Daily Club Golf Results – 9 March 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: A Malone (26) M Smith (27) 44. A: T Willingham (8) 36. B: D Roams (15) 33. C: A Malone (26) 37.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: R LLoyd (15) I Dalziel (11) 43. Medley: White: Div 1: M Watkins (9) 35 cb. Div 2: Z Johnson (20) 34. Div 3: N Charlton (30) 33.

AVONDALE: Men: Stableford White: J Zeng (24) 45. Scr: D Donnellee 33. Women: Par: M Stewart (38) 7 down.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: J Willard (24) R Smith (28) 46. A: K Warwick (12) 38. B: D Hayward (18) 38. C: R Smith (28) 42. Veteran: Div 1: K Warwick (16) 42. Div 2: R Smith (36) 50.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B: P Ryan (11) A Lowe (18) 44. C Dos Remedios (26) 40. S Spence 37.

BWVGA at Kooindah Waters: Veteran: Stableford 2B: White: T Calleja K Donald 43. Div 1: G Hogden (17) 37 cb. Div 2: G Harris (23) 34. Div 3: M Strada (42) 34.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: A: P Rule (13) R Whitehouse (1 1) 43 cb. P Rule (13) 38.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Multi: P Webster (33) G Estalilla (13) 91. 2B Scr: P Scuglia D Harvey 49. Men: P Webster (33) 41. Gold: P Pryce (21) 31. Women: S Kim (23) 38 cb.

CROMER: Stableford Veteran Men: Yellow: J Heffernan (29) 37. Women: A: A Harris (13) 36. B: L Hayes (29) 36.

CUMBERLAND: Veteran Medley: Stableford: 2B: I Johnston (18) D Fitzgerald (12) 47. Veteran: I Johnston (18) 38. Women: H Bae (21) 37.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: W Pearse (17) 43.

HOWLONG: Medley: Stableford: K Gillespie (34) 39.

KAREELA: Mxd: Stroke: Keno Ambrose: A O’Connor V Tasker 56.75.

KOGARAH: Medley Stableford Veteran Men: White: B Fisher (12) 38 cb.

LEONAY: Veteran: Stableford 2B: White: S Cromer (21) R Woodley (17) 45. Men: S Cromer (21) 39. Women: G Burns (24) 35.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: J El-Badawi (2) O Maekinen (11) 79. A: D Michael (12) 41 cb. B: M Hoppitt (14) 39. C: D Daher (20) 43.

LONG REEF: Men: Stab leford: A: S Moore (5) 38. B: D Jensen (13) 36. C: P West (25) 37. Scr: S Moore 33.

MACQUARIE LINKS: Medley: Par: 2B: P Carroll (19) A Rourke (15) 10 up. P Carroll (19) 6 up.

MANLY: Snr Stableford White: D Froggatt (22) 37. Women: 9-hole: Yellow: G Green (42) 21.

MONA VALE: Medley: Stableford: M Mors (17) 36 cb.

MONASH: Snr Stableford 2B: White: A Pritchard-Davies (11) K Fletcher (14) 43. J Moulsdale (14) 38. Women: Stroke: Div 1: L Lin (8) 76. L Gyzen (5) 77. Div 1 Scr: M Johnson (-1) 73. A Arnold (2) 81. Div 2: T Polin (26) 80. L Katz (27) 80. Div 2 Scr: E Wells (23) 100. B Xu (26) 105.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: J Rolls (26) M Mills (22) 76. M Mills (22) 43.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 2B: T Edgoose (16) B Eckstein (25) 48. Div 1: S Kim (15) 37 cb. Div 2: C Kinder (23) 36. Div 3: T Law (27) 37.

NSW: Women: Stableford: C Langford (21) 38.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: J Park (18) 39 . B: C McRae (23) 40. C: D Cordina (43) 38.

PENNANT HILLS: Men: Stableford 3B: White: R Thomas (19) T Chamberlain (24) R Alexander (22) 83. C Kirkby (15) 41. Women: S Gooley (32) 36.

RICHMOND: Veteran: Stroke: Ambrose: P Deane (15) K Golding (4) 64.25.

RIVERWOOD: Men: Stableford: 2B Multi: P Goulbourn (11) R McWilliams (15) 57. G Shiner (17) 35.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: P Doerner W Fentoullis 45 cb. M Cowley D Clarkson 45. M Saunders J Alles 44 cb. White: A: P Doerner (9) 37. R Plummer (6) 36. C Roles (4) 35 cb. B: N Robertson (24) 39. M Cowley (22) 38. Green: M Saunders (29) 41. M Purnell (30) 39. P Leckie (19) 35.

ROYAL SYDNEY: Snr Stroke: Championship: Order of Merit Medal: K Brewer (Lynwood) 77 cb. S Albinski (Mona Vale) 77. Hcp: R Johnston (Royal Sydney 10) 72.

RYDE-PARRAMATTA: Snr Stableford: Trophy: P Robson (26) 38 cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: A Kim (12) 42. B: K Bone (15) 42. C: B Adcock (25) 3 9.

SVGA at Riverside Oaks: Snr Stableford: A: F Zammit (11) 38 cb. B: I Morley (18) 40. C: J Romanowski (25) 39.

TALLWOODS: Stableford Veteran Men: White: A: S Browne (12) 39 cb. F Teodoruk (13) 39 cb. B: T Mackle (20) 41. J Forestal (24) 38.

THE AUSTRALIAN: Women: Par: Div 1: P Formosa (17) 3 up. Div 2: C Donoghoe (28) 1 down. Div 3: T Steinberg (29) sq. Scr: V Jellis 7 down.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: C Psomas (Hurstville 18) 39. Veteran: J Chant (28) 38.

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: J McCallum (8) 73. Div 2: W Middlebrook (23) 34. Div 3: S Frost (27) 37. Div 4: D Wills (43) 39.

VWGA: at The Coast: Women: Stableford: 2B: International Cup: L Fulton (42) V Teichman (40) (The Coast) 41. L Worslely (31) D McDermott (45) (The Coast) 40.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: R Theroux (19) P Newland (12) 45. Men: A: G McElroy (10) 37. B: I Salatnay (23) 37. Women: J Kim (20) 36.

WALLACIA: Men: Stableford White: H Proctor (13) 38. D Duguid (2) 35 cb. S Coleman (6) 35 cb.

WOOLOOWARE: Veteran: Stableford: A: R Millican (16) 35 cb. B: W Janse van Vuuren (25) 37. C: J Wall (30) 32.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Lake: A: G Stone (14) 5 up. B: J Skase (16) sq cb. Women: W Dickson (22) 1 down.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email