Daily Club Golf Results – 29 February 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Men: Stableford: A: J Wilkinson (8) 38. B: M Wolfe (17) 43. C: D Hill (19) 39 cb. 2B Agg: M Wolfe (17) Z Crocker (12) 77. Scr: B Jarman W Higgins 61. Women: J Higgins (16) 37. Men: Stroke: Cock o’ Walk: J Dunn I Phillips bt P Kember . D Croft 1up.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: G Harcombe (14) A Hall (14) K Rigby (15) G Bramwell (18) 115. A: I Lim (11) 42. B: S McGlynn (14) 42. C: C Fretwell (32) 40 cb. Scr: M Harvey 38.

AVALON: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: C McDonald (27) 71. Div 2: S Matthews (38) 66. Scr: L Light 96.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: M Pilat (12) 39. B: M Bloxham (13) 47. C: M Gaston (22) 39. Scr: L Yip 38.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: S Gray (7) 40 cb. B: D Watson (18) 38 cb. C: T Fenwick (26) 38 cb.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: J Chivers (11) 41. B: M Vella (14) 42. C: M Turnbull (21) 41. 2B: M Helwah (22) R Miller (8) 52. Scr: N Argyropoulos A Papageorgiou 40.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stroke: N Katholos (0) 60. Stableford: J Dallis (16) 41. 2B: G Scheetz (14) S Singh (14) 49.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: N Tonumaipea (9) 39 cb. B: A Kuti (18) 44. C: T Perera (23) 39. 2B: A Kuti (18) W Walsh (12) 53. Women: J Trowell (34) K McFarlane (38) 44.

BAYVIEW: Men: Stroke: Medal Feb: A: G Wilcox (11) 67. B: M Lawther (14) 63. C: E Major (31) W Rutter (27) to playoff. Scr: A Scr: R Loewenthal 68. B Scr: M Lawther 77. C Scr: W Rutter 94. Women: Div 1: W Harrington (6) 71. Div 2: T Gillett (21) 67.

BERMAGUI: Women: Stableford: V Schilling (33) 33. Men: A: N Haase (13) 37. B: S Roberts (19) 41. C: T Boyd (30) 39.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: A: R Dymock (20) G Brien (17) 66 cb. A: L Carey (7) 39 cb. B: R Dymock (20) 40. C: J O’Connor (25) 39 cb.

BEXLEY: Men: Stableford: 2B: K Halloran (5) G Warren (18) 49. A: M O’farrell (12) 39 cb. B: J Chu (15) 38. C: J Pardy (25) 36. Scr: B Russe ll 35 cb. Women: D Castle (37) 36 cb.

BLACKHEATH: Men: Stroke: Medal Feb: A: J VanVeen (3) 66. B: S Rabone (16) 64. C: D Brown (19) 69. Stableford: C Miller (26) 39. Hole in one: J Robinson at 17th. Women: Stableford: S Draper (31) 36.

BONDI: Men: Stableford: B Hunt (29) 38.

BONNIE DOON: Men: Stableford: A: M Ireland (7) 44. B: J Robins (15) 38 cb. C: W Wheeler (20) 40 cb. A Scr: M Perin 39.

BOWRAL: Women: Stroke: M Horwitz (22) 69 cb. Men: Medal Mar: A: J Mulholland (9) 67. B: A Turpie (20) 68. C: N Davis (28) 66. A Scr: J Mulholland 76 cb.

BREAKERS: Medley: Stroke: Canadian Foursome: G Swanson C Carey (8.25) 62.75.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: A: J Slamkas (11) 39. B: F Lowe (19) 41. C: A Cavasinni (28) 43. 2B: D Horton F Lowe 49.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: R Heffernan (18) D Marsh (4) 46. Div 2: P Carrier (17) J Carrier (22) 47. Div 1 Scr: W Park M Nagy 40. A: B Chin (9) 42. B: S Reddy (14) 38 cb. C: H Le (18) 40 cb. D: G Lee (25) 38 cb. Hole in one: White: L Markovski at 16th.

CAMDEN: Women: Stableford: 4B: K De Cean (26) A Toto (39) 45. Men: A: C Banks (2) 40. B: A Billingshurst (SGA GC) (14) 37. C: D Cascarino (25) 40. A Scr: T Banton 35. B Scr: T Waters 23 cb. C Scr: A Piggott 18 cb. 2B: B Ward (17) C Banks (2) 48. 2B Scr: B Moyes G Miller 40 cb.

