NSW & ACT Daily Club Golf Results – 7 March 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Men: Stroke: Medal Mar: A: L Byrne (12) 68. A Scr: K Shepherd 73. B: N Hall (16) 69. B Scr: G Gartrell 85. C: K Britten (23) 72 cb. C Scr: A Steele 91.

ASQUITH: Men: Stroke: Medal Mar: A: T Kim (9) 65. A Scr: M Black 70 cb. B: K Lee (15) 65. B Scr: M Gallman (13) 83. C: D Avers (20) 68 cb. C Scr: M Beresford 87. Jnr: N Cosgrove (2) 75.

AVALON: Women: Stableford: S Burden (33) 25 cb.

AVONDALE: Men: Stroke: A: G Houston (14) 64. A Scr: B Leach 72. B: D Khadka (19) 67. C: T Morris (23) 67. Stableford: G Smith (1) 37 cb.

BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal Mar: A: D Hanshaw (10) 61. B: K Heathcote (18) 62. C: K Loveridge (22) 60.

BARDWELL VALLEY: Stableford: B McDermott (18) 41. Medley: Split Six: H James P Kennedy G Moreau D Walsh 90.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: A: J Sharma (19) 65. B: L Toovey (26) 70. Men: Medal Mar: A: B Wrigley (10) 60. B: M Tabone (19) 57. C: R Lazar (27) 60.

BAYVIEW : Men: Stroke Medal Mar: Black: A: J Rankin (12) 66. B: G Mankey (14) 67. C: P Dunn (29) 70. Scr: A Scr: P Clarke 74 cb. B Scr: G Mankey 81. C Scr: A Halstead 93 cb. Women: Stableford: Medal Mar: Div 1: S Storer (15) 79 cb. Div 2: S Dunn (30) 75. Div 3: L Taylor (32) 79.

BERMAGUI: Men: Stroke Medal Mar: Black: W Burke (21) 70. A: J Needs (7) 72 cb. B: G Struthers (18) 72. C: M Laing (23) 75.

BEXLEY: Men: Stroke: Medal Mar: A: T Le (9) 62. B: M Symes (18) 63. C: G Rudd (20) 61. Scr: G Davis 66. Medal Feb: A: P Aroney 65. Women: Medal: L Moles (19) 70.

BLACKHEATH: Men: Stroke: Medal: A Lawson (9) S Gray (10) 67 to playoff. Medley: Stableford: J Stinson (8) 38. Women: J Simpson (32) 30. Men: Stroke: Medal: B: I Fitzgerald (15) 68. C: R Kenny (22) 71. Scr: L Skinner 72.

BONDI: Men: Stroke: T Compton (10) 55.

BONNIE DOON: Men: Stroke Black: A Scr: G Bell (2) 33 cb. A: R Hogg (9) 66. B: R Vantol (17) 62. C: M Griffiths (19) 68. Stableford White : M Glatter (15) 36 cb. A Scr: G Lattouf (4) 26.

BOWRAL: Women: Stableford: B Clayton (25) 33. Men: Stroke: Ambrose: M Halfhide (19) T Whitmarsh (22) N Winstone (28) 53.5.

BREAKERS: Men: Stableford: W Canning (16) 42. Women: M Collyer (15) 39. Medley: Split Six: G Clark L Gonzales W Canning G Bell 96.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stroke Black: A: J Perkin (+1) 68. B: I Lancaster (17) 63. C: C Dawson (23) 66.

CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal Mar: A: B Chin (9) 67. A Scr: H Glenday 70. B: G Thang (13) 68. B Scr: P Bonfield 81. C: T Haining (17) 69 cb. C Scr: S Lou 85. D: M Heaton (36) 66. D Scr: O Moujalli 91. Cock o’ Walk: G McIntosh . R Bobanovic 3/2.

CAMDEN: Women: Stableford: A: J Matheson (16) 33. B: V Jameson (19) 34 cb. C: M Smith (Pacific Dunes) (41) 33. Split Six: P Scutts (19) V Jameson (19) 68. Men: A: D Smith (4) 41. B: R Kaldasaun (15) 39. C: D Cascarino (24) 38. A Scr: M Bell 32 cb. B Scr: V Morgan 25. C Scr: S Banton 17 cb. Split Si x: B Bell (7) V Morgan (14) 70 cb.

