Daily Club Golf Results – 18 March 2020

Follow Us

PGA FURPHY PRO-AM at Murrumbidgee: (Par 72, NSW unless stated): Final scores: 64: M Dive M Millar (ACT). 65: A Wilkin (QLD) B Murphy (VIC) T Hart (QLD). 66: M Stieger. 67: D Beck. 68: J Walden B Kivimets (VIC) C John (VIC) D Brandt-Richards S Wools-Cobb (QLD) J Wilson (VIC). 6

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: T Stevens (4) A Farr (6) 44. Div 2: B Moffat (25) G Rungwerth (16) 42 cb. 4B Agg: T Stevens (4) S Farr (11) A Farr (6) A Birtles (6) 134. 2B Scr: B Petersen (2+) M Dakic (3) 41. A: D Keith (2) 37. B: G Rungwerth (16) 37. C: F Sugar (21) 39. D: H Wilson (29) 33.

AVALON: Women: Par: C Gardner (30) 6 down.

BALGOWLAH: Men: Stableford: 2B Agg: D Karren (7) D Mitchell (25) 77.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: P Luk (32) S Wood (19) 47. 2B Scr: S Luke G Wood 39. A: R Miller (9) 40. B: P Raper (13) 42. C: W Mulherin (19) 41 cb.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Godworth (33) 34.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: S Ayling (15) S Matthews (19) 46. Black: A: B Anderson (14) 39. B: C Leistad (15) 39. C: S Lavers (25) 36. White: S Menzies (25) 36. Scr: N Fletcher (6) 32.

BERMAGUI: Women: Stableford: L Ponsford (18) 34.

BEXLEY: Men: Stroke: Ambrose: D Bray I Hayton G Costello T Trad (9.5) 47.5. Scr: B Russell P Keogh J Leworthy 52.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: G McDonald (17) J Wilson (19) 45. P Stricke (18) 39.

BONDI: Men: Stableford: V Dainer (25) 40.

BONNIE DOON: Men: Stableford: 2B: M Colquhoun (11) S Hayes (9) 46. A: L Zaferis (9) 42. B: P Jourdain (14) 40. C: P Robson (22) 40. D: M Einfeld (33) 36. Scr: J Fuchs 39.

BONVILLE: Men: Stableford: 2B: J Huxley (21) E Starrs (36) 47. J Hardcastle (Sawtell 17) 40.

BOWRAL: Men: Stableford: 4B: R Woods (9) A Southon (13) 46.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: V Narayan (11) R Buettner (2) 72. Div 2: G Cheetham (12) S Kim (17) 72 cb. Scr: T Hunt K Ferry 56. A: S Bugdayli (11) 38. B: S Kim (17) 40 cb. C: B Bissett (26) 36 cb.

CAMMERAY: Men: Stableford: D Allsop (15) 37.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B Agg: N Kadir R Bounleud 70. 2B Agg Scr: J Semrany D Shipp 54. A: N Kadir (11) 39. B: A Rees (17) 37. C: D Thomas (20) 34.< /p>

CARNARVON: Women: Par: 2B: J Nam (26) Y Lee (27) 8 up. A: J Kang (17) 3 up. B: U Bell (18) 1 down. C: Y Lee (27) 1 down cb.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: T Wheeler (7) B White (1) 69. A: T Jones (6) 38. B: K Lewandowski (15) 37. C: E Graham (26) 38 cb. Gold: R Nery (28) 26. PM 2B Agg: D Brooke (23) R Gibbeson (2) 74. A: C Yun (7) 39 cb. B: M Reilly (15) 36. C: D Brooke (23) 39. 2B Agg Scr: B White D Ferguson 64.

CASTLECOVE: Women: Stableford: M Lulic (35) 34.

CHATSWOOD: Men: Stableford: Team: I Brown (22) G Spicer (24) R Pannell (23) I Symington (24) 86. A: J Greathead (1) 40. B: G Robinson (17) 36. C: I Symington (24) 36. Scr: J Greathead (1) 39.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: 4B: D Spackman (35) G Opray (33) 45.

COMMERCIAL ALBURY: Stableford White: A Goddard (5) 40.

CONCORD: Men: Stableford: 2B Agg: J Massad (11) R Porfida (5) 74. 2B Agg Scr: K Lockery R Ollerenshaw 62. A: E O’Reilly (12) 39. B: G Cox (20) 41. C: J Hassarati (22) 43.

CROMER: Men: Stableford: Split Six: P Tait (21) P Wright (20) 61 cb. A: C Plimmer (5) 38. B: G Howard (22) 3 8. Scr: D Simpson 33.

