NSW & ACT Daily Club Golf Results – 12 February 2020

Follow Us

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: B Talbot (25) T Lee (13) 46. 2B Scr: D Morgan (1) Q Price (5) 40. Team Agg: P Williams (26) B Talbot (25) T Lee (13) C Williams (30) 144. A: H You (12) 41. B: T Lee (13) 44. C: P Williams (26) 37. D: M Tey (31) 36.

BALGOWLAH: Men: Stableford: A: S Gray (8) 38. B: D Watson (20) 41. C: T Kolts (21) 38.

BARNWELL PARK: Women: Par: A Wongnin (25) 6 up.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: P Lloyd (22) S Whitfield (7) 45 cb. A: B Sims (6) 44. B: J Murdock (13) 40. C: P Campbell (24) 37. Scr: B Sims 38.

BERMAGUI: Women: Stableford: C Rudneski (21) 33.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: A: D Walker (6) 36. B: S Grant (15) 38. C: W Mullarkey (29) 34.

BEXLEY: Men: Stableford: 2B: R Kelly (10) S Terkalas (9) 49. 2B Scr: G Heffernan G Mitchell 38. R Saunders (17) 41 cb.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: B Cameron P Hume (20) 48. B Cameron (6) 40.

BONDI: Men: Stableford: B Duffy (15) 35.

BONNIE DOON: Stableford: A: M Warne (9) 41. B: P Graham (16) 39. C: G Scrymgeour (19) 40. A Scr: J Fuchs 42. Hole in one: M Mulder at 6th.

BONVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: B Booth (12) T Gray (8) 71. T Schoeffel (7) 39.

BOWRAL: Men: Stableford: P Gallagher (31) 38.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: T Simon (11) S Bugdayli (13) 46. Div 2: P Shepherd (24) W Sanders (18) 47. Div 1 Scr: M Dowd V Milinkovic 38. A Scr: I Bicanic M Dowd 38. A: A Mediati (11) 39. B: W Sanders (18) 42. C: P Milicevic (21) 38.

CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: R Dow (29) C Campion (20) 41. S Dyer (9) 34.

CARNARVON: Women: Par: 2B: J Choi (22) M Bak (19) 7 up. A: G Lee (15) 2 down. B: M Bak (19) 1 down. C: M Lee (29) 2 up.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 9-hole: A: D Dacosta (9) 17 cb. B: L Luo (17) 21. C: L Meakin (21) 20.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: T Scandrett (25) 36. B: J Hindson (32) 36. C: N Cope (43) 30.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stroke White: A: D Staples (15) 68. B: D Bent (17) 69.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: G Kotsakis (11) D Lee (10) 49. 2B Scr: G Kotsakis D Lee 39 cb. A: G Kotsakis (11) 41 cb. B: T O’Connor (20) 40 cb. C: P Meldrum (28) 42.

CROMER: Men: Stableford: 2B Multi: M Geister S Cheetham 96. Div 1: M Geister (14) 44. Div 2: M Paterson (24) 43. Div 3: J Macqueen (30) 40 cb. Div 1 Scr: D Smith 35.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: P Duclos S Richmond 45 cb. Div 1: S Greene (8) 37 cb. Div 2: F Stevenson (15) 8 cb. Div 3: T McLeod (22) 39. D Scr: L Marcuccio 30.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: P Joice (2) 37. B: K Maher (20) 42.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: J Ong (8) 39. B: R Sanders (15) 39. C: P Wade (28) 43. A Scr: N Katholos (1) 36.

ELANORA: Women: Stableford: A: H Griffin (17) 36 cb. B: L Lindsey-Hartmann (27) 34 cb. C: M Harris (32) 39.

EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: Div 1: D Quinton (30) P Goswell (18) 49. Div 1 Scr: K Andres (0) 36. A: M Egan (7) 41. B: J Malone (18) 39. C: R Kimber (21) 39 cb. D: D Quinton (30) 43.

FINLEY: Medley: Stableford: Div 1: J Taylor (12) 38 cb. Div 2: P Beaver (19) 40.

