Daily Club Golf Results – 24 March 2020

Follow Us

ASQUITH: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: S Kim (18) 75. Div 2: R Hanchard (23) 72. Div 3: M Drever (43) 68. Div 1 Scr: J Merrick (7) 83. Div 2 Scr: R Hanchard (23) 95. Div 3 Scr: M Drever (43) 111. Stableford: M Johnston 35.

AVALON: Men: Stableford: S Gaal (17) 40.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford: Div 1: D Williams (13) 42. Div 2: R Bloomfield (29) 39.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: G Fowler R Holterhoff. Div 1: G Fowler (9) 28. Div 2: P Doshi-Dowsett (34) 39. Women: 2B Agg: D King M Kammerl 71. M Kammerl (33) 39. Medley: Scr: G Fowler (9) 30.

BEXLEY: Women: Stableford: K Baker (35) 32.

BOWRAL: Women: Stableford: S Flaxman (31) 43.

BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: 2B: M Horder (22) P Gill (21) 55. D Moore (14) 42.

CAMMERAY: Women: Stableford: L Adam (43) 35.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: F Kwon (26) Y Kwon (25) 45 cb. 2B Scr: M Hargraves (Cronulla) A Wiffin (PGA) 3 7. A: N Kennan (10) 38 cb. B: W Georgeson (16) 38 cb. C: F Kwon (26) 40.

CASTLECOVE: Men: Stroke Ambrose: White: M Mansley (10) M Evers (6) 57.

CHATSWOOD: Women: Stableford: H Toovey (17) 36 cb.

CONCORD: Women: Stroke: Div 1: J O’Halloran (7) 74. Div 1 Scr: A Gong 77. Div 2: L Morey (23) 75. Div 2 Scr: W Kalil 98 cb. Div 3: A Lee (34) 74. Div 3 Scr: A Lee 108. Stableford: 9-hole: D Brown (45) 18 cb.

CRONULLA: Mxd: Stableford: 2B: J Yankos (21) L Bamford (18) 40. Hcp: S Thomas (7) 43. Scr: S Thomas 36.

DENILIQUIN: Women: Stroke: A: K Leetham (12) 68. B: C Maher (32) 70.

ELANORA: Medley: Stableford: K Allchin (32) 42.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: J Nichols (25) G Purse (23) 56. Scr: M Rajca J Wheatley 41. A: P Dawson (10) 40. B: P Kent (13) 45. C: B Lanycia (21) 46.

GORDON: Women: Stableford: 9-hole: N Grime (27) 19.

GOSFORD: Women: Stableford: Div 1: D Tromp (25) 41. Div 2: P Mylan (43) 40.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: L Ross (20) 38. B: M Pegram (30) 37. C: T Sat tler (34) 36.

HOWLONG: Men: Stableford: A: G Bills (10) 40. B: S Purcivall (17) 36 cb. C: T Bennett (25) 36. Women: K Lowe (20) 38.

HURSTVILLE: Men: Stableford Gold: Div 1: M Crews (18) 39. Div 2: C Case (24) 40. Women: L Joseph (42) 37.

KILLARA: Women: Stroke: A: J Slatyer (11) 73. B: L Roberston (24) 72. C: J Setright (27) 74. D: K Elgie (33) 78. Scr: J Crichton 79.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: C Wittenberg (3) 39. B: W Kim (19) 39. C: C Toner (22) 38. Women: S Chapman (21) 36.

LAKESIDE: Medley: Stableford: Team: R Allison (0) G Poole (5) M McDonald (14) Y Fitton (9) 93. Scr: K Shepherd (1) S Borton (4) B Willingham (5) (Antill Park) 77. A: B Challis (12) 40 cb. B: G Melvin (Shell Cove 18) 43. C: A Jones (22) 37. Women: Hole in one: M Brennan at 17th.