CAMMERAY: Men: Stroke: A: G Jones (4) 69. B: V Lloyd (14) 66. C: B Dodgson (18) 67. Women: K Thomson (31) 83. Men: Hole in one: A Thomson at 12th.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stroke: VW Scramble: M Brown G Hicks S Muir C Hicks 53.25 cb. Ambrose: A Scr: C O’Dwyer G Evans A Evans S Elder 61 cb.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: S Curtis (13) J Bright (17) 47. B Donnellan N Sagdic 37. A: B Donnellan (6) 40. B: J Bright (17) 42. C: M Gibson (21) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: B Egge (12) S Emmes 49. A: G Pattison (10) 40. B: R Mclean (13) 42. C: B Egge (18) 43. 2B: P Dorahy (33) B Jendren ( 14) 53. A: R Chong (8) 39. B: D Hawkins (17) 42. C: P Mann (24) 40. 2B Scr: M Scuglia S Bevan 43.

CASTLECOVE: Men: Stableford: B Hobbs (21) 37. 2B: A Marchetto (16) J Diggins (10) 44 cb. Women: R Hamilton (18) 33. 2B: R Hamilton (18) M Inverarity (22) 39.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: D Dacosta (10) 38. B: H Clark (14) 39. C: H Pauley 41. 2B: A Kumar (23) M Austin (24) 48.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: D Wilson (9) 35 cb. B: G Brooks (14) 37. C: D Coppola (28) 37. Women: A: T Mentha (20) 39.

CONCORD: Men: Stableford: A: P Sullivan (7) 39 cb. B: S Papallo (18) 41. C: T Knox (21) 43. 2B: S Papallo (18) P Fung (31) 49 cb. 2B Scr: G Wilson K Lockery 41.

COROWA: Women: Stableford: C Bailey (14) 35 cb. Men: A: K Macnamara (3) 39. B: S McKenzie (14) 39 cb. C: K Allsopp (30) 39.

CROMER: Medley: Hole in one: White: J Richardson at 15th. Stableford A: S Floyd (0) 48. B: B Morgan (18) 43. C: C McLaughlin (25) 37. A Scr: S Floyd 48. 2B: S Alexander J Clear 49 cb.

CRONULLA: Men: Stableford: A: A Craig (9) 44. A Scr: P K Jones (7) 36. B: C Schweighoffer (18) 42. C: M Carmody (29) 44. 2B: A Craig (9) 52. W Hale (17) 52.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: G Timmins E Milne 51. 2B Scr : J Russo M Guinney 43 cb. Div 1: C Paul (6) 41 cb. Div 2: M HIll (16) 42. Div 3: G Timmins (33) 46. D Scr: J Russo 40.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: D Irwin (10) 43. B: A Lord (21) 38. C: J Barlow (33) 35.

EASTLAKE: Medley: Stroke: Vardon: A Scr: M Osborne 69. Stableford White: A: S Appoo (8) 39. B: B Rodwell (13) 41. C: D Molloy (21) 43.

ELANORA: Men: Stableford: 4B: I Tarjan (21) 54. D Schrader (29) .

EVERGLADES: Men: Stableford: A: T Fuller (9) 38 cb. B: T Ryan (15) 39 cb. C: J McGrath (19) 40 cb. D: C Allen (27) 37 cb. Medley: 2B Agg: A: T Walsh (15) D Carr (16) 76. A Scr: A Walters (0) I Cameron (9) 60.

FINLEY: Stableford: Team: F Mercuri K Aylett G Smith P Fell (Leeton) 116. Women: S Simpson H Daniel K Klemke M Ayres 99. Mxd: M Robertson M Robertson D Pyke D Pyke 101. Men: F Mercuri (Leeton) (19) 43 cb. Women: M Doyle 40.

FORSTER: Men: Stableford White: A: P Drury (12) 40 cb. A Scr: W Dormor (6) 34. B: P Webber (23) 38. B Scr: B Halliday (18) 19 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: Team: L Muscat (27) B Stevenson (5) J Annen (24) P Sellen (27) 90. Scr: P Minko G Sinclair G Maguire P Sinclair 68. A: Z George (11) 37 cb. B: P Sinclair (15) 39. C: J Barden (24) 44.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: R Thompson (16) G Lat touf (11) 77. A: K Rodoreda (4) 40. B: R Thompson (16) 39. C: L Jones (20) 42.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: P Broderick (Highlands 15) 40. Div 2: M Firth (22) 38. Div 1 Scr: B Dodds 36.