CAMMERAY: Men: Stableford: R Giacometti (21) 38. 2B: D Hill (15) J Webster (18) 70. Women: L Murray (28) 39.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Medal Mar: Black: A: B Hawkings (11) 68. A Scr: I Barry (2) 72. B: M Quine (13) 66. B Scr: A Davis (13) 82. C: M Wiggins (25) 67. C Scr: D Kazmar (20) 91 cb.

CARNARVON: Men: Hole in one: G Hitti at 12th. Stroke: Medal: A: M Lee (10) 68. A Scr: S Moylan 73. B: C Boland (14) 70. B Scr: H Park 84 cb. C: J Pike (22) 66. C Scr: S Lopez 91. 2B Agg: M Lee (10) M Chung (13) 139. Scr: S Moylan J Lind 150. Veteran Men: Div 1: H Kim (24) 140. Div 1 Scr: G Loughnan 156. President’s Trophy: H Kim 140.

CASTLE HILL: Men: Stroke Veteran Men: Black: A: S Falcone (7) 66. A Scr: M Scuglia 72. B: J Mckenzie (14) 68. B Scr: J Mckenzie 82. C: L Gratland (21) 63. C Scr: L Gratland 84. P Bonaccordo 74. A: J Farnham (7) 69. A Scr: M Thomson (+2) 74. B: P Butson (15) 69. B Scr: D Chapman (14) 83. C: A Colm an (30) 66. C Scr: B Zubryki (20) 90. Veteran Men: J Farnham (7) 69. Stableford: D Findlay (14) 37.

CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal Mar: A: R Walker (8) 64 cb. B: D Bailey (26) 70 cb. Scr: R Walker 72. President’s Trophy: R Walker 72. Gold Medal: R Walker (8) 64 cb. Team: D Bailey (26) M Manning (15) G Hartley (17) J Potts (21) 51. Women: Medal Mar: K Morris (24) 75 cb.

CHATSWOOD: Medley: Stroke: A: P Hurley (7) 62. B: P Flynn (17) 64. C: I Krycer (23) 62. A Scr: T Meiklejohn 68. B Scr: I Krycer 85. C Scr: M Macleod 79. Stableford: P Webb (15) 30. Men: Hole in one: T Townsend at 13th.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: M Dickson (9) 36 cb. B: G Jordan (10) 37. C: J Vaenuku (19) 38. D: W Willis (23) 40. Women: A: J Pendlebury (26) 34 cb. B: N Jordan (46) 39.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stroke: A: D Porter (5) 65. B: J Metcalf (13) 65. C: B Wilson (21) 63.

CONCORD: Men: Stroke Black: A: G BROWN (12) 65. B: T DANIEL (18) 67. C: K TOOHILL (37) 65.

COROWA: Women: Stroke: Medal: Div 1/Medal: M Jeeves (31) 70. Div 1 Scr: M Tobin (10) 81. Men: A: B Parr (7) 71. A Scr: P Glidden (+2) 72. B: R Watson (15) 70. B Scr: P Dunning (12) 83. C/Medal: A Arthur (26) 68. C Scr: D Chester (19) 90.

CROMER: Medley: Stroke Black: A: C Rae (1) 65 cb. B: S Rooney (14) 64. C: J Gough (22) 66.

CRONULLA: Men: Stroke Black: A: G O’Sullivan (12) 68 cb. A Scr: P Jones (6) 74. B: N Landsberry (19) 65. B Scr: S Garlick (14) 81. C: G Castle (31) 65. C Scr: A French (21) 91.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Mar: A: J Madeleine (3) 70. A Scr: I Pemble 71. B: S Kennarney (16) 65. B Scr: J Kim 85. C: G Wilkins (25) 67. C Scr: M Stocks 90.

EASTLAKE: Medley: Stroke: A: M Melrose (8) 69. A Scr: C Hicks (1) 74. B: M Flynn (15) 71. B Scr: T Jugas (14) 86. C: A Tilbury (44) 69. C Scr: R Faludi (22) 93.

ELANORA: Mxd: Stableford: P Bergin (22) 44.

EVERGLADES: Men: Stroke: Medal Mar: A: S Trickett (5) 66 cb. B: T Shelton (14) 65. C: C Fairweather (22) 60. Scr: A: D Beer 71 cb. B: T Sheldon 79. C: C Fairweather 82.

