Daily Club Golf Results – 25 January 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Men: Stableford: A: S Warren (3) 40. B: N Mallam (17) 40. C: T Nguyen (32) 40 cb. Women: S Kennedy (8) 35. Medley: Team: P Kember (12) A Carter (9) D Croft (Terrey Hills 9) M Armstrong (23) 90.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: T Hirst (26) R Ryan (22) G Baker (12) B Binns (23) 113. A: L Williams (9) 40. B: A Rogers (17) 40. C: C Guthrie (23) 43. Scr: L Malcolm (0) 36 cb.

AVONDALE: Men: Stableford: A: M Lawler (7) 39 cb. A Scr: H Hesketh 34. B: P Heath (18) 38 cb. C: G Spratt (24) 41.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: G Boukas (10) 43. B: S McGufficke (13) 43. C: M Halweh (23) 39. 2B: S McGufficke G Holmes 50. 2B Scr: M Sandilands P Salameh 41.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: B Voller (31) 38. Scr: I Elliott 36. Split Six: M Doudar (12) E Aravanis (3) B Heinrich (3) H Matar (5) 83 cb. Men: Stroke: Cock o’ Walk: R Winney (14) P Yee (25) bt J Sentas (4) J Dallis (15) 5-4.

BARNWELL PARK: Medley: Stablef ord: A: J Sweeney (10) 42. B: A Brugnoli (16) 40. C: N Pillay (28) 46. Women: Ambrose: T Roach L Coleman (12) 53.

BAYVIEW: Men: Stroke: Medal Jan: A: S Crittenden (12) 61. B: J Johnson (19) 56. C: G Aberdour (23) N Colmer (24) 63 to playoff. Scr: A: R Jones 68. B: J Johnson 75. C: J Rollings 86 cb. Women: Div 1: C Jacobs (15) 73. Div 2: B Alfonso (26) 67. Div 3: L McConachie (45) 77.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: J Hearn (1) 44. B: D Chamberlin (16) 39. C: L Field (25) 39.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A England (15) 15 cb. A: F Kidenya (10) 11. B: M McCormick (19) 15. C: W Buchanan (24) 12. A Scr: R Trisley 1.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: J Leworthy (10) 44. B: N Vlahos (14) 45. C: L Beard (22) 39. A Scr: G Davis 35. Div 1: C Francis (11) M O’Farrell (15) 80.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: A Lawson (11) J Duke (13) 48. J Duke (13) 43.

BONDI: Men: Stableford: G Francis (19) 43. 2B Agg: G Francis (19) R Anderson (16) 8 1.

BONNIE DOON: Men: Stableford: A Scr: J Fuchs 43. A: K O’Donnell (10) 42. B: D Messenger (14) 43. C: A Innes (28) 39 cb.

BOWRAL: Women: Stableford: H Chadwick (27) 27. Men: Stroke: T Dunlop (22) 67.

BREAKERS: Women: Stableford: M Lee (35) 38. Men: G Burke (20) 41. Medley: 2B Multi: D Smith R Smith 87.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B Agg: White: B Couper G Mitchell 80. A: A Finn (11) 43. B: A Clark (18) 41. C: A Bull (25) 42.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Multi: Div 1: G Marsh (12) L Markovski (5) 80. Div 2: P Dexter (17) M Barbon (8) 74. Div 1 Scr: W Park M Nagy 61. A: L Markovski (5) 41. B: D Hallard (13) 42. C: A Roveto (16) 39. D: D Govender (23) 42.

CAMDEN: Women: Stableford: A: C Hunt (18) 37. B: P Dilucchio (19) 38. C: C Versluis (36) 31 cb. A Scr: K Hunt 27. B Scr: P Dilucchio 20. C Scr: J Page 8. Men: Par: A: M Bell (0) 4 up. B: J D’Arney (17) 6 up. C: R Cummins (29) 5 up cb. A Scr: L Hudson sq. B Scr: B Beaven 7 down. C Scr: D Bexon 10 down. 2B: I Goodall (24) J D’Arney (17) 12 up cb. 2B Scr: D Meldrum M Bell 9 up.