GLENMORE: Mxd: Stableford: Div 1: S Hunt (2) 41. Div 1 Scr: B Michelmore 36. Div 2: J Gillooly (19) 41. Div 2 Scr: Y Kim 23. 2B Multi: S Hunt (2) B Weir (4) 85.

GORDON: Men: Stableford: A: V Signorelli (8) 40. B: P Carmarsh (13) 38. C: A Bowden (33) 39. 2B Multi: P Camarsh E Andrew 72.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: R Stanley (9) 41. B: T Irving (17) 46. C: S Pilarski (21) 44. D: L Fabila (25) 45.

GOULBURN: Women: Stableford Green: M Callanan (17) 40.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: C Fleming (13) 41. B: A Ashworth (26) 42. A Scr: K Partridge (6) 33. Women: S Griffiths (18) 41.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: S Kovacs (21) 34. B: T Browne (36) 38. Men: A: P Gottwaltz (12) 39. B: J Green (17) 40 cb. C: P Asquith (22) 40. A Scr: A Cameron (8) 28.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: S Ellis (17) 39. B: G Still (28) 37. 2B Agg: R Madden (5) A Sweeney (3) 71.

HORIZONS: Medley: Stableford: R Lake & Phillips 74.

HOWLONG: Men: Stroke Medal Feb: Black: A: M Tobin (8) 66 cb. B: J Mason (17) 63. C: T Webb (21) 62. Women: Yellow: A: H Sarau (17) 73 cb. B: B Pilfoot (26) 77.

HURSTVILLE: Men: Stableford: A: D Petkovski (7) 40. B: G Smith (18) 41. C: D Solo (22) 41. Women: D Williams (23) 42.

JAMBEROO: Men: Stableford: Team: W Arnott (8) A Bosanquet (10) P Francis (13) P Paris (11) 105. M Bezzant (21) J Pringle (19) R Dorahy (21) 76. Women: R Sheath (32) 43.

KAREELA: Mxd: Stroke: VW Scramble: W Knight A Eardley M Keane S Harding 48.

KILLARA: Mxd: Stroke: 4B: A Scr: J Wooster J Crichton 68. A: G Wilson (15) P Davies (14) 63. Men: Stableford White: A: S Healy (8) 37. B: S Waller (15) 38. C: C Morgan (30) 38.

KOGARAH: Stableford: A: J Mourad (8) 39. B: A Mewburn (17) 39. C: G Morrison (23) 43. A Scr: A Rachid 36. 2B: G Morrison (23) J Morrison (13) 48.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: G Godwin (5) 41. B: R James (15) 43. C: A Crouch (25) 41. D Monk (36) 36.

LAKESIDE: Women: Stroke: Div 1: J McKechne (21) 68. Div 2: S Eager (28) 72. Stableford: J O’Brien (13) 38. Men: 2B Agg: B Brown (17) R Tindale (5) 50. 2B Scr: R Hayward (2) S Spink (3) 38 cb. A: M Shepherd (9) 38. B: B Brown (17) 39. C: G De Angelis (36) 40.

LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B Multi: B Watkin (28) C Taylor (8) 71. J Patfield (31) 38.

LEONAY: Men: Stableford: American Foursome: A: W Worthy (5) L Balgowan (17) 60.75. A Scr: W Worthy L Balgowan 69.

LEURA: Medley: Stroke: Ambrose: B Swadling (7) J Bloomfield (14) 59.75.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: S Campbell (5) 40 cb. B: R Morrison (15) 39. C: J Khan (26) 41 cb. 2B: K Tran (22) R Bruker (6) 48. 2B Scr: D Craker B Davies 42.

LONG REEF: Men: Stableford: A: L Meakins (6) 40. B: S Mulvena (15) 41. C: P Bradford (20) 41. A Scr: M Saad 40. Women: J Hagan (22) 34. 4B: G Anderson (22) D Moult (27) 83. St roke: Matchplay: A Dean H Wilson bt P Watson R Langthorne 1up.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford: Gentsome: J Davies (8) 41. Women: K Riley (22) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: A: G Forsyth (10) 39. B: G Ramirez (16) 39. C: S Jones (20) 41. C Morris (25) 31. C Eastick (11) 45 cb. G Forsyth (13) .

MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: L George (7) 40. B: K Saines (14) 39. C: R Wain (44) 47. Medley: 2B: R Wain (44) C Wain (54) 51. Women: Div 1: M Bishop (20) 39. Div 2: L Strada (32) 38.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford: R Mcphail (8) 40. 2B: R Mcphail (8) D Allen (18) 44 cb.

MANLY: Men: Stableford White: A: M Taylor (11) 44. B: R Mounsey (14) 42. C: B Van Munster (20) 38 cb. A Scr: W Wright (1) 36. A Tunny (Left Handers Cup) (6) 37. Women: Stableford: J Williams (20) 37. Medley: 2B: T Higgins (19) M Taylor (11) 50.

MASSEY PARK: Men: Stableford: A: P Willis (10) 41. B: G Saleh (19) 40. C: T Myers (26) 42. Scr: C S mith 35. 2B Multi: A Varnes (16) C Lepre (13) 78. Women: T Unwin (17) 38.

MONA VALE: Jnr: Stableford Yellow: H Bragg (28) 14. Men: Stableford: A: D Hemsley (3) 42. B: D Meijer (16) 45. C: A Wilkinson (27) 44 cb. Scr: D Hemsley 39. 2B: A Bombara (18) A Wilkinson (27) 53. Stableford Yellow: H Grant (32) 35.

MONASH: Men: Stableford: A: A Wood (10) 40 cb. B: S Miller (19) 44. C: A Barnhill (23) 39 cb. Stableford White: B Fine (33) 38. Stableford: 2B: Div 1: G Dear (23) E Clugston (8) 51. Div 2: S Attewell (25) B Standing (34) 51. 2B Scr: S Patel J Wicks 41.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Dries (-2) 37. B: F Svorinich (13) 40. C: B Dubois (19) 46. Stableford: Scr: S Johnson 34 cb. Women: J Sirisatien (20) 38.

MOSS VALE: Men: Par: A: F Murnane (6) 6 up. B: R Maddox (15) 3 up cb. C: R D’adam (20) 3 up cb. Women: R Smith (24) sq cb.

MT BROUGHTON: Medley: Stableford: P Andersen (9) 44.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: W Fleeton (17) A Neasbey (15) 51. A: M Peacock (9) 41. B: A Neasbey (15) 40. C: M Davidson 39.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: M Atkins (7) 41. D Plimmer (15) 38. B: C Chalkley (20) 38. C Buchanan (17) 36. C: N Cousins (29) 38. I McElwain (25) 35. A: P Metham (11) 41. L Woods (15) 38. B: T Hammond (16) 39 cb. G Shorter (18) 39. C: R Graystone (24) 37. P Johnston (29) 36.

NEWCASTLE: Stroke: A: O Beldham 66. A Scr: G Frazer 69. B: B Jones 64. C: B Chakos 71 cb.

NORTH RYDE: Men: Stroke: Matchplay: S Larvin J Cheeseman bt C Millard G Onley 1up. Stableford: Irish Team: B Wilson (0) M Gordon (+1) B Bury (2) A Sghabe (2) 91 cb. A: B Macrae (6) 39. B: R Pettifer (17) 40. C: B Tedesco (23) 41. D: M Donohoe (27) 41. Hole in one: L Cincotta at 18th.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: M Barnes (10) 37. Women: K Brien (28) 32.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Mar: A: S Thomas (11) 60. A Scr: D Lewis 65. B: R Catterton (15) 59. B Scr: R Catterton 74. C: B Leske (25) 59. C Scr: B Leske 84. Women: L McDowall (20) 63. Medley: Stableford: G Lo Surdo (20) 34 cb.

NSW: Men: Stableford: G Martin (23) 40. Scr: H Bolton 36 cb. Stableford White: C Tastzidis (35) 41. Gold: K Nossiter (28) 38. Women: Stableford: S Griffin (20) 38.

OATLANDS: Men: Stableford: A: J Corder (9) 40. B: N White (16) 42. C: P Krautil (25) 35 cb. D: T Scahill (31) 38 cb. A Scr: J Wimalaratne 37. Women: A Molino (10) 36.