FINLEY: Mxd: Stableford: 4B: Z Walsh (Jerilderie 19) S Pyle (16) 42 cb.

FORSTER: Men: Stroke: Medal Mar: A: S Lill (5) 64. A Scr: T Jay (1) 70 cb. B: P Kringas (15) 65. B Scr: J Pavey (15) 82. C: R Luke (27) 70. C Scr: L Mugridge (25) 98.

FOX HILLS: Men: Stroke: A: D Prasad (7) 69 cb. A Scr: G Sinclair 72. B: M Mayr (16) 63. B Scr: T Amosa 80. C: B Middleton (20) 66. C Scr: J Yedalian 89. D: B Lanycia 32.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Mar: A: B Milton (5) 75. A Sc r: B Milton 75. B: E Sams (15) 64. B Scr: E Sams 79. C: A Wight (23) 72. C Scr: G Stanford 94. Women: J Chuck (26) 79. Stableford: P Coyle (23) 33.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: Medal Mar: A: G Alcock (5) 69. A Scr: B Dodds 69. B: W Forrester (19) 71. B Scr: M Alcock 86. C: J Nicholas (20) 72. C Scr: N Eves (Nelson Bay G.C.) 96.

GLENMORE: Par: A: A Robb (1) 2 down. B: P Giles (14) 3 down. C: T Dawes (37) 1 up. A Scr: C Moreton 4 up.

GORDON: Men: Stroke Black: A: S Branch (8) 63. B: I Annetts (13) 64. C: D Gorman (29) 63.

GOSFORD: Men: Stroke Black: A: A Jennians (12) 66. B: K Bourne (14) 67. C: C Strachan (24) 69. D: P Anderson (26) 71.

GOULBURN: Women: Stroke: Medal Mar: A Ridley (5) 77.

HAWKS NEST: Women: Stroke: Medal Mar: A: M Dickson (11) 69. B: S Leggatt (29) 67. Men: A: W Jones (3) 69 cb. B: J Powell (17) 66. C: P Jackson (27) 72.

HIGHLANDS: Men: Stroke: Medal Mar: A: M Grima (13) J Anderson (13) 66 to playoff. B: J Verity (15) 68. C: J Haddow (24) I Thomson (26) 67 to playoff. Gold Medal: J Anderson (13) 66. Scr: A: A Sweeney 75. B: P Broderick 85. C: C Armstrong 95. Stableford: J Devenny (19) 35. Women: Stroke: Medal Mar: D Finlaison (10) 69.

HORIZONS: Men: Stroke: Medal: N Shute (4) 72. Medal Mar: B Grant (17) 69. Women: C O’Brien (16) 77.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: A Brown (6) 38. B: S Martin (19) 41. C: L Jarrett (27) 38. Women: Yellow: G Hoskin (8) 36.

HURSTVILLE: Men: Stroke: MM: A: J McFadyen (6) 67. A Scr: J Mcfadyen 73. B: R Zajakovski (15) 66. B Scr: R Zajakovski 81. C: K Hawkins (26) 63. C Scr: E Habib 87. Women: Div 1: N Scerri (24) 74 cb. Div 1 Scr: P Keogh 88.

JAMBEROO: Women: Stroke: J Anderson (19) 81. Men: Medal Mar: A: G Vlatko (8) 72. B: H Kaer (18) 65. C: D Harness (23) 70. D: G King (27) 79. H Kear (18) 65. A Scr: G Vlatko (8) 80.

KAREELA: Men: Stroke: Medal Mar: A: M Broach (12) 63. B: J Lumb (14) 60. C: S De Luca (31) 56. Scr: A: B Hill (3) 69. B: D Macfarlane (14) 74. C: B Hardiman (22) 83.

KILLARA: Men: Stroke: A: P Robertson (14) 69 cb. B: E Roles (18) 68. C: B Long (26) 67. Women: P Davies (14) 82.

KOGARAH: Men: Stroke: Medal of Medallists: M Jones (10) 107. Cup: N Kalatzis (13) 112. Medal Mar: A: J Duignan (9) 54 cb. A Scr: D Gallagher 57 cb. B: J Wells (14) 52 cb. C: N Snashall (24) 54 cb.

KOOINDAH WATERS: Men: Stroke: Medal Mar: A: A Whitaker (3) 69. B: T King (18) 64. C: M Ridge (33) 61. Women: L Brewer (17) 76.