CAMMERAY: Men: Stableford: A: P Cummings (8) 38. B: V Lloyd (15) 38. C: D Harwood (28) 41. Women: H Priest (25) 38.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: A Anderson (3) 43. A Scr: I Barry 38. B: C Dawson (14) 40 cb. B Scr: M Woods 26 cb. C: C Oke (33) 42. C Scr: K Deweske (20) 17. 2B: M Henry C Oke 51.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: A Croucher (21) P Gill (20) 51. 2B Scr: M Williams P Merrigan 38 cb. A: J Russo (11) 40. B: G Dickson (14) 40. C: A Croucher (21) 43.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: G Collins (19) M Boon (19) 50. Men: A: D Sayer (10) 39. B: M Turnbull (16) 42. C: G Collins (19) 40. 2B: D Mclean (14) J Zavaglia (16) 48. A: J Farhnam (6) 38. B: D Mclean (14) 46. C: G Haeanes (18) 42 cb. 2B Scr: T Smith B Lambert 42.

CASTLECOVE: Men: Stableford: B Mansell (31) 42. 2B Agg: M Crook (15) L Frankish (9) 81. Women: R Hamilton (19) 35.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: P Carroll (8) 44. B: S Milburn (16) 41. C: J Thomson (19) 41. 2B: J Caruso U Ohman 47.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: S Carr (8) 36 cb. B: M Franich (12) 38. C: S Piddington (16) 39. D: B Haley (23) 44. Women: Stableford: A: G Valente (26) 35.

COMMERCIAL ALBURY: Stableford White: A: D Robb (3) 40. B: P Auel (15) 38. C: P Lee (20) 41.

CONCORD: Men: Stableford: A: C Sinclair (11) 40. B: R Cook (17) 40. C: J Hassarati (19) 42. 2B: R Macpherson (15) J Hassarati (19) 49 cb. Scr: R Younan P Steinhauer 40.

CROMER: Men: Stableford: A: T Bradley (2) 38 cb. B: G Hastings (15) 43. C: T Lyndon (29) 41. A Scr: J Ponder 38. 2B: I Guy (15) S Floyd (0) 49.

CRONULLA: Men: Stableford: A: D Carroll (8) 43. A Scr: S Winter (5) 36. B: N Houston (17) 43. C: A Bladwell (21) 40.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: P Blade (11) 44. Div 2: J Maclean (18) 42. Div 3: B Allen (29) 41. D Scr: F Yousiph 28 cb. 2B: D: P Blade (11) B Doig (15) 51. D Scr: I Pemble J Lillis 41.

DUNHEVED: Men: Stableford: Div 1: J Wild (6) 40. Div 2: S Douglas (23) 38. 2B: Div 1: S Sheridan (17) J Wild (6) 47. Div 1 Scr: O Coletto J Fearnley 42. Div 2: S Douglas (23) W Mitchell (22) 43.

ELANORA: Men: Stableford A: F Geddes (4) 39. B: C Horder (18) 41. C: K Pritchett (28) 36. A Scr: F Geddes (4) 73.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: K Casey (19) T Wilcockson (14) 77. A: K Andres (1) 40. A Scr: K Andres 39. B: A Buckley (13) 42. C: K Casey (19) 41. D: M Simpson (27) 41.

FINLEY: Men: Stroke: Div 1: L McNamara (13) 71. Div 2: R Ross (19) 64. Medal Jan: A Scr: D John 80. A: R Ross (19) 64. Cock o’ Walk: R Ross (19) 64. Women: M Ayres (25) 71. Medal Jan: A Scr: K White 88. A: M Ayres (25) 71.

FORSTER: Men: Stableford: A: G Parker (13) 41. A Scr: B Germon 37. B: N Radburn (34) 49. B Scr: P King 25.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: D Hall (17) L Willis (27) 80. 2B Scr: G Sinclair G Maguire 63. A: T Jones (9) 39. B: B Kelly (15) 42. C: L Willis (27) 43.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Irish Team: Div 1: L Cosgrove (20) G Gartner (18) C Schembri (14) M Noble (18) 117. A: D Holland (5) 41. B: J Dimech (14) 38. C: I Dean (22) 38.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: D Spies (Bowral 10) 42. Div 2: P Wilson (24) 40. Div 1 Scr: W Knapp 35.

