NSW & ACT Daily Club Golf Results – 11 March 2020

Follow Us

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: B Stratton (17) P Easten (19) 45 cb. Div 2: B Mercer (28) C Bourke 47. 2B Scr: R Hooker (6) K Hooker (2) 41. 4B Agg: M Boland (10) T Felton (1) Q Price (4) D Morgan (1) 135. A: R Hooker (6) 40. B: B Stratton (17) 40 cb. C: D Turner (21) 40. D: B Mercer (28) 39.

AVALON: Women: Stroke: Medal Mar: L Antill (30) 72 cb. Scr: L Antill 102 cb.

BALGOWLAH: Men: Stableford: A: S Gray (7) 40. B: W Darren (18) 37. C: B Tom (29) 40.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: M Casey A Miranda 50. 2B Scr: J Colella A Seymour 39 cb. Hcp: A: C Akers (-1) 37 cb. B: T Ruppas (16) 38. C: A Miranda (26) 44.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: 4B: N Armstrong (17) C Yum (23) 49.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: C Lathwell (13) 80. J Fabbro (9) 80. A: A Johnson (11) 42. B: C Lathwell (13) 42. C: L Conte (22) 42. Scr: S Colley (3) 35. Stableford White: D Deboos (26) 37.

BERMAGUI: Women: Stroke: Medal Ma r: F Vercoe (26) 76.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: M Montgomery (10) 42. A: R Mansfield (12) 34. B: A Chan (16) 38. C: M Longhurst (26) 32 cb. A Scr: K Rae 29.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: R Thomas (20) K Halloran (4) 47. 2B Scr: M Henley M Webber 40. G Barron (16) 40.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: M Lonergan (19) J Holmes (17) 45 cb. S Murphy (1) 43.

BONDI: Men: Stableford: L McDonald (27) 37.

BONNIE DOON: Men: Stableford: A: W Smith (7) 41. B: C Kanellos (16) 42. C: B Boswarva (24) 40 cb. A Scr: J Fuchs 40.

BOWRAL: Men: Stableford: W Ison (26) 40.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: D Krilich (11) A Marsh (1) 43 cb. Div 2: A Onasequn (20) G Thang (12) 45. Div 1 Scr: K Sirimanotham R Buettner 40. A: P Bonfield (10) 41. B: M Holloway (18) 39. C: P Smith (19) 36.

CAMDEN: Women: Stableford: 4B: S Chapman P Morrison 47.

CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: R Hankin (23) J Lenne (24) 74. R H ankin (23) 37 cb.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: C Sims D Newham 49 cb. 2B Scr: B Post C Francis 37. A: P Wright (6) 38 cb. B: D Newham (18) 39. C: P Paddy (21) 42. Women: Stroke: Medal: Div 1: G Marsden (21) 79. Div 2: C McDonald (30) 76. Div 3: J Plath (44) 73.

CARNARVON: Women: Stableford: Team: S Oh (29) J Lee (30) E Choi (18) 68 cb. A: I Lee (17) 35 cb. B: H Choi (21) 38. C: K Song (28) 38.

CASTLECOVE: Women: Stableford: 2B: C Jones (44) R Hobbs (34) 39. C Jones (44) 31 cb.

CHATSWOOD: Men: Stroke: A: B Johnson (7) 61. B: D Mcaleer (15) 64. C: I Krycer (22) 65. Stableford: P Mcallister (31) 44.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: Medal Mar: A: C Crawford (21) 72. B/Medal: H Adkins (30) 71. C: M Rodger (46) 75.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: M Bonetti (11) 41. B: P Speirs (28) 41.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: T Condon (24) S Laundy (5) 47. 2B Scr: J Widdicombe (+5) G Wilson (1) 43. A: G Reilly (9) 38. B: G James (18) 39. C: T Condon (24) 41.

CROMER: Men: Stableford 2B: White: M Johnston M Burges 72. A: S Beatty (14) 39 cb. B: M Johnston (24) 41. C: S Richard (26) 35.