CRONULLA: Women: Stableford: A: R Deards (9) 38. B: L Baldock (27) 36 cb. C: S King (31) 36 cb. D: T Alonco (35) 34 cb. Scr: R Deards (9) 29 cb.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Kiddle R Durkin 49 cb. 2B Scr: A Bradley (Cromer) J Ponder 38 cb. A: P Starc (3) 35 cb. B: R Richens (19) 41. C: R Park (27) 39. Scr: J Ponder (Cromer) 35.

ELANORA: Women: Stableford: Team: D Biddulph C Jones S Toepfer T Gorick 80 cb.

FINLEY: Men: Stableford: R Sutton (22) 42. Women: A Wood (28) 31 cb.

FORSTER: Men: Stableford: A: W Knight (3) 38 cb. A Scr: P Garner (5) 29. B: I Campbell (19) 36. B Scr: M Flew (18) 18 cb.

FOX HILLS: Women: Stroke: Ambrose: C Sparrow R Jung D Winterbottom (14.17) 68.83.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Div 1: S Saunders (16) 36. Div 2: B Buck;ey (24) 37.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: M Turner (12) 39. B: D Cox (13) 38. C: M Robilliard (21) 33. D: T Ahearn (27) 39.

GOULBURN: Women: Stableford Irish Team: Green: A Croker (16) M Croker (20) M Anton y (40) A Craig (41) 88.

HAWKS NEST: Mxd: Stableford: 2B: A Reynolds C Rose 44 cb. Men: A: M Mitchell (9) 38 cb. B: F Sparksman (19) 38. Women: C Rose (33) 38 cb.

HORIZONS: Men: Stableford: D Moon (25) 39. Women: D Herford (30) 39.

HOWLONG: Women: Stroke Medal Mar: Yellow: A: L Iffland (19) 73 cb. B: J Delaney (34) 71.

JAMBEROO: Men: Stroke: G Rodgers (12) 62.

KAREELA: Men: Stableford: A: J Fraser (10) 39. A Scr: A Beazley (9) 29 cb. B: T Davis (18) 38. B Scr: C Farrugia (16) 21. C: J Gooch (24) 39. C Scr: E Davies (24) 13.

KILLARA: Men: Stableford: 2B: P Maher (21) S Goodchild (16) 44 cb. Scr: T Wray D Kirby 36. A: J Elliott (8) 39. B: M Town (16) 39 cb. C: R Johns (20) 39.

KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: D Fischer (16) J Cooper (16) 47. A: A Barclay (8) 39. B: M Tuitie (18) 44. C: M Lawrence (21) 38 cb. Scr: M Tierny 36. Veteran: B Lester (18) 39.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: B Watkin (27) I Butters (15) 41. M Smith (27) 38 cb.

LIVERPOOL: Women: Stableford: C Hart (22) 36 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: N Townsend D Karlsson 48. A: K Ibbotson (12) 42. B: S Mulvena (15) 38. C: K Smith (26) 42. Scr: R Bockman 38.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: B Wood (25) T Sgro (11) 39. Men: C Vella (18) 32. Women: L Gowan (39) 32.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: G Cosier (16) F Zammit (15) 44. M Vranjkovic (12) 39.

MAGENTA SHORES: Men: Stroke White: A: J Vrkic (10) 71. B: L Lamaris (15) 70. C: B Khoo (28) 68. Women: Yellow: Div 1: H Hill (17) 73. Div 2: S Stuart (24) 73 cb.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford 2B: White: J Warren (17) W Davidson (29) 44. M Bowman (19) 39.

MASSEY PARK: Women: Stableford: F Yuan (21) 34.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: A Crawford/Lee (34) 48. Div 2: R Scamarcia/Brell (41) 46. Scr: S Clarke/Cullam 38. A: B Lee (11) 42. B: S Teghini (17) 41. C: B Kabalan (22) 39. D: J Bowditch (31) 34.

MOORE PARK: Men: Stroke White: A: B Morriss (6) 72. B: N Hindmarsh (14) 7 0 cb. C: S Woolf (18) 66. Veteran: F Cusack (11) 71.

MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B Multi: P Marsden (13) P Fawcus (5) 71. A: D Chapman (10) 37. B: P Marsden (13) 39. C: W Bridgwood (22) 40. R Haken (30) 38.

NELSON BAY: Men: Stroke: Div 1: J Ball (11) 68. Div 2: C Herring (20) 66. Div 3: K Sanders (28) 70. Stableford: Div 1: M Galloway (14) 39. Div 2: R Moore (19) 43. Div 3: D Davis (31) 44.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Irish Team: I Hastings (15) C Killiby (14) R Ah Hee (31) D Thompson (24) 119. 2B: D Elsley (17) C Jeffers (23) 42. A: R Shuttleworth (5) 38. B: M Costigan (16) 36. C: P Martin (20) 36. D: J Beard (28) 36.