GLENMORE: Stableford: Div 1: D Smith (10) 41. Div 1 Scr: M Talley 38. Div 2: S Kinsella (16) 40. Div 2 Scr: A Didziak 23. 2B Multi: D Bailey (14) N Guillaume (13) 78 cb.

GORDON: Men: Stableford: A: C Hort (8) 38 cb. B: J Fleming (18) 46. C: L Fenwick (21) 43. 2B: L Parker M Yem 49.

GOULBURN: Women: Stableford: M Webb (14) 40.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: C Lenard (5 Wingham GC) 41. B: M Griffiths (18) 41. Women: S Griffiths (18) 34.

HAWKS NEST: Men: Stableford: 2B: J Mitchell M Mitchell 49. Women: A: J Buttrey (19) 35 cb. B: C Rose (31) 35. Men: J Green (18) 43.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: J Fudge (19) 40 cb. B: G Still (30) 42. 2B: I Thomson (25) P Bracken (9) 48.

HOWLONG: Men: Stableford: A: D Beddoes (5) 39. B: B Watson (17) 41. C: S Smith (31) 43.

HURSTVILLE: Men: Stableford: A: N Pantano (6) 43. B: C Cradick (18) 43. C: P Sawyer (30) 41. Women: J Lisle (14) 37.

JAMBEROO: Men: Stableford: M O’Rourke (18) 43. Women: K Dorahy (20) 34.

KAREELA: Men: Stableford: Irish Team: J Lumb T Nicholls P Wucherpfenning G Etcell 123. Hole in one: R Maloney at 18th. Stab leford: A Scr: D Boyle 34. A: P Dunn 47.

KILLARA: Men: Stableford: 2B: Div 1: T Wilkes (21) H Newberry (17) 49. Div 1 Scr: J Wooster A Lamble 39. A: H Carmichael (13) 39. B: S Hurford (15) 40. C: T Wilkes (21) 45. Hole in one: P Neilson at 17th. Women: Stableford Green: J Crichton (2) 36.

KOGARAH: Medley: Stableford: 2B: D Morrison (11) A Khattar (18) 48. A: D Morrison (11) 42. A Scr: Z Maxwell 41. B: A Khattar (18) 40. C: N Snashall (22) 37 cb.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B: S Wolf P Chapman 52. Men: A: C Mackey (0) 43. B: S Wolf (18) 44. C: G Monk (21) 44. Women: V Pasfield (28) 35.

LANE COVE: Men: Par: Bisque: Div 1: W Belgre (11) 6 up. Div 2: P Brown (32) 9 up.

LEONAY: Medley: Stableford White: A: A Small (10) 41. A Scr: G Bennett 35. B: W Kwasnik (15) 40 cb. B Scr: G Dive 27. C: W Klohn (18) 39. C Scr: W Klohn 21. D: C Govers (23) 38. D Scr: J Dominish 16 cb.

LEURA: Medley: Stableford: A: T Cook (8) 39. B: B Hull (33) 33. 2B Agg: A Garofano (14) P Noble (17) 75.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: S Vasiliadis (12) 39. B: R Furfaro (13) 43. C: K Borges (22) 41. 2B Multi: T Brescia (12) P Brescia (12) 79.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: J Roberts C Wharton 46. A: H Mckerihan (10) 39 cb. A Scr: L Edgell 38. B: M O’carroll (18) 38. C: P Goodall (24) 42.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: A Scr: T Fortescue 38. A: R McCaffery (7) 40. B: M Bakhuizen (14) 44. C: D Gerometta (25) 45. Div 1: B Williamson (16) 42. Div 2: T Lindsay (26) 32. G Fletcher (6) 80. D Gerometta (25) 80.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Multi: Black: V White (12) 39. S Robertson (18) 36. E Grealy (20) 36. Stableford: C Morris (22) 33 cb. Stableford Black: G Cole (4) D Peters (6) 65.

