NSW & ACT Daily Club Golf Results – 12 March 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: J Hatton (22) I Hobson (Camden Valley 7) 71. 2B Agg Scr: K Shepherd B Willingham 61. A: I Hobson (Camden Valley 7) 35 cb. B: K Mcgreavy (16) 34. C: J Wye (25) 38.

ASQUITH: Women: Stableford: Irish Team: J Kim (23) M Baek (30) A Nam (25) M Park (36) 76.

AVONDALE: Men: Stableford Irish Team: White: A Reeve (20) G Hart (18) I Gibb (14) W Weeks (15) 117. A: K Aitken (6) 36. B: W Weeks (15) 39. C: G Feng (32) 40. Scr: J Jeffress (0) 36.

BANKSTOWN: Women: Stableford: Irish Team: M Akers (27) C Platt (22) E Swibel (35) L Collins (34) 85.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: J Sackett (21) G Moreau (27) 48. V Tekura (14) 38. Women: S Law (50) 31 cb.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B Agg: C Condor (15) R Noack (33) 51.

BAYVIEW: Women: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: D Hoschke C Freeman (9) 86. A: J Raine E Vadas (19) 75. B Scr: J Abrahams K Platt (22) 96. B: P Byrnes A Haynes (25) 78. C Scr: M Leonard D Shea (33) 114. C: A Heltborg V O’Keefe (38.5) 80.5. Stableford: C Cox (28) 39.

BERMAGUI: Men: Stableford Irish Team: White: R Lye (22) A Worthley (21) D Quinto (11) P Byrne (22) 105.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: J Doueihi (13) 39. B: G Carlson (18) 33 cb. C: M Longhurst (25) 39. 2B: B Stevanoski (13) D Walker (5) 45.

BLACKHEATH: Women: Stroke: Medal: R Lonergan (23) 73.

BOTANY: Veteran: Stableford: D McPherson (12) 36.

BOWRAL: Women: Stroke: Foursome: J Clifford (26) S Flaxman (34) 70.

BREAKERS: Women: Stableford: 2B Agg: A Harrigan (15) D Dimond (45) 62. C Mallyon (36) 36.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Hansen A Shirlow 83. A: S Liu (11) 41. B: D Hansen (14) 42. C: S Cox (20) 41.

CABRAMATTA: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: M Dunn (14) 74. Div 1 Scr: G Do 84. Div 2: R Murray (24) 73. Div 2 Scr: R Murray 97. Div 3: M Pearce (29) 77. Div 3 Scr: M Pearce 106. Veteran: Stableford White: T Lester (23) 35.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: S Roberson (18) M Kenny (10) 47. 2B Scr: M Arnold S Bate 38. A: L Geist (11) 36 cb. B: M Tomkins (14) 39. C: J Brown (31) 35. A Scr: D Cummins 36. B Scr: G Eamens 24. C Scr: R Hodson 16.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: Div 1: T Cartwright (29) 36. Div 2: T Nash (32) 39. Veteran Women: L Lambros (28) 28. Div 2: C McDonald (28) 26.

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: W Georgeson (17) M O’Keefe (11) 46 cb. C Avis (Barnwell Park 21) 36 cb.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: L Wilkie (18) 74. Div 1 Scr: C Shin 87. Div 2: Y Gately (25) 75. Div 2 Scr: S Maeng 102. Div 3: L Chan (33) 76. Div 3 Scr: J Kelly 113. Stableford: R Han (36) 35.

CASTLECOVE: Women: Stableford: R Hazeldine (28) 70. Stroke: 9-hole: C Bryant (45) 34.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Split Six: C Boorman A Allsopp P Barr B Haskins 77. R Furini Y Hall-Watson K Wilson A Shiga 75.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: B Eddy (11) 41. B: G Brooks (13) 43. C: D Matthews (22) 38. Women: Stableford: S Vogel (+2) 36.

COROWA: Women: Stableford: C Williams (20) 39.

CROMER: Women: Stableford: 2B: C Stanton (39) M Cover (29) 44. A: A Brimmer (19) 30. B: H Davis (27) 35. C: L Richards (42) 37 cb.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: G Hennessy (26) G Paton (22) 48. Scr: P Boyd (0) M Todd (16) 38 cb. A: R Nicol (6) 41. B: G Degan (14) 41. C: B Tyquin (35) 41 cb.

DENILIQUIN: Stableford: A: P Davis (12) 34. B: D Seignior (37) 35.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: W Pearse (17) 43.

