Daily Club Golf Results – 27 February 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: G Richards (12) R Dalibozek (17) 49. 2B Scr: L Gibson P Bradley 38. A: S Downing (11) 36 cb. B: R O’Keefe (14) 38 cb. C: K Goff (31) 36 cb.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: L Chen (25) 38. Div 2: O Yoon (31) 35.

AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: S Makeham (30) J Ness (32) 50. A: B Mccarthy (5) 40. B: N Hicks (13) 37. S Makeham (30) 41. Scr: R Wallace (+2) 35.

BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B: L Stanton (36) M Gear (26) 43. Medley: R Kellhert (8) 36. Women: L Stanton (36) 36.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: G Delaney (22) J Tsioutsias 47. I Westley (9) 39. Women: Stroke: Medal Feb: K Coldrey (15) 69.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Par: A: D Whitcomb (13) 5 up. B: J Malla (19) 9 up. C: I Thorogood (26) 3 up cb. D: J Yunker (31) 8 up cb.

BAYVIEW: Women: Stableford: A: C Freeman (9) 38. B: C Blackmore (23) 37. C: D Nash (37) 39.

BERMAGUI: Men: Stablefor d White: A: J Goodwin (3) 38 cb. B: R Walters (17) 37 cb. C: R Lye (22) 37 cb.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: K Bennett (11) 37. B: C Pearson (19) 36. C: L Taylor (31) 36 cb. 2B: P Holmes (22) C Pearson (19) 45.

BEXLEY: Men: Stableford: A Hamblen (16) 37. Veteran: Div 1: J McHardy (17) 41. Div 2: R Amy (20) 37 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford Yellow: L Robinson (21) 37.

BOTANY: Veteran: Stableford: S Waller (21) 43.

BOWRAL: Women: Stableford: C Byrnes (26) 39.

BREAKERS: Women: Par: Div 1: G Catanzariti (18) 2 up. Div 2: A Bone (26) 6 up. Div 3: C Armbruster (39) 3 up.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B Multi: White: H Carlyon K Stegbauer 86. A: H Carylon (11) 40. B: D Hanson (15) 40. C: J Stewart (22) 38.

CABRAMATTA: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: C Milson (14) 75. Div 1 Scr: C Milson 89. Div 2: L Schwarz (26) 74. Div 2 Scr: R Perkins 96. Div 3: K Belli (28) 75. Div 3 Scr: K Belli 103. Veteran: Stab leford White: L Samuels (22) 39.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: N Rendell (15) J Foster (23) 48. 2B Scr: N Hoskin R Bolton 41. A: S Austin (9) 38 cb. B: N Rendell (15) 38. C: I Goodall (22) 40. A Scr: N Hoskin 34. B Scr: J Domanski 22. C Scr: P Wilson 18.

CAMPBELLTOWN: Veteran: Stroke Ambrose: White: Div 1: G Winnal M Watson (6.5) 64.5. Div 2: B Regan D Williamson (10.5) 67.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: B Krestensen (16) J O’Leary (34) (Barnwell Park) 46 cb. Men: G Teagle (14) 42.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Split Six: R Stuckey (19) B Finn (19) 66 cb. Div 1: P MacDonald (15) 39. Div 2: Y Gately (25) 38. Div 3: S Follington (40) 41.

CASTLECOVE: Women: Stableford: R Ting (36) 34. 9-hole: R Harrison (42) 16.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: P Dyson (24) 31. Div 2: M Juchau (29) 32. Div 3: L Tearle (45) 34. Matchplay: A Richardson bt C Boorman 1up. A Shiga bt D Cowling 3-2. H Toovey bt K Wilson 1up. S Healy bt S Sm ith 4-3.

COBRAM BAROOGA: Medley: Par 2B Agg: White: J Milovitch (9) D Wilson (8) 1 down cb.

CROMER: Women: Stroke: A: C Ireland (19) 71. B: L Hewitt (24) 68 cb. C: J Davies (42) 70.

CRONULLA: Men: Stableford: A: R Carr (12) 41 cb. B: M De Groot (16) 43. C: G Condren (23) 40. Scr: P Boyd (2) 38.

DENILIQUIN: Stableford: V Brunker (7) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: C Galea (25) 44. Stableford: T Gough (22) 34.

ELANORA: Men: Stableford: C Cuschieri (23) 44.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: P Elliott (14) 38. Div 2: D Manfredotti (29) 38. Div 3: P Cordony (45) 34.