LAKESIDE: Men: Stroke: A: P Dawson (9) 68. A Scr: R Minns 73. B: D Kennedy (15) 66. B Scr: F Dobozy 81. C: R Vinod (21) 70. C Scr: M Gerace 96. Gold Medal: A: R Tindale 73. B: G Boness 71. C: S McDonald 74. Women: Foursome C’ship: Div 1: T Wood (7) J Jacka (11) 76. Div 2: R Francis (25) J McKehnie (20) 76.5.

LANE COVE: Men: Stroke: Medal Mar: A: R Prasad (9) 67 cb. A Scr: R Prasad 76. B: M Simonsen (17) 64. B Scr: M Simonsen 81. C: S Tan (22) 60. C Scr: S Tan 82. Cup: S Tan (22) 60.

LEONAY: Men: Stroke: Medal Mar: A: L Cupples (5) 67. B: I Gribble (17) 66. C: P Walker (19) 64. D: A Taylor (25) 65. A Scr: Z Lange 68. B Scr: T Massey 79. C Scr: P Walker 83. D Scr: A Taylor 90.

LEURA: Medley: Stableford: A: S Park (15) 35. T Cook (7) 34. B: T Gorey (25) 27 cb. E Scullion-Stewart (33) 27. 2B: S Park (15) 42. B Player (21) 42.

LIVERPOOL: Men: Stroke: A: Z Zheng (11) 69. A Scr: B Davies 71. B: G Zoabi (17) 66. B Scr: B Ferrett 86 cb. C: M Arifaki (23) 69. C Scr: G Ngothanh 95.

LONG REEF: Men: Stroke: A: P Deiman (10) 69. B: N Krncevic (18) 68. C: A Dean (19) 68. A Scr: M Cruise 72. Women: J Brown (10) 74.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke: Medal: A: B Chounlamountry (8) 68. B: P Davies (16) 71. C: A Robinson (28) 71. Women: K Riley (21) 81.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stroke Medal Mar: Black: A: D Jones (7) L Kahler to playoff. B: M Kim (16) 68. B Scr: K Baines (14) 83 cb. C: B Tang (21) 67. C Scr: K Doulkeridis (20) 96 cb. Stroke: M Hobson (21) L Kremmer (8) 73 to playoff. Stroke Medal Feb: Black: C: W Br own (22) 74. C Scr: G Hindmarch (21) 92. Medal Jan: A: R Hayes (6) 80. Stroke: D Scr: C Morris (26) 117.

MAGENTA SHORES: Men: Stroke: Medal Mar: A: M Greenwood (7) 69 cb. B: B Hourmouzis (16) 74 cb. C: C Wilson (32) 62. Women: Div 1: L Fiatarone (12) 72. Div 2: M Walker (33) 78.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Medal Feb: Div 1: B Elliott (12) 66. Div 2 Scr: I Wood (21) 68.

MANLY: Men: Stableford: A: C Bernhardt (4) 65. B: N Sidery (15) 65 cb. C: B Porter (26) 64. A Scr: C Bernhardt 73. Stroke: Trophy: B Porter (26) 64. Women: S Singh (9) 77.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: U Baker (12) 41. Scr: J Mumford 32. 2B Multi: P Casey (14) M Nance (18) 79. Scr: J Mumford D Wonnocott 53.

MASSEY PARK: Men: Stroke: Medal Mar: A: D Hutchinson (11) 65. A Scr: C Smith 69. B: D Herron (14) 64. B Scr: D Herron 78. C: G Nicholls (22) 66. C Scr: G Nicholls 88. Women: Medal: E McMaster (18) 74.

MONA VALE: Men: Stroke: Medal Mar: A: L Bulgin (14) 6 7. B: D Koopman (17) 66. C: B Whitney (23) 68. Scr: J Gilbert 73 cb. Gold Medal: A Wilkinson (32) 68. Stableford: K Johnston (36) 36. 2B: J Sexton (29) P Hegarty (28) 51. Stableford Yellow: H Grant (31) 34. Jnr: 9-hole: J Grant (25) 20. Men: Stroke: 4B KO f: R Spear M Dwyer bt B Harris T Blackie 4-3. Medal Feb: C: A Wilkinson (32) 68. Women: Singles KO f: Div 1: J Branch bt E Dunn 4-3. Div 2: R Harding bt C Harris 2-1.

