.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: A Davidson (7) 41. A Scr: M Fogarty 37. B: P Macmillan (17) 38 cb. C: D McKie (27) 39.

PENRITH: Men: Stableford White: A: L Davies (12) 42. B: J Carbone (13) 39. C: B Garrett (33) 41. Scr: J Gadd 42.

PYMBLE: Men: Hole in one: G Rockliff at 11th. Women: Stableford: F McDermott (18) 42. Men: A: S Muirhead (8) 38 cb. B: S Blood (16) 40 cb. C: S Johnston (20) 38 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: M Pastor (26) J Chatten (20) 47. A: B Williamson (12) 39. B: R Ayton (13) 37. C: J Chatten (20) 42. Scr: T Fernandes 30.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: W Errey (5) 40. B: M Rosadhie (14) 40. C: M Ashton (24) 37. Scr: T McMillen (1) 36.

ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: T Field (4) 39. Div 1 Scr: A Piukala 33. Div 2: S Penney (18) 38. Div 2 Scr: D Reynolds 21. Women: H Sloan (20) 34.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: T Harding (27) 41. Div 1 Scr: E Procter 35. Women: Stableford: F Cole (25) 31.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 9-hole: A: R Bortfield (11) 17. B: T Lim (14) 23. C: S Thomson (22) 21. D: G Williams (26) 21. Scr: S Park 17. 9-hole 2B: Div 1: B Stcherbina (16) W Everest (8) 25 cb. Div 2: W Bass (25) S Spackman (15) 27. 9-hole: A: B Oakey (11) 24. B: S Spackman (15) 21. C: A Johansson (22) 21. D: G Seto (24) 24. Scr: R Green 19. 9-hole 2B: Div 1: T Lim (14) K Kang (10) 24 cb. Div 2: S Hickey (20) J Skilbeck (14) 25 cb.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: T Brotherton (9) 39. B: B Lamaro Jnr (13) 40. C: R Doherty (26) 42. Women: Div 1: S Eastway (25) 39. Div 2: I Collis (32) 36.

SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: O Schulze (4) 38 cb. B: S Kobryn (19) 37 cb. C: C Moore (27) 44.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: M Stedman G William 48. 2B Scr: M Stedman G William 38. Div 1: J Collins (12) 38 cb. Div 2: J Ford (19) 40. Div 3: J Bae (25) 42. Scr: C Delaney 36.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: J Murphie (11) 41. W Aldham (8) 40. B: P Wright (17) 44. B McManus (15) 39 cb. C: T McBride (19) 37 cb. D Brett (19) 37 cb. Women: Stableford: Div 1: B Jones (20) 36. J Puxty (17) 35. Div 2: M Wright (28) 35. S Ireland (27) 33.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: H Jeong (6) 38. B: B Fitzgerald (19) 37. C: Y Heo (21) 40.

THE COAST: Men: Stableford Hcp: White: B: C Yates (18) 46. C: A Steeves (32) 43. A Scr: A Ogane 34. Women: Stableford: Div 1: J Barrett (21) 43. Div 2: V Teichman (38) 39.

THE RIDGE: Mxd: Stabl eford: A: A Gordon (11) 40. B: D Lochens (14) 43. C: M Brotherton (23) 41 cb.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: M Anthony (9) 39 cb. A Scr: J Tolomeo (0) 37. B: S Iskowicz (14) 40. B Scr: T Chillingworth (24) 24. C: W Cho (20) 41. C Scr: R Lee (22) 18. Women: Green: L Kim (24) 38 cb. J Kang (14) 38.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: T Yoon (12) 44. A Scr: A Sutton 37. B: S Percival (13) 43. B Scr: S Percival 31. C: W Lee (21) 38. C Scr: W Lee 17. Women: L Shapiera (12) 36.

WALLACIA: Men: Stableford: A: K Walker (7) 40 cb. B: S Adams (13) 40. C: G Scott (23) 38. Women: W Thompson (21) 41.

WARRINGAH: Men: Par: Medal: A: S Burton (12) 2 down. B: P Donnelly (15) 3 down. C: P Williams (18) sq cb. D: I Cumming (26) 3 down. Stroke: Scr: C Wu (0) 70. Medal Mar: C Oatley (28) 78. Medal Jan: C Sheehan (27) 69.

WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: A: S Sparks (8) 45. A Scr: P Cullen (5) 36. B: O Gregory (19) 43. C: L McCracken (25) 39. Women: M Petkev itch (27) 39.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: Div 1: L Dyke (26) G Place (32) 49. A: J Whitmore (12) 41. B: R Mantaeing (20) 42 cb. C: M Padden (32) 41.

WOOLOOWARE: Stableford: K Rugless (3) 38.

WYONG: Men: Stableford: A: E Rashford (5) 40. B: W Walcott (16) 40 cb. C: M Hines (20) 43. A Scr: B Goldsworthy 38.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email