NSW & ACT Daily Club Golf Results – 18 February 2020

Follow Us

ASQUITH: Women: Stableford: 2B: M Drever (48) J Wells (42) 45. Div 1: S Kim (18) 35. Div 2: M Drever (48) 40.

AVALON: Men: Stableford: 2B: P McGowan (13) I Macfarlane (21) 44.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: S McNulty (10) 34. N Cullen (28) 30.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: S Hodson (10) 37. B: B Alexander (17) 38. C: R Bloomfield (30) 35. Snr Stroke Scr: K McAnulty (20) 85.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Yunker (31) 42.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: D Baker (23) G Roberts (23) 77. Women: J Spicer (29) C Donnelly (26) 67. Men: Div 1: G Piesse (14) 40. Div 2: G Roberts (23) 43. Scr: G Whyte 32. Women: Div 1: W Climo (15) 36. Div 2: J Spicer (29) 36.

BEVERLEY PARK: Women: Stroke: A/Medal: P Chalmers (10) 72. A Scr: B Foy (12) 98. B/Medal: H Gauci (22) 79. B Scr: D Bratton (22) 104. C/Medal: S Pengly (35) 74. C Scr: L Taylor (33) 115 cb.

BEXLEY: Women: Stableford: M Beattie (28) 33 .

BOWRAL: Women: Stableford: L Carroll (27) 31.

BREAKERS: Men: Stroke: Medal: A: S Adlard (6) 79. A Scr: D Lindsay (14) 68. B: B Paterson (17) 88. B Scr: D Lowe (21) 68. C: G Gurrin (22) 92. C Scr: R Harrison (26) 69. D: M Riley (28) 99. D Scr: M Riley (28) 71.

CAMPBELLTOWN: Women: Stableford: Div 1: F Keane (19) 33. Div 2: R McKimm (28) 29 cb. Div 3: J Buckley (45) 31.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: M Kwak (9) P Muscat (4) 73. 2B Agg Scr: F Fly M Hargraves 64. A: M Kwak (9) 41. B: C Goldrick (18) 37. C: G Scarlett (21) 37 cb.

CASTLECOVE: Men: Stableford Team: White: N Burchall (10) M Mansley (10) I Manton-Hall (6) J Manton-Hall (33) 49. Hcp: L Jones (13) 37 cb. Scr: D Gibson (3) 30 cb.

CHATSWOOD: Women: Stableford Team: S Nelson (30) M O’Donnell (24) S Smith (33) M Watts (27) 82. A Shiga (15) S White (35) S Kim (22) A Jackson (24) 77 cb.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stroke: A: M Adams (16) 71. B: D Herbison (18) 70. C: N McPherson (25) 69.

CRONULLA: Men: 2B Agg: A Opperman (22) T Cumines (7) 73. S Noyes (15) 44. Vete ran Men: White: J Symes (3) 29.

CUMBERLAND: Women: Par: 2B: E Lee (24) H Gu (39) 8 up. E Lee (24) 4 up.

ELANORA: Medley: Stableford: P Nicholson (18) 42.

EVERGLADES: Stableford: Div 1: J Simmons (22) 35. Div 2: S Mitchell (30) 37. Div 3: M Moxham (38) 37.

FORSTER: Women: Par: Div 1: L Farrar (15) 33 up. Div 2: K Tatton (22) 28 up. Div 3: F Lyons (29) 31 up.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: V Sikwila (14) L Gietzmann (11) 71. 2B Agg Scr: P Bradley D Bisram 45. A: D Jones (St Georges Basin 12) 39. B: T Amosa (13) 40. C: D Wilmot (20) 36. D: A Viscayno (28) 32.

GLENMORE: Veteran: Stableford: C Northedge (22) 37 cb.

GORDON: Women: Par: H Medhurst (37) 1 up.

GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: A: R Krahe (19) 31 cb. B: C Frost (28) 37.

HAWKS NEST: Veteran: Stableford 9-hole: White: A Murdock (32) 20. S MacMahon (25) 22.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: R Reid (14) 41. B: T O’Halloran (15) 38 cb. C: P Hayden (28) 39. Women: Yellow: M Ursu (28) 36.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: M Nikolovski (14) 39. Div 2: G Reye s (SGA 32) 41. Women: Gold: F Zajakovski (25) 32.