MONASH: Men: Stroke Medal Mar: Black: A: D Cuda (7) L Grose (6) 71. B: R Briggs (19) 71. C: R Knight (25) 72. Stableford White: W Plunkett (26) 32. Stroke Scr: Black: B Jardine (3) 75. Silver Medal: D Cuda (7) 71.

MOORE PARK: Men: Stroke: A: D Mulhall (2) 67. A Scr: C Bowe 71. B: P Matthews (16) 65 cb. B Scr: V Di Bella 81. Stroke White: C: M Loth (28) 67. C Scr: T Boulton 90. Women: Stroke: A: G Dooley (3) 72. C: J Oh (33) 72. Scr: C Huynh 81.

MOSS VALE: Men: Stroke: Medal Mar: A: J Lewis (11) 65. A Scr: P Maslen 71. B: G Irvine (15) 65. B Scr: P Curley 83. C: Z Dubokovich-lucic (24) 69. C Scr: P Daley 93. Medal of Medallists: G Irvine (15) 65. Women: Medal Mar: B Wood (12) 73.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: Medal Mar: A: R Crook (9) 62. A Scr: J Vidler 69. B: C Reay (13) 63. B Scr: L Warton 76. C: D Kim (20) 69 cb. C Scr: J Lamont 93.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: A: L Merritt (+1) 42. B Chislett (13) 42. I Johansen (16) 37. H McGregor (31) 44. Women: A: M Moore (20) 38.

NELSON BAY: Men: Stroke: Div 1: V Massailoli (9) 70. Div 2: T Workman (16) 70. Div 3: J Warton (27) 71. Stableford: Div 1: R Schiebel (13) 36. Div 2: K McElwain (19) 38. Div 3: M Stockenhuber (24) 39.

NEWCASTLE: Men: Stroke: A: G Bannerman 70. A: G Bannerman 70. B: M Dowling 69. C: R Burgess 72. A Scr: M Dries 74.

NORTH RYDE: Men: Stroke: Medal Mar: A Scr: A Sghabe 69. A: J McKie (8) 64. C: D Kim (15) 65. J Walsh (22) 66. D: R Ah Hee (31) 74 cb.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: D Lewis (2) 40. A Scr: D Lewis 38. B: M Drennan (16) 43. C: P Hayes (28) 40 cb. Women: P Shearman (19) 37. Medley: 2B Multi: P Stephens (9) J Stephens (12) 81. Men: Hole i n one: D Lewis at 16th.

NSW: Men: Stroke: Medal Mar: A: D Spilstead (14) G Gering (9) 66. B: D Zhou (19) 65. Stroke White: C: P Jonson (24) P Banki (26) P Onley (21) 71. Women: Stroke: J Widarma (3) 70. Men: Stableford Gold: O Berman (23) 33. Stroke: Scr: A Weston 74. Medal Jan: B: D Trainor (14) 75. Medal Feb: P Ganley (11) 69.

OATLANDS: Men: Stroke Black: A: G Im (11) 68. B: G Downes (18) 62. C: J Granger (24) 67. D: N Tregoning (28) 65. A Scr: S Tarrant (1) 71. Medal Mar: G Downes (18) 62. Women: Stroke: K Lim (20) 70.

PALM BEACH: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: P Nolan (36) 68. Div 1 Scr: M Gee 101. Men: Stroke Black: A: S Player (7) 59. B: A Livingstone (18) 68 cb. C: P Elliott (23) 60. D: M Light (30) 66. A Scr: T Hunt (2) 66. B Scr: L Rourke (13) 81. C Scr: M Kadwell (20) 83. D: G Body (28) 96.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: G Richards (8) 39 cb. A Scr: G Naylor 34. B: P Trickett (15) 39. C: J Chaina (35) 40.

PENRITH: Men: Str oke: Cup: C Montgomery 70. Bowl: G Churton (29) 68.

PYMBLE: Men: Par: A: L Southwell (10) 5 up. B: C Moore (17) 7 up. C: C Mellish (19) 1 up cb. A Scr: F Mellish 1 down. Women: L Dickins0n (7) 2 down. Men: Trophy: C Moore (17) 7 up.