PALM BEACH: Women: Stableford: M Gee (26) 37. Men: 2B Agg: T Carter (21) A Moore 78. T Carter (21) 48.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: G Webeck (20) . B Lumsden (23) 49. A: E Truscott (12) 41. A Scr: J Davies 37. B: C Johnston (15) 39. C: G Webeck (20) 41. Stroke: Trophy: J Davies 57.5.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: K Moffatt (36) K Liu (19) 50. 2B Scr: D Steltenpool M Alefaio 41. A: G Taylor (6) 39 cb. B: D Lange (15) 40. C: S Camilleri (31) 45.

PYMBLE: Men: Stroke: Medal Feb: A: A Logue (10) 69. B : D Porter (14) P Sandel (15) 72 to playoff. C: S Orr (19) 73. A Scr: H Waddington 71. Medal of Medallists: S Woods 75. Women: S Kimberley (20) 72.

RANDWICK: Men: Stableford: 2BWB: D Taylor (15) B Taylor (12) 34. A: B Taylor (12) 40. B: R Mckirenan (17) 42. C: D Wright (36) 44. Scr: M Williams 34. Stroke: Matchplay: A: S Todd bt M Todd 5-4. Div 1: M Kandara bt W Gardiner 1up. B: R Paulsen bt R Ayton 4-3. C: A Durante bt C Luck 19th.

RICHMOND: Men: Stroke: Medal Feb: A: T Gambell (12) 68. A Scr: T McMillen (1) 70. B: M Cerone (16) 67 cb. B Scr: B Finn (13) 80. C: M Manevski (22) 62. C Scr: R Powell (20) 87.

RICH RIVER: Women: Stableford: West: J Putna (24) 41. Men: Stableford Black: M Langenbacher (24) 42. A: S Mancer (11) 41 cb. B: T Goninon (14) 41. C: M Langenbacher (24) 42.

ROSEVILLE: Veteran: Stroke Green: T Garrick (24) 66. Women: Stableford: M Forrest (34) 35 cb. Men: Stroke: A: S Stewart (9) 58. A Scr: S Stewart (9) 67. B: D Leahy (17) 61. C: M Kaldor (21) 60.

ROSNAY: Men: Stableford: 4B: A: M Redmayne (11) T Green (14) 48. A Scr: M Woodhouse I Hoy 37. Div 1: M Redmayne (11) 42. Div 2: K Smith (24) 37. Women: J Lepol (30) 34.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: M Gribble (19) 35. Centenary: L McAuley (31) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: S Tyne (11) 45. A Scr: M Collins 35. B: G Squire (14) 42. C: S Marriott (22) 41. D: K Lee (29) 38. 2B: Div 1: A Jones (13) S Whitehead (15) 48. Div 2: P Symons (24) G Kranias (13) 49.

SEFTON: Men: Stroke: Matchplay: P Kingi (12) bt W Edworthy (5) 1up. M Khoury (6) bt W Hampton (8) 19th. Par: A: D Maytom (6) 1 up. B: J Livingstone (13) 4 up.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: M McLean (22) . B McLean (21) 48. Men: G Olsen (17) . T Nolan (31) 49 cb. Stableford White: A: D Sheridan (9) 39 cb. B: C Kelsall (13) 39. C: M McLean (22) 41. Women: Stableford: Div 1: T McSweeny (17) 40. Div 2: J Mayfield (33) 38.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: R Walker (12) 37. B: K Watson (16) 36. C: R Poll (26) 42. A Scr: I Asbury 36. . Women: L Davis (36) 40.

ST. MICHAEL’S: Medley: Stableford 2B Agg: White: S Goh 77. C Park cb. A Scr: D Hill R Coombes 66 cb. Men: Hcp: A: M Davis (+3) 40. B: R Chapman (15) 43. C: B Patton (36) 41. A Scr: R Coombes 34 cb. Gold: J McEntee (29) 37. 2B Agg: J McEntee (29) 68. E Wu (20) . Women: Stableford: Hcp: P Pitsawong (12) 35. Snr Stroke: Matchplay: R Dunn bt G Binksin . J Scruse bt T Harbutt . S Gibson bt L Maskine . B Nagi bt C Lloyd .