JAMBEROO: Women: Stableford 9-hole: White: Div 1: P Middlebrook (15) 18. Div 2: G Rutledge (31) 16.

KAREELA: Women: Stableford: 2B Agg: M J Hyon S Dempsey 73. Div 1: Y Rochford (13) 38. Div 2: A Fraser (26) 35. Div 3: N Duhigg (35) 35.

KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: S Park (15) 37. Div 2: F Taylor (23) 35. Div 3: N Fay (27) 36. Div 4: C Makeham (31) 32. Scr: J Crichton 32.

LAKESIDE: Medley: 2B Agg: Stableford: R Thompson (7 Liverpool) L Marc Gane (10 Liverpool) 82. 2B Scr: I Hobson (9) J Keevers (5) 53. A: M Gane (10) 39. B: F Schlogl (19) 37. C: P McDonald (24) 38. Women: 2B Multi: K Bray (28) C Charlton (24) 57. M Irvine (34) 34.

LONG REEF: Men: Stableford: C Montgomery (16) 36. Women: M O’Connell (24) 37 cb. 9-hole: M Matheson (25) 18.

MACARTHUR VETERANS: Men: Stableford White: A: G Hosking (11) 36. B: S Ireland (22) 37. C: D Scott (27) 33. D: B Dunn (31) 34. Women: A Dickey (14) 35.

MANLY: Women: Stableford: Team: S Simaitis A Matthews M Swanson G Rae 91.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: P Strachan (12) M Bluestone (26) 46. 2B Scr: D Cremin P Stafford 37. A Tighe (8) 38. Scr: J Mumford 34. Women: J Finlay (33) 34. Veteran Women: J Priem (17) 33 cb.

MOLLYMOOK: Women: Stableford: Div 1: R Hughes (11) 33. Div 2: M Derham (30) 33. Div 3: D Jackson (36) 33.

MONASH: Women: Stableford: Div 1: K McBurney (16) 39. Div 2: S Tan (27) 42. Div 3: E Hobson (34) 35.

MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B: G Patrick (32) A Coulter (21) 40. Div 1: M Park (21) 33. Div 2: J McCrossen (27) 30. Div 3: G Patrick (32) 28.

MURRAY DOWNS: Men: Par: F Cianci (31) 2 down.

NELSON BAY: Women: Stroke: Div 1: B Frost (17) 75. Div 2: G McCaw (28) 75. Div 3: S Lewis (38) 76.

NEWCASTLE: Par: Div 1: J Macdonald 2 down. Div 2: J Walkom sq cb.

NORTH RYDE: Women: Par: A: J Flaherty (20) 1 up cb. B: S Currie (26) 2 down. C: L Kneipp (31) 3 down cb. D: P Scott ( 37) 4 up. Hole in one: S Reyburn at 14th.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: W Alder M Dawkins 49. M Dawkins (26) 43.

NOWRA: Veteran: Stableford: Medal: A: R Hardy (11) 36. B: J Pratt (19) 36. C: I Smith (37) 27. Women: Medal: G Davis (20) 28.

PALM BEACH: Women: Stableford: 9-hole Team: B Wines (45) L Hogan (42) B Pelling (31) C Cannon (35) 49.

PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: T Napier (21) 33. Div 2: L Turner (25) 44.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: W Gardiner (8) R Deeks (11) 73. A: T Roscoe (10) 38. B: D Taylor (15) 37. C: A Smith (20) 40. Scr: R Fernandes 29.

RICH RIVER: Men: Stroke: East: A: D Chiswell (8) 70 cb. B: N Dixon (14) 71 cb. C: J Potter (25) 62.

ROSEVILLE: Women: Stroke: Div 1: B Grant (18) 68. T Tressider (15) 70. L Wubbin (21) 71 cb. Div 2: J Madsen (24) 68. S Harpur (26) 69. P Hall (31) 70. Div 3: L Zhang (34) 67. P Wardlaw (33) 73. W Cope (40) 75. Stableford: 9-hole: M O’Hehir (41) 20. E Lamming (18) 14. A McKenzi (45) 11. Green: A Gray (45) 11. M Breden (45) 8.