CRONULLA: Women: Stableford: A: R Feehan (12) 35 cb. B: K Swansson (22) 35. C: R Cribb (31) 37. D: P Wigley (37) 32 cb. A Scr: M Ticehurst 23 cb.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: I Johnston S Richmond 45. 2B Scr: J Malone I Pemble 40. Div 1: D Larsen (13) 37 cb. Div 2: R Selleck (15) 36 cb. Div 3: B Barnes (23) 35 cb. D Scr: I Pemble 38.

ELANORA: Women: Stroke: Medal Mar: A: K Knox (16) 73. B: A Fantham (26) 69. C: M Harris (31) 72. D: M Allerdice (45) 79. A Scr: J Armati (11) 21 cb.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: P Howell (35) J Murphy (24) 50. A: D Cornwall (8) 40 cb. B: W Ballard (14) 43. C: J Morrison (22) 39. D: J Bruce (33) 37. A Scr: D Beer 36. Hole in one: S Bennett at 4th.

FINLEY: Men: Stableford: D Smith (16) 41. Women: Stroke: Brooch: K Sutton (18) 72.

FORSTER: Men: Stroke White: A: M Peacock (13) 56. A Scr: A Syme (1) 68. B: B Mitchell (17) 63. B Scr: I Bartholomew (15) 83 cb.

FOX HILLS: Women: Stableford: 2B: S Donovan (13) J Brittain (14) 38. J Brittain (14) 33.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Mar: Div 1: J Marshall (9) 71 cb. Div 1 Scr: J Marshall 80. Div 2: T Jackson (23) 71. Div 2 Scr: A Wright 93. Stableford: G Lawson (25) 32.

GIBRALTAR: Men: Stroke: B Dodds (+1) 76.

GLENMORE: Stableford: 2B Agg: A Robb D Tease 120.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: P Miller (8) 68 cb. B: D Cox (13) 68. C: W Sneade (21) 67. D: B Lydement (27) 69.

GOULBURN: Women: Stableford Green: H Peterson (23) 36 cb. A: D Bodel (13) 35. B: D Kent (22) 36. C: R Cox (35) 32. 9-hole: G Prigg (42) 18.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: Split Six: T Muddle C Derks D Pasfield A Duffie 95.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: J Devenny (18) 36.

HORIZONS: Men: Stableford: N Owen (27) 40. Women: J Reynolds (24) 32.

HOWLONG: Men: Stableford Snr: White: A: W Delaney (12) 40. B: S Sang (22) 36 cb. Women: Yellow: A: G Howard (14) 36. B: W Wilson (30) 36.

JAMBEROO: Men: Stableford 2B: White: R Chilby (17) C Owers (14) 43. C Owers (14) 38.

KAREELA: Men: Stableford: 2B Multi: W Knight J Harding 88. A: G Moon (12) 40. B: J Fraser (16) 36. C: P Jones (23) 36. Scr: C Hubbard (7) 31 cb.

KILLARA: Men: Stableford: 2B: A: S Loomes (9) 37. B: S Goodchild (14) 37. C: M Marabitur (19) 37. Div 1: S Loomes (9) S Anthony (22) 45. Div 1 Scr: M Panopolous R Read 38.

KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: P Blakeley (31) G Parsons (18) 50. A: G Moloney (10) 41. B: G Penn (17) 42 cb. C: M Kefford (27) 44. A Scr: A Corr 36 cb. Snr: M Kefford (27) 44.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: W Belgre (9) B Watkin (27) 69 cb. P Hofman (17) 36.

LEONAY: Women: Stroke Medal Mar: White: Div 1: L Cupples (20) 71. Div 2: J Smith (45) 85.

LIVERPOOL: Women: Stroke: Medal Mar: A: E Ryu (10) 75. A Scr: H Choi 88. B: A Evans (28) 73. B Scr: C Hart 99. C: L Shin (38) 70. C Scr: D Gwon (34) 111.

