NSW & ACT Daily Club Golf Results – 26 February 2020

Follow Us

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: D Hayes (13) M Gasper (13) 49. Div 2: D Kerry (26) R Lewthwaite (20) 47. 2B Scr: P Lorimer (1+) T Lee (9) 40 cb. 4B: P Morgan (24) G Rungwerth (16) M Hewitt (13) N Jones (15) 144. A: P Swan (12) 41. B: M Gasper (13) 42 cb. C: G Lacis (19) 40. D: R Edwards (27) 37. Hole in one: D Linaker at 6th.

AVALON: Women: Stableford: K O’Reilly (47) 33.

BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: R Humphreys (6) 36. B: A Stubbs (19) 36. C: P Kamaru (33) 37.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: B Raper A Miranda 45 cb. 2B Scr: J Knoflack G Cornish 39. A: G Wilkinson (12) 38. B: R Hawke (15) 39 cb. C: D Donohoo (19) 36 cb.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: Irish Team: S Marlin L Toovey C Yum R Bonano 111.

BERMAGUI: Women: Stroke: Foursome C’ship: M Hayes (9) L Ponsford (17) 177.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B Multi: A: P Golsby (25) P Doran (25) 74. G Lloyd (21) 41. A: M Koszek (8) 38. B: G Brindley (16) 36. C: R Dymock (21) 39. Scr: K Rae 32.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: M Pullen (6) J Pardy (25) 75. 2B Agg Scr: R Fellows A Brown 54. A: K Halloran (5) 38. B: M O’Shea (16) 39. C Scr: G Rudd (21) 39.

BLACKHEATH: Men: Stableford 2B: Black: R Delaney (19) K Munchow (11) 44. G Hilder (17) 37.

BONDI: Men: Stableford: J Sullivan (18) 37 cb.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B Agg: A Chapman (27) G Coure (23) 76. A: G Lattouf (5) 39 cb. B: C Kanellos (17) 38 cb. C: A Chapman (27) 39. Scr: J Fuchs 39 cb.

BONVILLE: Men: Stableford: 2B: W Scott (8) G Brauer (13) 44. W Parker (12) 41.

BOWRAL: Men: Stableford: R Humphreys (27) 41.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: R Marlow (28) 37.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: S Hilaney (9) P Citroni (15) 44. Div 2: S Bugdayli (13) R Pangilinan (23) 49. Scr: M Smith S Murphy 41. A: M Smith (1) 42. B: R Wilson (15) 40. C: D Symes (32) 39. Hole in one: T Lamb at 14th.

CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: C Stevens (14) G Clarke (20) 65 cb. C Stevens (14) 37 cb.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: D Robson S Robson 48. 2B Scr: I Barry F Pinto 37 cb. A: D Shipp (2) 38. B: S Robson (14) 40 cb. C: D Robson (26) 36.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: C Kim (18) E Kim (19) 49. A: S Lee (11) 36. B: P Lee (21) 42. C: M Lee (28) 36.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: P McAulay (21) B Windle (19) 48. A: Z Pagano (10) 39 cb. B: S Lee (12) 41 cb. C: C Muxworthy (29) 42. Gold: K Somra (13) 41. PM 2B: J Clarkson (14) K Kahler (24) 48. A: J McCarthy (11) 40 cb. B: M Hawes (13) 43. C: T Poole (29) 39. 2B Scr: G Hann M Thomson 40 cb.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: P Shea (15) A Mcleod (20) 48. A: N Henderson (9) 39. B: T Ahn (14) 37. C: R Blake (20) 41.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: P Brown (12) 38. B: B Davis (18) 39.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: B Lorusso (28) A Lorusso (33) 53. 2B Scr: R Porfida H Delis 40. A: A Stansfield (11) 39 cb. B: K Taliana (20) 44. C : T Dodd (29) 40.

COROWA: Women: Par: A: S Barkley (9) 1 down. B: A McNamara (30) 1 down.