MANLY: Men: Stableford: A: D Tallack (12) 41. B: L Cooper (18) 42. C: T Higgins (20) 41. A Scr: W Crisp 38. Women: A Ullmann (33) 33. Mxd: 2B: S Nelson (14) P Ittensohn (16) 49 cb.

MARRICKVILLE: Men : Stableford: D Marchant (11) 42 cb. Scr: D Fletcher 38. 2B Agg: S Coyle (16) D Henricks (16) 85. Scr: D Jones D Cremin 71.

MASSEY PARK: Men: Stableford: A: A Watkins (12) 43. B: R Sclippa (16) 43. C: S Park (33) 43. 2B: A Di Biagio (9) R Webster (29) 49. Scr: S Fitzpatrick 38. Women: Div 1: M Holly (10) 42. Div 2: B Ashton (22) 33.

MOLLYMOOK: Men: Stableford: A: G Beasley (4) 40. B: K Sargeant (16) 38. C: J Bashford (30) 38 cb. Women: V Johnston (9) 33.

MONA VALE: Men: Stableford: A: A MacDougall (9) 43. B: D Meijer (18) 43. C: C Meagher (28) 41. Scr: S Albinski 40. 2B: C Meagher (28) M Truesdale (16) 49 cb. Stableford Yellow: B Evans (29) 33. 2B: K Goodey (36) P Elphinstone (34) 41. Jnr: Stableford: 9-hole: K Grant (33) 19.

MONASH: Men: Stableford: S Kennedy (7) 40. M Byrne (16) 44. M Levy (29) 39. 2B: G Dear (22) R Scott (11) 46. Scr: A Frankel D Felthun 51.

MOORE PARK: Men: Stableford: A: D Rosenthal (9) 40. B: R Contractor (15) 42. C : M Ives (21) 42. Scr: D Mulhall 33 cb. Women: N Haines (4) 38.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: S Allen (8) 38. B: B Johnson (13) 38. C: C Holt (33) 37. Women: S Shallis (17) 37.

MT BROUGHTON: Medley: Stroke: C Malouf (6) 67.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Soussan (25) N Black (6) 48 cb. A: P Gold (11) 39 cb. B: S Evans (13) 43. C: J Soussan (28) 42.

NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: M Barden (11) 40. Div 2: B Scott (18) 42. Div 3: L Barrett (30) 45. PM: Div 1: M Sproule (12) 40. Div 2: N Lilly (22) 39. Div 3: C Dunn (27) 44.

NEWCASTLE: Stableford: A: J McCarthy 37 cb. A Scr: J McCarthy 35. B: J Hartigan 38 cb. C: J Ticehurst 37.

NORTH RYDE: Men: Stableford: President’s Trophy: J Yang (20) 47. A: P Lewis (12) 44. B: D Whiteman (17) 46. C: A Cope (21) 37 cb. D: R Aghajanian (30) 37. A Scr: G Blundell (3) 35.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: A: D Gardner (22) 42. B: G Stannard (16) 41 cb. Mxd: 2B: B Moo (9) D Chat illon (4) 48. Women: K Brian (29) 34.

NORTHBRIDGE: Medley: Stroke: Canadian Foursome: S Thomas (12) J Lee (33) 57.12. Scr: P Stephens S Phillips 64.

NSW: Men: Stroke: J Carnuccio (8) 68. Scr: N Ibrahim 73. Stableford White: A Wilson (21) 43. Gold: D Furlong (26) 30. Women: Stableford: E Daly (34) 36. Men: Stroke: Cup: A: P McIntyre (4) 215. B: B Williams (13) 222. Stableford White: C: A Wilson (21) 70.

OATLANDS: Men: Stableford: A: W Tower (7) 41. B: P Camden (16) 39 cb. C: S Pratt (25) 45. D: R Prasad (32) 37. A Scr: S Tarrant 38. Women: Stableford Yellow: A Molino (11) 31.