LONG REEF: Men: Stableford: D Ronald (15) 38. Women: J Brown (10) 35 cb. 9-hole: W Hague (41) 19.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: P Harrison (19) K Heath (11) 55. K Gardner (19) 44 cb. Scr: D Jones 35. Women: 2B: D Wilson (18) K Lindsay (18) 48. J Duncan (27) 36. Veteran Women: A Beaven (15) 35.

MONA VALE: Medley: Stableford: M Blagg (21) 41.

MOSS VALE: Women: Stableford: E Jeffery (17) 37.

NEWCASTLE: Stableford: Div 1: J Blenkey 36. Div 2: D Vanderkemp 32 cb. Div 3: S Worth 37.

NORTH RYDE: Women: Stroke: Ambrose: Div 1: M Kim (10) H Choi (9) 64.25. Div 2: E Shin (20) H Ryu (30) 73.5. Div 3: K Clark (45) C Fife (23) 68.5.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: F O’Brien T Mills 47. F O’Brien (20) 41.

OATLANDS: Medley: Stableford: M Hartland (18) 45. A: S Cameron (Mona Vale 2) 39. B: C Kim (21) 42.

PALM BEACH: Women: Stableford: T Martin (36) 29.

PYMBLE: Women: Stableford: 2B: M Hiatt (25) G Chou (21) 50. G Chou (21) 42.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: W Goodsell (15) W Lloyd (22) 47. A: R Dekks (12) 36. B: P Smith (14) 38. C: R Lopresto (26) 39. Scr: C McMahon 30.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: K Lozier (13) C Lozier (13) 51. Veteran Men: Div 1: K Lozier (13) 38. Div 2 : G Sprouster (23) 39. Div 3: J Manczak (32) 38. Veteran Women: K Walshaw (32) 38.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: M Potter (23) 35. Div 2: H Schreuder (27) 36. Div 3: M Gardner (34) 39. 9-hole: J Simmonds (45) 17.

RICH RIVER: Men: Stableford: East: A: M Lynch (11) 41. B: J Adams (21) 35 cb.

ROSNAY: Veteran: Stableford 4B: Yellow: A: G Howes (9) W Ryan (19) 50. Div 1: W Ryan (19) 40. Div 2: D Lightfoot (21) 4.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: J Buckley (16) 41. J Clarke (16) 41. Scr: J Buckley 25. Centenary: A McKay (28) 35.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: T Johns (11) G Flint (33) 86. A: T Johns (11) 43. B: M Townsend (15) 42 cb. C: P Murray (24) 41. D: J Smyth (25) 43 cb.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: T Hobson (10) 39.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: M Beehag (5) 42. B: B Edwards (18) 41. C: P Lynch (20) 41. Women: J Owen (27) 38.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: L Ramsay (13) A Robinson (8) (Muirfield) 49. 2B Scr: A Payne C Ryan 42. A: A Robinson (Muirfield 8) 41 cb. B: L Ramsay (Muirfield 13) 43. C: C Delaney (19) 40. Women: 2B: D Crofts S Webber 42. A: D Munro (22) 35. B: J McDonald (48) 37.

THE LAKES: Men: Stableford: J Rayner (1) 37. Women: Par: Div 1: C Gauld (23) 2 up. Div 2: R Griffiths (28) sq. Stableford: 9-hole: A: S Lancaster (45) 24.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: D Burnes (13) M Bru (14) 82. Men: A: J Withers (8) 40. B: D Burnes (13) 43. C: B Mawer (25) 43. Scr: A Heather (Woolooware) 33 cb. Women: R Weckert (28) 40.

WAKEHURST: Women: Stroke: Medal: A: C Wright (12) 77. B: H Takashiba (23) 77. C: P Barnard (34) 89. D: A Crothers (35) 79. Stableford: J Bae (15) 38.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Fava (18) J Fatai (17) 46. S Fava (18) 42.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: G Webb (10) 40.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: S Buckley (8) 40 cb. B: D Laversa (18) 40. C: S Burke (27) 37. Murray: A: P Clarnette (5) 42. B: R Mountney (16) 40. C: E Yildirim (27) 40.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email