LONG REEF: Stableford: 4B: C Mott (10) G Florimo (17) 48. A: D Mitrovic (8) 39. B: M Smiles (16) 40. C: S Bowers (26) 39. A Scr: L Edgell 37.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Agg: White: K Smith (26) B Knipler (6) 61. Men: T Sgro (11) 34. Women: B Williamson (13) 3 4.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: G Stubbs (3) A Stone (5) 70 cb. S Jones (24) 41.

MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: V Szarkun (28) L Szarkun (37) 49. Men: A: C Madell (12) 40. B: S Searle (16) 37. C: G Cureton (25) 38. Women: Div 1: L Fiatarone (10) 40. Div 2: L Szarkun (37) 45.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: White: T Wilkinson (9) S Edwards (+3) 71.

MANLY: Men: Stableford: 2B: B Straatemeier (22) M Freeman (14) 50. A: B Quigley (6) 39 cb. B: M Doerner (19) 44. C: C Hunter (23) 36. A Scr: W Wright (0) 35.

MASSEY PARK: Women: Stroke: Medal Mar: N Ding (27) 61.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: H Woolrord (17) L Mashman (9) 46 cb. Scr: G Stanford S Albinski 41.

MONASH: Men: Stableford 2B: Black: Div 1: D Morley (19) J Evans (7) 71. Div 2: G Jansen (27) R Whiddon (19) 58. 2B Scr: D Cullam D Parsonage 39. A: G Loupos (11) 40. B: B Zinn (13) 39. C: J Case (33) 39. White: B Foster (24) 32.< /p>

MOORE PARK: Medley: Stableford 4B: White: B Morriss (7) J Reznik (6) 45 cb. Men: B Morriss (7) 41. Veteran: D Kiang (20) 38 cb.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: C Austin (12) 40 cb. B: G Antaw (19) 39 cb. C: S Hancock (21) 40. D: G Webb (29) 36.

MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: D Johnson (7) R Read (13) 45. A: A Tomkins (9) 38. B: R Read (13) 43. C: M McEnearney (19) 36 cb. D: J Chadwick (28) 34.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: P Power (11) 38. P Murry (8) 37. B: S Read (23) 43. C Baldwin (16) 40. C: I Filmer (28) 46. R Brighton (32) 37 cb. A: R Lalor (10) 39 cb. J Ball (10) 39. B: P Walker (23) 38. A Bentley (21) 37. C: J Horgan (26) 47. P Johnston (27) 39.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: S Haire (10) M Warwick (12) 76. Div 2: G McMillan (17) B Durham (34) 75. A: C Little (7) 38. B: S Panetta (14) 40. C: R Traeger (25) 42. D: J Beard (28) 35 cb.

NORTHBRIDGE: Women: Par: Div 1: D Nock (13) sq. Div 2: E Shih (25) 1 up. Di v 3: A Burns (43) 7 up. Stroke: Matchplay: F Dunn (23) bt L McDowall (21) 7-5.

NOWRA: Men: Stableford: C Reeve (20) 35 cb.

NSW: Medley: Stableford: M Hammond (17) 47. Stableford White: B Montano (17) 46. Gold: J Kelly (26) 35. Stableford: P Bailey (13) 37. B Montano (17) P Clark (29) 51. Scr: S Arnold 42.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: V Barovs (10) R Smith (27) 49. A: R Grice (10) 40. B: T Steele (13) 37. C: T Wolfgram (21) 44. A Scr: J El-Badawi (1) 35.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: Split Six: B Brown (11) J Barraket (12) 75. Stableford White: A: B Brown (11) 40. B: P Fabian (22) 41. Stableford: Scr: A Scr: G Naylor (0) 37.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: A Corbett (9) W Kuschert (10) 44. 2B Scr: D Acret D Day 40. Men: A: W Kuschert (10) 38. B: B Procter (18) 36. C: C Kim (23) 38.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: J Kirk (29) K Nicholas (25) 52. 2B Scr: C McGill S Macri 39. Men: J Kirk (29) 41. Women: L Dickinson (8) 38.