PALM BEACH: Men: Stableford: M Connors (24) 44. Team: G Warner (22) D Fitton (21) J Parker (24) 44. Women: V Jones (32) 37. Men: M Connors (45) 24.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: M Oakley (5) 41 cb. B: M Vile (16) 39 cb. C: G Fagg (25) 42. A Scr: J Chudleigh 39.

PENRITH: Men: Stableford: Cup: S Wise (14) 44. Scr: A Platts 39. A: B Morrison (12) 41 cb. B: J Carroll (13) 43. C: J Jeffries (25) 37 cb. Hole in one: T Coyle at 11th.

PYMBLE: Men: Stableford: A: C Fiadino (scr) 39. B: A Chun (15) 40 cb. C: S Hulme (20) 38. Women: M Henry (16) 36. Medley: 4B: A: A Chun (15) M Thew (22) 49. A Scr: C Fiadino J Conran 41.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: D Wilson (7) G Hutchings (10) 76. A: F Squadrito (10) 42. B: R Deeks (13) 39. C: R Begley (19) 35. Scr: S Todd 37.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: T McMillen (2) 41. B: S Aldacour (18) 41. C: J Simpson (23) 41. Scr: J Moss 37. 2B: Div 1: R Chapman (14) A Boyd (15) 45. Div 2: G Willett (17) M Hend (25) 46. Div 1 Scr: T McMillen B McMillen 40. Div 2 Scr: R Matthews N McCurley 26.

RICH RIVER: Women: Stroke: East: M Collins (19) 73. Men: Stroke Medal Jan: Black: A: S Mancer (11) 67. B: S Bird (15) 71. C: B Murphy (25) 66. A Scr: G Cooper (+2) 78. B Scr: G Stewart (14) 88. C Scr: D Wynd (21) 97.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: P Carey (7) G Madsen (15) 48. Men: Stableford White: A: A Grover (13) 43. B: D Leahy (18) 43. C: D Saravanja (20) 38. Veteran: Stableford: S Antico (24) 36. Women: S McAllister (6) 29.

ROSNAY: Men: Stableford: 4B: A: P Hall (18) K Graham (12) 48. A Scr: I Hoy R Kumar 41. Div 1: M Garvey (9) 41 cb. Div 2: P Hall (18) 44. Mxd: Div 1: H Sloan (19) S Sloan (12) 40 cb. A: . Women: H Sloan (19) 33.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: S Martin (12) 40. B: P Wood (19) 39. C: D Wood (20) 37. Scr: T Goh 33. Women: C Crouch (22) 36. Centenary: L McAuley (34) 43.

RUM CORPS: Men: Stableford: A: G Bentley (9) 41. B: A Ricci (20) 38 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: J Kim (8) 42. A Scr: S Park 34. B: D Simpson (16) 40. C: T Nelson (20) 40. D: D Park (24) 35. 2B: Div 1: J Kim (8) R Kim (14) 52. Div 2: J Hogan (28) A Wright (20) 50.

SEFTON: Men: Stroke: Ambrose: D Quain (6) W Edworthy (7) 48.75.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: Split Six: G Jones (13) M Jones (34) 77. Men: P Maat (22) T Bowden (21) 72 cb. A: J Brazier (11) 40. B: E Jameson (18) 43. C: P Maat (22) 43. Women: Div 1: D Hoschke (12) 41 cb. Div 2: M Jones (34) 45.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stabl eford: A: N Hartley (4) 40. B: T Moylan (18) 39. C: N Nagle (20) 42. A Scr: A Demidjuk (+2) 36. Div 1: P Delany (27) 39.

SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: D Harris (12) 41. B: S Rimmer (16) 42. C: S Kitchener (25) 38. 2B: T Gillett (11) 49. B Baxter (11) 49.

ST. MICHAEL’S: Medley: Stableford: 2B: S Mair (13) 49 cb. T Parrelli (20) 

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: A: G Richards (5) 38 cb. B: P Parker (17) 43. C: C Connolly (28) 40. Div 1: S Loader (15) J Loader (27) 51. Div 2: S Webb (30) I Murray (21) 49 cb. Div 1 Scr: W Martin (10) M Carmichael (+4) 44.

