NSW & ACT Daily Club Golf Results – 4 February 2020

Follow Us

AVALON: Men: Stroke: C Vieni (27) 59.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: J Kellner (11) 37.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: S Ryan (7) 35 cb. B: B Alexander (17) 36 cb. C: M Williams (23) 37.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Yunker (31) 46.

BAYVIEW: Stableford: Men: 2B: C Garrod (21) R Tonoli (12) 47. A: B Sims (7) 40. B: C Garrod (21) 43. Scr: B Sims (7) 33. Women 2B: A Giles (24) R McCririck (32) 47. Div 1: A Hinton (20) 35. Div 2: R McCririck (32) 39.

BEVERLEY PARK: Women: Stableford: Div 1: D Bratton (21) 39. Div 2: D Foden (29) 37. Div 3: A Toy (29) 35. Div 4: L O’Neill (45) 32.

BEXLEY: Women: Stableford: F McGreal (35) 35.

BONVILLE: Women: Stableford: K Brown 38.

BOWRAL: Women: Stroke: Ambrose: E Goodwin (30) J Ogg (26) R McGinnes (30) 66.

BREAKERS: Men: Stableford: 2B Multi: L Jones (20) P Kenyon (18) 76. B Campbell (32) 42. Hole in one: C Donohoe at 11th.

BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: J Whitby (24) 43.

CAMPBELLTOWN: Women: Stableford: 2B Agg: K Corben M Stein 67. B Krauze J Nicholls 67. Div 1: G Marsden (21) 34. Div 2: B Krauze (35) 36. Div 3: K Corben (45) 41.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: I Johns (12) E Stauber (16) 78. 2B Agg Scr: M Hargraves A Wiffin 67. A: I Johns (12) 40. B: Y Lee (39) 39 cb. C: B Chant (30) 41.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: J Chapman (35) J Gabbott (19) 71 cb. J Chapman (35) 40.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford: A: A Wallace (18) 41. B: A Haddrell (24) 38. C: G Hocking (37) 39.

CHATSWOOD: Women: Stableford: S Nelson (32) 44. M Cruice (33) 39.

CRONULLA: Mxd: Stableford: 2B: A Noyes (14) S Noyes (15) 74. Men: Hcp: P Harding (11) 40. Scr: D De Traubenberg (3) 33. Veteran Men: White: P Feldmayer (12) 27.

EASTLAKE: Mxd: Stroke Holden Scramble: White: S Thomas (14) A Reid (16) S Minter (18) D Lewis (4) 52.5.

ELANORA: Medley: Stableford White: J Greathead (14) 38 cb.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: C Roop e (22) 34. Div 2: J Lawson (25) 36. Div 3: J Cooper (37) 38.

FORSTER: Women: Stableford: Div 1: N Ryan (18) 36. Div 2: K Tatton (22) 39 cb. Div 3: D McArthur (39) 43.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: L Gietzmann (12) 35 cb. B: J Johnstone (13) 37. C: W Cashmore (24) 38. D: P Nicholas (28) 38. A Scr: J Delaney 30. B Scr: P Hendry 22. C Scr: A O’Neill 16. D Scr: A Viscayno 11.

GORDON: Women: Stableford: Div 1: R Wills (32) 37. Div 2: L Cutler (36) 33.

GOSFORD: Women: Par: 3B: H Krahe (32) C Dekker (17) R Krahe (19) 11 up.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: I Williams (12) 39. B: P Donovan (15) 38. C: D MacGregor (27) 38. Women: Yellow: S Gibb (31) 38.

HURSTVILLE: Medley: Par: 2B: B Conwell (20) E Corvino (12) 12 up. Men: Div 1: E Corvino (12) 3 up. Div 2: M Taylor (26) 1 up cb. Women: L Case 2 up.

JAMBEROO: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: S Dixon (22) 75. Div 2: S Walsh (25) 70. Div 3: M Smith (37) 69. Stableford: G Thompson (54) 32.

KAREELA: Women: Stableford: A: J Rowell (19) 39. R Candy (19) 33. B: A Fraser (26) 34. R Booker (31) 33. C: R Hyon (45) 5 0. G McGroader (38) 36.

KILLARA: Women: Stableford Green: G Ledingham (14) 40 cb.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: A Barnes (9) 37. B: R Gennari (19) 38. C: J Levy (34) 41. Women: C Riddle (14) 34.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: H Bowerman (13) T Macri (25) 74 cb. 2B Scr: C Jaeger (9 Camden

-Studley) B Willingham (4 Antill Park) 58. A: B Millan (8 Camden

-Studley) 41. B: G Burden (18) 39. C: C Thomas (26 Bingara Gorge) 40. Women: 2B: K Frew (27) J Mc Kechnie (23) 68. M Brennan (35) 38.

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: K Smith 39. Div 2: S Hillman (45) 37. 9-hole: L Hughes (45) 17. Hole in one: J Garrett at 7th. Men: Stableford: T Murphy.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: Div 1: B Dyson (12) 40. Div 2: D Hewitt (21) 36. Scr: J Walden 37.

MACARTHUR VETERANS: Men: Stableford White: F Cullum (19) 40. A: G Hosking (11) 37. B: M Frame (21) 38. C: A Smart (25) 36. D: T White (35) 35. Women: L Harris (27) 34 .

MANLY: Women: Stableford: 2B: S Hawke (24) L Pittar (33) 50. Div 1: I Garay (5) 42. Div 2: C Forbes (29) 38. Div 3: R Cain (38) 42. 9-hole: L Boyd (43) 23.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Simoes (9) T Sweeney (14) 42 cb. 2B Scr: D Jones J Mumford 38. Hcp: W Dewar (22) 38. Scr: C Nikolaou 32. Women: 2B Agg: G Varcoe (13) D Blake (26) 66. S Coupe (38) 36. Veteran Women: J Priem (17) 34.