FORSTER: Men: Stroke White: A: S Greenaway (7) 63. A Scr: T Reed (3) 70. B: G Partridge (28) 71. B Scr: A Loy (14) 87.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: M Carroll (+3) 38. B: A Palasty (13) 42. C: K Baldwin (21) 37. D: L Fabila (25) 37.

GOULBURN: Women: Stroke: A Scr: A Ridley (Goulburn 6) 76. B Scr: S Heffernan (Yowani 23) 95. C Scr: J Breden (Yowani 32) 102. A: J Clark (Braidwood 17) 74 cb. B: M Henry (Braidwood 25) 72. C: R Hope (Goulburn 35) 72.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: S Mamo (Richmond 6) 41. B: B Hore (20) 38.

HAWKS NEST: Medley: Stableford: 2B: M Talty (25) G Lambert (28) 47. Men: A: G Davies (4) 38 cb. B: S Goodsir (24) 41. Women: D McClure (27) 31 cb.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: T Stewart (15) 41.

HOWLONG: Women: Stableford Yellow: A: A Lee (22) 37 cb. B: B Allison (32) 39.

KILLARA: Men: Stableford: 2B: D: C Bayliss (12) G Hohnen (0) 36. D Scr: C Bayliss G Hohnen 32. A: H Rolley (11) 31 cb. B: D Morgan (16) 29. C: I Alwill (21) 36.

KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: G Kheirallah (10) J Bertuzzi (5) 47. A: G Kheirallah (10) 42. B: C O’Neill (16) 38. C: P Swinton (19) 38. T Corr 36. Veteran: G Emers on (11) 38 cb.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: P Kelly (9) J Stephenson (24) 67. W Belgre (10) 38.

LONG REEF: Men: Stroke White: A: R Smith (3) 66. B: A Hanson (17) 68. C: R Wray (21) 70. M McKerihan (2) 68. T Bracey (16) 69. W Bracey (24) 72. S Nettleton (12) 69. B Ratcliffe (14) 71. G Lambert (26) 71. A Scr: R Smith (3) 69.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: B Emery (16) I Brabazon (12) 75. B Emery (16) 40.

MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: T Bishop (21) A Hicks (12) 49. Men: A: S Martin (12) 44. B: G Charles (15) 39 cb. C: T Bishop (21) 44. Women: Div 1: J Frampton (16) 39. Div 2: C Bennett (39) 38.

MONASH: Men: Stableford: 2B: A: D May (10) 41 cb. B: B Cooper (18) 42. C: R Brewer (26) 43. A Scr: M Salaman (21) 29. Div 1: I Katz/Glasser (28) 46 cb. Div 2: P Christensen/Butterworth (39) 46. Div 1 Scr: B Jardine/Clarke 38.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: K Pattenden (7) 39. B: J Hurwitz (15) 37. C: W Pidgeon (28) 38. Veteran: R Payten (24) 36. Women: C Billaud (23) 36.

MOSS VALE: Men: Stableford: 2B Multi: C Dalzell (4) R D’Adam (21) 73. A: D Vrahic (11) 36 cb. B: Z Dubokovich-lucic (28) 41.

MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B Agg: G Gunstone (18) J Hilditch (10) 74. A: P Read (8) 39. B: N Nield (16) 39 cb. C: D Simmons (22) 42. G Lockwood (27) 38.

MURRAY DOWNS: Women: Par: A: M Kiley (17) 1 up. B: B Holt (25) 2 up. C: J Krahnert (28) 3 up. D: M Mathiske (36) 3 up.

NELSON BAY: Men: Stroke: A: M Day (15) 70 cb. P Power (11) 70. B: J Fitzgerald (20) 70. L Wakeling (19) 72. C: J Horgan (28) 67. I Meeke (28) 72. Stableford: A: T Hogan (14) 39 cb. G Kerslake (12) 39. B: G Cousins (17) 39 cb. G Durie (19) 39. C: D Lewis (28) 42. M Fernance (25) 40.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: C Millard (3) M Brett (9) 78. Div 2: M Flaherty (21) G Edwards (22) 75. A: P Gualtieri (11) 39. B: P Lavender (17) 35 cb. C: J Cummins (24) 37 cb. D: B Brown (30) 38.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: C Henry (15) 37 cb.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford: P Beckton (1 1) 40.

