NSW & ACT Daily Club Golf Results – 23 January 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: B Wye (13) T Davies (17) 49. 2B Scr: W Higgins D Blacker 34. A: D Blacker (4) 35 cb. B: B Wye (13) 41 cb. C: M Larkin (21) 39.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Merrick (6) 33. Div 2: I Cheong (27) 36.

AVONDALE: Men: Stableford Team Multi: White: R Fraunfelter (13) B Foster (19) N Hullah (21) S Greville (6) 112. A: A Mathews (12) 37. B: B Neil (16) 36. C: P Collins (24) 44. Scr: S Slater (+2) 35.

BALGOWLAH: Stableford: 9-hole: E Hodgson (29) 17.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: J Britton (14) K Rae (6) 45. N Olney (19) 37.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: J Malla (21) R Oliver (35) 55.

BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: C Clarke (5) 41. Div 2: B Gavin (29) 36. Div 3: D Shea (35) 42.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: Div 1: T Fedes (7) M Xu (11) 48. A: T Fedes (7) 43. B: S Mudge (10) 38. C: S Hill (25) 40.

BLACKHEATH: Wome n: Stableford: E Saxton (38) 33.

BOTANY: Veteran: Stableford: F Christiaans (20) 44.

BOWRAL: Women: Stableford: L Carroll (23) 33.

BREAKERS: Women: Stableford: E Merritt (22) 36. 9-hole: R Carlsen (44) 21.

CABRAMATTA: Veteran: Stableford Team: White: T Pendlebury (15) I Ivancic (22) P Smith (19) B Bissett (24) 91. Women: Stroke: Medal Jan: Div 1: M Dunn (11) 77. Div 1 Scr: L Thompson 86. Div 2: M Pearce (27) 77. Div 2 Scr: D Carrier 99. Div 3: K Lee (34) 82. Div 3 Scr: K Lee 116.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: T Small (20) T Gough (18) 49. 2B Scr: M Greene R Minns 37 cb. A: R Walker (6) 41. A Scr: L McLaren 37. B: J Newcombe (18) 39. B Scr: M Kenny 26. C: T Small (20) 42. C Scr: G Rogers 18.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Div 1: J Sayer (19) 39. Div 2: N Williamson (30) 32 cb. Div 3: J Young-Lee (32) 38.

CHATSWOOD: Women: Stableford: J Gates (17) 35. A Austin (24) 34.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: M Geisler (14) 40. B: G Rivers (22) 34. Women: R Messner (25) 26.

COROWA: Medley: Stableford: L Davis (18) 38 cb.

CROMER: Women: Stableford: H Lyndon (31) 38 c b.

CRONULLA: Men: Stableford: A: R Simpson (9) 42. Scr: R Simpson (9) 33. B: G Davies (20) 39 cb. C: P Tinslay (24) 39.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: P Britton (7) 34.

DENILIQUIN: Women: Stableford: A: J Armytage (20) 32.

EASTLAKE: Men: Stableford White: P Liston (29) 39. Women: F Williams (33) 31.

ELANORA: Men: Stableford White: E Zemancheff (20) 40.

EVERGLADES: Women: Stableford: J Campbell (27) 41.

FAIRFIELD: Snr Stableford Yellow: A: A Hardy (16) 47. B: C Azzopardi (22) 45. C: S Pinnington (35) 46.

FOX HILLS: Veteran: Stableford: 9-hole: B Wakefield (21) 25.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: R Te Amo (21) 35. C Reeves (30) 32. D Simpson (22) 26.

GORDON: Men: Stableford 2B: Black: W Eldridge D Eldridge 46. A: D Barry (8) 34. B: C Harding (18) 39. C: W Eldridge (34) 41.

GOSFORD: Women: Stableford: K Baillie (32) 37.

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: Div 1: S Griffiths (19) 39. Div 2: D White (38) 34.

HAWKS NEST: Veteran: Stableford Medal Jan: White: A: D Downie (18) 39. B: P Collins (25) 41. C: D Candy (34) 44.

HORIZONS: Men: Stableford: P Job (12) 39 cb.

HOWLONG: Men: Stableford White: A: T Larkins (18) 40. B: R Murray (20) 39 cb. C: B Tomkins (27) 43.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: K Taff (18) 44. Div 2: R Walker (25) 43.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: Irish Team: J Gould T Samarjia I Broad J Forrester 88. Men: A: T Roser (10) 39. B: J Fletcher (17) 41. C: C Alsop (29) 40. Women: L Mullard (1) 32.

LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: J Johnston (20) S Burnes (17) 45. Scr: C Carruthers B Hodges 39. A: C Carruthers (2) 37. B: S Hardy (13) 38. C: T Stevens (21) 37.

LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Multi: White: R Chan (22) M Hoppitt (15) 81 cb. A: D Coots (11) 40. B: C Bleasdale (14) 41 cb. C: C Flack (23) 39. N Hawkins (Rosnay 25) 38 cb.

LONG REEF: Women: Stableford: A: K Smith (13) 32. B: R Mccormick (26) 31. C: J Cheng (40) 31.