MONA VALE: Medley: Stableford: B Donnelly (23) 39 cb.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: R Butler (21) 37. R Kennett (13) 36. Div 2: M Cousins (26) 41. B Ticehurst (24) 39. Div 3: L Filmer (33) 41. V Seisum (32) 39.

NEWCASTLE: Stableford: Div 1: J Coughlan 41. Div 2: J Bosworth 39. Div 3: J Walkom 35 cb.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: A Stubbs (11) 38. B: J Merrick (25) 36 cb. C: A Gannon (35) 38. D: M O’Keeffe (41) 39.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: S Clayton R Lowndes 47 cb. W Gorddard (24) 44.

NOWRA: Veteran M en: Stroke: Ambrose: S Moore I Unsworth (Jamberoo) D Cotterill (Russell Vale) A Fox (Jamberoo) (13.5) 54.5. Veteran Women: A Boadle P Austin S Hunter J Brown (11.88) 65.12.

PALM BEACH: Women: Stableford: 9-hole: M Hoffmann (31) 24. J Paul (39) 40.

PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: D Keevy (19) 37. Div 2: J Jagger (34) 39.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: G Haines (14) S Knowles (5) 69. A: S Knowles (5) 37. B: R Deeks (13) 33. C: P Sailer (24) 36. Scr: M Todd 31.

RICH RIVER: Men: Par: West: A: W Bayles (6) 3 up. B: C Schindler (19) 5 up. C: S Slater (31) 4 up.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Team: J Hole S Mullins B Grant 53. E Gooch F Piper A McKenzie J Davis 49. P Hall S Simon M Farrell H Hildebrand L Litchfield 48 cb. Scr: D Dooley S Fortin R Wu L Antico 28. 9-hole: J Branson (45) 21. M O’Hehir (41) 19. Green: A Gray (45) 17. J Harrison (45) 16 cb.

ROSNAY: Veteran: Stableford 4B: Yellow: G McMillan (23) J Carter (36) 42 cb. Div 1: C Child (20) 39. Div 2: P Goh (22) 35 cb.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: C Hawley (14) 36. Div 2: G Woodhouse (35) 32. Centenary: C Lake (34) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stroke: Ambrose: B Reynolds M Kim A Dane M King (13.125) 59.875. Scr: M Kim J Kim A Kim 73.

SHELL COVE: Stableford: R Claire (10) 42. Scr: G Stinson (+3) 44.

SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B: White: T Johns (11) B Archer (23) 46. A: R Carpenter (8) 39. B: J Martin (14) 39. C: B Archer (23) 39. D: F Borg (25) 37.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: D Paterson (22) 39.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: P Layson (12) 38. B: S Grey (15) 39. C: M Manni (33) 41. Women: Yellow: Div 1: S Finlay (25) 33. Div 2: E Glanville (29) 35.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford Snr: White: R Bell (15) 39. Women: Div 1: J McDade (21) 39. Div 2: A Waters (39) 36. Yellow: E Cottier (45) 28.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Young (34) C Denison (31) 74 cb. 2B Scr: A Wright P McGuffie 69. A: A Lombardo (6) 38 cb. B: G Latimore (15) 38. C: F Wernicke (18) 38 cb.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: M Kim (21) 40. Div 2: A Hoad (33) 36 cb.

SVGA at NSW: Snr Stableford White: A: C Moore (15) 35 cb. B: R Fagg (18) 41. C: M Dunn (25) 44.

TALLWOODS: Veteran: Stableford 4B: Green: D New J Beedell 46. J Overhall D Horsell 45. Mxd: 9-hole: Yellow: K Russell (19) 21. R Coulter (21) 18.

THE COAST: Medley: 2B Agg: Stableford White: R Hyland (13) D Dewey (7) 73. Hcp: G McDonald (12) 42. Scr: D Dewey 27. Veteran: J Russell (35) 40 cb.

THE LAKES: Women: Stableford: Div 1: N Davidson (19) 41 cb. Div 2: K Ganderton (29) 35 cb. 9-hole: J Cleary (32) 18.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: G Field (12) 39. B: S Pearce (14) 40. C: J Twiss (25) 38. Scr: G Hines 33. Women: S Lucock (39) 37.

TOUKLEY: Women: Stableford: 4B: D Jamieson G Gear (26) 47.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: H Suh (20) 37. B: H Takashiba (25) 37. C: V Stoddart (33) 35. D: N Akdogan (39) 38.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: F Haladus (11) B Burns (19) 48. 2B Scr: B Bobbin M Blakeley 37. A: G Donald (8) 40. B: P Williams (16) 39. C: B Burns (19) 40.

WARRINGAH: Women: Stableford: 2B: S Kelly (20) T Aufmanis (37) 43 cb. Div 1: P Cooke (22) 34. Div 2: J Maher (31) 36. Div 3: M Springall (33) 34. Div 4: T Aufmanis (37) 38.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stroke: Ambrose: F Olsen J Kelley (8) 63. Stableford: B Slatford (9) 42.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: S Sutherland (11) 37. Div 2: M Cozens (27) 33 cb. Div 3: S Bennett (33) 39 cb. Div 4: A McGaw (36) 36.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Lake: A: D McGrillen (8) 67. B: N Clark (19) 73 cb. C: J Taylor (29) 72. Murray: A: B Wilson (12) 67. B: K Mountney (17) 68. C: P Ferguson (24) 68.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email