STRATHFIELD: Medley: Stroke: Ambrose: P Berg J Bourke 61.75. 2B Scr: Y Kim H Kim 65. Mxd: Par: K Kwon (37) 3 up.

TALLWOODS: Mxd: Stableford: A: F Teodoruk (15) 39. B: T Burns (23) 41. Women: S Ireland (23) 31.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: S Litton (17) B Hutton (21) 47. A: K Chang (10) 39 cb. B: A Gluskie (15) 40. C: B Hutton (21) 37. Scr: S Knight 33.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Silver Medal: A: T Hoy (9) 70 cb. B: N Nikas (14) 69. C: M Dawbney (24) 72. A Scr: L Roberts 72.

THE COAST: Men: Stableford: A: A Clayton (9) 42. A Scr: R Macey 36. B: T Anderson (16) 42. B Scr: T Anderson 27. C: C Parsons (20) 43. C Scr: G Langridge 23. C Lum 21. Women: Div 1: K Parker (21) 38. Div 2: L Foley (28) 40.

THE LAKES: Stableford: Trophy: M Symonds (20) 41. Scr: J Armstrong 41. 9-hole: K Lasky (9) 16.

THE RIDGE: Mxd: Stroke: Ambrose: J Donnelly R Trevillion L Donney M Kabalan 54.625.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: O Bull M Weekes 52. 4B Scr: K Phillips M Jones 40. A: W McGovern (10) 40. B: D McGaharan (18) 47. C: O Bull (30) 42. Women: G McKinnon (20) 34 cb.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Medal Jan: Black: A: A Singh (10) 67. A Scr: J Jung 69. B: K Kim (14) 68. B Scr: M Spinks 88. C: J Choi (33) 68. C Scr: E Yi 89. Women: Green: A Lee (3) 67.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: M Hatcher (7) 41. A Scr: A Sutton 36. B: A Leahy (18) 43. B Scr: P O’Brien 28. C: S Lee (24) 40. C Scr: S Archer 22. Women: R Charnell (12) 33. Mxd: Irish Team: D Adamson (6) G Chadwick (5) P Tilsley (5) M Hatcher (7) 93.

WALLACIA: Women: Stableford: J Berg (13) 31. Men: Stableford 2B: White: D Komarek (14) N Vial (28) 49. 2B Scr: J Vidigal P Low 40. A: J Jamieson (3) 40. B: D Komarek (14) 40. C: N Vial (28) 38.

WARRINGAH: Mxd: Stroke: Ambrose: M Stamopoulos (7) D Macbride (24) M Lander (20) D Rennie (6) 52.87. Men: Scr: J Toro (4) S Golding (4) F Allan (3) M Anderson (5) 57.

WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: A: J Kryger (6) 67. A Scr: P Cullen (5) 74. B: J Ford (13) 65. C: R Cullen (32) 69 cb. Women: M Cawthorne (10) 79 cb.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: Div 1: J Esmaili (29) R Vinton (30) 81. Div 1 Scr: K Jones M Goldsbrough 40. A: C Ruddle (13) 40. B: T Rogers (19) 44. C: S Percossi (23) 39.

WOOLLAHRA: Men: Par: 2B: B Elliott (9) P Cohen (14) 10 up cb . Div 1: P Bacci (12) 3 up. Div 2: J Penny (18) 3 up. Div 3: R Halliday (24) 3 up.

WOOLOOWARE: Stableford: A: D Gray (12) 42. B: G Russell (16) 41. C: D Oostdam (20) 39. A Scr: M Rugless (4) 33.

WYONG: Men: Stableford: A: R Hubble (9) 42. B: G Manley (15) 41 cb. C: S Tinkler (28) 41 cb. A Scr: S Dashwood 39. 2B: G Manley (15) M Bellette (4) 47 cb. Women: T Lonergan (6) 37.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: 4B: Lake: D Brodie (17) N Dickson (35) 46 cb. Men: Stableford Murray: White: R Isaacs (23) K Jensen (10) 50. Lake: H Crossley (25) B Butts (15) 49.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email