CROMER: Men: Stableford 2B: White: M Horne A Horne 49. M Burges (18) 43. K Oates (35) 41 cb. Scr: C Rae 38. Hole in one: G Kent at 18th.

CRONULLA: Women: Stableford: A: J Greenberg (15) 37. B: K Swansson (23) 40. C: L Baldock (28) 35. D: J Vickers (33) 42. Scr: M Ticehurst (11) 25.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: G McGregor P Starc 77. 2B Agg Scr: J Kiddle P Hilton 57. Div 1: M Ozer (8) 39. Div 2: J Kim (15) 39. Div 3: G McGregor (23) 40. Scr: P Starc 36.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: J Radeski (5) 39. B: R Lawrence (22) 42.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: R Vaughan (9) 41. B: G Doyle (15) 43. C: L Ortega (23) 40. Scr: C Hicks (0) 33.

ELANORA: Women: Stableford: 4B: V L’Green (31) S Bratton (21) 47.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: J Johnson (14) K Anthony (0) 49. A: S Bennett (3) 38. B: J Johnson (14) 42. C: J Anders (20) 41. D: T Donkin (26) 37. Scr: S Bennett 35.

FINLEY: Medley: Stableford: Div 1: J Taylor (12) 35. Div 2: R Wilson (28) 34.

FORSTER: Men: Stableford White: A: J Condon (10) 37 cb. A Scr: A Syme (2) 34. B: E McIver (16) 37 c b. B Scr: R Merrick (16) 20 cb. C: R Evans (24) 34. C Scr: D May (22) 13 cb.

FOX HILLS: Women: Stableford: A Reidy (37) 40.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Agg: R Watson (28) G Lattouf (12) 72. Div 1: R McWilliams (18) 40. Div 2: G Mustow (28) 35 cb.

GIBRALTAR: Men: Par: G Morgan (8) 1 up.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: A Palasty (11) 40. B: W Cardiff (16) 38. C: L Fabila (23) 37. D: S Gittoes (28) 30.

GOULBURN: Women: Stableford Green: S Fleming (30) 40. A: A Ridley (5) 39. B: J Spillane (23) 37. C: S Langbein (44) 37 cb. 9-hole: J O’Rourke (32) 20.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: Div 1: R Hofmeier (15) 39. Div 2: I Jessiman (21) 36. Div 3: T Galante (35) 38.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: A Finlaison (32) 38.

HORIZONS: Men: Par: M Jack (10) 2 up. Women: D Swayne (47) 2 up.

HOWLONG: Women: Par: A: J Marshall (24) 2 up. B: B Simpson (33) 1 up. Stableford: 9-hole: M Matthews (27) 16 cb.

JAMBEROO: Men: Stableford 2B: White: D Curran (20) P Wheatley (22) 47. P Wheatley (22) 40.

KAREELA: Men: Stabl eford: 2B: T Nicholls B Hill 69. A: P Gardner (14) 40. B: M Galvin (22) 38. C: J Gooch (24) 41. Scr: G Townsend (9) 29 cb.

KILLARA: Men: Stableford: 2B: J Wooster (1) A Lamble (3) 44 cb. Scr: J Wooster A Lamble 41. A: A Lamble (3) 42. B: N Hardwick (14) 38. C: M Hickling (17) 33 cb.

KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: A Whiting (17) I Todd (25) 45 cb. A: S Marsden (8) 40. B: J Winters (14) 40. C: K Lee (27) 37. Scr: A Honeysett 36. Veteran: S Marsden (8) 40.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: S Tan (23) I Hayes (25) 50. S Tan (23) 40.

LEURA: Medley: Stableford 2B Multi: White: D Perrin (13) D Crowther (14) 66. A: D Perrin (13) 36. D Crowther (14) 35. B: C Brown (27) 37. S Singh (25) 31.