FAIRFIELD: Snr Stableford Split Six: Yellow: F Vella (15) B Hussein (18) D Phillips (29) P Rae (31) 99. C Hollis (29) 42.

FORSTER: Men: Stableford White: I Milne (24) 38.

FOX HILLS: Veteran: Stroke: Ambrose: D MacKenzie (19) P Dawson (6) 61.75.

GEORGES RIVER: Women: Par: C Reeves (30) 1 down. A Gollen (24) 3 down. S Frost (33) 4 down.

GORDON: Men: Stableford 2B Multi: Black: R Kimberley R Lucock 77. A: I Tiltins (9) 37. B: M Phillips (19) 37. C: W Goodsir (20) 36. Women: Stableford: K Byrne (33) 34 cb.

GOSFORD: Stableford: S Anderson (22) 38.

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: Div 1: C Hearn (22) 34 cb. Div 2: L Barneveld (44) 31 cb.

HOWLONG: Men: Stableford White: A: T Larkins (16) 40. B: I Hawkins (22) 39. C: N Young (35) 37.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: G Boulton (12) 40. Div 2: R Thompson (23) 38 cb. Hole in one: B Alampieski at 2nd.

KOGARAH: Women: Par: Div 1: R Mason (24) 1 up. Div 2: D Bates (36) 1 down.

LANE COVE: Women: Stableford: J Lean (38) 28.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: L Berrisford (20) I Blackwood (19) 45 cb. A: M Morrow (12) 38. B: J Keaton (15) 42. C: L Berrisford (20) 38.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: S Il Youn (Bexley 11) 41. B: H Song (16) 41 cb. C: N Parker (27) 43. 2B: P Collier (24) G Hammond (15) 48 cb. 2B Scr: D Cirillo G Lawrence 37.

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: P Burke (22) 40. Div 2: E Coldham (25) 37. Div 3: J Campbell (45) 38. Scr: J Jansson 24.

MANLY: Men: Stableford White: M Jemison (19) 43. Women: P Barr (14) 40.

MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: C Pye (17) 42. B: F Meehan (29) 44.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: M Hamilton (15) R Salvador (18) 46. A: A Oman (8) 40. B: P Mansell (19) 41. C: B Cleary (24) 40. Scr: A Oman 32. Hole in one: M Silvia at 2nd, P O’Connell at 12th.

MOORE PARK: Men: Stableford White: S Alder (6) 38. Women: K Elvish (29) 37. Veteran: Gold: B Hurwitz (26) 37.

MUIRFIELD: Women: Stroke: Div 1: A Coulter (20) 73. Div 1 Scr: T Skuodas (9) 84. Div 2: J McCrossen (27) 74. Div 2 Scr: D Carter (26) 102. Div 3: K Stafford (31) 70. Div 3 Scr: V Perry (31) 102.

MURRAY DOWNS: Stableford: A: D Grant (8) 37. B: C Fletcher (15) 40. C: S Mathews (31) 36 cb.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: L Filmer (29) 37. G McCaw (25) 36. Div 2: J Ferrier (39) 36. P Phipps (39) 35.

NEWCASTLE: Women: Stroke: Div 1: J MacDonald 72. Div 2: M Brien 71. S Mingay 78.

NORTH RYDE: Women: Stableford: B Evennett (31) 44.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford Green: D Nock (14) 35. Men: White: R Farrar (16) 42. A: B Storer (7) 38. B: M Porter (14) 39. C: V Lloyd (21) 40. Medley: Stableford: 2B: P Psomadelis V Lloyd 47. 2B Scr: B Storer L Cheung 38.

NOWRA: Women: Stableford: Div 1: J Levi (19) 32. Div 2: M Jennings (29) 33. Div 3: S Rigney (36) 31.

NSW: Women: Stableford: Div 1: S Griffin (22) 43. Div 2: M Ralston (36) 41. Yellow: Div 3: J Wood (33) 34.

OATLANDS: Women: Stableford: A: L Perkins (21) 35. B: J Watts (23) 36 cb. C: J O’Flaherty (41) 34. Stroke: President’s Trophy: P Fallance (34) bt J Kang (16) 2-1.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: M Upton (3) M Hill (10) 76. M Upton (3) 39 cb. Women: 9-hole: J MacDougall (42) 22.