MANLY: Men: Stableford: M Jemison (19) 34 cb.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B: P He rring (15) D Hampton (23) 50. Veteran Men: A: A Tighe (14) 46. B: G Markey (22) 41 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: M Liubinskas (20) R Emery (12) 75 cb. A: R Emery (12) 41. B: T Walsh (15) 42. C: R Whittaker (29) 42. Scr: H Wilde 37.

MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: S Dunlop (10) 38 cb. B: M Williams (16) 37 cb. C: J Sutton (21) 37 cb. Women: K Gardner (28) 32.

MONA VALE: Women: Stableford: A: J Thomas (18) 35. B: C Reeves (29) 29.

MOORE PARK: Medley: Stableford 4B: White: B Brown (20) P Thomas (28) 45. Men: B Brown (20) 41. Women: Gold: Y Kim (28) 34. Veteran: P Thomas (28) 31.

MUIRFIELD: Women: Stableford: 9-hole: S Wood (29) 20.

MURRAY DOWNS: Stableford Black: J Day (6) 38. C Grant (15) 37. R Munro (17) 37. R West (21) 36.

NELSON BAY: Women: Stableford: M Reisch (15) 36. G McCaw (25) 35.

NORTH RYDE: Women: Stableford: K Psaltis (16) 40. C Fryirs (33) 36.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: D Stickland P McBride 46. A: I Young (13) 41. B: P Catlin (14) 37. C: R Smith (23) 40. Challenge: R Thoma s (9) 41 cb.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: A Molinio (11) 38. B: L Grice (23) 33. C: D Cordina (42) 32.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: J Essenstam (13) R Lester (16) 80. B Bowly (21) 43.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: J Davison (25) 35. 9-hole: M Robinson (42) 17. M Herman De Groot (8) 15.

PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: K Raine (18) 35. Div 2: R Ramwell (42) 35.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: P Stack (16) 34. Div 2: K Hamilton (26) 35.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: L Beattie (8) 41. B: B Armstrong (18) 44. C: L Robins (27) 39 cb.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: H Grover (22) P Grover (9) 46. White: A: P Carey (8) 40. B: J Alles (17) 37. C: H Grover (22) 39. Veteran: Green: T Leahy (30) 34.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: T Rankine (10) 39. Women: Div 1: N Barrett-Lennard (15) 31. Div 2: S Marwood (31) 34.

SHELL COVE: Women: Stableford: C Tolhurst (32) 41. C Munday (20) 39. L Williams (20) 37.

SHELLY BEACH: Men: Stableford White: A Scr: J Stephen (+1 ) 35. A: I Surya (9) 37. B: N Stephenson (14) 41. C: G Clarke (23) 39. D: R Bell (28) 41.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: J Boylan (16) P Naicker (19) 74 cb. Div 1: I Coward (11) 41. Div 2: R Grace (26) 40. Scr: I Coward 30.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: A: J Chesham (+2) 36 cb. B: G Larsen (12) 41. C: G Tomasone (19) 40. Div 1: M Jenner (16) G Larsen (12) 46. Div 2: D Stewart (35) C Delaney (17) 44 cb. Scr: J Chesham (+2) A Wright (3) 41.

STRATHFIELD: Women: Stableford: K Kwon (38) 35.

TALLWOODS: Stableford: J Panada (25) 36. J Sibbons (27) 32.

THE COAST: Women: Stableford: L D’Ambrosio (20) 34. Veteran: T Smith (25) 36.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Dugan (18) P Brown (33) 52. Men: A: C Connors (11) 41. B: M DeMontfort (Bardwell Valley 13) 41. C: P Brown (33) 43. Women: K Turner (30) 35. Scr: C Willis 32.

TUNCURRY: Medley: Stableford: A: G Proctor (5) 38. B: J Faint (20) 39.

WAKEHURST: Women: Stableford: I Jaegre (29) 35.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: P Williams (19) J Woods (16) 50. 2B Scr: B Bobbin G Donald 39 cb. A: B Gibbons (5) 41. B: P Rositano (16) 41. C: R Shackley (21) 40. Veteran: S Francis (13) 40 cb. Super Veteran: H Proctor (17) 44.

WARRINGAH: Men: Stableford White: L Ellis (27) 41. Hole in one: C Susans at 12th. Women: T Walker (29) 41.

WENTWORTH FALLS: Medley: Par: 2B: J Kelley (17) G Wurth (8) 11 up. Men: J Kelley (17) 6 up. Women: R Lucas (28) 1 up.

WINDSOR: Men: Stableford: K Donelly (32) 39. Women: D Ommundson-Kennedy (31) 36.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford 2B Agg: White: A: M Aubusson (17) S Stephens (13) 73. Div 1: L Smith (11) 40. Div 2: N Carr (20) 38 cb. Div 3: G Pattison (16) 38 cb. E Skinner (20) 38.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: L Scerri (7) 39 cb. B: T Ryan (17) 39. Murray: A: L Quinlivian (7) 41. B: R Jack (34) 42.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Par: 9-hole: Blue: P Viner (18) 4 up. P Mansfield (10) 1 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email