LIVERPOOL: Women: Stableford: 3B Agg: N Lee (9) S Kim (10) D Bruker (8) 102.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: R Gors F Lorenz 47. A: R Kocass (8) 39. B: D Moss (17) 42. C: D Macintosh (23) 39. Scr: A Lynn 37 cb.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stabl eford: 2B Agg: W Sanders (13) G Cosier (16) 71 cb. G Cosier (16) 38 cb. Scr: B Nagi 31 cb.

MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: D Saunders (32) A Kingon (20) 46. Men: A: R Liddle (9) 39. B: R Hicks (18) 36. C: D Saunders (32) 37. Women: Div 1: J Frampton (16) 39. Div 2: M Axtens (29) 39.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: J Seaman (17) G Weir (20) 45. B Phiilips (22) 38.

MANLY: Men: Stableford: 2B Agg: M Withers (23) M Bloore (28) 74 cb. A: G Carmichael (13) 39 cb. B: S Defina (14) 41. C: G Leslie (28) 39. Scr: J Jackson 35.

MASSEY PARK: Women: Stableford Black: W Blake (31) 33.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: T Harris (27) T Bailey (23) 49. C: T Bailey (23) 67. Stableford: T Adams (20) 38 cb. Stroke: A: P Bloomfield (12) 66. B: E Charlier (19) 66. Scr: S Albinski 67.

MONASH: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: S Green (11) I Rosenthal (9) 75. Div 2: B Macauley (36) D Bond (26) 75. 2B Scr: A Groom D Spiteri 40. A: I Ros enthal (9) 42. B: G Atherton (16) 41. C: B Macauley (36) 40. Stableford White: L Retford (18) 38.

MOORE PARK: Medley: Stableford 2B Multi: White: D Cawse (21) A Guin (33) 74. Men: W Brooker (21) 39 cb. Veteran: S Waterhouse (16) 39.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: D Backhouse (9) 40. B: G Morris (17) 41. C: Z Dubokovich-lucic (26) 40. D: M Eagles (27) 37.

MUIRFIELD: Men: Stableford: Split Six: P Heaton (20) R Lee (23) 70. A: D Murray (3) 39. B: S LeQuesne (14) 41. C: P Heaton (20) 41. P Williams (31) 38.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: M Davis (10) 34. S Davis (23) 37. K Gammon (33) 41.

NELSON BAY: Men: Par: Div 1: W Semmens (5) 3 up. P Sutton (9) 1 up. Div 2: J Fitzgerald (20) 3 up. B Smith (18) 3 up. Div 3: N Eves (28) 5 up. I Meeke (30) 4 up. Div 1: P Kennedy (11) 3 up. M Perkins (5) 3 up. Div 2: P Murray (17) 3 up. T Butler (17) 3 up. Div 3: D Davis (31) 4 up. P Schmalz (27) 2 up.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: J Cincotta (7) W Regan (11) 76. Div 2: C Mace (16) A Richards (25) 75. A: T Buckley (10) 39. B: T Sellars (15) 38. C: P Hatherley (24) 39. D: W Lazar (35) 37.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: N Stack (22) W Hatfield (18) 47. R Atherton (34) 41.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford: Div 1: L McDowall (22) 38. Div 2: J Martin (32) 31 cb. Div 3: A Burns (45) 33.

NOWRA: Men: Stableford: 2B: P Dalmazzo (14) G Smith (19) 45. P Dalmazzo (14) 42.

NSW: Medley: Stableford: 2B: R Moss (29) F Czeiger (34) 53. Men: L Fildes (29) 43. White: F Czeiger (34) 41. Scr: J Reay 36. Stroke: Cup: G Martin bt J Chitty 19th. Gold: J Kelly (25) 35. Women: P Bailey (14) 41.

OATLANDS: Men: Stableford 4B: White: S Garske (6) V Banton (14) 46 cb. Medley: Div 1: B Watt (9) 40. Div 2: S Jones (16) 41. Div 3: I Shepherd (25) 37 cb. Scr: R Nakaad (1) 34 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: L Mordey (6) M Thompson (10) 80. A: T Golsby-Smith (12) 42. B: C Croft (21) 39. Scr: G Naylor 36.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: P Silk (6) D Hughes (+2) 46 cb. 2B Scr: P Silk D Hughes 42. A: P Silk (6) 41. B: M Neill (Leonay 15) 42. C: P Holics (23) 39.