NORTHBRIDGE: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1/Medal: P Beckton (10) 63. Div 1 Scr: P Beckton (10) 73. Div 2/Medal: J Martin (30) 64. Div 3: S Taubman (36) 62.

NOWRA: Men: Stableford: T Pottenger (19) 38.

NSW: Men: Stableford: 2B: G Lincoln (27) L De Sousa (36) 51. Z Mullins (-1) 40 cb. Scr: Z Mullins 41. White: G Lincoln (27) 39. Gold: J Kelly (26) 34.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: E Conlon (15) E Gordon (9) 47. A: M McFarland (8) 36. B: E Conlon (15) 39. C: J Wahbe (20) 35 cb. Scr: S Tarrant 35.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: A Stapleton (10) 68. B: P Trickett (15) 66. C: R McDonald (19) 68. Stableford White: R Gyles (30) 39.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: A Skinner (24) J Mejia (28) 48. 2B Scr: D Acret D Day 40. A: J Bourke (7) 39. B: V Capolupo (Riverside Oaks 16) 35. C: J Mejia (28) 39.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: G Kalaf (20) A Finnegan (16) 45 cb. 2B Scr: P Vrachas J Conran 41. Men: P Southwell (14) 39. Women: G Kalaf (20) 39.

RANDWICK: Women: Stroke: Ambrose: Div 1: C Owen N Cave -Olfers (7) 59. Div 2: M Jennings C Lozano (15.25) 67.75 cb.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: T Topp (16) B Ball (19) 47. 2B Scr: C Lowe (2) M Whitmore (3) 38. A: W King (12) 37 cb. B: B Ball (19) 42. C: J Hart (28) 35. Scr: P Asmussen (4) 33.

RICH RIVER: Women: Stroke: East: A: J McGuinness (18) 71. B: P Taylor (23) 69. C: H Henderson (31) 71.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: D Millington (11) 39. B: W Regan (17) 43. C: P Oppenheim (28) 44. Scr: T Coroneo 33.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: J Song (8) J Kim (17) 74. Div 2: P Bhatt (22) N Patel (27) 72. A: R Moir (13) 40. B: C Chen (16) 38. C: P Bhatt (22) 39. D: C Tan (28) 41. Scr: S Park 33.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: 2B Agg: D Hoschke (9) S Stewart (12) 67. Div 1: M Hickey (19) 36. Div 2: M Giddings (25) 39. Div 3: M Anderson (36) 35.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: S Nighjoy (23) H Steven (25) 47 cb. 2B Scr: M Reeve J Magsakay 44. A: J Magsakay (5) 40. B: W Doig (18) 38. C: H Steven (25) 42.

TALLWOODS: Men: Stableford White: S Browne (11) 37. B Griffin (17) 36.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: Irish Team: M Wang G Peng C Wang Y Cheung 90. A: C Wang (12) 44. B: J Newman (14) 36. C: R Feyder (21) 40.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: G Velkou (36) J Doratis (24) 50. Scr: T O’Rourke R Clemens 35. M Dane (2) 38 cb. A Scr: C Hartas 33.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: J Maunder (14) 20 cb. R Springett (21) 18.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: D Manson (10) J Randy 50. 4B Scr: J Randy D Manson 36. A: D Manson (10) 41. B: M Collins (16) 38. C: J Randy (21) 43. D: S Connelly (26) 36.

TWIN CREEKS: Stableford 2B Men: R Pearce K Tan 36. A: S Nelson (3) 41. A Scr: S Johnson (2) 31 cb. B: P Callaghan (14) 38. B Scr: N Leonard (15) 21. C: T Shakeshaft (19) 34 cb. C Scr: M Budden (21) 15. Women: 2B: Gold: N Leonard T Johnson 46. Green: M Johnson (+1) 33.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: K Daniels (14) D White (29) 47. 2B Scr: A Sutton C Delorme 40. A: G Chadwick (4) 39. A Scr: A Sutton 40. B: R Little (15) 38. B Scr: R Little 23. C: D White (29) 38. C Scr: G Bligh 19.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: W McGurgan (19) J Mason (14) 48. A: W Smith (6) 37. B: W McGurgan (19) 36. C: B Smith (25) 37. D: D Meak ins (25) 35.

WINDSOR: Medley: Stableford: Split Six: C Crudgington (27) T Johnson (18) 68. A: K Fretwell (7) 34 cb. B: A Van Dyk (19) 43. C: H Holt (36) 39.

WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: A: K Long (8) 36 cb. B: B Huckstepp (16) 41. C: C Elliott (25) 37.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: Div 1: L Smeaton (24) 42. Div 2: J Zampin (40) 41.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email