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: A: G McCartney (11) 39. B: R Burke (17) 37. C: T Burke (18) 41. Div 1: D Hewitson (25) K Doughty (11) 46 cb. Div 2: Z Meincke (23) K Baker (22) 46 cb. Div 1 Scr: R Attwood (+2) D Crofts (12) 40.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: M Youm J Choi 75 cb. 2B Scr: A Chai K Brough 63. Div 1: V Pincham (16) 42. Div 2: W Browne (19) 40 cb. Scr: Y Kim 36. Hole in one: J Punch at 2nd. G Lowe at 16th.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: S Browne (13) 36 cb. B: K Eacott (22) 40. Women: Stableford: Div 1: S Ireland (25) 32. Div 2: M Melick (37) 40.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: P Davis (7) 41. B: A Littleproud (17) 42 cb. C: Y Kim (28) 36. 2B Agg: K Whelpton P Davis 75.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Trophy: R McGuinness (18) 43. A: C McAuliffe (6) 41 cb. B: R McGuinness (18) 43. C: S Roth (23) 38 cb. A Scr: M Giles 36.

THE COAST: Men: Stableford: Irish Team: S Knowles (5) B Jennings (31) S Laws (15) C Smith (8) 105. Women: Div 1: C Fifield (18) 38. Div 2: M Grundy (36) 33 cb.

THE LAKES: Stableford: A: D Gogoski (7) 41. A Scr: A Coull 39. B: L Huxtable (19) 42. C: A Jordan (36) 39.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: A: M Heurich (10) 43. B: L Donney (20) 43. C: J Holland (30) 36.

TOUKLEY: Men: Stroke: A: D Hansell (10) 70 cb. A Scr: S Walker 73. B: J Marsh (15) 68. B Scr: J Marsh 83. C: B Jamieson (19) 67. C Scr: B Jamieson 86. Women: Stableford: K McKinnon (12) 41.

TUNCURRY: Men: Par: A: T Kennings (4) 3 up. A Scr: R Angus sq. B: M Hammond (14) 10 up. B Scr: D Wilson 7 down. Hole in one: White: R Knight at 16th.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford: 2B: Div 1: K Liddell S Waite 50. Div 1 Scr: P Kastelan J Tolomeo 41 cb. Men: Stableford Gold: A: S Babic (5) 44. A Scr: C Chen 39 cb. B: T Chillingworth (14) 41. B Scr: P Kastelan 26. C: D Chen (19) 41. C Scr: J Sweeten 22 cb. Women: Stableford: K Liddell (45) 43 cb.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: A: G Gregory (13) J Sullivan (9) 48. A Scr: G Harkness A Sutton 38. Men: A: K Prestwidgw (10) 40. A Scr: D Tapper 33. B: G Waston (16) 42. B Scr: G Watson 26. C: G Coote (28) 42. C Scr: P McSorley 19. Women: A Cameron (24) 39.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: T Mellon (15) R Lee (5) 49 cb. 2B Scr: S Lear J Pagett 40. A: R Lee (5) 41. B: J Casis (17) 40. C: G Koteff (25) 34. Women: Y Hong (35) 46.

WARRINGAH: Mxd: Stableford: A: M Farrell (11) 37. B: S Jones (13) 39 cb. C: G Bell (21) 37. D: P Catteau (24) 40. Scr: S Springall (0) 35. Team: B Brown (17) A Peacock (20) T Halpin (17) P Catteau (24) 121.

WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: A: S West (8) 63. A Scr: J Hall 74 cb. B: M Boyce (13) 66. C: R Clyant (26) 68 cb. Women: K Regan (18) 75 cb.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B Agg: A: D Bartlett (11) 37. B: L Macdonald (15) 37. C: B Hartwell (29) 37. Div 1: J Esmaili J Bloodworth .

WOOLLAHRA: Medley: Stableford 2B: White: D Smith (18) 44 cb. R Halliday (22) . Div 1: P Robinson (14) 39. Div 2: I Mackinlay (19) 37. Div 3: M Boyer (30) 34.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: K Long (11) 42. B: R Foden (15) 41. C: L Rollings (21) 39. A Scr: J Rogan (2) 36.

WYONG: Men: Stableford: A: M Cary (7) 41. B: J Cohen (13) 44. C: D Shearer (19) 40. A Scr: M Pavy 35. 2B Agg: M Kenny (15) J Cohen (13) 77. Women: J Wicks (18) 34.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: Div 1: D Brodie (16) 41. Div 2: D Ringholt (27) 37. Men: Stableford White: A: H Craig (12) 40. B: K Shalders (23) 42. Lake: A: B Forrester (12) 42. B: B Lonergan (24) 41.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email