PYMBLE: Medley: Stableford: R Armstrong (16) R Geddes (28) 49. Scr: J Leuenberger R Cameron 37. Men: H Crapp (21) 40. Women: L Green (9) 35.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: M Neeson (11) 37. Div 2: J Flitcroft (26) 37. Div 3: C Lozano (29) 41. Div 4: K Muirhead (39) 37. Stroke: President’s Trophy: C Shean (19) 131.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: J Webber (12) W Popplewell (11) 83. A: W Popplewell (11) 38 cb. B: G Willett (18) 39. C: O Buchan (20) 42.

RICH RIVER: Women: Stableford: East: A: B Clarke (19) 38. B: S Gough (23) 37. C: B Eade (30) 40. 9-hole: H Taylor (33) 19.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: S Asace (8) 71. B: D Totaro (16) 66. C: J Choi (21) 67. D: E Tsang (24) 67. A Scr: S Park 72. B Scr: G Hassall 83. C Scr: G Miller 90. D Scr: S Galluzzo 98. Stableford: P Sawjani (23) 45.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: S Hines (16) 41. Div 2: J Siegel (24) 37. Div 3: R Jenkins (35) 42.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: G Bar nsley (19) C Fallon (36) 48. 2B Scr: T Green J Snelgrove 40. Div 1: W Doig (18) 39 cb. Div 2: G Young (28) 39 cb.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: E Bridgewater (15) 40. D Frith (11) 37 cb. B: D Mattiske (19) 36. N Challis (21) 30 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: I Walters S Dunnett 49. A: C Williams (8) 40. B: D Dagg (15) 43. C: S Dunnett (26) 41.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B Agg: S Cox (15) J Vote (17) 70. Scr: L Roberts J Li 51 cb.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: N O’Neil (13) R Rundle (12) (Royal Sydney) 47. Scr: E Angelopoulos A Bekiaris (The Australian) 36. A Rosenberg (28) 41. Scr: T Coroneo 39. Visitor: H Johnston (Royal Sydney 19) 43. Hole in one: M Szyndler (NSW GC) at 7th.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: D McCarthy (20) 23 cb.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: J Wilcock (8) G Wilcock (12) R Lalor (32) O Lewis (27) 97. A: P Wright (12) 39. B: T Spencer (17) 41. C: K Wright (23) 38. D: I Colli er (27) 39.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: J Lansley (7) 36. A Scr: T Fortsecue (2) 31. B: M Harvey (16) 38. B Scr: P Kastelan (14) 20. C: J Lee (21) 39. C Scr: P Fittler (20) 20. Women: Green: A Lee (25) 34.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: T Wilson (17) D Swift (19) 78. 2B Agg Scr: N Taplin A Sutton 69. A: A Boyle (1) 40. A Scr: A Sutton 40. B: D SWift (19) 43. B Scr: R GAllen 25. C: B Lefebvre (24) 40. C Scr: B Lefebvre 18.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: W O’Donnell (34) P Amata (30) 46 cb. A: J Toro (5) 43. B: B Poole (16) 37 cb. C: J Crawford (24) 40. D: P Amata (30) 36.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: D Farrugia (3) C Nelson (3) 43 cb. K Kelly (13) 36 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Irish Team: D Davies (18) 29, R Smith (26) 33, I Urquhart (26) 32, R Bowden (12) 39. Hcp: G Anderson (19) 42. R Smith (11) 40. M Rendell (26) 39. Scr: A Foden (4) 34.

WYONG: Men: Stableford: 2B: P Chadwick (22) B Hudson (24) 48. A: K Pitty (7) 38. B: C Orourke (13) 40. C: K Stroud (27) 39 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email