Daily Club Golf Results – 27 January 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Mxd: Stroke Ambrose: White: D O’Brien (36) L O’Brien (8) 56. Scr: J Richards G Richards 67 cb.

ASQUITH: Medley: Stableford 2B: White: N Mapledoram (10) R Aquilina (32) 49. Men: A: P Beeby (12) 41. B: S Lee (13) 38 cb. C: V Ursino (19) 41. Women: R Jang (17) 38.

AVONDALE: Men: Stableford White: C Liney (13) 42. Scr: J Smoljko 35. Women: S Barker (7) 41. Scr: S Barker (7) 34.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: P Hopkins T Withford 46. 2B Scr: A Crowe S Pearson 38. A: P Salameh (6) 38. B: S Facer (13) 40. C: K Killen (19) 38. Veteran: Div 1: R Phelps (19) 39. Div 2: K Killen (23) 42.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: W Donelan (28) 39.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: Div 1: M Peebles (31) T Fedes (6) 52. Div 2: R Clark (28) L Clark (34) 45 cb. Div 3: S Golik (14) K Bryant (22) 40. Scr: J Guan A Bull 38. Men: S Magoulias (22) 41. Women: L Conroy (20) 35.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: K Newcombe (7) R Larkin (45) 47. I Griffiths (10) 41.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: G Fyson (6) 41. B: P Clark (17) 44. C: T Petty (41) 39. Scr: R Rudkin 39.

BONVILLE: Medley: Stableford: G Smede 39.

BOTANY: Men: Stableford: L Bradd (15) 43.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: I Brown (16) N Sokolsky (14) 46. R Giles (4) 40.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: L Mason (14) M Voger-Mason (16) 50. PM 2B: J Power (22) M Ellis (11) 47. 2B Scr: S Fulop (8) S Falcone (7) 35 cb.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: T Berney (27) B Ashe (13) 48. T Berney (27) 42.

CRONULLA: Men: Stableford: G Rann (6) 42. Women: K Sargeant (41) 41.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: K Lee (14) S Kim (10) 50 cb. Scr: M Sammut B Thurbon 41. Men: Div 1: S Matthew (10) 40 cb. Div 2: S Kim (21) 39. Div 3: W Gregory (22) 40. Scr: B Thurbon 36. Women: V Eun (28) 35.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: A Carruthers (7) J Bishop (20) 47 . S Kanna (30) 44. Scr: I Waters 32.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: G Hollingshed (12) 40. B: J Killen (19) 39. C: K Patel (21) 40. Scr: C Hicks (+1) 34. Women: J Gu (35) 30 cb.

ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: B Everson (15) R Tobias (36) 52. Hole in one: K Knox at 5th.

EVERGLADES: Mxd: Stroke: Ambrose: Pink: B Nicholas (25) K Nicholas (45) S Nicholas (43) B Smyth (19) 49.5.

FINLEY: Medley: Par: B Fahey (28) 3 up.

GOSFORD: Men: Stableford Trophy: White: J Hemingway (12) 40 cb.

HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford: 4B: S Speers E Barnett 47. Women: 9-hole: Div 1: C Maggs (31) 18. Div 2: L Feltham (45) 16 cb.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: B Spragg (20) 40.

KAREELA: Medley: Stableford: 2B: C Elton G Scherini 42. K Wagner 33. T Nicholls 35.

KILLARA: Mxd: Stableford: 2B: E Wells (22) A Davis (22) 45. A Downie (6) 39. Women: E Wells (22) 41. 2B: P Sears (10) B Sears (18) 50.

KOGARAH: Men: Stableford White: T Mort (22) 40. Scr: G Ha rnwell 38. Women: M Brun (19) 36.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: M McDonald (13) R Bowler (14) 46. 2B Scr: P Johnson (9) R Minns (1) 40 cb. A: F Siciliano (5) 41. B: A Parker (16) 39. C: G Hibbs (Studley Pk Camden 28) 35.

LEONAY: Men: Stroke Ambrose: White: D Mallard S Mclaughlin M Vanderham B McKeown (8.5) 50.5. Medley: J Hope P Karbe G Smith J Smith (14.625) 52.375. Scr: S Comer M Cain G Dive P Homan 57.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: A Li (13) S Lee (23) 76 cb. 2B Agg Scr: W Park N Park 68. A: N Park (1) 38. B: J Smyth (13) 40. C: S Lee (23) 42.

LONG REEF: Medley: Stroke: Canadian Foursome: M Buckley C Wood 68.87. Scr: T Hill R Bockman 73.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: C Kowik (18) C St Vincent (8) 50. Div 1: B Whelan (9) 42. Div 2: H Mercer (18) 40 cb. Scr: T Fortescue 39.

MACARTHUR GRANGE: Mxd: Stableford 2B: Black: J Johnston (19) M Gurman (28) 49 cb. M Condron (9) 44.

MANLY: Mxd: Stableford: 2B : B Wilcox (27) D Khedun (31) 48 cb.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: D Fildissis (25) 42.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: R Emery (11) P Donnellan (23) 81. Div 2: G Peart (11) J Ross (12) 76. A: J Mahon (13) 43. B: A Hall (18) 42. C: S Tunstead (32) 40 cb. Scr: S Fitzpatrick 38.

MONA VALE: Medley: Stableford: L Pickles (30) 43 cb. Jnr: Yellow: J Grant (32) 40 cb.