NSW: Medley: Stableford: 2B: G Mymin (21) M Hammond (18) 49 cb. P Gouge (23) 43. Stableford White: W Smith (27) 41. Gold: D Furlong (27) 35. Women: P Bailey (15) 30. Medley: Stableford: Scr: W Dews 37.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: I Davies (29) C Davies (27) 47 cb. A: T Montwill (12) 44. B: T Wahbe (17) 40. C: K Henning (19) 43. Scr: S Tarrant 37.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: M Day (10) T Golsby-Smith (13) 49. A: T Golsby-Smith (13) 43 cb. B: R Farrington (21) 42. Scr: G Naylor (1) 38.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: R Reinecke (Lynwood 23) V Capolupo (Twin Creeks 17) 46. 2B Scr: E Bangius T Utakea 39 cb. A: J Nardi (9) 38 cb. B: A Cunanan (15) 40. C: C Henry (25) 39.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: K Moore (4) R Nelmes (21) 48. 2B Scr: K Moore R Nelmes 39. Men: K Moore (4) 41. Women: A Finnegan (15) 35.

ROYAL SYDNEY: Men: Par: Championship: A: C Smith (5) 2 up. B: J McGee (17) 6 up. C: R Hardwick (25) 8 up. Stabl eford: Scr: C Smith (5) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: T Gale (13) J Leathart (11) 73. Div 2: N Morris (20) R Creek (24) 75. A: S Park (0) 39. Scr: S Park 31. B: G Hassall (15) 41. C: P Wells (22) 43. D: R Creek (24) 41.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 9-hole 2B: K Bone (12) K To (35) 26. 9-hole: Div 1: J Georgiou (9) 22 cb. Div 2: R Rimes (33) 21.

TALLWOODS: Men: Stableford: B Maroon (0) 34 cb.

TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: B Hawley (22) D Monch (20) 49 cb. A: A Draper (8) 42. B: A Carrick (15) 42. C: D Monch (20) 44. Hole in one: D Monch at 12th.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Team: E Revai (19) R Balcomb (3) A Turner (13) B Kearns (23) 51.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: A Holman (24) D Lane (7) 45. A Scr: T Hindle T Freeburn 32. Hcp: T Happell (8) 38. Visitor: R Wood (Rosanna 3) 39. A Scr: B Reichman 34. Women: Team: M Wilcox (22) M Reardon (30) R Stone (15) H Kamokasu (22) 90.

THE RIDGE: Mxd: Stroke: VW Scramble: M Cohen (The Ridge) A Williams (Eastlake) C Aquilina (Qantas) T Southworth (Eastlake 9.9) 51.1. Men: Stableford: 9-hole: K Wilson (22) 18.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Brooker (24) V Demasi (18) 48. 2B Scr: J Boardman D Reed 35. A: B Morris (8) 41. A Scr: B Morris 34. B: P Silkman (18) 40. B Scr: P Newland 26. C: J Brooker (24) 38 cb. C Scr: P Ayres 19.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: L Ellis (25) K Price (17) 47 cb. A: A Haran (12) 40. B: N Winterton (18) 41. C: V Rulli (24) 41. D: L Ellis (25) 38. Trophy: V Rulli (24) 41 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: N Colys (10) 38. B: D Dal Santo (20) 37. C: M Carr (23) 39 cb. A Scr: J Rogan 35.

WYONG: Men: Stableford: 2B Multi: G Calbert (19) R Fulcher (13) 89. A: M Fisher (8) 41. B: S Mckenna (15) 42. C: R Kidd (22) 40 cb. A Scr: M Pryor 37.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: Div 1: H Baxter (20) 40. Div 2: L Smith (27) 37 cb. Div 3: J Zampin (42) 38 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email