RANDWICK: Men: Stroke: Medal Mar: A: M Kandara (10) 56. A Scr: R Fernandes 63. B: M Hewitt (13) 58. B Scr: M Hewitt 71. C: C Poche (29) 58. C Scr: G Campbell 81. Medal Feb: B: A Fernandez (16) 65. Jnr: Medal Mar: C Grant (8) 65.

RICHMOND: Medley: Stableford Irish Team: Black: D McKleay (15) D Carter (22) J Horne (11) P Horne (36) 103.

RICH RIVER: Men: Stableford: 4B: West: G Scott C Smith 49. Women: 2B: K Mahady J Putna 44.

ROSEVILLE: Veteran: Stableford Green: D Tannock (32) 35. Women: Stableford: L Sennitt (24) 35. Medley: G Bent (19) W Grob (13) 46. Men: Stableford White: A: M Baker (7) 42. B: M Saunders (16) 37. C: P Phillips (29) 34.

ROSNAY: Men: Stroke: Medal Mar: A: B Baumer (5) 66. A Scr: R Kumar 69. B: A Vella (14) 68. B Scr: J Sirr 84. C: R Schenko (21) 73. C Scr: S Wilson 95. Women: M Fie ld (27) 77.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: R Johnston (10) 41. B: D Rankine (13) 39 cb. Stroke C: R Cater (25) 70. Stableford A Scr: E Procter (4) 33. Women: Stroke: S Little (6) 72. Centenary: S Meares (20) 64. Stableford: 3B: A Roy 49. J Nisbet 49. D Richards 49.

RUM CORPS: Men: Stroke: Medal Mar: A: J Callow (13) 65. B: A Ricci (16) 70.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: Medal Mar: A: C Dickson (10) 66. A Scr: M Collins 75. B: B Story (14) 67. B Scr: P Crowe 86. C: W Mitchell (22) 67. C Scr: B Wheelhouse 89. D: R Carr (27) 71. D Scr: I Lim 97. Medley: Stableford: H Herman (25) 39.

SEFTON: Men: Stroke: Medal Mar: A: M Khoury (6) 53. B: D Kassis (11) 55. Medal of Medallists: M Khoury (6) 53.

SHELL COVE: Stableford: K Davies (17) 37. Scr: M Herbert (10) 31. Women: K Tanner (20) 33. Stroke: Medal: A: J Hegarty (2) 68. J Burns (7) 68. B: L Karipidis (12) 66. C: N Peke (30) 62. A Scr: T Cullen (1) 68.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: J Kearsley (21) 35. Div 2: J Duffy (34) 34. Medley: 2B Agg: P Sliwinski (7) L Sliwinski (40) 69. Men: S Reid (10) . R Davey (14) 74. A: B Knowles (10) 41. B: B Byrnes (17) 39. C: M Riley (33) 38 cb.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Medal: A: I Komma (10) 70. B: J Davidson (19) 72. C: N Garden (22) 74. A Scr: I Asbury (+1) 70. Div 1: P Delany (26) 69.

SPRINGWOOD: Men: Stroke: A: A Stanford (3) 66. B: R Vining (17) 65. C: J Gallen (25) 70.

ST. MICHAEL’S: Men: Stroke: Medal Mar: A: P Vella (13) 65. Stroke White: B: M Mullins (14) 70. C: C Vrondos (21) 69. Stableford: G Foy (12) 40 cb. Stableford White: C Wasserman (17) 39. Gold: A Millauro (20) 37. Women: Stableford: P Pitsawong (12) 41. Men: Stroke: Scr: S Morrison 71. 4B: G Foy (12) R Miller (15) P Elliott (29) M Cuenca (13) 56. 4B Scr: J Pullen E Ward A Powter J Reyes 66.

STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Medal Mar: A: H Wilde (1) 70 cb. B: M McAdams (17) 67. C: A Stuart ( 24) 67. A Scr: B Young 72. B Scr: M Cadle 82 cb. C Scr: D Hagerty 89. A Dargan single winner (25) 36.