RANDWICK: Women: Par: Div 1: S Wright (15) 1 down cb. Div 2: Y Cheng (25) 3 down cb. Div 3: M Ovens (29) sq. Div 4: S Bush (34) 2 down.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: P Deane (15) H Clavan (19) 77. 2B Scr: A Wilson (4) W Palmer (3) 35. A: C Kirk (12) 38. B: P Deane (15) 38 cb. C: T Pickette (22) 41. Scr: W Palmer (3) 31.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: P Donkin (11) 39. B: M O’Sullivan (14) 47. C: A Hill (18) 39. Scr: M O’Sullivan (14) 33 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: D O’Brien (16) D Park (2) 47. Div 2: H Herman (25) G Miller (20) 51. A: J Song (8) 37. B: S Nash (17) 42. C: G Miller (20) 39. D: K Ko (25) 41. A Scr: D Park 36.

STRATHFIELD: Men: Par: 2B: P Sortwell (18) S Kitching (17) 8 up cb. 2B Scr: S Ring D Gannon 2 up. A: S Kontominas (9) sq cb. B: P Sortwell (18) 3 up. C: J Silvestro (25) 4 up.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: S Browne (12) 38. B Eschback (13) 37. B: D Mattisk e (21) 36. R Giffin (27) 31 cb.

TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: A Levy (22) G Howard (8) 51. A: G Howard (8) 42. B: T Lee (14) 41. C: K Byun (26) 38.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: A: D Dunworth (15) B Cooper (15) 47 cb. A Scr: T Williams D Flanagan 38. Trophy: The Australian bt New South Wales.

THE LAKES: Medley: Stableford: A: M Hing (33) 44. A Scr: A Coull 34. 9-hole: O Zerbst (1) 16.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: R Madden (21) 19. Medley: R Shephard (21) 20.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: S Woods (29) G Elliott (22) 79. 2B Agg Scr: C Tonelli J Denniss 71. A: R Luke (4) 41 cb. B: B Brown (13) 40 cb. C: G Elliott (22) 45. D: I Robinson (27) 40 cb.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford 2B Agg: Gold: C Mun (38) J Lee (18) 79. Scr: K Tan (1) R Pearce (7) 43. Men: A: M Tey (5) 41. A Scr: K Tan (1) 37. B: J Paterson-Robinson (16) 37. B Scr: A Crestani (14) 23. C: P Calopedis (21) 39. C Scr: L Fittler (20) 14. Women: Gree n: C Mun (38) 45.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: D Abikhair (21) W Woodroff (18) 47. 2B Scr: G Harkness A Sutton 39. A: J Mcgee (12) 40. A Scr: A Sutton 37. B: G Harkness (15) 40. B Scr: G Harkness 25. C: D Abikhair (21) 43. C Scr: D Abikhair 24.

WALLACIA: Women: Stroke: Brooch: Div 1: J Thorpe (16) 77. Div 1 Scr: S Owen 97. Div 2: B Boman (35) 85. Div 2 Scr: D Chant 117.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: M Downey (19) P Wilson (11) 68. A: S Murray (10) 34 cb. B: I Tink (20) 37 cb. C: M Tagg (22) 36. D: J Myers (27) 38.

WINDSOR: Medley: Par: 4B: G Murray (28) S Brown (23) 9 up. A: M Khouri (9) 2 up. B: G Frost (15) 1 up. C: G Roberts (24) 1 up.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford 2B Agg: White: A: K Gentle (28) N Power (14) 65. Div 1: R Treweek (13) 34 cb. Div 2: B Currell (19) 34. Div 3: Z Mikulski (25) 33 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: D Sullivan (14) 39 cb. B: R Spicer (18) 41. C: J Lehmann (26) 43. A Scr: A Heather (5) 31.

WYONG: Men: Stableford: 2B: C Lewis (14) B Smack (6) 46 cb. A: B Hack (6) 40. B: B Becker (14) 39. C: T Hassall (21) 40.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: 4B: Murray: E Mason (29) H Baxter (18) 44 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email