MONASH: Men: Stableford: 2B: R Osbourne S Wattters 49. 2B Scr: D Spiteri D Cullam 41. S Mahoney (14) 42. G Inglis (6) 41 cb. R Mcdonald (18) 41. Mxd: 2B: P Fomin H Fomin 47. Women: E Rodwell (22) 39. A Gatland (6) 36.

MUIRFIELD: Men: Stableford: Ambrose: P McIlwain (36) G Mathews (4) T Vesperman (20) D McManus 53.375. Mxd: J Lee (33) N Kim (40) D Lim (6) A Yoon (16) 53.125.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: D Rann (14) 37. B: M Parkinson (20) 40. C: S Punshon (36) 37. Women: R Butler (18) 39. M Cousins (23) 38. D Childs (22) 33.

NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: C Ashton (14) C Millard (5) 52. Men: S Hwang (24) 44. Women: C Gurr (45) 40.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: R Freckleton (18) 40 cb.

NSW: Medley: Stableford: 2B: D McCoubrie (12) K Bhabra (6) 48. D McCoubrie (12) 43. Scr: S Porter 37. White: D Stephens (22) 37. Women: L Leong (19) 36.

OATLANDS: Mxd: Stableford 4B: White: D Abrahamian (24) K Naidoo (20) 49. M Hanmer (5) 41. M Kim (24) 42.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: Irish Team: A Day (23) P Johnston (9) S Vile (13) M Vile (15) 85 cb. Men: P Yi (36) 42. Women: J Barratt (29) 39.

PENRITH: Snr Stableford Veteran Men: Gold: M Beattie (Rosnay 15) 44. Veteran Women: V Hall (11) 37.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: J Woods (15) J Lamming (42) 51. Father/Son Trophy: R Seton (22) A Seton (15) 49.

RANDWICK: Medley: Stableford: 2B: A Melikan (19) J Sobczyk (19) 46. Men: J Sobczky (19) 39. Women: M Sakakibara (31) 39.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: N Collier (22) C Collier (26) 52. A: J Tassell (10) 40. B: G Zeegers (18) 46. C: P Edwards (23) 45.

RIVERWOOD: Men: Stableford: 2B Multi: T Markovski (12) T Karakatsanis (24) 75. P Coyle (22) 37.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: A: A Ennis P Carmody cb. B: L Pincott R Napier 48. C: P Ham R Plummer 47 cb. P Ham (10) 43. G Timmony (18) 42. N Metcalf (24) 41. Men: Stableford Green: J Bell (24) 38. M Poirrier (21) 36 cb.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford Championship: White: S Nolan (17) 40 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: B Kusto (13) J Kusto (29) 49 cb. Mxd: Y Son (4) J Kim (6) 49 cb. Men: D Wright (12) 43. Women: Y Son (4) 41. Scr: M Collins 35.

SHELL COVE: Stableford: K Chapman (28) 46. Scr: A Brunero 40.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: D Drennan W Drennan 50. Men: A: B Parker (2) 42. B: A Neville-Smith (13) 40. C: W Drennan (21) 42. Women: Div 1: S Wilcockson (21) 39. Div 2: L Sliwinski (39) 40.

ST. MICHAEL’S: Medley: S tableford: 2B Agg: G Gladstone (8) R Angus (6) 79. J Leung (9) 41. Scr: S Morrison 36. Gold: B North (19) 33. Red: C Phibbs (15) 37.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: White: A: R Day (11) 40. B: M Dell (16) 40. C: K McMillan (18) 37 cb. 2B: Div 1: D Stewart (35) R Day (11) 49. Div 2: Y Gounden (12) P Gounden (17) 48. Scr: B Young (scr) P McGuffie (+1) 42.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: I KIm (13) B He (17) 44 cb. Div 1: I Kim (13) 40. Div 2: C Boyle (19) 37.

TALLWOODS: Men: Stroke Ambrose: White: P Donoghue G Alexander K Clinton C Wilson 55.125. F Sharpe D Brett B Ruff J Sands 57.875.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: D Picello (27) A Picello (7) 48. Gold: D Picello (27) 42.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: R Hyland (14) A O’Reily (14) 41. C Stirk (23) 41. D De Kievit (23) 36. Scr: A Ogane 33.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: M Leuenberger (23) A Bell (Brisbane 18) 52. Scr: D Malony C Hartas 46. C Hartas (-1) 45.

THE RIDGE: Stableford: A: P Owen (Woolooware 12) 39 cb. B: S Membrey (Hurstville 17) 41. C: T Rhoades (25) 45. Veteran: R Wood (25) 37.

TOUKLEY: Medley: Stroke: Ambrose: P Boardman J Boardman Y Boardman A Vonovono (7.5) 53.5.

TWIN CREEKS: Men: Stableford: 2B: M Anthony S Riotto 54. A: D Warder (6) 42. A Scr: J McMillan (0) 38. B: A Crestani (16) 39. B Scr: W Cook (13) 21. C: K Gregory (19) 39. C Scr: V Sacco (19) 14 cb. Women: S Riotto (28) 46.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: C Schultheis (9) K Burke (29) 48. Men: A: G Weber (9) 41. B: K Burke 39. Women: J Bae (16) 38.

WALLACIA: Snr Stableford 2B: White: D Leet (21) D Leets Snr (17) 52. 2B Scr: P Low C Douglas 36. A: D Rose (10) 39. B: D Leets Snr (17) 41. C: D Titterton (27) 39.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: M Spencer (29) J Oliver (28) 48 cb. M Spencer (29) 41. Women: J Miller (20) 31.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: L Cramp (7) 37 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: G Athanitis (13) 39. Women: K Bridgeman (30) 36.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email