ROSNAY: Veteran: Stableford 4B: Ye llow: C Child (19) M Morgan (20) 48. Div 1: J Dickins (17) 37. Div 2: T Carlile (28) 36.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: J Buckley (17) 38. Div 2: M McGoldrick (35) 37. Scr: J Buckley (17) 22. Centenary: Div 2: D Womack (25) 31. Div 3: R Nunnerley (36) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: 2B: H Suh (30) C Choi (29) 44. Div 1: K Peck (21) 36. Div 2: C Choi (29) 38. Div 3: G Mercer (34) 38. Div 4: B Sekine (45) 38.

SHELL COVE: Medley: Stableford: A Moane (9) 42. C Heniuk (5) 40 cb. M Tuite (14) 40 cb. Scr: G Stinson (-3) 43.

SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B: White: P Swan (8) P Simpson (37) 44. A: A Larter (7) 40. B: M Townsend (16) 35 cb. C: D Wilkinson (20) 35 cb. D: P Simpson (37) 37.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: I Boo (8) 36.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: N Solomon (8) 40. B: V Kemp (16) 39. C: J Daley (21) 38. Women: Yellow: Div 1: J Bussell (20) 26. Div 2: B Stevens (28) 22.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford Snr: White: C Trivas (12) 44. Women: Div 1: S Greer (23) 37. Div 2: J Tracy (30) 34 cb. Div 3: A Waters (38) 35. Stroke: Qtr-f Hcp Matchplay: M Cerkesas (20) bt H Mooney (28) 5-4. P Pitsawong (12) bt C Davies (13) 4-3. A Purcell-Bern (36) bt L McIntosh (17) 5-3. H Williams (16) bt A Bowen (31) 2-1.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 4B: White: A Kim (17) A Moore (7) 10 up. 4B Scr: M Horton L Robinson 1 up. A: Y Gouden (11) 3 up cb. B: A Kim (17) 4 up. C: G Raab (19) 4 up.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: M Kim (20) 37. Div 2: J Seo (37) 31.

SVGA at Mona Vale: Snr Stableford: A: K Wilkinson (12) 37. B: J Sanders (22) 36. C: B Valk (23) 42.

THE LAKES: Par: Team: R Butcher (23) B McKirdy (20) 6 up cb. Men: Stableford: Z Gao (11) 42.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: S McManus (19) M Bristow (17) 92. Men: A: B Taylor (2) 39. B: S McManus (19) 41 cb. C: P Duncan (26) 41. Scr: B Wood 36. Women: T Wilton (3 1) 34 cb.

TUNCURRY: Men: Par: A: T Gay (4) 4 up. A Scr: M Jackson (4) 4 down. B: S O’Hara (18) 6 up. B Scr: P Morris (16) 9 down. C: A Lane (25) 2 up. C Scr: B Carpenter (19) 12 down.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: C Wright (14) 36. B: K Lynar (26) 36. C: V Stoddart (31) 36. D: M Chung (37) 32.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: P Bower (14) J Littlebury (7) 44. 2B Scr: M Gaskin M Thomas 40. A: M Gaskin (0) 39. B: P Bower (14) 38. C: P Dengate (20) 38.

WARRINGAH: Women: Par: Div 1: V Sargeant (15) 1 down cb. Div 2: K Leo (29) 1 up. Div 3: T Aufmanis (36) sq cb. Div 4: B Munro (38) 2 down.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: V Smiley (14) 40.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: W Tomlin (30) 39. B: S Zerby (37) 30.

WOOLOOWARE: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: L Willis (14) 71. Div 2: D Bonnitcha (29) 75. Div 3: H Pearse (30) 74. Div 4: V Weeks (39) 77. Div 1 Scr: D Rann 82. Div 2 Scr: M White 102 cb. Div 3 Scr: C MacKen zie 108. Div 4 Scr: P Stoffels 121 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Lake: A: M Sharp (11) 3 up. B: G Davidson (14) 4 up. C: L Brazil (30) 3 up. Murray: A: G Page (3) 3 up. B: K Barry (16) 8 up. C: S Murke (29) 2 up cb.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Men: Stableford: 9-hole: A: P Mansfield (9) 19. B: O Persaud (13) 19.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email