ELANORA: Men: Stableford White: S Frazer (13) 40.

FAIRFIELD: Snr Stroke Yellow: A: A Gallard (18) 61. B: P Knox (22) 66. C: L Lavender (26) 62.

FORSTER: Medley: Stableford White: T Baldwin (24) 39.

FOX HILLS: Veteran: Stroke: Ambrose: K Gill J Neyra W Railton K Setterfield (7.75) 55.25.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: S Frost (33) 30. S Morris (41) 27 cb. D McDonagh (30) 27.

GORDON: Medley: Stroke: Ambrose: I Annetts I Menzies P Brown N West (7.375) 51.625. Scr: F Carney M Stinson D Ticehurst P Ruff 63.

GOSFORD: Par: L Kelly (25) 4 up.

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: Div 1: E Bradley (35) 38. Div 2: J Botham (45) 30.

HORIZONS: Mxd: Stableford: N Owen (23) 35 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: K Greene (8) 35. Div 2: P Waaka (24) 42.

KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: B Lewis (28) 40. Div 2: D Bates (35) 33 cb.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: N Kleinveldt (16) R Creighton (24) 45. Scr: D Stevenson M Cain 34. A: J Wilkinson (12) 40. B: N Kleinveldt (16) 40. C: K Saunders (22) 39.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Agg: F Tigani (20) J Versace (14) 76. 2B Agg Scr: D Wright (7) D Logan (6) 60. A: D Wright (7) 39. B: J Smyth (13) 41. C: A Erdmanis (29) 37. C Willis (The Ridge 3) 35.

LONG REEF: Women: Par: Div 1: G Severino (20) 3 up. Div 2: R McCormick (28) sq. Div 3: M Ison (36) 2 up. Div 1 Scr: T Moore 6 down. 9-hole: F Sinnott (35) 1 up.

MANLY: Men: Stableford White: A Lazar (18) 40 cb. Snr A: A Dinte (15) 41. B: T Sedgwick (16) 43. Wom en: Stableford: K English (3) 29. Stableford 9-hole: Yellow: J Beattie (45) 17.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B: T Lddicoat (26) D Cole (23) 47 cb. Div 1: A Penman (20) 39. Div 2: G Shipp (22) 41.

MASSEY PARK: Medley: Stableford 2B: White: I Paton (29) P Mapledoran (15) 49 cb. A: C Dunn (6) 41. B: B Murphy (14) 40. C: T Stott (22) 40. Scr: C Bittar 35.

MOORE PARK: Men: Stableford White: C Smedley (11) 39. Hole in one: J Perks at 10th. Women: G Finke (17) 38. Veteran: Gold: C Novis (28) 33.

MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: K Kim (15) 32. Div 2: J Westcott (30) 26. Div 3: J Lee (33) 36.

MURRAY DOWNS: Stableford Black: A: J Duldig (9) 37 cb. B: G Frame (16) 35 cb. C: N Chisolm (36) 34.

NELSON BAY: Women: Stableford: D Sutcliffe (33) 43. G Holdforth (44) 43.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: J MacDonald 38. Div 2: J Sheppard 34. Div 3: J McMahon 34.

NORTH RYDE: Women: Stableford: L Park (26) 35.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: B Hutchinson (32) 30.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: H Whitman A Rickard 47. 2B Scr: M Matthews B Benson 38. J Cotis (14) 40. A: S Wilson (4) 37. B: M Bowman (13) 35. C: H Whitman (27) 38.

NOWRA: Women: Stroke: Medal: Div 1: J Levi (19) 73. Div 2: V Wilson (28) 86. Div 3: S Rigney (36) 75. Div 1 Scr: J Levi 92. Div 2 Scr: V Wilson 114. Div 3 Scr: S Rigney 111.

NSW: Women: Par: 4B: P Simos (18) C Beattie (29) 11 up.

OATLANDS: Women: Par Yellow: A: N Anderson (18) 2 up. B: K Butler (33) 1 up. C: V Lee (46) sq. Cup: N Anderson (18) 2 up.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: M Houlder (22) W Burgess (35) 49. M Upton (2) 42. Women: 9-hole: K Warren (36) 20.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: N Howlett (13) 37. B: B Nettle (30) 36. C: P Kingsford-Smith (38) 39. Scr: P Stubbs (0) 35. 3B: L Windsor (35) B Winters (23) N Howlett (13) 47.