PENRITH: Women: Stableford Green: Div 1: M Edwards (8) 43. Div 2: V Lawless (21) 35 cb. Div 3: K Robertson (28) 38.

PYMBLE: Women: Stableford: Irish Team: A Holmes A Court (18) L Stevenson (7) L Bayliss (16) V Stals (10) 90.

RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: A Glenn (13) B Castle (17) 45. L Pustetto (10) 37.

RICHMOND: Women: Stableford: 4B: P Freeman (37) M Vukelic (Dunheved 21) 46.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: T Hay (10) 38 cb. B: T Kreymborg (13) 45. C: G Crossman (20) 40.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: D Bushell (11) W Webb (19) 48. White: A: D Bushell (11) 39. B: A Pretyman (17) 39. C: M Kaldor (21) 39. Veteran: Green: R Symons (25) 38.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: A Haege (14) 35. Div 2: A Fulwood (23) 38. Centenary: C Lake (33) 39 cb. Men: Stableford Championship: White: P McCallum (9) 38.

SHELLY BEACH: Men: Stableford White: Scr: S Brownlow (1) 33. A: J Ray (10) 37 cb. B: A O’Sullivan (13) 38. C: J Timmins (24) 36 cb. D: B Brown (37) 39.

SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: A: D Bowron (9) W Gubbins (20) 73. Div 1: D Bowron (9) 39. Div 2: M Harris (24) 35.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B Agg: White: R Chenhall (24) V Singer (24) 77. 2B Agg Scr: M Webb G Barron 60. A: S McHugh (4) 39. B: P Haddock (17) 40. C: T McBride (27) 40. Scr: B Nagi 34. B Clemen tson (PGA) 39. Visitor: P Holmkvist (Qantas 7) 40. 2B Agg: Gold: J O’Brien (32) P Banton (17) 69 cb. D Milne (26) 40.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford White: A: J Jo (10) 40. B: T Ramos (16) 37. C: R Basha (21) 40. 2B Agg: J Kwang (19) J Jo (10) 77. 2B Agg Scr: B Young P McGuffie 61.

STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: J Shin (16) 2 up. Div 2: V Byun (27) 3 up. Div 3: C Wong (49) 1 up.

TALLWOODS: Women: Stroke: Canadian Foursome: P Livermore R Murray 80.125. M Gleeson J Jessiman 83.125.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: G Williams (12) N Bell (15) (RAN) 47. Matchplay: The Australian bt Royal Australian Navy.

THE COAST: Women: Stableford: L D’Ambrosio (22) 39. Veteran: White: C Parsons (16) 45.

THE RIDGE: Men: Stableford: A: R Brown ( Cronulla 6) 43. B: G Falconer (16) 41. C: N Colella (28) 42. Women: S Schwarz (22) 41. Mxd: 2B Multi: G Falconer (16) R Dewar (9) 85. Women: Hole in one: J Hird at 5th. Mxd: Stableford: Scr: C W illis (0) 34.

TUNCURRY: Medley: Stableford: A: P Dorahy (14) 39 cb. B: G Strong (20) 41.

WAKEHURST: Women: Par: A: S Kim (24) 5 up. B: A Holmberg (45) 7 up.

WARRINGAH: Medley: Stableford: T Walker (26) 38. White: M Pokorny (19) 44.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: Split Six: B Slatford (8) G Meszaros (28) 55. Men: M Edwards (13) 40. Women: M Petkevitch (25) 36.

WINDSOR: Men: Stableford: 4B: D Heiler (22) R Bell (15) 47. Mxd: N Ponnusamy (39) N Ponnusamy (28) 46. Women: J Koorey (27) J Geeves (32) 39. Men: J Hogg (15) 38 cb. Women: G Gamble (42) 36.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: M Conrick (24) 33. B: K Gargan (38) 43.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: A: C Pender (7) cb. S Cornford (12) . B: K Henderson (17) cb. R Lidsey (18) . C: B Biesheuvel (21) cb. W Beckenham (22) .

WYONG: Women: Par: 2B: J Dunn (22) B Masters (24) 9 up. Div 1: J Dunn (22) 2 up. Div 2: B Masters (24) 5 up. Div 3: D Drake (35) 4 up.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford 2B Multi: Lake: White: S Rempel (17) G Lavis (36) 81. Murray: T Wells (4) J Thomson (18) 75.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Stableford: 9-hole: Blue: A: P Mansfield (9) 21. B: K Brown (14) 21.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email