STRATHFIELD: Men: Stroke: 4B KO f: M Ronchetti (27) D Ronchetti (12) bt E Burgess (9) J Brinsdon (11) 3-2. Medal Mar: S Wrigley (5) 62. Div 1: S Wrigley (5) 62. Div 2: J Collins (17) 69 cb. Div 3: B Mccoll (28) 65 cb. Scr: S Wrigley 67. Veteran Men: D Park 66. Medley: Stableford: C McKenna (19) 37.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: D Frith (13) 73. J Murphie (15) 74. B: T Bodycote (23) 75. T Kemp (19) 76 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Silver Medal: A: S Lee (8) 68. B: S Cordaiy (13) 68. C: J Mansfield (21) 66. A Scr: M Giles 75. Hole in one: White: M Neal at 15th.

THE COAST: Men: Stroke: MM: A: P Kelly (6) 67. A Scr: R Macey 72. B: R Ferris (12) 64. B Scr: R Ferris 76. C Scr: S Day 86. Women: Foursome: J Quigg G McFayden (35.5) 69.5.

THE RIDGE: Men: Stroke Medal Mar: Black: A: S Schulz (8) 65. B: D Lewis (15) 66. C: R Springett (22) 69. Mxd: S troke: Medal of Medallists: J Bohringer (11) 72 cb.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: M Rootes (28) T Jones (6) 49. A: G Pearce (11) 43. B: N Beukers (14) 40. C: M Rootes (28) 40. Women: C Walters (23) 34.

TUNCURRY: Men: Stableford: A: I Smith (8) 40. A Scr: B Germon (2) 34. B: L McDonald (18) 42. B Scr: P Burn (11) 23.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Green: J Kang (16) 37. Black: A: T Johnson (8) 41. A Scr: M Pearce (-2) 71. B: W Kuschert (15) 38. B Scr: S Buhari (14) 89 cb. C: P Green (26) 41. C Scr: T Ogasawara (19) 93.

WAKEHURST: Men: Stroke: Medal Mar: A Montgomerie (21) -3. A: N Taplin (7) 0. A Scr: A Sutton 71. B: S Percival (16) -3. B Scr: C Seeto 84. C: A Montgomerie (21) -3. C Scr: A Montgomerie 90. Women: Medal: H Garvey (13) 73.

WALLACIA: Men: Stroke: Medal Mar: D Duguid (4) 69. S Sandilands (6) 69 to playoff. A: P Sullivan (8) 68. Scr: A: J Jamieson 72. B: S Duchnicz (16) 66. Scr: B: P Cromer 86. C: M Pronesti (19) 74. P Sutton (21) 74. B Rigelsford (21) 74 to playoff.

WARRINGAH: Mxd: Stroke: Medal Mar: A: G Deegan (9) -1. B: T Cervonaro (18) -3. C: P Heffernan (22) -7. D: C Oatley (28) 3 cb. Men: Scr: S Martin (6) 76. Medal Feb: A: G Chapman (11) 74. C: C Terry (21) 76. Stableford: M Nicholson (36) 32.

WENTWORTH FALLS: Women: Stableford: T Elderfield (19) 31 cb. Men: N Davies (5) 39. A Scr: C Ritchie (3) 30. Medley: 2B: R Golotta (21) N Davies (5) 45.

WINDSOR: Men: Stroke Medal Mar: Black: A: K Samy (11) 68. B: R Drewery (21) S Garrick (15) 67. C: G Mende (29) 68. Hcp: A: K Samy (11) 68. A Scr: M Whitmore 74. B: R Drewery (21) 67 cb. B Scr: S Garrick 82. C: G Mende (29) 68 cb. C Scr: J Esmaili 94.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: A: P Garvan (6) 66. B: J Blondin (18) 66 cb. C: J Swanson (23) 66.

WOOLOOWARE: Men: Stroke: Medal: A: D Wray (11) 65. A Scr: M Hurly (5) 72. B: S Wright (14) 71. B Scr: G Halliday (14) 86. C: G Smith (30) 69. C Scr: A Lohman (20) 95.

WYONG : Men: Stroke: Medal: A: H Ireland (1) 66 cb. B: L Williams (14) 66 cb. C: J Elward (21) 66. A Scr: H Ireland 67. Captain’s Trophy: J Osborne (14) 

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Medal Mar: Lake: B/Medal: M Dwyer (16) 68. A: H Craig (12) 38. Murray: B/Medal: G Brear (20) 71. A: L Scerri (6) 72 cb. Women: Stableford: Lake: Div 1: J Langford (7) 41. Div 2: C Edwards (27) 38. Div 3: P Chong (30) 36.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email