PENRITH: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: T Warne (13) 78. Div 2: T Morrison (21) 82. Div 3: K McNaughton (28) 81.

PYMBLE: Women: Par: Div 1: P Chun ( 14) 2 up. Div 2: H Shao (22) 3 up. Div 3: M Terrett (41) 2 up.

RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B Agg: H Egger (17) J Santos (17) 71. H Egger (17) 38.

RICHMOND: Women: Stroke: Trophy: Div 1: C Lozier (16) 72. Div 2: R Gounder (30) 70.

RICH RIVER: Men: Stableford East: White: A: P James (12) 41. B: A Stevens (16) 40 cb. C: A Peach (26) 40.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: R Plummer (6) W Davis (23) 73. Veteran: Green: I Collins (21) 37. Men: White: A: P Mahony (10) 37 cb. B: O Gordon (16) 36 cb. C: W Davis (23) 40.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: J Arthur (18) W Kitchener (9) 82. A: A Selby (4) 40. B: J Arthur (18) 40. C: R Rosewall (20) 39. D: P Patterson (28) 40.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: J Purse (16) D Rice (36) 46. Div 1: J Purse (16) 39. Div 2: T Torville (27) 35. Scr: G Meek 30.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B: White: A Ryman (17) J O’Connor (22) 49. 2B Scr: G Anderson S Garske 37. A: S Reidy (12) 40. B: M Bloom (16) 39. C: G Phibbs (19) 40 cb. Scr: W Wang 35. D Beck (PGA) 39. Visitor: G Miller (Woollahra 19 ) 41. Women: P Pitsawong (10) 34. Men: Stableford 2B: Gold: K Magnay (20) M Pollard (32) 43 cb. B O’Regan (24) 41.

STONECUTTERS RIDGE: Stableford: A: B Ra (16) 41. B: D Lee (9) 38. C: M Jones (19) 40. A Scr: M Horton 32 cb. B Scr: K Sampson 24. C Scr: C Cho 21 cb. Women: Y Kim (16) 35 cb.

TALLWOODS: Women: Stroke: Ambrose: K Edwards J Overall 74.5. M Richards J Jessiman 78.25.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: Cup: S MacDonald (Highlands 21) 69. Scr: S Hawker (Northbridge) 88.

THE COAST: Women: Stableford: B Pope (30) 34. Veteran: B Fifield (7) 39 cb.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: D Siu (21) R Van Den Nouwelant (33) 51. Men: A: G Hines (1) 38 cb. B: D Siu (21) 40. C: R Van Den Nouwelant (33) 44. Women: B Kerr (32) 35. Scr: R Henderson 31 cb.

TUNCURRY: Medley: Stableford: A: J Comito (14) 42. B: I King (22) 40 cb.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: S Jang (24) 37. B: F Kim (36) 38.

WALLACIA: Men: Stableford 2B Mu lti: White: H Cassidy (18) P Cromer (11) 78 cb. 2B Scr: P Borsato B Gibbons 51. White: A: B Neal (2) 40. B: H Cassidy (18) 38. C: D Coombes (23) 33. Veteran: P Cromer (11) 35 cb. Super Veteran: P Williams (11) 40.

WARRINGAH: Medley: Stableford: M Ellis (28) 38. White: J Bohannon (3) 35.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: D Burke (24) G Meszaros (28) 47. Men: J Kryger (5) 41. Women: T Elderfield (19) 33.

WINDSOR: Men: Stableford: 4B Agg: S Mangovski (17) V Scuglia (18) 66. Mxd: G Chapman (6) J Pamenter (35) 62. Women: S Soul (42) S Paton (19) 57. Men: J Kellner (12) 37 cb. Women: S Griffin (27) 33 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: T Goulding (29) 32. B: K Goldberg (43) 33.

WORRIGEE VETERANS: Veteran: Stableford Black: A: R Pitt (13) 37. B: L Berghofer (19) 35. C: D Clark (23) 35.

WYONG: Women: Stroke: Div 1: J Kidd (14) 67. Div 1 Scr: J Kidd (14) 81. Div 2: C Andrews (23) 67. Div 2 Scr: C Andrews (23) 90. Div 3: C Ford (3 2) 63. Div 3 Scr: C Ford (32) 95.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: M Currie (16) 44. Lake: A: N Ross (12) 41. B: K Farrell (15) 41. C: C O’Connell (24) 39.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email