Daily Club Golf Results – 3 February 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: P Davis (8) P Nicholl (8) 72. 2B Agg Scr: L Gibson N Wood 61. A: P Nicoll (8) 37. B: D Roams (16) 37. C: B Young (29) 36.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: C Browne (18) M Willis (13) 44. Div 1: M Willis (13) 38. Div 2: J Moore (23) 36 cb. Div 3: S Patfield (28) 36.

AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: J Mildren K Gan 49. Men: White: L Li (8) 41. Women: M Jang (8) 34.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: P Kirgan (8) R Smith (26) 45. R Taylor (16) 38. Veteran: Div 1: R Taylor (19) 41. Div 2: K Beves (29) 44.

BAYVIEW: Women: Stableford: J Scully (34) 34. Men: C Gillett (16) 41.

BEVERLEY PARK: Snr Stableford White: A: H Yates (15) 37. B: D Barrans (29) 34.

BONNIE DOON: Medley: Stableford 2B Agg: White: R Fox T Hales 73 cb. Scr: G Lattouf (5) 30. Hcp: H Kil Suh (19) 41. D: L Fuzes (31) 34.

BOTANY: Men: Stableford: G Degiorgio (18) 40.

BWVGA at Wyong: St ableford 2B Agg: White: D Jackson (35) J Gee (40) 82. Div 1: P Crowder (14) 39. Div 2: L McDonald (21) 42. Div 3: S Robinson (23) 41. Div 4: S Tierney (37) 42.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: R Trice (12) R Wilks (22) 45 cb. V Narayan (11) 40 cb.

CASTLE HILL: Medley: Par: 2B: R Hadley (11) G Wynne (6) 10 up. Men: G Wynne (6) 6 up. Women: H Choi (32) 1 down cb.

CROMER: Women: Stableford Gold: L Hayes (30) 33.

CUMBERLAND: Veteran: Stableford: W Gregory (19) 39.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: D Rowsell (23) T Dimech (19) 48. T Dimech (19) 47.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A Fleming (15) 41.

EVERGLADES: PGA TRAINEE PROFESSIONALS: 65: A Walters (Everglades). 66: J McLeod (Mona Vale) S Tuionetoa (Elanora) D Boyd (Kiama). 67: J Rachel (Merewether) H Drewitt Smith (Asquith) J Brown (Cronulla) D Brewer (Glenmore Heritage). 68: S Pasquali (Duntryleague) D Vasquez (Shell Harbour). 69: L Sheils (Pennant Hills), N Nicolitsis (The Ridge) T Pritchard-Davies (Royal Sydney) K Anthony (Everglades). 70: S Shadbolt (Monash) B Saunders (Nelson Bay).

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: 9-hole: Div 1: B Baxter (33) 22. Div 2: D Thompson (44) 17 cb.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: J Farrell (30) 35.

HOWLONG: Stableford Veteran Men: White: A: D Goodman (16) 40. B: T Smith (22) 39. Veteran Women: Yellow: D Reitenbach (22) 36.

JAMBEROO: Veteran: Stableford White: A: G Godfrey (20) 40. G Vlatko (6) 36. B: D Harness (22) 39. J Eames (35) 36.

KILLARA: Women: Stableford: A Crow (30) 30.

LEONAY: Veteran: Stableford 2B: White: L Bahlman (22) J Harvey (20) 43. Men: R Aitken (30) 38. Women: J Sutcliffe (16) 34.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: A Tannous (26) M Yam (25) 83 cb. 2B Agg Scr: G MacPherson A McColl 64. Women: H Choi (9) 35 cb. Men: A: N Stawiski (9) 42. B: J Smyth (14) 41. C: S Han (36) 35 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: A: G Black (11) 40. B: J Davison (15) 39. C: S Sloane (19) 36. Scr: D Campbell 33. Women: D Ronald (26) 31.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: G Cosier (18) 36.

MANLY: Snr Stableford White: T Proud (29) 39. Women: 9-hole: Yellow: J Marples (38) 18.

MONA VALE: Medley: Stableford: J Christie (29) 40.

MONASH: Snr Stableford: 2B: J Fawcett (28) R Kaines (21). N Chosid (31) 38. R Kaines (21) 37. E Guz (15) 35.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: D Leal (13) B Lynne (26) 49. B Lynne (26) 41.

NSW: Women: Stableford: M Salkinder (38) 39.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: K Butler (34) 40.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 3B: T Chamberlain (27) M Cutler (8) R Alexander (22) 92. T Chamberlain (27) 44. Women: B Winters (24) 35.

PENRITH: Stableford Veteran Men: Gold: M Horan (15) 42.

RICHMOND: Women: Stroke: Medal Jan: S Wilmott (26) 75. Veteran: Div 1: G Medina (17) 68. Div 2: K McKinlay (19) 74. Div 3: A Della-Porta (28) 71. Hole in one: C Bennett at 2nd.

RICH RIVER: Women: Par: 9-hole: West: A: H Makin (31) 1 up. B: A McPherson (34) 2 up.

RIVERWOOD: Men: Stroke: Medal Feb: Div 1: M Furtner (13) 69. Div 1 Scr: D Sattout 80. Div 2: B Pearce (27) 75 cb. Div 2 Scr: I Reeves 103.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: R Dillon G St Quintin 45 cb. B Timmony G Timmony 45 cb. B Davis I Grimmond 45. White: A: R Manson (15) 40. G Timmony (18) 39. B Gentle (13) 38 cb. B: H Ohff (20) 37 cb. K Powell (22) 37 cb. R MacDonald (21) 37. Green: J Mahony (26) 37. M Saunders (28) 34. Stableford: 9-hole: T Leahy (29) 14.

RYDE-PARRAMATTA: Snr Stableford: B Maher (36) 41.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: E Brown (19) 35. Div 2: J Black (28) 34.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: I Mitchell (30) T Preston (20) 45. Div 1: P Walling (16) 35. Div 2: N King (27) 38.

TALLWOODS:  Stableford Veteran Men: White: A: W Byrnes (13) 41. M Diegnan (16) 40. B: D Brett (20) 39. T McMahon (29) 37 cb.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: 2B: J Boyer (22) T Davenport (Royal Sydney 22) 47. 2B Scr: S Perini K English (Manly) 29.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: C Parker (21) 40. Veteran: K Powell (Nelson Bay 26) 39 cb.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B Agg: G Weber (9) B Atkins (12) 68. Men: A: S Kim (7) 39. B: L Harrison (20) 37. Women: S Cathcart (9) 34. Veteran: B Atkins (12) 35.

WALLACIA: Men: Stableford White: P Curtis (14) 37. B Wright (20) 35 cb. R Potter (15) 35 cb.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: B Judge (4) 39 cb.

WOOLOOWARE: Veteran: Stableford: Irish Team: R Millican (17 ) L Schwab (15) W Chandler (22) R Mitchell (12) 79 cb. R Maunder (12) 37.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email